راز رسیدن به هدف چیست؟

چهار عادت تایید شده ای که می‌تواند شما را به فرد موفقی تبدیل کند

عادات روزانه موفقیت

موفقیت زمانی حاصل می شود که هر روز صبح زود از خواب بیدار شوید و قدم‌های کوچکی را بردارید که می تواند رویاهای بزرگتان را به واقعیت تبدیل کند.

به گزارش آلامتو به نقل از success؛ معمولا پایبند بودن به اهداف بسیار دشوار است. تمایل به خوردن مواد غذایی سالم معمولا با دیدن همبرگرهای خوشمزه از بین می‌رود. برای رسیدن به اهداف به انگیزه زیادی نیاز دارید.

همه ما در زندگی خود مواردی داریم که دوست داریم به آن برسیم. خواسته شما چه رسیدن به اندام مناسب، نوشتن کتاب ، ایجاد یک کسب وکار جدید یا بزرگ تر کردن خانواده باشد زیاد مهم نیست. تنها چیزی که اهمیت دارد وجود انگیزه برای ادامه کار است.دستیابی به هدف برای همه افراد هیجان انگیز است.

اما قسمت دشوار ماجرا پایبند بودن به اهداف و تبدیل آن به واقعیت است.

برای اینکه بتوانید در این مسیر موفق باشید، عادت‌هایی را معرفی می کنیم که مطالعات و تحقیقات انجام شده بر روی آن‌ها نشان داده است تاثیر مثبتی بر روی موفقیت دارند.


تصمیم گیری در بازار

تصمیم گیری روزانه را محدود کنید.

  1. تصمیمات اندکی اتخاذ کنید:

هر روز چند تصمیم مهم در زندگی خود می‌گیرید؟ بله صدها و شاید هزاران تصمیم.

از زمانی که از خواب بیدار می شویم ذهن ما در حال تصمیم گیری است. در طول سال میلیون‌ها تصمیم در زندگی خود گرفته ایم و همین امر باعث خستگی ما می‌شود.

با وجود چنین خستگی نمی‌توانیم به مسیر خود ادامه دهیم. پس متوقف می‌شویم و دیگر به دنبال تصمیمات خود نمی‌رویم.

تحقیقات زیادی بر روی این موضوع انجام شده است. یکی از این تحقیقات بر روی تاثیر تصمیم گیری در زندگی تمرکز کرده است. تحقیق انجام شده نشان می دهد که تصمیم گیری از همان منابعی استفاده می کند که برای کنترل و پاسخ دهی فعال مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در مطالعات مختلف، تیم محققان دریافته اند که اتخاذ تصمیمات زیاد به استقامت جسمی کمتر، مقاومت کمتر در برابر شکست‌ها، تاخیر بیشتر در کارها و کاهش توانایی برای محاسبات ریاضی منجر می‌شود.

از این موضوع می‌توان نتیجه گرفت که با کاهش تعداد تصمیماتی که در روز اتخاذ می کنیم می‌توانیم عوارض جانبی شکست در تصمیمات خود را کمتر نماییم.

یک انطباق ساده می‌تواند خوردن صبحانه یکسان در روزهای مختلف هفته باشد. در این شرایط دیگر لازم نیست با خودتان بر روی موادی که در صبحانه میل می‌کنید جنگ نمایید و از خستگی موجود برای تصمیم گیری نیز کاسته می شود. همین امر موجب می‌شود تصمیماتی که زیاد مهم نیستند را از زندگی خود حذف کنید وبه فکر اتخاذ تصمیمات بزرگ باشید.

مقاله مرتبط: عادات روزانه برای رسیدن به موفقیت

انشا در مورد راز رسیدن به هدف چیست

یوگا و مدیتیشن را در برنامه روزانه خود قرار دهید.

  1. زمانی را برای تمرکز حواس اختصاص دهید:

فکر می‌کنید همه افرادی که در زندگی خود به موفقیت‌های بزرگی دست یافته اند چه نقطه اشتراکی با هم داشته اند؟ همه این افراد موفق در کنار موفقیتی که به دست آورده اند، تمریناتی همچون یوگا را در برنامه روزانه خود گنجانده اند.
یوگا یکی از گرایش‌های در حال رشدی است که بیشتر افراد به آن روی می‌اورند. دلیل خوبی برای محبوبیت این تمرین ورزشی وجود دارد. مطالعات مختلف مزایای یوگا و تاثیر آن بر روی سلامت جسم و ذهن را ثابت کرده اند.
یکی از مطالعات انجام شده تاثیر یوگا را بر روی کارمندان پر استرس مورد بررسی قرار داده است. افرادی که از یوگا استفاده کرده بودند استرس کمتر و بهبود در کیفیت خواب داشتند.

چرا تمرکز ندارم

در هر لحظه فقط بر روی انجام دادن یک وظیفه تمرکز کنید.

  1. در لحظه بر روی یک وظیفه تمرکز داشته باشید:

من رزومه‌های مختلفی را در طول سال مورد بررسی قرار می دهم. یکی از کارهایی که افراد در بخش توانایی های خود می‌نویسند این است که قادرند وظایف متعددی را در زمانِ واحد انجام دهند.

چند وظیفگی عادت خطرناکی است که بیشتر از هر چیزی به شما اسیب وارد می کند.

در حقیقت مطالعه انجام شده در دانشگاه استنفورد نشان داده است که چند وظیفگی می‌تواند از خلاقیت شما بکاهد.

علاوه بر این مطالعات انجام شده نشان می‌دهد افرادی که کارهای متعددی را انجام می‌دهند نمی‌توانند توجه کنند، اطلاعات خود را فراخوانی نمایند یا به سرعت و به طور موثر کارهای خود را به اتمام برسانند.


  1. به موسیقی راک یا hip-hop در طول کار گوش دهید:

گوش دادن موسیقی listen-music

سال گذشته ایده ای در میان افراد رواج پیدا کرد. در این ایده بیشتر افراد با این چند جمله به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کردند.

این جملات چنین بود: قهوه بنوشید، به موسیقی مناسب گوش دهید و کارهای خود را مدیریت نمایید.

تی شرت‌ها و لیوان‌های تبلیغاتی زیادی از این جملات استفاده کردند. به نظر می رسد این یک روش ثابت شده برای افزایش خلاقیت و بهره وری است.

در مطالعه ای با نام قدرت موسیقی، محققان دریافتند که موسیقی‌های قدرتمند می‌تواند قدرت و کنترل بیشتری در اختیار افراد قرار دهد. این مطالعات از چند موسیقی مختلف استفاده کرد تا تاثیر هر کدام را بر روی احساسات شخصی مورد بررسی قراردهد.

مطالعه انجام شده به این نتیجه رسید موسیقی پس زمینه ای که به هنگام کار کردن به آن گوش می‌دهید بر روی خلق و خوی شما تاثیر مستقیم دارد و این نوع موسیقی می‌تواند حس قدرتمندی فرد را بیشتر کند. انطباق شرایط موجود با عادت‌های جدید اصلا کار آسانی نیست.

به همین خاطر توصیه می‌کنیم یک یا دو مورد از ایده‌های بیان شده در این لیست را انتخاب کنید و در زندگی خود به کار ببندید. اگر توانستید یکی از این عادت‌ها را به خوبی مدیریت کنید و آن را از آنِ خود نمایید، می‌توانید به سراغ بقیه عادت ها بروید و به کمک آن تغییرات سریع و بهبودهای قابل توجهی در زندگی خود ایجاد نمایید.

مراقب عادت‌هایی که در زندگی خود دارید باشید و در رسیدن به اهدافتان ثابت قدم باشید. موفقیت یک شبه اتفاق نمی‌افتد. باید خود را با عادت‌های خود هماهنگ سازید و مراحلی را برای تبدیل رویاهای بزرگتان به واقعیت طی نمایید.

مقاله مرتبط: مزایای کنسرت رفتن

فال موفقیت مجله آلامتو

متن موفقیت در کار و زندگی

انشا در مورد موفقیت

سخنان بزرگان در مورد موفقیت

چگونه زندگی خوبی داشته باشیم؟

برای موفقیت چه باید کرد؟نظر خود را بیان کنید