چگونه بزرگ فکر کنیم؟

هفت عادتی که باید از افراد موفق یاد بگیرید

چگونه بزرگ فکر کنیم

به گفته وینستون چرچیل، موفقیت، مهارت رفتن از شکست به شکستی دیگر است، بدون این‌که شور و شوق‌تان را از دست بدهید.

به گزارش مجله آلامتو به نقل از lifehack؛ بسیاری از افرادی که می‌خواهند موفق باشند فکر می‌کنند موفقیت، تصادفی بوجود می‌آید و از این حقیقت غافلند که موفقیت، نیاز به انسجام و پشتکار شخصی برای رسیدن به اهداف دارد.

استیون اسپسلبرگ، فیلمساز مشهور، توسط دانشگاه هنرهای سینمایی کالیفرنیای جنوبی، بارها و بارها رد شد و اولین کتاب دکتر سئوس هم توسط 27 ناشر گوناگون، با عدم پذیرش مواجه شد.

اما امروز ما این آدم‎‌ها را موفق می‌دانیم. موفقیت بیشتر به روال همیشگی مربوط می‌شود تا لحظات شانس.

دراینجا بعضی از عاداتی را که به افراد خیلی موفق در رسیدن به اهداف‌شان کمک کرده، می آوریم.


  1. به سختی کار می‌کنند

من همیشه باورداشته‌ام که اگر تلاش کنی، نتایجش را خواهی دید. – مایکل جوردن

برای موفقیت، باید داستان‌های پوچ یک شبه موفق شدن را فراموش کنید. شما باید روی چیزی متمرکز شوید که واقعا باعث موفقیت‌تان خواهد شد و آن هم چیزی جز سخت‌کوشی نیست.

شما مجبورید ساعات طولانی وقت صرف کرده و زحمت بکشید تا به موفقیت برسید. پشتکار، انظباط و خشنودی از کارسخت، شما را به جاهایی می‌رساند که جور دیگری نخواهید توانست به آن‌جاها برسید.

همچنین بخوانید: لیست عادات روزانه افراد موفق

  1. برنامه‌ریزی می‌کنند

برای تصمیم گیری درمورد این‌که چه فرصتی را دنبال کنید وقت صرف کرده و سپس آن فرصت را مثل گروهی از گرگ‌های دیوانه دنبال نمایید. – نئال گلدمن، مدیرعامل و موسس RelSci

افراد مشهور مانند اِمینم و جی کی رولینگ، یادداشت‌هایی داشتند تا مراحل پیشرفت را به آنها یادآوری کرده و حساب موقعیت‌شان را در رابطه به اهداف‌شان داشته باشند. شما باید نوعی استراتژی داشته باشید که شما را پویا نگه داشته و چگونگی رسیدن به مقصد را برای‌تان روشن نماید.


  1. دست به عمل زده و امروز و فردا نمی‌کنند

ما یا می‌توانیم فقط تماشاگر باشیم یا بخشی از موفقیت باشیم. الون ماسک

تفکر و رویاپردازی بدون عمل و اجرا، شما را به جایی نخواهد رساند. افراد موفق، عادت به عملگرایی را جزو مهارت‌های‌شان می‌کنند. گاهی متهورانه دست به عمل می‌زنند، حتی پیش از این‌که کاملا احساس آمادگی کنند.


  1. اهداف مشخصی دارند

آنها می‌دانند قرار است به کجا برسند و روی همین متمرکز می‌شوند. وقت تلف نمی‌کنند یا به‌یکباره دنبال چند چیز متعدد نمی‌روند. افراد موفق، با چارچوب زمانی واقع‌گرایانه، روی اهداف دست یافتنی تمرکز می‌کنند. این رویکرد تحلیلی، آنها را تشویق به ساختن ذهنی مستحکم می‌کند که لازمه رسیدن به مقصد موردنظر است.


  1. ریسک می‌کنند

من یاد گرفته‌ام که مهم نیست چندبار شکست بخورید. فقط کافیست یک‌بار درست عمل کنید. من سعی می‌کردم شیرخشک بفروشم و بارها و بارها یک احمق بودم، و از همه آنها درس گرفتم. – مارک کوبان (کارآفرین میلیاردر دنیای تکنولوژی، سرمایه‌گذار و مالک تیم بسکتبال دالاس ماوریکس)

چرا ریسک می‌کنند؟ خب، افراد موفق، ترجیح می‌دهند برای موفقیت خود را به مخاطره بیاندازند تا این‌که خواسته‌ها و آرزوهای‍‎شان را تنها با رویاپردازی، کتمان و پنهان کنند. آنها توانایی شکست خوردن را هم دارند و اهمیتی به آن نمی‌دهند چون می‌دانند که در این فرایند، تجربیاتی کسب می‌کنند.

همچنین می‌دانند که ممکن است نتوانند رو به جلو حرکت کنند اما همین را به رفتارهای بزدلانه و ریسک نکردن ترجیح می‌دهند.

مقاله مرتبط: عادت های روزانه افراد موفق

  1. زیاد مطالعه می‌کنند

هر کس که زیاد مطالعه کند و از مغز خودش خیلی کم استفاده نماید، ذهنش به تنبلی عادت می‌کند.” آلبرت انیشتین ( یکی از ادعاهای انیشتین درمورد تعادل میان مطالعه و تفکر خلاق)

هرکسی که زیاد مطالعه می‌کند، رهبر نمی‌شود اما هر رهبری، زیاد می‌خواند. شما واقعا نمی‌توانید بدون وقت گذاشتن برای مطالعه و یادگیری، به اهداف‌تان برسید. افراد موفق، مطالعه می‌کنند و افق‌های دیدشان را با عادت به خواندن گسترش می‌دهند. آنها همچنین اهمیت فراگیری دانش از طریق درس گرفتن از تجربیات دیگران را می‌دانند.


  1. همان کاری را می‌کنند که به آن مشتاقند

کاری را انجام ندهید که دلیلش موفقیت کس دیگری درآن کار است، مسیر خودتان را خلق کنید. خیلی لذت‌بخش تر است. – Karim Abouelnaga ، مدیرعامل Practice Makes Perfect, Inc

هر فرد موفقی درمورد استعداد یا مهارت خاصش مشتاق است و فقط بابت کسب درآمد انجامش نمی‌دهد. بلکه بیشتر بخاطر عشقی که به آن دارد و لذتی که برایش فراهم می‌کند انجامش می‌دهد. به همین دلیل، اطمینان حاصل می‌کند که عادات روزانه‌اش بر محور فعالیت‌هایی باشد که بهترین نتیجه را بدهد و بیشتر به سمت موفقیت در این فرایند بکشاندش.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید