عادات روزانه افراد ثروتمند

10 عادت روزانه افراد میلیونر و موفق

عادات روزانه برای موفقیت

در این عصر که فناوری ها و اطلاعات قدرتمندی در اختیارمان قرار دارد، موضوع موفقیت اغلب پیچیده تر و سخت تر از قبل به نظر می رسد.

به گزارش آلامتو به نقل از success.com؛ بیشتر افراد در مسابقه ای گرفتار شده اند که فرمول دقیق موفقیت در آن مشخص نیست و به همین خاطر تلاش می کنند این فرمول ها را به طور دقیق شناسایی کنند.

در این شرایط ممکن است افراد در یک چرخه وسواسی گیر بیفتند و در مورد ابزارها و روش هایی که باید مورد استفاده قرار گیرد و جهت گیری که باید دنبال شود دچار تردید گردند.

معمولا این روزها افراد با اطلاعات، مقالات، آموزش ها و فایل های ویدئویی بمباران می شوند که به آن ها قول می دهند پاسخ سوالی که به دنبالش هستند را در اختیارشان قرار دهد.

حالا سوال اینجاست که اگر این شرایط آنقدرها که ما فکر می کنیم پیچیده نباشد چه طور؟

اگر دستیابی به موفقیت واقعا ساده باشد چه اتفاقی روی می دهد؟

در این مقاله قصد داریم چند مورد از عادت های برتری که برای موفقیت و میلیونر شدن نیاز دارید را با هم مرور کنیم. پس همراه ما باشید.


  1. با خودتان صادق باشید:

اطمینان حاصل کنید که با دیدن فردی که در آینه وجود دارد احساس خوشحالی و شادی می کنید. باید از خودتان راضی باشید و بدانید روندی که در پیش گرفته اید باعث ایجاد رضایت درونی در شما می شود.

ایا شما همان فردی هستید که می خواستید باشید؟ دوستی هستید که می خواستید باشید؟ والدی هستید که همیشه آرزو داشتید باشید؟ اگر خود را با چیزی که می خواستید به آن برسید همتراز و هماهنگ کنید، با خودتان صادق خواهید بود.


  1. با یک عادت صبحگاهی، روز خود را برای موفقیت آماده کنید:

همه ما موضوعاتی داریم که باعث ناراحتی مان می شود. برخی از این موقعیت ها کوتاه و برخی از آن ها بلند است. اگر بتوانید رنج های خود را محدود کنید، قادر خواهید بود بر روی راه حل های موجود تمرکز کنید و به سمت جلو حرکت نمایید.

برنامه و عادت صبحگاهی، می تواند روز شما را برای موفقیت آماده سازد و بنیانی برای تمرکز را ایجاد نماید.


  1. تشکر و قدردانی را تمرین کنید:

در هر سطحی، چیزی برای شکرگزاری پیدا کنید. زیبایی ها و نعمت هایی که هر لحظه با آن ها مواجه می شوید را ببینید. زمانی که از خواب بیدار می شوید یا نفس می کشید خدا را به خاطر همین نعمت ها شکر کنید. لازم نیست نعمت های بسیار بزرگی داشته باشید تا شکرگزار باشید.

همین نعمت ها و دستاوردهای کوچک نیز می تواند دلیل خوبی برای سپاسگزاری باشد.


  1. قطع ارتباط کنید:

باید خود را در مرکز عادت های منظم خود قرار دهید تا بتوانید به موفقیتی که در سر دارید برسید. به جای اینکه به مواردی که روزانه به سمت شما می آیند واکنش نشان دهید به آن ها پاسخ دهید. از پاسخ دادن به گوشی خود در شب اجتناب کنید.

در غیر اینصورت به جای اینکه زمانی را برای خودتان صرف کنید تنها درگیر مسائل ناخواسته خواهید شد.


  1. روح خود را تغذیه کنید:

کتاب مورد علاقه خود را مطالعه کنید، تمرینات مدیتیشن را انجام دهید و هر کاری که می تواند روح شما را تغذیه کند انجام دهید.


  1. به بدن خود نیز برسید:

به جای اینکه نوشیدنی های مصنوعی بنوشید یک لیوان آب بردارید و کمی لیموی تازه در آن بریزید. به تغذیه بدن خود اهمیت بدهید.


  1. بدن خود را حرکت دهید:

تمرینات ورزشی را فراموش نکنید. هر کاری که بتواند بدن شما را به حرکت وا دارد مفید خواهد بود.


  1. فهرستی از کارهایی که می خواهید انجام دهید را بنویسید:

به مواردی فکر کنید که می خواهید در زندگی خود انجام دهید. ممکن است به این فکر کنید که در آینده می خواهید سخنران کنفرانس های بزرگی باشید.

همین را روی کاغذ بنویسید و برای رسیدن به آن تلاش کنید. اینکار شیوه قدرتمندی برای رسیدن به اهداف فراهم می کند.


  1. به چراهایی که در ذهن دارید پایبند و متعهد باشید:

به چرایی موضوعات خوب فکر کنید. ببینید چرا می خواهید به این هدف دست پیدا کنید. اینکار انگیزه و شوق ادامه مسیر را در شما ایجاد می کند.


  1. افکار خود را نادیده نگیرید:

به افکاری که در سر دارید خوب توجه کنید.

زمانی که در حال کشمکش هستید و دستاوردهای بیشتری از زندگی خود می خواهید اغلب فکر می کنید که صدها یا هزاران کار وجود دارد که باید انجام دهید، یاد بگیرید یا تغییر دهید. اما به خاطر داشته باشید برای موفقیت و رسیدن به اهداف، لازم نیست کارهای زیادی انجام دهید.

اگر بتوانید عادت های بنیادینی که در این مقاله بیان کردیم را دنبال کنید قادر خواهید بود همه چیز را تغییر دهید. رسیدن به موفقیت ساده تر از آن چیزی است که افراد فکر می کنند.پس همین امروز دست به کار شوید.


عادات مثبتی که 5 سال آینده شما را دگرگون می‌کند

عادات مثبتی که 5 سال آینده شما را دگرگون می‌کند

زندگی بدون آینده‌نگری شاید در ظاهر هیچ ایرادی نداشته باشد اما یقیناً اشتباهی بزرگ است که بعدها متوجه آن خواهید شد! خبر خوش : هیچ وقت برای تغییر دیر نیست ؛ در ادامه شمارا با 17 تغییر مثبتی آشنا می‌کنیم که شما را برای 5 سال آینده به فردی بهتر ، سالم‌تر و موفق‌تر تبدیل خواهد کرد.

1. یک سرگرمی ورزشی را که می توانید در طول سال انجام دهد را انتخاب کنید.در غیر این صورت، شیوه زندگی بی تحرک را که در زندگی خود شروع کرده اید در آینده نیز ادامه می دهید، که باعث وضعیت بدی برای کمر و دستگاه گوارش و به طور کلی تمام بدن شما می شود. نشستن طولانی مدت بدون فعالیت های ورزشی ممکن است شما را بکشد.

2. نکات کلیدی هر روز خود را بنویسید. ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما نشان دهنده آن است که شما چگونه روز خود را گذرانده اید. پژوهش دانشگاه هاروارد نشان می دهد که کمتر از 15 دقیقه انعکاس کارهای خود در پایان روز می تواند شما را در کار سازنده تر کند.

3. هر روز با یک غریبه صحبت کنید.هرغریبه یک فرصت است. فرصت یافتن یک دوست جدید، فرصت دریافت ایده های جدید، فرصت خلاص شدن از ترس صحبت با غریبه ها ، فرصت شروع یک سرمایه گذاری جدید و خیلی موارد بیشتر.بنابراین روابط دوستانه خود را تا جای که به ضرر شما نباشد گسترش دهید.

4. یاد بگیرید شنونده خوبی باشید. مردم عاشق آن هستند که در مورد خودشان صحبت کنید، پس توانایی خود را که به آنها اجازه انجام این کار را می دهد پرورش دهید.

5. زمان کمتری هدر دهید.زندگی از روزها تشکیل شده است، روز از ساعت، ساعت از دقیقه و شما اگر زمان خود را مدیریت نکنید، نخواهید فهمید که این زمان ها چگونه می گذرند.

6. خوشبختی را در روند دستیابی به رویاهای خود پیدا کنید. به جای سرگردان کردن زندگی خود در کارهایی که مجبور هستید انجام دهید سعی کنید سراغ کارهایی بروید که دوست دارید انجام دهید.

7. دوستی های قوی ایجاد کنیدو با مردم مهربان باشید.شما بیشتر از آنچه شما فکر کنید شبیه دوستان خود هستید، پس در انتخاب دوست دقت لازم داشته باشید.

8. تجربه های خود را تنوع بخشید.با گسترده تر کردن تجربه های زندگی خود، خلاق تر می شوید ایده های بهتری را بدست می آورید.

9. در پول خود صرفه جویی کنید.مقدار کمی از پول خود را به صورت همیشگی ذخیره کنید و آن را به راحتی از دست ندهید.

10. با افراد مسن بیشتر در ارتباط باشید.آنها بیشتر از شما در جایی بوده اند، بیشتر کاری را انجام داده اند، بیشتر زندگی کرده اند و آن ها داستان های زیادی برای گفتن به شما دارند.

11. مدیتیشن را شروع کنید.که مغز شما را قادر می سازد که هر روزه با جنون مبارزه کنید.

12. یاد بگیرید کاری را با ترس و شک و تردید شروع کنید.همه این احساسات را تجربه کرده اند، اما تعداد کمی از مردم یاد می گیرند که چگونه سالم با آنها کنار بیایند.

13. بیرون بروید.تمام وقت ماندن در خانه کار آسانی است. به پیاده روی بروید و ذهن خود را خالی کنید.

14. با افرادی که با شما متفاوت هستند آشنا شوید. سعی کنید با افرادی که با شما هم عقیده نیستند و نگرش های متفاوتی نسبت مسائل مختلف دارند آشنا شوید، که باعث بهتر شدن قدرت تصمیم گیری می شود.

15. همه چیز را ثبت کنید.دانستن تاریخ زمانی که چیزی اتفاق افتاده می تواند برای پیش بینی نسبت به اتفاقاتی که قرار است در آینده اتفاق بیفتد، بسیار مفید باشد.

16. رمان بخوانید.داستان ها موجب “شبیه سازی عاطفی و شناختی” می شوند. رمان ها باعث می شوند که شما تجربه هایی را که افراد دیگر در زندگی خود داشته اند را حس کنید.

17. اهداف حداقلی را تنظیم کنید. 15صفحه در روز کتاب بخوانید، روزی 25 درازنشست بروید، از نخ دندان استفاده کنید.به این ترتیب شما می توانید پروژه های بزرگ تر را به موارد کوچک روزانه تبدیل کنید.

رسیدن به موفقیت آنقدر که فکر می‌کنید سخت نیست. لائوتسه گفته است «طولانی‌ترین سفرها با اولین قدم آغاز می‌گردد» و واقعاً هم همینطور است. پس همین الان اولین قدم از سفر موفقیت خود را با چند تغییر مثبت بردارید.


نظر خود را بیان کنید