طرز تهیه کشک بادمجان سرخ شده رستورانی ساده و لذیذ با گردو

دستور پخت کشک بادمجان فوق العاده خوشمزه

طرز تهیه کشک بادمجان

کشک بادمجان یکی از انواع غذا های اصیل ایرانی است که بسیار خوشمزه بوده و اصل آن متعلق به شهر زیبای اصفهان بوده است و می توان آن را هم به عنوان غذای اصلی و هم به عنوان پیش غذا برای انواع مهمانی های و مجالس خود تهیه کنید و از خوردن آن لذت ببرید. این غذای بسیار خوشمزه را در اکثر موارد با نان سرو می کنند و می توان بادمجان های کشک بادمجان را هم به شکل کبابی و هم به شکل سرخ شده تهیه و درست کرد. امروز در آلامتو طرز تهیه کشک بادمجان سرخ شده رستورانی ساده و لذیذ با گردو را به شما آموزش خواهیم داد.


مواد لازم برای کشک بادمجان با گردو

 • بادمجان 1 کیلو
 • پیاز 3 عدد متوسط
 • سیر 6 حبه
 • گردو آسیاب شده 2 ق غذا خوری سر پر
 • کشک 5 ق غذا خوری
 • نعنا خشک به مقدار لازم
 • نمک و فلفل سیاه و زردچوبه به مقدار لازم
 • زعفران دم کرده 2 ق غذا خوری
 • روغن مایع به مقدار لازم
همچنین بخوانید:طرز تهیه سوفله بادمجان و سیب زمینی با گوشت و قارچ بدون سس سفید

طرز تهیه کشک بادمجان سرخ شده رستورانی با گردو

مرحله اول: آماده سازی بادمجان ها

ابتدا بادمجان ها را به خوبی با آب شسته و آن ها را پوست بگیرید و سپس آن ها را درون ظرفی قرار دهید و داخل ظرف مقداری آب و نمک بریزید و سپس بادمجان ها را برش دهید و تمامی آن ها را به مدت 1 ساعت داخل آب و نمک قرار دهید تا به مقدار زیادی تلخی بادمجان ها گرفته شود و بعد از یک ساعت بادمجان ها را شسته و کمی آن ها را فشار دهید تا تلخی آن ها به مقدار زیادی گرفته شوند. سپس ماهیتابه ای را برداشته و درون آن مقداری روغن بریزید و آن را روی شعله گاز قرار دهید تا روغن شما به خوبی گرم و آماده شوند و سپس بادمجان ها را داخل روغن داغ قرار دهید و زمان دهید تا به خوبی بادمجان ها طلایی و سرخ شوند.

مرحله دوم: آماده سازی پیاز و سیر

پیاز ها و سیر ها را به خوبی با آب شسته و پوست آن ها را بگیرید و سپس پیاز ها را به شکل خلالی شده و ریز و یکدست خرد کنید و سیر ها را هم به شکل ساطوری شده و ریز خرد کنید و سپس ماهیتابه ای را برداشته و درون آن مقداری روغن بریزید و آن را روی شعله گاز قرار دهید و کمی که روغن گرم شد پیاز ها را درون آن بریزید و زمان دهید تا به خوبی نرم و سبک و کمی طلایی شوند و بعد به آن ها مقداری نمک و زردچوبه اضافه کنید و 1 دقیقه دیگر هم پیاز ها را به همراه نمک و زردچوبه کمی تفت دهید و بعد آن ها را از داخل روغن خارج کنید و داخل ظرفی بریزید و کنار بگذارید.

مرحله سوم: آماده سازی کشک

درون قابلمه ای 4 قاشق غذا خوری کشک را بریزید و به آن مقداری آب جوشیده شده اضافه کنید و خوب آن ها را با یکدیگر هم بزنید و مخلوط کنید تا به طور کامل کشک و آب با یکدیگر ترکیب شوند و بعد به آن ها بادمجان های سرخ شده را هم اضافه کنید و کمی آن ها را با پشت چنگالی شروع به له کردن درون کشک کنید.

مرحله چهارم: درست کردن نعنا داغ

درون قابلمه ای مقداری روغن بریزد و آن را روی گاز قرار دهید تا به خوبی روغن گرم و آماده شود و بعد نعنا خشک را درون روغن داغ بریزید و 30 ثانیه ای آن را به خوبی درون روغن تفت دهید تا رنگ آن درون روغن باز شود. دقت داشته باشید میزان روغن در این مرحله باید به اندازه ای باشد که نعنا ها درون آن شناور باشند و بعد آن ها را از روی حرارت برداشته و به ترکیب بادمجان و کشک خود داخل قابلمه آن را اضافه کنید و خوب با مواد آن را نیز ترکیب کنید و هم بزنید.

مرحله پنجم: آماده سازی نهایی کشک بادمجان

درون قابلمه ای مقداری روغن بریزید و سیر ها را نیز داخل آن مقداری سرخ و طلایی کنید و بعد به آن گردو های آسیاب شده را هم اضافه کنید و کمی با سیر ها تفت دهید وقتی سیر و گردو ها به خوبی با یکدگیر تفت خوردنند و آماده شدند بعد به آن ها مقداری از پیاز داغی را که آماده کرده بودید را هم اضافه کنید و با هم همگی آن ها را مقداری تفت دهید و بعد ترکیب آن ها را به همراه کمی فلفل سیاه به بادمجان های خود اضافه کنید و خوب همگی مواد را با یکدیگر ترکیب و مخلوط کنید و درب قابلمه را 10 دقیقه ای بگذارید و شعله گاز را کم کنید و زمان دهید تا کشک بادمجان شما به خوبی جا بیافتد و آماده شود سپس داخل قابلمه ای 1 قاشق غذا خوری از کشک باقی مانده را کمی با آب جوشیده شده ترکیب و رقیق کنید و به آن زعفران دم کرده را هم اضافه کنید و کمی حرارت بدهید و بعد آن را از روی حرارت برداشرید و کشک بادمجان خود را داخل ظرفی که برای سرو آن در نظر دارید بریزید و سپس روی آن را با مقداری از پیاز داغی که باقی مانده بود و کشک زعفرانی تزیین کنید و بعد از آن هم کشک بادمجان مجلسی شما آماده سرو است میل کنید و ازر خوردن آن لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه حلیم بادمجان کشدار خانگی با گوشت و برنج بدون عدس

طرز تهیه کشک بادمجان


نکات کلیدی در تهیه کشک بادمجان خوشمزه و مجلسی با گردو

 1. دقت داشته باشید محلول ب و نمکی که برای تلخی بادمجان ها تهیه می کنید باید تقریباً دارای مزه ای شوری باشد تا تلخی بادمجان ها به مقدار زیادی گرفته شوند.
 2. بادمجان ها داخل محلول آب و نمک باید به طور کامل قرار بگیرند بنابراین و روی آن ها جسم سنگینی قرار دهید تا به طور کامل داخل آب و نمک بادمجان ها غوطه ور شوند.
 3. در صورت تمایل می توانید از مقداری نعنا داغ نیزروی کشک بادمجان خود برای تزیین روی آن استفاده کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه دلمه بادمجان شکم پر ساده، لذیذ و مجلسی با لپه و گوشت

♨ نکات مهم «طرز تهیه کشک بادمجان سرخ شده رستورانی ساده و لذیذ با گردو»

دقت داشته باشید محلول ب و نمکی که برای تلخی بادمجان ها تهیه می کنید باید تقریباً دارای مزه ای شوری باشد تا تلخی بادمجان ها به مقدار زیادی گرفته شوند.


نظرات بسته اند