طرز تهیه سالاد ماکارونی با سیب زمینی

سالاد ماکارونی با سیب زمینی یکی از انواع سالاد های ماکارونی است که هم بسیار ساده و سبک بوده و هم یک گزینه مناسب به عنوان یک غذای بسیار خوشمزه و کامل برای افرادی است که بنا بر توصیه پزشک متخصص در برنامه غذایی روزانه خود دارای منع مصرف گوشت هستند. همچنین در صورت عدم استفاده از سس مایونز و استفاده از ماکارونی پیچ گیاهی می توانید این مدل سالاد ماکارونی را برای افراد گیاه خوار نیز تهیه کنید. شما می توانید این مدل سالاد ماکارونی با سیب زمینی را به عنوان یک میان وعده ساده و کم هزینه نیز برای مهمانی و دورهمی های خودمانی خود در کمترین زمان ممکن در منزل و با ساده ترین مواد تهیه کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. امروز در آلامتو طرز تهیه سالاد ماکارونی با سیب زمینی [گیاهی] ساده با ذرت و هویج را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه سالاد ماکارونی با سیب زمینی

 • ماکارونی پیچ 1 بسته
 • سیب زمینی 2 عدد متوسط
 • هویج 2 عدد متوسط
 • خیارشور 4 عدد متوسط
 • کنسرو ذرت شیرین 2/5 ق غذا خوری
 • کنسرو نخود فرنگی 2/5 ق غذا خوری
 • سس مایونز 3 ق غذا خوری
 • ماست چکیده 3 ق غذا خوری سر پر
 • آبلیمو تازه 1 عدد متوسط
 • پودر سیر و نمک و فلفل سیاه و زردچوبه به مقدار لازم
 • زیتون بدون هسته و اسلایس شده 3 ق غذا خوری
 • روغن مایع به مقدار لازم
همچنین بخوانید: طرز تهیه سالاد سبزیجات کبابی رژیمی و مجلسی با سیب زمینی و مرغ

طرز تهیه سالاد ماکارونی با سیب زمینی با ذرت و هویج

مرحله اول: آماده سازی ماکارونی پیچ

ابتدا قابلمه ای را برداشته و درون آن مقداری آب را به همراه کمی روغن مایع و 1 قاشق غذا خوری نمک و نصف قاشق غذا خوری زردچوبه بریزید و سپس قابلمه را روی گاز قرار دهید و زمان دهید تا آب شروع به جوشیدن کند و بعد ماکارونی پیچ را داخل آب جوش بریزید و به آن متناسب با زمانی که روی بسته ماکارونی نوشته شده تقریباً 20 دقیقه ای زمان دهید تا ماکارونی شما پخته و نرم شود و بعد آن را آبکش کرده و مقداری آن را با آب سرد بشویید. دقت داشته باشید برای تهیه سالاد ماکارونی به هیچ عنوان نباید همه آب ماکارونی کشیده شود و باید مقداری ماکارونی ها خیس باشند که حالت خشکی داخل سالاد نداشته باشند.

مرحله دوم: آماده سازی هویج و سیب زمینی

قابلمه ای جدا برداشته و درون آن نیز مقداری آب بریزید و سیب زمینی و هویج ها را شسته و آن ها را درون قابلمه قرار دهید و اجازه دهید تا آب شروع به جوشیدن کند و بعد به هر کدام آن ها به طور جدا فرصت دهید تا پخته و نرم شوند. دقت داشته باشید که هویج ها زود تر از سیب زمینی ها پخته می شوند بنابراین آن ها را با چنگال تست کنید و در صورتی که چنگال داخل هویج ها فرو رفت آن ها را از قابلمه خارج کنید. سیب زمینی ها را نیز بعد از تست کردن با چنگال و فرو رفتن چنگال از قابلمه خارج کرده و پوست هویج و سیب زمینی ها را بگیرید و زمان دهید تا در دمای محیط خنک شوند و بعد آن ها را به شکل نگینی و یکدست خرد کنید و کنار بگذارید.

مرحله سوم: اضافه کردن مواد به یکدیگر

ظرفی را برداشته و درون آن ماکارونی پیچ پخته شده را به همراه هویج و سیب زمینی های نگینی شده بریزید و سپس خیارشور ها را نیز با آب مقداری بشویید و بعد خیارشور ها را به شکل نگینی شده و ریز خرد کنید و به مواد اضافه کنید و به آن ها نخود فرنگی و ذرت شیرین و زیتون اسلایس شده را هم اضافه کرده و مواد را با یکدیگر خوب هم بزنید و مخلوط کنید.

مرحله چهارم: آماده سازی سس سالاد

ظرفی جدا برداشته و داخل آن ماست چکیده شده را به همراه سس مایونز بریزید و به آن ها آب لیموترش تازه را نیز به همراه مقداری نمک و فلفل سیاه و پودر سیر اضافه کنید و تمامی مواد را با یکدیگر خوب هم بزنید و مخلوط کنید تا کاملاً با یکدیگر ترکیب شوند و سس سالاد شما آماده شود.

مرحله پنجم: آماده سازی نهایی سالاد ماکارونی با سیب زمینی

در این مرحله سس سالاد را به سالاد ماکارونی اضافه کنید و خوب سس را با سالاد ترکیب کنید تا سالاد ماکارونی به طور کامل به سس آغشته شود و بعد روی ظرف سالاد را با سلفون بپوشانید و آن را به مدت 1 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا سالاد ماکارونی با سیب زمینی شما آماده شود و بعد از آن هم سالاد ماکارونی شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه سالاد ماکارونی ساده، مجلسی و لذیذ با مرغ و ژامبون

طرز تهیه سالاد ماکارونی با سیب زمینی


نکات کلیدی در طرز تهیه سالاد ماکارونی با سیب زمینی

 1. در صورت تمایل می توانید از سایر سبزیجات مورد علاقه خود نیز داخل این مدل سالاد استفاده کنید.
 2. در صورتی که این سالاد را برای افراد گیاه خوار تهیه می کنید به جای استفاده از سس مایونز معمولی سس مایونز گیاهی را در منزل خود تهیه و جایگزین آن کنید و در این سالاد استفاده کنید که برای تهیه این سس باید از روغن آفتابگردان و شیر سویا و آبلیموی تازه و نمک و فلفل و آویشن استفاده کنید.
 3. میزان پخت ماکارونی پیچ شما نباید بیشتر از میزانی که روی بسته آن نوشته شده باشد زیرا در غیر این صورت ماکارونی شما حالتی خمیری شکل گرفته و فرم آن نیز خراب می شود.
همچنین بخوانید: طرز تهیه سالاد میگو و کاهو آسان و مجلسی با سبزیجات و سس مخصوص

♨ نکات مهم «طرز تهیه سالاد ماکارونی با سیب زمینی [گیاهی] ساده و لذیذ با ذرت و هویج»

در صورت تمایل می توانید از سایر سبزیجات مورد علاقه خود نیز داخل این مدل سالاد استفاده کنید.


نظر خود را بیان کنید