طرز تهیه حلوا هویج مجلسی

حلوا هویج یکی دیگر از انواع حلوا های بسیار خوشمزه است و همانطور که از نامش نیز پیداست هویج یکی از مواد اصلی و سازنده این دسر خوشمزه می باشد و به دلیل طعم متفاوت و رنگ و ظاهر هوس انگیزی که دارد می تواند یک گزینه عالی برای میز مراسم های شما باشد. شما می توانید این دسر دلچسب را برای انواع مراسم های مذهبی و عزاداری ها و یا حتی سفره های افطاری خود برای ماه مبارک رمضان تهیه کنید و آن را در کنار یک چای تازه دم ایرانی سرو و میل کنید. امروز در آلامتو طرز تهیه حلوا هویج ساده و مجلسی با آرد گندم و زعفران بدون شیر را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه حلوا هویج

 • هویج 3 عدد بزرگ
 • آب به مقدار لازم
 • آرد گندم نصف لیوان
 • شکر 1 لیوان
 • گلاب 1/3 لیوان
 • روغن مایع 1/3 لیوان
 • زعفران دم کرده 3 ق غذا خوری
 • کره 20 گرم
همچنین بخوانید: طرز تهیه حلوا زعفرانی ساده و مجلسی با آرد سنگک و با پیمانه

طرز تهیه حلوا هویج با آرد گندم و زعفران بدون شیر

مرحله اول: آماده سازی هویج ها

ابتدا هویج ها را با آب سرد بشویید و بعد آن ها را پوست بگیرید و به همراه مقداری آب داخل قابلمه ای آن ها را قرار دهید و درب قابلمه را بگذارید و آن را روی حرارت گاز قرار دهید و تقریباً 1 ساعتی به آن ها زمان دهید تا هویج ها پخته و نرم شوند و بعد آن ها را از قابلمه خارج کنید و مدتی به آن ها زمان دهید تا از کمی حرارت بیفتند و سپس آن ها را درون مخلوط کن بریزید و به آن ها نصف لیوان از همان آبی که درون قابلمه ریخته بودید و هویج ها را با آن پخته بودید اضافه کنید و هویج های پخته شده را درون مخلوط کن با همان آب کاملاً پوره کنید.

مرحله دوم: آماده سازی آرد و شکر

درون ماهیتابه ای جدا آرد را بریزید و آن را روی شعله ملایم گاز 10 دقیقه ای قرار دهید تا خامی آرد مقداری گرفته شود. دقت داشته باشید در طی این مدت به طور مداوم آن را روی حرارت هم بزنید تا به هیچ عنوان آرد شما نسوزد. پس از گذشت زمان مورد نظر آرد را درون ماهیتابه الک کنید تا به صورت گلوله ای داخل حلوا باقی نماند سپس به آن روغن و کره را هم اضافه کنید و همچنان هم بزنید تا ترکیب آرد و روغن و کره یکدست شوند و به اصطلاح چند دقیقه ای آن ها را داغ بزنید سپس به آن ها پوره هویجی که تهیه کرده بودید را نیز اضافه کرده و مجدد آن را نیز با مواد هم بزنید و ترکیب کنید و 5 دقیقه ای آن را با یکدیگر روی حرارت تفت دهید و در این مدت به طور مداوم حلوا را روی حرارت ملایم هم بزنید.

مرحله سوم: آماده سازی نهایی حلوا هویج

درون قابلمه ای جدا شکر را نیز به همراه گلاب بریزید و سپس آن را هم روی حرارت ملایم گاز قرار دهید و اجازه دهید تا شکر به طور کامل درون گلاب حل شود و بعد آن را از روی حرارت برداشته و مدتی به آن زمان دهید تا مقداری از حرارت بیفتد سپس ترکیب گلاب و شکر حل شده را نیز به حلوای خود اضافه کنید و آن را هم در حد مخلوط شدن با حلوا هم بزنید و ترکیب کنید و بعد به آن زعفران دم کرده را هم اضافه کرده و مجدد حلوا را به مدت 10 دقیقه روی حرارت متوسط به طور مداوم هم بزنید و مخلوط کنید تا حلوا هویج شما به طور کامل آماده و وسط ماهیتابه جمع شود و بعد آن را از روی حرارت برداشته و مدتی زمان دهید تا مقداری خنک شود و بعد آن را درون ظرفی که برای سرو آن در نظر دارید قرار دهید و به آن شکل و فرم دلخواه خود را بدهید و بعد از آن هم حلوا هویج خوشمزه شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه حلوا با شیره انگور ساده، خوش طعم و مقوی با روغن مایع

طرز تهیه حلوا هویج با زعفران


نکات کلیدی در تهیه حلوا هویج ساده و مجلسی با آرد گندم

 1. در صورت تمایل می توانید از مقدار زعفران دم کرده بیشتر و یا کمتری استفاده کنید.
 2. در صورت عدم دسترسی به مخلوط کن می توانید از گوشکوب هم برای پوره کردن هویج ها استفاده کنید.
 3. دقت داشته باشید به هیچ عنوان هویج ها را رنده نکنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه حلوا سیاه یا تیره اردبیل لذیذ، مجلسی و آسان با آرد گندم

♨ نکات مهم «طرز تهیه حلوا هویج ساده و مجلسی با آرد گندم و زعفران بدون شیر»

در صورت تمایل می توانید از مقدار زعفران دم کرده بیشتر و یا کمتری استفاده کنید.


نظر خود را بیان کنید