طرز تهیه آیس کافی با قهوه ترک

آیس کافی یکی از خوشمزه ترین نوشیدنی های سرد است که با روش های مختلفی تهیه و در اکثر کافی شاپ ها سرو می شود. آیس کافی را با قهوه یا نسکافه می توان درست کرد و دوست داران قهوه حتما عاشق این نوشیدنی خنک می شوند. مصرف قهوه در جهان بعد از آب در رتبه دوم نوشیدنی ها می باشد و بیش از 60 درصد مردم جهان قهوه می نوشند. جالب است بدانید نه آمریکا و نه ایتالیا که برترین برندهای قهوه جهان را دارند، به خاطر شرایط آب و هوایی هیچکدام تولید کننده قهوه نمی باشند. امروز در آلامتو طرز تهیه دو مدل آیس کافی با شیر و قهوه فوری و بدون شیر و بدون دستگاه را به شما آموزش خواهیم داد، پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه آیس کافی با قهوه فوری

 • قهوه فوری 1 قاشق غذا خوری پر
 • آب جوش 2 قاشق غذا خوری پر
 • عسل یا شیره 1 قاشق غذا خوری
 • شیر گرم 1 لیوان
 • یخ به مقدار لازم
همچنین بخوانید: طرز تهیه نوشیدنی فراپوچینو با بستنی و قهوه و شکلات در خانه

طرز تهیه آیس کافی با شیر و قهوه فوری

مرحله اول: آماده کردن قهوه

درون یک ظرف مناسب یا کاسه 1 قاشق غذا خوری قهوه فوری را بریزید سپس 2 قاشق غذا خوری آب جوش را اضافه کنید و با چنگال خوب هم بزنید تا قهوه به خوبی در آب جوش حل شود. 1 قاشق غذا خوری عسل یا شیره خرما را هم اضافه و خوب مخلوط کنید تا تغییر رنگ پیدا کند و روی آن کف ببندد.

مرحله دوم: فوم دار کردن شیر

شیرجوش یا یک قابلمه کوچک را روی حرارت قرار دهید یک لیوان شیر را داخل شیرجوش بریزید و گرم کنید. سپس 1 لیوان شیر گرم را داخل یک شیشه درب دار بریزید و خوب تکان دهید تا شیر کف کند.

مرحله سوم: سرو آیس کافی

داخل لیوان یا ظرفی که برای سرو در نظر گرفته اید تعدادی یخ بیندازید. شیر را داخل لیوان بریزید و در ادامه ترکیب قهوه و عسل را نیز اضافه و نوش جان کنید.


طرز تهیه آیس کافی بدون شیر

طبق مراحل گفته شده در تهیه آیس کافی با شیر عمل کنید فقط به جای 1 لیوان شیر گرم از 1 لیوان آب گرم استفاده کنید به این صورت که درون یک ظرف مناسب 1 قاشق غذا خوری پودر قهوه فوری را به همراه 1 قاشق غذا خوری عسل بریزید و با کمی آب جوش (حدود 2 قاشق غذا خوری) خوب مخلوط کنید تا قهوه فوری و آب به خوبی با هم ترکیب شوند. داخل یک لیوان تعدادی یخ بریزید، 1 لیوان آب گرم اضافه کنید و در نهایت قهوه فوری را روی مواد بریزید تا آیس کافی آماده شود.

همچنین بخوانید: طرز تهیه دسر پاناکوتا شکلاتی با خامه صبحانه و ژلاتین خوشمزه و مجلسی

مواد لازم برای تهیه آیس کافی با قهوه ترک

 • قهوه ترک 2 قاشق چای خوری
 • آب 1 فنجان
 • شکر 1 قاشق غذا خوری
 • شیر فوم دار شده 1 لیوان
 • یخ به میزان لازم

طرز تهیه آیس کافی با قهوه ترک

مرحله اول: آماده سازی قهوه ترک

2 قاشق چای خوری قهوه ترک و شکر را به همراه 1 فنجان آب داخل قهوه جوش که ظاهری شبیه شیرجوش دارد بریزید و بعد از مخلوط کردن، قهوه جوش را روی حرارت ملایم قرار دهید. زمانی که کف، روی قهوه تشکیل شد قهوه جوش را از روی حرارت بردارید، کف قهوه را داخل فنجان بریزید و دوباره قهوه جوش را روی حرارت قرار دهید و قبل از اینکه قهوه شروع به جوشیدن کند قهوه جوش را از روی حرارت بردارید و داخل فنجان بریزید.

مرحله دوم: درست کردن آیس کافی با قهوه ترک

داخل لیوان سرو تعدادی یخ بریزید و شیر فوم دار شده را داخل لیوان بریزید، قهوه ترک آماده را هم اضافه کنید. در این مرحله آیس کافی قهوه ترک ما آماده شده است.

همچنین بخوانید: طرز تهیه دسر موس شکلاتی با پودر کاکائو و ژلاتین بدون تخم مرغ

طرز تهیه آیس کافی بدون شیر


نکات کلیدی در تهیه آیس کافی خانگی

 1. شیرینی آیس کافی ذائقه ای است، اگر تلخ دوست دارید می توانید عسل نریزید.
 2. به جای عسل می توانید شکر، کرم بیسکوییت یا شکلات استفاده کنید.

♨ نکات مهم «طرز تهیه دو مدل آیس کافی با شیر و قهوه فوری و بدون شیر»

شیرینی آیس کافی ذائقه ای است، اگر تلخ دوست دارید می توانید شکر نریزید.


نظر خود را بیان کنید