طرز تهیه رولت حلوا با نان میکادو

رولت حلوا یکی از شکل های مجلسی تر انواع حلوا ها بوده که می توان آن را به عنوان یک گزینه عالی برای مراسم های مذهبی و سوگواری ها نیز محسوب کرد. این حلوای خوشمزه بر عکس شکل و ظاهر مجلسی و هوس انگیزی که دارد دستور پیچیده ای نداشته و می توانید آن را در منزل نیز تهیه کنید که نسبت به نمونه های داخل بازار هم طعم و مزه بهتری دارد و هم برای شما بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود. برخی این رولت خوشمزه را با نان میکادو تهیه کرده و برخی دیگر نیز آن را با خمیر و به شکل رولت خامه تهیه می کنند با این فرق که به جای خامه داخل آن را با حلوا پر می کنند. امروز در آلامتو طرز تهیه رولت حلوا زعفرانی با نان میکادو مجلسی و آسان را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه رولت حلوا

 • آرد 1 لیوان
 • روغن مایع 1/2 لیوان
 • شکر 2 لیوان سر خالی
 • آب 2 لیوان
 • زعفران دم کرده غلیظ 1/2 لیوان
 • گلاب به مقدار دلخواه
 • پودر هل به مقدار دلخواه
 • نان میکادو 2 عدد
همچنین بخوانید: طرز تهیه شیرینی میکادو خانگی شکلاتی ساده و بازاری با آرد نخودچی

طرز تهیه رولت حلوا زعفرانی با نان میکادو مجلسی

مرحله اول: اماده سازی آرد

ابتدا آرد را طی 2 مرحله الک کنید و سپس ماهیتابه ای را برداشته و درون آن آرد الک شده را به همراه روغن مایع بریزید و بعد آن را روی حرارت ملایم گاز قرار دهید و آن را به طور مداوم هم بزنید و مخلوط کنید تا هم بو و هم مزه خامی آرد گرفته شود و هم مقداری تغییر رنگ بدهد و رنگی نسکافه ای پیدا کند.

مرحله دوم: تهیه شربت بار

در این حین که آرد تفت می خورد برای تهیه شربت بار نیز قابلمه ای جدا برداشته و درون آن شکر را به همراه آب و زعفران دم کرده و گلاب و پودر هل بریزید و بعد آن را روی حرارت ملایم گاز قرار دهید و مقداری ترکیب آن ها را هم بزنید تا تمامی مواد با یکدیگر کاملاً ترکیب و مخلوط شوند و سپس اجازه دهید تا شربت بار از کناره های قابلمه شروع به جوشیدن کند و بعد آن را از روی حرارت بردارید.

مرحله سوم: آماده سازی حلوا

پس از آماده شدن آرد، شربت باری که تهیه کرده بودید را نیز به آرد اضافه کنید و سپس خوب آرد را با شربت هم بزنید و ترکیب کنید. دقت داشته باشید بعد از اضافه کردن شربت به آرد سریع ترکیب آن ها را با یکدیگر هم بزنید تا به هیچ عنوان آرد به صورت گلوله گلوله داخل حلوا باقی نماند. همچنین توجه داشته باشید هنگام اضافه کردن شربت به حلوا حرارت زیر آن را حتماً خاموش کنید زیرا اگر حرارت روشن باشد و بعد شربت را به آن اضافه کنید شربت شما مقداری تبخیر شده و باعث می شود تا حلوای شما سفت شود و هنگام رول کردن آن به مشکل بخورید.

مرحله چهارم: رول کردن رولت حلوا زعفرانی

نان میکادو هایی که تهیه کرده اید را روی کیسه فریزر های جدا از هم قرار دهید و پس از ترکیب شدن شربت و حلوا با یکدیگر حلوا را برداشته و به صورت داغ و قبل از سرد شدن مقداری از آن را روی هر کدام از نان ها بریزید و سپس آن را به صورت گرم و قبل از خنک شدن روی نان ها به وسیله پالت و یا چاقو مقداری صاف و پهن کنید و بعد آن ها را به وسیله کیسه هایی که زیر نان ها قرار دارد رول کرده و سپس آن ها را داخل نایلون به شکل رول شده فیکس کنید و هر کدام آن ها را به مدت 6 تا 8 ساعتی داخل یخچال قرار دهید و زمان دهید تا رولت های شما سفت و آماده شوند و بعد از گذشت زمان مورد نظر آن ها را از یخچال خارج کنید و به وسیله چاقوی اره ای آن ها را به اندازه های مساوی برش دهید و داخل ظرف مورد نظر خود بچینید و بعد از آن هم رولت حلوا زعفرانی خوشمزه شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه حلوا آرد گندم مجلسی و خوشمزه برای رمضان

طرز تهیه رولت حلوا زعفرانی


نکات کلیدی در تهیه رولت حلوا زعفرانی با نان میکادو

 1. دقت داشته باشید شربت بار باید از گوشه های قابلمه شروع به جوشیدن کند و اگر به طور کامل بجوشد آب آن تا حد زیادی تبخیر شده و باعث سفت شدن حلوا می شود و رول کردن آن مشکل می شود.
 2. رول کردن حلوا را به آرامی و با دقت انجام دهید تا به هیچ عنوان نان های شما نشکند و خراب نشوند.
 3. آرد را حتماً با حرارت ملایم تفت دهید تا به هیچ عنوان نسوزد و طعم و مزه حلوای شما را خراب نکند.
همچنین بخوانید: طرز تهیه حلوا زعفرانی ساده و مجلسی با آرد سنگک و با پیمانه

♨ نکات مهم «طرز تهیه رولت حلوا زعفرانی با نان میکادو مجلسی و آسان»

دقت داشته باشید شربت بار باید از گوشه های قابلمه شروع به جوشیدن کند و اگر به طور کامل بجوشد آب آن تا حد زیادی تبخیر شده و باعث سفت شدن حلوا می شود و رول کردن آن مشکل می شود.


نظر خود را بیان کنید