عادات روزانه افراد موفق

برای اینکه زندگی موفقی داشته باشید 6 عادت روزانه زیر را امتحان کنید:

عادات روزانه افراد موفق

برای اینکه در زندگی خود موفق شوید و به دستاوردهای بزرگ برسید بهتر است از هر فرصتی به نفع خود استفاده نمایید. به مواردی که در ادامه بیان خواهیم کرد توجه کنید.

این عادت‌ها به شما کمک می‌کنند زندگی خوب و پرباری داشته باشید.


  1. دویدن در صبح می‌تواند یک عادت بسیار خوب برای شما باشد.

خود من هر روز صبح اینکار را انجام می‌دهم. دویدن علاوه بر اینکه باعث ازاد شدن هورمون اندورفین در بدن می‌شود و انرژی را تا حد زیادی افزایش می‌دهد می‌تواند زمانی را برای برنامه ریزی و گوش دادن به کتاب‌های صوتی خوب فراهم آورد.

زمان به سرعت در حال سپری شدن است. اگر نتوانید کنترل زمان را به دست گیرید و از آن برای یادگیری استفاده کنید خیلی زود عقب می‌افتید.

کریستینا دولان- بازاریاب


  1. هر روز صبح قبل از اینکه بخواهم به ایمیل‌های خود پاسخ دهم به کوه نزدیک محل زندگی خود می‌روم.

سعی می کنم در این محل به دویدن و عبادت بپردازدم. از خداوند بزرگ می‌خواهم مرا در مسیر درست قرار دهد و به من کمک کند تصمیمات درستی در کسب وکار خود بگیرم.

در مسیر خود به سخنرانی‌های افراد بزرگ گوش می‌دهم تا انرژی مورد نیاز برای کل روز را به دست آورم و انگیزه ای برای ادامه کار داشته باشم. از زمانی که این تمرین را اغاز کرده ام، درآمدم بیشتر شده و احساس خوشحالی بیشتری در طول روز دارم.

الویرا گازمن، مدیر عامل شرکت Elvie G

همچنین بخوانید: عادات روزانه افراد ثروتمند

  1. من سعی می کنم ساعت‌های اولیه روز را به خودم اختصاص دهم.

در این شرایط قادر خواهم بود لیست کارهای خود را تنظیم کنم و برای هر کدام از فعالیت‌های خود اولویتی قائل شوم. اینکارها ممکن است پیاده روی تا محل کار، نوشیدن قهوه یا پاسخ دادن به ایمیل‌های شخصی باشد.

این فعالیت‌ها هر چه که باشد زیاد مهم نیست. با کمک برنامه ریزی که داشته ام می‌توانم زمان کافی برای تمامی فعالیت‌های خود اختصاص دهم.

سندرا کولیر- معاون مدیر در Wrigley Americas


  1. من همیشه سعی می کنم به طور منظم محتوای آنلاین را تماشا کنم.

به عنوان یک رهبر در شرکت New Form این موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار است. من باید بتوانم خود را با عناصر جدید و نوظهور همگام سازم. به عنوان تولید کننده محتوا به روز بودن و ذهنی باز داشتن بسیار مهم است.

بهترین روش برای انجام اینکار تماشای تمامی عناصری است که به صورت آنلاین منتشر می شود. من هر روز 10 دقیقه از زمان خود را برای انجام اینکار اختصاص می دهم.

بهتر است در روز زمانی را به محتوای خنده دار اختصاص دهید. این موارد می‌تواند انرژی مورد نیاز برای ادامه کار را فراهم آورد.

کاتلین گریس، مدیر خلاق در New Form Digital


  1. از زمانی که سفر کارآفرینی خود را آغاز کردم بوکس تایلندی را تمرین می‌کنم.

این کار به من اجازه می‌دهد تمامی نیروی خود را جمع کنم و بر روی مواردی تمرکز داشته باشم که در این مسیر به من کمک می‌کند. من همچنین به نواختن گیتار و گوش دادن به موسیقی‌های ارامش بخش علاقه مندم.

یک برنامه روزانه منظم می‌تواند به شما کمک کند بر روی کارهای خود تمرکز داشته باشید و از سلامتی روح و جسمتان محافظت نمایید.

Yoav Vilner، مدیر عامل شرکت، Ranky


  1. بهترین عادت روزانه

من این است که هر روز صبح با حس قدردانی نسبت به فرصت دوباره زندگی از خواب بیدار می‌شوم.

این احساس بر روی دنیای اطراف من نیز تاثیر می‌گذارد. باید به خاطر داشته باشید که ما تنها یکبار فرصت زندگی داریم و باید از تمامی فرصت‌هایی که پیش پایمان قرار می‌گیرد برای رسیدن به دستاوردهای بزرگ و داشتن یک زندگی خوب استفاده کنیم.

تاتچار اسپرینگ= مدیر عامل GearLaunch


افراد موفق در تعطیلات آخر هفته چه کارهایی انجام می‌دهند؟

عادات افراد موفق

بیشتر افراد تعطیلات آخر هفته خود را به بطالت می‌گذرانند. آن‌ها معمولا هیچ کار خلاقانه و مفیدی انجام نمی‌دهند. بهترین راه برای خلاصی از این موقعیت، برنامه‌ریزی دقیق و پیشرفته برای تعطیلات است.

در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم و رازهای داشتن یک تعطیلات موفق را بیان کنیم.

زمانی که می‌خواهید برای تعطیلات خود برنامه ریزی کنید این ترفندها را به خاطر داشته باشید:

1. عمیق‌تر فکر کنید:

بیشتر اوقات ما کارها و فعالیت‌هایی که در کودکی انجام می‌دادیم را کنار می‌گذاریم و به کلی فراموش می‌کنیم.

یکی از دوستانم به من می‌گفت که او وهمسرش تصمیم گرفتند در یک کلاس آموزش پیانو ثبت نام کنند. این کلاس‌های آموزشی در تعطیلات آخر هفته برگزار می‌شد.

به گفته این فرد، آن‌ها توانستند به همراه پسر خود تمامی نکات و تمرینات کلاس را انجام دهند. شاید بهترین روش برای تشویق کودکان به انجام یک فعالیت خاص همین ترفند باشد. زمانی که فرزند ، والدین را در کنار خود ببیند حتما اشتیاق بیشتری برای ادامه راه خواهد داشت.

چگونه می‌توانید از فرزندان خود انتظار موفقیت ، پیشرفت و برنامه ریزی دقیق داشته باشید در حالیکه خودتان به کلی آن را فراموش کرده‌اید.

2. از صبح خود نهایت استفاده را ببرید:

صبح تعطیلات آخر هفته معمولا به بطالت گذرانده می‌شود اما برای انجام کارهای شخصی بسیار عالی است.

اگر برای دوی سرعت در حال تمرین هستید می‌تواید صبح زود از خواب بیدار شوید و در بیرون به دویدن بپردازید. برای اینکه بتوانید صبح زود از خواب بیدار شوید باید شب زودتر بخوابید.

3. سنت‌های خاص خود را ایجاد کنید:

یک خانواده موفق و شاد برنامه‌ها و فعالیت‌هایی را در تعطیلات خود انجام می دهد که همه افراد دوست دارند به آن بپردازند ولی هیچ وقت زمانی کافی برای برنامه ریزی را ندارند. اصلا مهم نیست این سنت چه چیزی باشد تنها کافیست به آن پایبند باشید. این عادت‌ها به خاطرات خوبی تبدیل می‌شوند که برای خانواده شادی آفرین هستند.

4. برای زمان بیکاری خود برنامه ریزی کنید:

جس لاهی معلم و نویسنده‌ای است که زمان چرت زدن خود در تعطیلات آخر هفته را به خوبی مدیریت کرده است. او دو فرزند دارد که زمان بازگشت او به منزل را به خوبی می‌دانند و منتظرش هستند.

آن‌ها با یکدیگر بازی می‌کنند، فیلم تماشا می‌کنند و کتاب می‌خوانند. همه افراد خانواده موبایل‌های خود را خاموش می‌کنند و همه زمان خود را در کنار یکدیگر سپری می‌کنند.

5. زمانی را برای کاوش و اکتشاف کنار بگذارید:

پیاده روی، دویدن یا حتی دوچرخ سواری می‌تواند به یک ماجرای شگفت انگیز با فرصت‌های بسیاری برای مواجهه با مشکلات و افراد مختلف تبدیل شود. از تعطیلات آخر هفته خود برای ایجاد فرصت‌های تازه استفاده کنید.

6. سعی کنید برای شب پنج شنبه برنامه خاص و سرگرم کننده‌ای داشته باشید:

این ترفند بسیار مهم است. حتی اگر عاشق کار خود هستید، بهتر است در این روز استرس کاری را کنار بگذارید و به فکر انجام فعالیت‌های سرگرم کننده باشید.

اگر به فکر برنامه‌های کاری خود هستید یا اینکه از انجام کارهای سخت خسته اید می‌توانید یک برنامه سرگرم کننده تدارک ببینید. اینکار باعث می‌شود بیشتر روی تعطیلات خود تمرکز کنید و تمامی افکار منفی و آزار دهنده را از ذهن خود خارج نمایید.

بهتر است شب پنج شنبه را کنار همدیگر سپری کنید، یک شام عالی بپزید و با هم آن را میل کنید. اگر می‌توانید با سایر اعضای فامیل کنار هم جمع شوید.

یک نفر شام اصلی را بپزد و سایر افراد مواد مختلفی همچون دسر را به همراه داشته باشند. البته شما می‌توانید به جای پختن غذا، از رستوران‌ها و غذاهای آماده استفاده کنید. انجام تمریناتی همچون یوگا در تعطیلات آخر هفته نیز می‌تواند پیشنهاد خوبی باشد.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین

1 دیدگاه

  1. محمد در 1397/02/03در7:49 ب.ظ

    بسیار جالب و مفید بود ممنون.

نظر خود را بیان کنید