طرز تهیه بیسکویت پنیری بیسکویت پنیری یکی از انواع بیسکویت های متفاوت و بسیار خوشمزه ای می باشد که طعم و مزه آن برخلاف اکثر شیرینی و بیسکویت های دیگر کمی متفاوت تر بوده و همین امر باعث شده تا این بیسکویت طعمی منحصر به فرد و هیجان انگیز تری داشته باشد. شما می توانید بیسکویت پنیری را برای انواع مهمانی ها و دورهمی های خود به عنوان یک میان وعده و یا شیرینی بسیار خوشمزه و حوس انگیزی تهیه کرده و آن را در کنار یک چای تازه دم ایرانی سرو و میل کنید. امروز در آلامتو طرز تهیه بیسکویت پنیری خوشمزه خانگی ساده در فر را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه بیسکویت پنیری

  • پنیر خامه ای 60 گرم
  • نمک 1/4 ق چای خوری
  • شکر کمی کمتر از 1/2 پیمانه
  • وانیل 1/4 ق چای خوری
  • کره 85 گرم
  • آرد 1 پیمانه
  • شکلات چیپسی به میزان دلخواه
همچنین بخوانید: طرز تهیه بیسکویت شکلاتی ساده و خانگی با فر و بدون فر

طرز تهیه بیسکویت پنیری خوشمزه خانگی ساده در فر

مرحله اول: آماده سازی مواد اولیه

ابتدا تمامی مواد اولیه را چند دقیقه ای قبل از استفاده از آن ها در دمای محیط قرار دهید تا تمامی مواد مقداری با محیط هم دما شوند.

مرحله دوم: اضافه کردن برخی مواد به یکدیگر

ظرفی را برداشته و سپس داخل آن کره ای که نرم شده است و به دمای محیط رسیده را اضافه کنید و بعد به آن شکر را هم اضافه کرده و آن ها را به وسیله هم زن برقی در یک جهت با یکدیگر مقداری ترکیب کنید و هم بزنید و بعد تخم مرغ را نیز شکسته و زرده آن را از سفیده آن جدا کنید و بعد زرده را نیز به ظرف اضافه کنید و آن را هم چند دقیقه ای با مواد به وسیله هم زن برقی هم بزنید و مخلوط کنید. بعد از اضافه کردن زرده تخم مرغ نوبت به اضافه کردن پنیر خامه ای به همراه وانیل و نمک است پس آن ها را هم به ظرف اضافه کنید خوب مجدد آن ها را هم به وسیله هم زن برقی با مواد ترکیب کنید تا تمامی مواد کاملاً با یکدیگر ترکیب و یکدست شوند.

مرحله سوم: اضافه کردن آرد به مواد

در این مرحله آرد را نیز به صورت آرام آرام و در 3 مرحله به مواد داخل ظرف اضافه کنید و هر بار پس از اضافه کردن آرد به ظرف ترکیب مواد را با یکدیگر به وسیله هم زن برقی در یک جهت هم بزنید و مخلوط کنید تا خمیر بیسکویت شما مقداری سفت و غلیظ تر و آماده شود. دقت داشته باشید در این مدت حتماً چندین بار مواد را دور گیری کنید تا هم تمامی مواد کاملاً ترکیب و مخلوط شوند و آرد به صورت گلوله ای داخل خمیر باقی نمانند و هم مواد بیسکویت شما به هیچ عنوان بوی زهم تخم مرغ نداشته باشند. بعد از آماده شدن مواد مقداری شکلات چیپسی را نیز در این مرحله به مواد اضافه کنید و آن را نیز با لیسک با مواد ترکیب و مخلوط کنید تا شکلات چیپسی در سراسر خمیر پخش شود.

مرحله چهارم: پخت بیسکویت ها داخل فر

برای پخت بیسکویت پنیری ابتدا فر را به مدت 15 دقیقه روی دمای 160 درجه قرار دهید تا داخل آن گرمم و آماده شود و در این مدت مواد بیسکویتی که آماده کرده اید را به شکل دلخواه خود قالب بزنید و یا با دست به آن ها شکل دهید و بعد سینی فر را برداشته و کف آن کاغذ روغنی قرار دهید و بیسکویت هایی که آماده کرده اید را مقداری با فاصله داخل سینی بچینید و سپس بعد از گرم شدن فر سینی فر را به مدت 10 دقیقه ای داخل فر قرار دهید تا زیر بیسکویت ها کمی طلایی شوند و بعد فر را به مدت 2 دقیقه روی حالت گریل قرار دهید تا روی آن ها هم برشته و آماده شوند و بعد زمان دهید تا تمامی بیسکویت ها خنک شوند و بعد آن ها را داخل ظرف مورد نظر خود بچینید و بعد از آن هم بیسکویت پنیری خوشمزه شما آماده سرو هستند میل کنید و از خورد آن ها نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک یخچالی ساده و فوری با بیسکویت پتی بور، نشاسته و خامه

طرز تهیه بیسکویت پنیری


نکات کلیدی در طرز تهیه بیسکویت پنیری خوشمزه خانگی ساده در فر

  1. در صورت تمایل می توانید داخل مواد بیسکویت ها شکلات چیپسی را حذف کنید.
  2. بافت این بیسکویت ممکن است در انتهای پخت کمی شل به نظر بیاید برای همین حتماً به آن ها زمان دهید تا داخل سینی فر خنک شوند و بعد آن ها را از سینی خارج کنید و داخل ظرف مورد نظر خود آن ها را بچینید.
  3. می توانید این بیسکویت خوشمزه را بدون فر هم داخل قابلمه و یا توستر هم تهیه کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه ژله پنیر خامه ای با آلبالو ساده، آسان و خوش طعم

♨ نکات مهم «طرز تهیه بیسکویت پنیری خوشمزه خانگی ساده در فر»

در صورت تمایل می توانید داخل مواد بیسکویت ها شکلات چیپسی را حذف کنید.


نظر خود را بیان کنید