طرز تهیه سالاد ماکارونی با تن ماهی

سالاد ماکارونی دارای انواع متنوع و متفاوتی بوده است و شما می توانید آن را با مواد متنوعی تهیه کنید. سالاد ماکارونی با تن ماهی یکی از انواع این سالاد ها بوده که می توانید آن را به راحتی و به آسانی با مواد اولیه قابل دسترس و در کمترین زمان ممکن به عنوان یک میان وعده خوشمزه و مقوی و یا یک پیش غذا خوشمزه و مجلسی برای انواع مهمانی ها و مجالس و یا حتی به عنوان یک وعده غذایی کامل ولی سبک و ساده برای زمانی که وقت و زمان کافی برای تهیه غذا ندارید تهیه کنید و از خوردن آن لذت ببرید. امروز در آلامتو طرز تهیه سالاد ماکارونی با تن ماهی و شوید و قارچ آسان و بسیار لذیذ را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه سالاد ماکارونی با تن ماهی

 • ماکارونی پیچ 1 بسته
 • تن ماهی 2 قوطی
 • شوید خشک 2 ق غذا خوری
 • قارچ 5 عدد بزرگ
 • خیار شور 4 عدد متوسط
 • کنسرو ذرت 4 ق غذا خوری
 • آب لیمو ترش تازه 1 عدد متوسط
 • سس مایونز 3 ق غذا خوری سر پر
 • فلفل سیاه و نمک و زردچوبه به مقدار لازم
 • روغن مایع به مقدار لازم
همچنین بخوانید: طرز تهیه سالاد ماکارونی مخصوص و مجلسی با مرغ و هویج و ژامبون

طرز تهیه سالاد ماکارونی با تن ماهی و شوید و قارچ

مرحله اول: آماده سازی ماکارونی پیچ

ابتدا برای تهیه ماکارونی پیچ، قابلمه ای را برداشته و درون آن مقداری آب به همراه مقداری روغن مایع و 1 قاشق غذا خوری نمک و نصف قاشق غذا خوری زردچوبه بریزید و بعد قابلمه را روی شعله گاز قرار دهید و زمان دهید تا آب شروع به جوشیدن کند و سپس ماکارونی های پیچ را داخل آب جوش ریخته و به آن ها متناسب با زمانی که روی بسته ماکارونی نوشته شده است تقریباً 20 دقیقه ای زمان دهید تا ماکارونی پیچ شما پخته و نرم شود سپس آن را آبکش کرده و مقداری با آب سرد آن را بشویید. دقت داشته باشید که نباید تمام آب ماکارونی ها بعد از آبکش کردن گرفته شود و باید مقداری ماکارونی شما خیس باشد تا هنگام استفاده در سالاد حالتی خشک نداشته باشند.

مرحله دوم: آماده سازی تن ماهی ها

قابلمه جداگانه ای را برداشته و درون آن نیز مقداری آب بریزید و سپس تن ماهی ها را داخل آب قرار دهید و قابلمه را روی حرارت گاز بگذارید و زمان دهید تا آب شروع به جوشیدن کند و از زمان جوشیده شدن آب 15 تا 20 دقیقه به تن ماهی ها زمان دهید تا درون آب جوش آماده شوند و بعد آن ها را از آب جوش خارج کنید و ماهیتابه ای را برداشته و آن را روی حرارت قرار دهید و تن ماهی ها را باز کرده و داخل ماهیتابه بریزید و مقداری تن ماهی ها را با روغن خودشان روی حرارت تفت دهید و بعد از چند دقیقه قارچ ها را نیز بشویید و آن ها را به ضخامت متوسط به شکل حلقه ای برش داده و به تن ماهی ها اضافه کنید و آن ها را نیز در حد 5 دقیقه به اندازه ای که فقط مقداری خامی آن ها گرفته شود با تن ماهی ها تفت دهید و بعد ترکیب آن ها را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید.

مرحله سوم: اضافه کردن مواد به یکدیگر

در این مرحله ظرفی را برداشته و درون آن ماکارونی پیچ را به همراه تن ماهی و قارچی که تفت داده بودید بریزید و به آن ها ذرت شیرین را نیز اضافه کرده و خیار شور ها را نیز مقداری با آب شسته و سپس آن ها را به شکل نگینی شده و ریز و یکدست خرد کنید و به مواد اضافه کنید.

مرحله چهارم: آماده سازی سس سالاد ماکارونی

ظرف جداگانه دیگری را برداشته و داخل آن سس مایونز را به همراه شوید خشک و آب لیمو ترش تازه بریزید سپس به آن مقداری نمک و فلفل سیاه را هم اضافه کنید و بعد آن ها را با یکدیگر هم بزنید و مخلوط کنید تا تمامی مواد با یکدیگر ترکیب شوند و بعد سسی که تهیه کرده اید را به سالاد ماکارونی اضافه کنید و آن را با سالاد خوب هم بزنید تا کاملاً سالاد به سس آغشته شود و بعد روی ظرف را با سلفونی بپوشانید و سالاد را برای مدت نیم ساعت تا 1 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا به طور کامل آماده شود و بعد از آن هم سالاد ماکارونی با تن ماهی شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه سالاد اندونزی رستورانی و مجلسی با کلم پیچ و کالباس

طرز تهیه سالاد ماکارونی با تن ماهی


نکات کلیدی در تهیه سالاد ماکارونی با تن ماهی ساده و مجلسی

 1. در صورت تمایل می توانید از کنسرو نخود فرنگی هم داخل مواد اولیه خود استفاده کنید.
 2. در صورت تمایل می توانید از 1 قاشق مربا خوری پودر نعنای خشک هم داخل سس سالاد خود استفاده کنید.
 3. در صورت تمایل می توانید از زیتون بدون هسته هم داخل مواد این سالاد خوشمزه استفاده کنید.
 4. ماکارونی را نباید خیلی بیش از اندازه ای که روی بسته آن نوشته شده بپزید زیرا شکل و فرم ماکارونی ها خراب می شود و حالتی خمیری به خود می گیرند.
همچنین بخوانید: طرز تهیه سالاد الویه با مرغ و هویج خوشمزه و عالی برای 4 نفر

♨ نکات مهم «طرز تهیه سالاد ماکارونی با تن ماهی و شوید و قارچ آسان و بسیار لذیذ»

در صورت تمایل می توانید از کنسرو نخود فرنگی هم داخل مواد اولیه خود استفاده کنید.


نظر خود را بیان کنید