طرز تهیه بیسکویت شکلاتی

بیسکویت شکلاتی یکی از انواع بیسکویت های پر طرفدار خوشمزه ای است که آن را به شکل های متنوعی و متفاوتی می توانید تهیه کنید برای مثال برخی آن را به شکل ساده و برخی دیگر آن را به شکل کرم دار و مغز دار تهیه می کنند. شما می توانید این بیسکویت حوس انگیز و خوشمزه را در مدت زمان کوتاهی با مواد اولیه قابل دسترسی چه با فر و چه بدون فر در منزل تهیه کنید و از آن برای پذیرایی از مهمان هایتان در انواع دورهمی ها و مهمانی های خود استفاده کنید. امروز در آلامتو طرز تهیه بیسکویت شکلاتی ساده و خانگی با فر و بدون فر را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه بیسکویت شکلاتی

 • کره 200 گرم
 • پودر شکر 80 گرمی
 • تخم مرغ 1 عدد
 • وانیل 1/4 ق چای خوری
 • ماست 1 ق سوپ خوری
 • بیکینگ پودر 1/2 ق چای خوری
 • پودر کاکائو 2 ق سوپ خوری
 • آرد 270 گرم
 • ترافل به مقدار لازم
همچنین بخوانید: طرز تهیه شیرینی زبان خانگی لذیذ و آسان با خمیر هزارلا آماده

طرز تهیه بیسکویت شکلاتی ساده و خانگی با فر و بدون فر

مرحله اول: آماده سازی مواد اولیه

ابتدا مواد اولیه را قبل از استفاده از آن ها چند دقیقه ای در دمای محیط قرار دهید تا تمامی مواد با دمای محیط مقداری هم دما شوند.

مرحله دوم: آماده سازی کره و تخم مرغ با پودر شکر

کره به دمای محیط رسیده شده را به همراه پودر شکر داخل ظرفی بریزید و سپس تخم مرغ را نیز بشکنید و زرده آ« را از سفیده آن جدا کنید و زرده تخم مرغ را نیز به ظرف اضافه کنید و سپس ترکیب آن ها را با دور متوسط هم زن در یک جهت به مدت 2 دقیقه ای با یکدیگر هم بزنید و مخلوط کنید.

مرحله سوم: اضافه کردن پودر کاکائو و بیکینگ پودر و ماست

در این مرحله پودر کاکائو را نیز داخل ظرف الک کرده و به مواد اضافه کنید و آن را هم با مواد چند دقیقه ای مخلوط کنید تا کاملاً با مواد ترکیب و یکدست شود سپس داخل ظرفی جدا ماست را نیز به همراه بیکینگ پودر بریزید و آن ها را هم با یکدیگر ترکیب و مخلوط کنید و بعد از اضافه و ترکیب کردن پودر کاکائو با مواد، ترکیب ماست و بیکینگ پودر را هم به مواد خود اضافه کنید و آن ها را نیز در حد مخلوط کردن با هم زن برقی چند دقیقه ای ترکیب و مخلوط کنید.

مرحله چهارم: اضافه کردن آرد

در آخر آرد را نیز داخل ظرف الک کنید و ابتدا آن را مقداری به وسیله قاشق با مواد هم بزنید و ترکیب کنید و سپس مجدد آن را با هم زن برقی مدتی شروع به هم زدن کنید تا با مواد یکدست شوند و بعد خمیر آماده شده را به مدت 2 ساعتی داخل یخچال قرار دهید تا استراحت کند و آماده شود.

مرحله پنجم: آماده سازی نهایی بیسکویت ها

پس از گذشت زمان گفته شده خمیر را از یخچال خارج کنید و سپس آن را بین 2 تا کاغذ روغنی قرار دهید و آن را به وسیله وردنه مقداری روی سطح کار پهن و نازک کنید و بعد خمیر را با قالب دلخواه خود قالب بزنید.

مرحله ششم: پخت بیسکویت ها بدون فر

برای پخت این مدل بیسکویت بدون فر ابتدا ماهیتابه دو طرفه ای را برداشته و سپس کف آن را کاغذ روغنی قرار دهید و بعد درب ماهیتابه را قرار دهید و بعد ماهیتابه را روی شعله پخش کن با شعله ملایم و کم قرار دهید و به آن 15 دقیقه ای زمان دهید تا داخل ماهیتابه در این مدت گرم و آماده شود. بعد از گذشت زمان مورد نظر بیسکویت هایی که آماده کرده بودید را نیز برداشته و آن ها را داخل ماهیتابه بچینید و درب ماهیتابه را نیز قرار دهید و به آن ها 20 دقیقه ای زمان دهید تا در این مدت با شعله ملایم و کم روی شعله پخش کن پخته و آماده شوند و بعد از گذشت زمان مورد نظر ماهیتابه را از روی حرارت برداشته و سپس زمان دهید تا بیسکویت ها داخل ماهیتابه خنک شوند و بعد آن ها را داخل ظرف مورد نظر خود بچینید و روی تمامی آن ها را با مقداری ترافل تزیین کنید.

مرحله هفتم: پخت بیسکویت ها داخل فر

برای پخت این مدل بیسکویت داخل فر باید فر را به مدت 15 دقیقه با دمای 160 درجه قرار دهید تا داخل فر در این مدت گرم و آماده شود و بعد روی سینی فر کاغذ روغنی قرار دهید و بیسکویت هایی که قالب زده بودید را داخل سینی بچینید و سپس بعد از گرم شدن فر سینی را برای مدت 12 تا 15 دقیقه ای داخل فر قرار دهید تا تمامی بیسکویت ها در این مدت پخته و آماده شوند و بعد از پخت به آن ها داخل سینی زمان دهید تا خنک شوند و سپس روی تمامی آن ها برای تزیین مقداری ترافل بریزید و بعد از آن هم بیسکویت شکلاتی خوشمزه شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک یخچالی ساده و فوری با بیسکویت پتی بور، نشاسته و خامه

طرز تهیه بیسکویت شکلاتی


نکات کلیدی در طرز تهیه بیسکویت شکلاتی ساده و خانگی با فر و بدون فر

 1. می توانید از پودر مغز های مختلف نیز برای تزیین روی بیسکوییت های خود استفاده کنید.
 2. در صورت تمایل می توانید به جای کره از مارگارین هم استفاده کنید.
 3. برای جمع کردن این خمیر تا حد ممکن سعی کنید تا به هیچ عنوان از دست استفاده نکنید تا خمیر شما شل نشود.
همچنین بخوانید: طرز تهیه لگیمات با ماست خوشمزه، آسان و فوری مخصوص ماه رمضان

♨ نکات مهم «طرز تهیه بیسکویت شکلاتی ساده و خانگی با فر و بدون فر»

می توانید از پودر مغز های مختلف نیز برای تزیین روی بیسکوییت های خود استفاده کنید.


نظر خود را بیان کنید