طرز تهیه رولت گوشت چرخ کرده با قارچ و گردو

رولت گوشت چرخ کرده یکی از انواع غذا های سنگین و مجلسی محسوب می شود که به دلیل طعم و ظاهر هوس انگیزی که دارد بسیار مناسب برای انواع مجالس ها و مهمانی ها بوده و می توان آن را در کنار یک برنج تازه دم ایرانی برای مجالس خود سرو کرد. این غذای خوشمزه دستور پخت های متنوع و متفاوتی دارد برای مثال برخی آن را با فر و برخی بدون فر تهیه می کنند همچنین برخی داخل آن را تنها با زرشک و مغز گردو و برخی هم داخل این رولت گوشت خوشمزه را با انواع سبزیجات و مواد مورد علاقه دیگر خود پر می کنند که تمامی این مواد سلیقه ای بوده و می توانید متناسب با سلیقه خود آن را پر کنید. امروز در آلامتو طرز تهیه رولت گوشت چرخ کرده خانگی مجلسی و رستورانی با قارچ و گردو بدون فر را نیز به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه رولت گوشت چرخ کرده

 • گوشت چرخ کرده 400 گرم
 • پیاز 3 عدد متوسط
 • آرد سوخاری 2/5 ق غذاخوری
 • تخم مرغ 1 عدد
 • نمک و فلفل سیاه و زنجبیل و زردچوبه به مقدار لازم
 • پودر پاپریکا و پودر سیر به مقدار لازم
 • سبزی معطر خشک ترخون و مرزه به مقدار لازم
 • زرشک 3 ق غذا خوری
 • گردو 5 عدد
 • قارچ 5 عدد متوسط
 • روغن مایع به مقدار لازم
 • رب گوجه فرنگی 2 قغذا خوری
 • گرد لیمو به مقدار لازم
 • آب 2 لیوان
 • زعفران دم کرده به مقدار دلخواه
 • کره 1 ق غذا خوری
همچنین بخوانید: طرز تهیه رولت مرغ چرخ کرده ساده و لذیذ با قارچ و پنیر پیتزا بدون فر

طرز تهیه رولت گوشت چرخ کرده خانگی با قارچ و گردو بدون فر

مرحله اول: آماده سازی گوشت

ابتدا دو عدد پیاز را با آب شسته و پوست آن را بگیرید سپس آن ها را با تیغه ریز رنده کنید و بعد آب آن ها را تا حد ممکن بگیرید و داخل ظرفی آن ها را بریزید و بعد گوشت چرخ کرده را هم به آن اضافه کنید و سپس آرد سوخاری را به همراه نمک و فلفل سیاه و پودر زنجبیل و پاپریکا و پودر سیر به آن ها اضافه کرده و تخم مرغ را هم درون مواد بشکنید و بعد تمامی آن ها را با یکدیگر به وسیله دست خوب ورز دهید و مخلوط کنید.

مرحله دوم: آماده سازی مواد داخل رولت

پیاز باقی مانده را نیز با آب شسته و پوست آن را بگیرید و آن را به شکل خلالی شده و ریز و یکدست خرد کنید و بعد ماهیتابه ای را برداشته و داخل آن مقداری روغن بریزید و آن را روی گاز قرار دهید تا روغن مقداری گرم و آماده شود و سپس پیاز خرد شده را داخل روغن داغ بریزید و زمان دهید تا پیاز سرخ و طلایی شود و بعد آن را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید. قارچ ها را نیز با آب شسته و آن ها را به شکل حلقه ای برش دهید و مجدد درون ماهیتابه مقداری روغن بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید تا روغن مقداری گرم شود و بعد قارچ ها را به مدت 5 دقیقه تفت دهید تا خامی آن ها گرفته شود سپس آن را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید. زرشک ها را نیز با آب شسته و گردو را هم خرد کنید و مجدد ماهیتابه را برداشته و درون آن کره بریزید و آن را روی حرارت ملایم گاز قرار دهید و زمان دهید تا کره آب شود و بعد زرشک و گردو را درون کره بریزید و آن را هم چند دقیقه ای تفت دهید و بعد آن ها نیز را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید.

مرحله سوم: پیچیدن رولت گوشت چرخ کرده

سلفون را برداشته و آن را روی سطح کار پهن کنید و بعد مقدار کمی روغن روی سطح سلفون بریزید و سطح آن را به وسیله برس آشپزی کاملاً چرب کنید و سپس مواد گوشتی که تهیه کرده بودید را روی سلفون بریزید و آن را روی سطح سلفون مقداری پخش کنید و داخل شکم رولت را با نصف پیاز سرخ شده و تمام گردو و زرشک و قارچ تفت داده شده پر کنید و بعد شروع به رول کردن رولت گوشت خود با سلفون کنید و سپس دو طرف سلفون را محکم سفت کرده و آن را برای مدت 1 الی 2 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا خوب خودش را بگیرید و استراحت کند.

مرحله چهارم: آماده سازی نهایی رولت گوشت چرخ کرده

ماهیتابه ای را برداشته و درون آن مقداری روغن مایع بریزید و آن را روی حرارت ملایم گاز قرار دهید تا روغن گرم شود و بعد رولتی که آماده کرده بودید را داخل روغن داغ قرار دهید و اجازه دهید تا 2 طرف رولت به آرامی داخل روغن سرخ و طلایی شود و بعد آن را از روی حرارت برداشته و درون همان ماهیتابه کمی روغن مایع بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید و ادامه پیازی که سرخ کرده بودید را داخل آن بریزید و به آن رب گوجه فرنگی را هم اضافه کرده و مقداری رب را با پیاز داغ تفت دهید تا هم خامی رب گرفته شود و هم مقداری رنگ رب درون روغن باز شود و بعد به آن کمی نمک و فلفل سیاه و زردچوبه و گرد لیمو را هم اضافه کنید و چند دقیقه ای آن ها را نیز تفت دهید و در آخر آب را به آن ها اضافه کرده و کمی سس را هم بزنید و زمان دهید تا شروع به جوشیدن کند و بعد رولتی که سرخ کرده اید را داخل سس قرار دهید و به آن زعفران دم کرده را هم اضافه کنید و حرارت را ملایم و کم کنید تا سس کاملاً غلیظ شود و به خورد رولت برود و بعد از آن هم رولت گوشت چرخ کرده خوشمزه شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه رولت بادمجان بقچه ای لذیذ و مجلسی با مرغ بدون فر

طرز تهیه رولت گوشت چرخ کرده خانگی


نکات کلیدی در تهیه رولت گوشت چرخ کرده مجلسی و رستورانی

 1. در صورت دسترسی نداشتن به سبزی خشک می توانید از سبزی تازه هم استفاده کنید.
 2. در صورت دسترسی نداشتن به سلفون می توانید از کیسه فریزر برای رول کردن رولت خود استفاده کنید.
 3. در صورت تمایل می توانید از سایر سبزیجات مورد علاقه خود نیز داخل رولت گوشت استفاده کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک گوشت ساده و لذیذ با ماست و پنیر پیتزا با فر و بدون فر

♨ نکات مهم «طرز تهیه رولت گوشت چرخ کرده خانگی با قارچ و گردو بدون فر»

در صورت دسترسی نداشتن به سبزی خشک می توانید از سبزی تازه هم استفاده کنید.


نظر خود را بیان کنید