مزایای کنسرت رفتن برای سلامتی

مطالعات می گوید رفتن به کنسرت به طولانی تر شدن عمر کمک می کند.

مزایای کنسرت رفتن

شما احتمالا از مزایای موسیقی در درمان بیماری‌ هایی مثل اضطراب و افسردگی آگاه هستید.  اما آیا تا به حال به فکر رفتن به یک کنسرت زنده و لذت بردن از موسیقی افتاده اید؟

به گزارش مجله آلامتو به نقل از draxe؛ مطالعه ای که اخیرا انجام گرفته حاکی از آن است که رفتن به کنسرت هر دو هفته یکبار می تواند امید به زندگی را تا 9 سال افزایش دهد.


رفتن به کنسرت و زندگی طولانی تر؟

این مطالعه نشان می دهد که صرف 20 دقیقه در اجرای زنده می تواند احساس تندرستی و سلامتی را 21 درصد افزایش دهد.

همین مطالعه سایر فعالیت های سلامتی مانند یوگا را نیز مورد بررسی قرار داد، و نتیجه به دست آمده چیزی جز برتری با اختلاف بالای کنسرت رفتن نیست. میزان شادی و تاثیری که کنسرت رفتن دارد، با این ورزش ها قابل مقایسه نیست.

به نظر می‌ رسد که موسیقی زنده، نشانه‌ های گسترده در امتداد طیف شادی را بهبود می‌ بخشد. برخی از یافته‌ ها شامل موارد زیر هستند:

از افراد شرکت کننده خواسته شد که درباره خوشبختی، رضایت، بهره ‌وری و عزت‌ نفس شان نظر بدهند، آن ها در همه این زمینه ها بالاترین سطوح را کسب کردند.

این مطالعه توسط یک شرکت مخابرات که بلیط ‌های کنسرت را می‌ فروشد انجام شده است. اما با این وجود هم شواهد علمی زیادی وجود دارد که نشان می دهد موسیقی می‌ تواند به سلامتی شما کمک کند.


5 مزیت دیگر موسیقی برای سلامتی


موسیقی قادر به کاهش درد زخم هایی بزرگ مانند زخم چاقو و یا جراحی است.

یک تحقیق انجام شده نشان می دهد که گوش کردن به موسیقی به طور قابل ‌توجهی اضطراب و درد بیماران بزرگ ‌سال را در جراحی کاهش می‌ دهد.


موسیقی استرس را کاهش می‌ دهد.

موسیقی یک ابزار درمانی موثر برای افرادی است که دارای علایم روانی و PTSD هستند.


موسیقی باعث خلاقیت شما می شود.

زمانی که شما به خلاقیت و الهام ایده نیاز دارید. در این مواقع کافیست هدفون را بردارید و آهنگ را پخش کنید، البته آهنگی را انتخاب کنید که انگیزه بخش و شاد باشد.

مطالعه‌ ای که در ژورنال PLoS منتشر شد نشان داد که گوش دادن به موسیقی شاد می‌ تواند منجر به سطوح بالاتر خلاقیت در مقایسه با کار کردن یا طوفان فکری در سکوت شود.


موسیقی به شما در تجربه خوابی بهتر کمک می کند.

در جستجوی درمان بی‌ خوابی هستید؟ در حال تلاش برای پیدا کردن راهی برای بهتر خوابیدن هستید؟ یک مطالعه نشان داد که گوش دادن به موسیقی کلاسیک به دانشجویان کمک می کند تا کیفیت خواب خود را در مقایسه با گوش دادن به یک کتاب صوتی بهبود بخشند.


موسیقی قادر به افزایش سرعت شماست.

یک مطالعه مسابقه بین دو دونده را بررسی کرد. زمانی که این دو نفر در حال سبقت گرفتن از یکدیگر بودند، دونده ای که در حال دویدن به موسیقی گوش می داد در مقابل فرد دیگر سریعتر بود.


نظر خود را بیان کنید