طرز تهیه سالاد الویه با مرغ و هویج

سالاد الویه یکی از انواع غذا های سرد و بسیار پر طرفداری است که دارای دستور های تهیه بسیار متنوعی است و برخی آن را در کنار مرغ و برخی در کنار انواع ژامبون و سبزیجات و… تهیه می کنند. سالاد الویه با مرغ و هویج یکی از انواع این سالاد بسیار خوشمزه است که می توانید آن را برای اکثر مراسم و مجلس هایی مانند تولدها و دورهمی ها به عنوان قسمتی از شام و یا پیش غذا به آسانی در منزل تهیه و سرو کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. امروز در آلامتو طرز تهیه سالاد الویه با مرغ و هویج برای 4 نفر را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه سالاد الویه با مرغ

 • ران مرغ 4 عدد
 • سیب زمینی 2 عدد متوسط
 • هویج 3 عدد متوسط
 • پیاز 1 عدد متوسط
 • تخم مرغ 3 عدد
 • خیار شور 5 عدد
 • کنسرو ذرت شیرین 4 ق غذا خوری
 • سس مایونز 4 ق غذا خوری سر پر
 • آب لیموترش تازه 1 عدد بزرگ
 • نمک و فلفل سیاه و زردچوبه و پودر سیر به مقدار لازم
 • ماست چکیده 3 ق غذا خوری سر پر
همچنین بخوانید: طرز تهیه سالاد تایلندی با مرغ و کره بادام زمینی لذیذ و آسان

طرز تهیه سالاد الویه با مرغ و هویج برای 4 نفر

مرحله اول: آماده سازی ران مرغ و هویج ها

ابتدا ران مرغ و هویج ها را به همراه پیاز با آب سرد بشویید و سپس پوست پیاز را بگیرید و آن را به چهار قسمت تقسیم کنید و بعد تمامی آن ها را درون قابلمه ای قرار دهید و به آن ها مقداری آب به همراه مقداری نمک و فلفل سیاه و زردچوبه اضافه کنید سپس قابلمه را روی حرارت متوسط رو به زیاد قرار دهید تا آب شروع به جوشیدن کند و بعد حرارت را کمتر کنید و درب قابلمه را بگذارید و زمان دهید تا مرغ و هویج به آرامی پخته و نرم و آماده شوند. دقت داشته باشید که هویج ها زودتر پخته می شوند و نباید خیلی نرم شوند تا شکل ظاهری خود را داخل سالاد الویه حفظ کنند بنابراین بهتر است که هویج ها را زود تر از قابلمه خارج کنید. بعد از پخته شدن هویج و مرغ آن ها را از روی حرارت برداشته و مرغ را به صورت ریش ریش برش دهید و هویج را نیز پوست بگیرید و رنده کنید.

مرحله دوم: آماده سازی سیب زمینی و تخم مرغ ها

سیب زمینی ها را نیز با آب شسته و آن ها را به همراه تخم مرغ ها درون قابلمه ای جدا بگذارید و به آن مقداری آب نیز اضافه کنید و سپس قابلمه را روی گاز قرار دهید و درب آن را بگذارید و اجازه دهید تا سیب زمینی و تخم مرغ ها هم آبپز و آماده شوند. دقت داشته باشید که تخم مرغ ها زودتر از سیب زمینی ها پخته می شوند بنابراین آن ها را زودتر از قابلمه خارج کنید. پس از پخته شدن و آبپز شدن سیب زمینی و تخم مرغ ها آن ها را از قابلمه خارج کنید و چند دقیقه ای در دمای محیط قرار دهید تا خنک شوند و بعد از خنک شدن آن ها را هم با رنده، رنده کنید و کنار بگذارید.

مرحله سوم: اضافه کردن خیارشور و مخلوط کردن مواد

خیارشور ها را نیز کمی با آب بشویید و بعد آن ها را به شکل نگینی شده و ریز و یکدست خرد کنید و بعد ظرفی نسبتاً بزرگی را برداشته و درون آن سینه مرغ ریش رییش شده و هویج و سیب زمینی و تخم مرغ رنده شده را به همراه خیارشور خرد شده و ذرت بریزید و مقداری آن ها را با یکدیگر هم بزنید و مخلوط کنید.

مرحله چهارم: افزودن سس و آماده سازی نهایی سالاد الویه با مرغ

ظرف کوچکی را برداشته و درون آن سس مایونز را به همراه ماست چکیده شده و آب لیموترش تازه و مقداری نمک و فلفل سیاه و پودر سیر بریزید و خوب آن ها را با یکدیگر ترکیب کنید و هم بزنید تا سس سالاد شما آماده شود و بعد آن را به ظرف سالاد اضافه کنید و مجدد سس و سالاد را با یکدیگر هم بزنید و مخلوط کنید تا تمام مواد و همه جای سالاد آغشته به سس شود و بعد روی ظرف را با سلفون بپوشانید و ظرف سالاد را برای مدت 1 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا سالاد الویه شما کاملاً آماده شود و بعد آن را از یخچال خارج کنید و سالاد الویه خوشمزه شما با مرغ و هویج آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه سالاد مرغ رژیمی خوشمزه، مجلسی و آسان با قارچ و شوید

طرز تهیه سالاد الویه با مرغ و هویج

 


نکات کلیدی در طرز تهیه سالاد الویه با مرغ ساده و مجلسی

 1. در صورت تمایل می توانید به جای استفاده از ران مرغ، سینه مرغ را جایگزین آن کنید.
 2. در صورت تمایل می توانید از سایر سبزیجات دیگر نیز مانند قارچ و یا کنسرو نخود فرنگی هم داخل این سالاد الویه استفاده کنید.
 3. در صورت تمایل می توانید از 1 تا 1/5 قاشق غذا خوری سس فرانسوی هم داخل سس سالاد خود استفاده کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه سالاد ماکارونی ساده، مجلسی و لذیذ با مرغ و ژامبون

♨ نکات مهم «طرز تهیه سالاد الویه با مرغ و هویج خوشمزه و عالی برای 4 نفر»

در صورت تمایل می توانید به جای استفاده از ران مرغ سینه مرغ را نیز جایگزین آن کنید.


نظر خود را بیان کنید