چگونه ذهنی قوی داشته باشیم؟

8 فعالیتی که ذهن شما را قوی می‌کند

چگونه ذهنی قوی داشته باشیم

همان‌طور که افراد با توان بدنی متولد نمی‌شوند، هیچ‌کس هم با با توان ذهنی شگفت‌انگیز متولد نمی‌شود بلکه توان ذهنی چیزی است که افراد با انتخاب خود و در الویت قراردادنش، به مرور زمان توسعه‌اش می‌دهند.

به گزارش آلامتو به نقل از INC؛ به‌علاوه، افرادی که ذهن قوی دارند، برای پیشگیری از چیزهایی که مانع راه آنهاست، عادات درستی برای خود ایجاد می‌کنند که در قوی‌ترشدن به آنها کمک می‌کند.


در اینجا هشت کاری که این افراد هر روز برای تقویت عضلات ذهن‌شان انجام می‌دهند می آوریم:

  1. از انرژی ذهن‌شان هوشمندانه استفاده می‌کنند

چیزهای غیرضروری و بی‌فایده زیادی در طول روز وجود دارند که حواس‌مان را پرت می‌کنند.

افرادی که ذهن قوی دارند انتخاب می‌کنند که چگونه از زمان و انرژی‌شان به‌خوبی استفاده کنند. آنها برای چیزهایی تلاش می‌کنند که مهم‌ترین هستند و در رسیدن به اهدف‌شان، تعیین کننده‌اند.


  1. برای افکار منفی‌شان چارچوب جدیدی تعیین می‌کنند

همه افراد گاهی افکار منفی به سراغ‌شان می آید، اما آنهایی که ذهنی قدرتمند دارند اجازه نمی‌دهند این افکار جلوی پیشرفت‌شان را گرفته یا خسته و دلزده‌شان کند.

درعوض، به عیب‌جویی‌های تلخ و تند و پیشگویی‌های بدبینانه‌شان با دیالوگی درونی و سازنده‌تر پاسخ می‌دهند. آنها با صحبت با خودشان به بهترین شکل با انگیزه باقی می‌مانند درست مثل یک دوست معتمد یا یک مربی دلسوز.


  1. در جهت اهداف تعیین شده تلاش می‌کنند

افرادی که ذهن قدرتمند دارند، اهداف فردی شفاف و حرفه‌ای تعیین می‌کنند تا به زندگی‌شان معنا و مقصود دهد. آنها با به یاد سپردن اهداف بلند مدت‌شان، زود به نتیجه رسیدن را فراموش می‌کنند.

آنها موانع را به‌صورت چالش‌هایی می‌بینند نه موانعی در سر راه موفقیت‌شان.


چگونه ذهن قوی داشته باشیم

تفکر درمورد اهداف و روند پیشرفت کارها

  1. درمورد پیشرفت‌شان تفکر و بررسی می‌کنند

این افراد، پیشرفت‌شان را در مسیر اهدافی که دارند هر روز بررسی می‌کنند. آنها زمانی را تعیین می‌کنند تا کیفیت کارشان را سنجیده و جاهایی را که نیاز به بهبود دارد با ریزبینی شناسایی می‌نمایند و خودشان را مسئول اشتباهات‌شان دانسته و پیوسته برای رشد بیشتر در تکاپو هستند.


  1. ناراحتی را با درنظر داشتن هدفی بزرگ‌تر تحمل می‌کنند

بعضی‌ از افراد هرکاری برای دورماندن از هر نوع رنج و زحمتی انجام می‌دهند، اما بعضی دیگر هم هستند که درد و ناراحتی را به سادگی تحمل می‌کنند تا محکم و قوی بودن‌شان را بیازمایند.

افرادی که از ذهن قوی برخوردارند رنج و زحمت را در ازای هدفی بزرگ‌تر و باارزش‌تر تحمل می‌نمایند.

ممکن است این تحمل، ورزش دز زمان خستگی باشد یا ارائه یک سخنرانی هنگامی که ترسو واهمه دارند؛ آنها از درد برای بهتر شدن بهره می‌برند.


  1. سپاسگزاری را تمرین می‌کنند

شما نمی‌توانید بهترین در نوع خودتان باشید اگر اصرار داشته باشید که لیاقت بیشتر از این را دارید.

افرادی که ذهن قوی دارند آگاهند که هم اکنون تمام چیزهای مورد نیازشان را دارند. آنها فرصت و شانس خوب‌شان را تشخیص داده و برای تمام چیزهای کوچک و بزرگ قدردان هستند.

همچنین بخوانید: عادات روزانه افراد موفق

  1. بین احساسات و منطق تعادل برقرار می‌کنند

آنهایی که از نظر ذهنی قدرتمندند می‌دانند که احساسات‌شان نقش اساسی در فهم و ادراک‌ و رفتارشان دارد. آنها به راه‌هایی که احساسات‌شان می‌تواند روی قضاوت‌شان نفوذ داشته باشد توجه می‌کنند و با دقت میان احساس و منطق تعادل برقرار می‌کنند تا بتوانند بهترین تصمیمات ممکن را بگیرند.


  1. براساس ارزش‌های‌شان زندگی می‌کنند

هرچند ارزیابی و سنجش رشد شخصی با مقایسه کردن خود با رقبا، وسوسه انگیز است، اما این افراد در دام چنین سردرگمی‌هایی نمی افتند. آنها روی زندگی طبق ارزش‌های خودشان و بهترین بودن نسبت به خودشان، متمرکزند.

در پایان روز از خودشان نمی‌پرسند، ” آیا بر کس دیگری غلبه کردم و از او جلو زدم؟ “؛ در عوض می‌پرسند، ” آیا نسبت به ارزش‌های خودم وفادار ماندم؟”


نظر خود را بیان کنید