طرز تهیه حلوا با شیره انگور

حلوا با شیره انگور یکی از انواع حلوا های بسیار خوشمزه و پرطرفداری است که تفاوت آن با سایر حلوا ها در آن است که به جای اضافه کردن شربت به آن از شیره انگور استفاده می کنید که استفاده از شیره انگور در آن باعث می شود که این حلوا نسبت به سایر حلواها دارای طعم بهتر و بسیار مقوی تر نسبت به سایر حلوا ها باشد. می توان گفت که حلوا با شیره انگور به دلیل آن که در آن از هیچ نوع شکر و شربتی استفاده نشده است بسیار سالم تر و رژیمی تر محسوب می شود و همچنین دارای رنگ تیره تری نیز می باشد. امروز در آلامتو طرز تهیه حلوا با شیره انگور ساده و خوشمزه با روغن مایع را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه حلوا با شیره انگور

 • آرد گندم 1 لیوان
 • شیره انگور 1 لیوان
 • آب 1/4 لیوان
 • گلاب 1/4 لیوان
 • روغن مایع 1/2 لیوان
 • هل 1/4 ق چای خوری
 • زعفران دم کرده 2 ق غذا خوری
همچنین بخوانید: طرز تهیه حلوا زنجبیلی گردویی خانگی خوشمزه و آسان با روغن مایع

طرز تهیه حلوا با شیره انگور خانگی با روغن مایع

مرحله اول: آماده سازی شیره انگور

قابلمه ای برداشته و داخل آن شیره انگور را بریزید و به آن آب و گلاب و پودر هل و زعفران دم کرده را نیز اضافه کنید و خوب آن ها را با همدیگر هم بزنید و مخلوط کنید و بعد ترکیب آن ها را روی شعله ملایم گاز قرار دهید و ترکیب آن ها را با یکدیگر شروع به هم زدن کنید و زمان دهید تا ترکیب آن ها با یکدیگر گرم شوند و بعد آن ها را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید.

مرحله دوم: آماده سازی آرد

در این مرحله آرد را درون الک بریزد و آن را درون ماهیتابه ای الک کنید و روی شعله ملایم و کم گاز قرار دهید و به مدت 30 الی 40 دقیقه شروع به تفت دادن آن کنید و در حین تفت دادن آرد آن را به طور مداوم هم بزنید تا به هیچ عنوان آرد شما نسوزد و یا ته نگیرد تا رنگ آرد شما مقداری عوض شود و تغییر کند و خامی آن نیز مقداری گرفته شود و بعد آن را از روی حرارت برداشته و مجدد درون الک بریزید و آن را درون ماهیتابه دوباره الک کنید. دقت داشته باشید که نیازی نیست آرد شما خیلی تیره رنگ شود.

مرحله سوم: اضافه کردن روغن مایع

بعد از آماده کردن آرد دوباره ماهیتابه را روی شعله ملایم گاز قرار دهید و سپس نوبت اضافه کردن روغن مایع به آرد است پس آن را نیز به آرد اضافه کنید و با آرد روی حرارت ملایم گاز کاملاً ترکیب و مخلوط کنید و بعد از 5 دقیقه به تفت دادن آرد ادامه دهید.

مرحله چهارم: اضافه کردن شربت شیره

در آخر که آرد با روغن مخلوط و یکدست شد به ترکیب آن ها شربت شیره ای که از قبل آماده کرده بودید و هنوز گرم است را هم به آرامی و کم کم به ترکیب روغن و آرد اضافه کنید و همزمان هم با اضافه کردن شربت به حلوا ترکیب آن ها را با یکدیگر به وسیله لیسک مخلوط کنید و هم بزنید تا شربت کاملاً به خورد مواد برود. دقت داشته باشید در آخر اگر احساس کردید که هنوز حلوای شما شل است و خوب شکل نمی گیرد آن را چند دقیقه ای روی شعله ملایم گاز هم بزنید و زمان دهید تا آب اضافی آن کشیده شود و حلوای شما به غلظت دلخواه برسد و بعد آن را داخل ماهیتابه گهواره ای کنید و سپس آن را از روی حرارت برداشته و زمان دهید تا از حرارت بیفتد و بعد آن را داخل ظرف مناسبی که برای سرو آن در نظر دارید قرار دهید و به آن درون ظرف شکل و فرم دهید و بعد از آن هم حلوا شیره انگور شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه حلوا آرد گندم مجلسی و خوشمزه برای رمضان

طرز تهیه حلوا با شیره انگور


نکات کلیدی در طرز تهیه حلوا با شیره انگور ساده

 1. به جای استفاده از آرد گندم می توانید آرد قنادی هم استفاده کنید.
 2. در صورت تمایل می توانید به جای استفاده کردن از شیره انگور، شیره خرما و یا شیره توت را هم جایگزین و استفاده کنید.
 3. در صورتی که می خواهید حلوای کم شیرینی داشته باشید می توانید از میزان کمتری شیره انگور استفاده کنید.
 4. در صورت تمایل می توانید به جای استفاده تنها از روغن مایع از مخلوط روغن مایع و روغن جامد نیز استفاده کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه شیرینی میکادو خانگی شکلاتی ساده و بازاری با آرد نخودچی

♨ نکات مهم «طرز تهیه حلوا با شیره انگور ساده، خوش طعم و مقوی با روغن مایع»

به جای استفاده از آرد گندم می توانید آرد قنادی هم استفاده کنید.


نظر خود را بیان کنید