تیر کشیدن پشت سر نشانه چیست؟

اگر می خواهید بدانید تیر کشیدن پشت سر نشانه چیست و چطور درمان می‌شود، این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

تیر کشیدن پشت سر نشانه چیست؟ درمان خانگی درد پشت سر

درد به عنوان یک احساس حسی بسیار ناخوشایند توصیف می شود. فرقی ندارد در کدام ناحیه از بدن باشد، درد در هر بخشی می توانند بسیار ناراحت کننده باشند. با این حال، سردرد می تواند در هر قسمت از سر بسته به علت اصلی ایجاد شود. به عنوان مثال، درد در پشت سر، جلو، یک طرف یا شقیقه. سردرد همچنین می تواند علائم ثانویه برای هر مشکل دیگری باشد. در این مقاله از آلامتو می گوییم تیر کشیدن پشت سر نشانه چیست؟ درمان خانگی درد پشت سر چیست.

همچنین بخوانید: خارش لبه های بیرونی واژن نشانه چیست

تیر کشیدن پشت سر نشانه چیست؟

دلایل مختلفی وجود دارد که می تواند منجر به درد پشت سر شود، به عنوان مثال:

وضعیت بدن

وضعیت نامناسب ما دلیل اصلی تیر کشیدن پشت سر و گردن است. صاف نگه داشتن ستون فقرات هنگام نشستن یا ایستادن می تواند درد ناشی از وضعیت های بد را تسکین دهد.

درد پشت سر نشانه آرتروز

التهاب یا تورم در ستون فقرات گردنی (گردن) باعث آرتروز می شود. این سردردها همچنین ممکن است به دلیل رگ های خونی ملتهب ایجاد شوند. سردرد مرتبط با آرتروز معمولاً با حرکت ایجاد می شود و با آن بدتر می شود. درد پشت سر یکی از علائم اصلی سردرد آرتروز است.

تیر کشیدن پست سر نشانه میگرن

میگرن ممکن است از سمت چپ سر شما سرچشمه بگیرد و به اطراف حرکت کند. همراه با درد ضربان دار، میگرن ممکن است با حالت تهوع و ضعف همراه باشد. حساسیت به نور نیز در بین علائم آن رایج است.

سردردهای خوشه ای

بیشتر سردردهای دردناکی که در الگوی چرخه ای رخ می دهند، سردردهای خوشه ای نامیده می شوند. سردرد خوشه ای نوعی سردرد شدید است که در اطراف یا پشت یک چشم ایجاد می شود. مردم اغلب سردردهای خوشه ای را با میگرن اشتباه می گیرند زیرا در یک طرف اتفاق می افتد. این نوع سردرد هنگام دراز کشیدن بدتر می شود.

سردردهای تنشی پشت سر

درد و فشار مبهم در پشت سر و گردن که به دلیل استرس ایجاد می شود، سردرد تنشی نامیده می شود. سردردهای تنشی بیشتر در بین بزرگسالان شایع است. این سردردها دو نوع هستند:

اپیزودیک: حداکثر 30 دقیقه تا 7 روز طول می کشد. این سردردهای اپیزودیک زمانی ایجاد می شوند که استرس یا مضطرب هستید. آنها می توانند کمتر از 15 روز در ماه رخ دهند.

مزمن: این درد می تواند در طول روز کم و بیش شدید باشد اما همیشه وجود دارد. سردرد مزمن ممکن است بیش از 15 روز در ماه رخ دهد.

نورالژی اکسیپیتال

آسیب یا التهاب در اعصاب اکسیپیتال می تواند باعث تیر کشیدن پشت سر شود. این اعصاب از ستون فقرات به سمت پوست سر حرکت می کنند. این آسیب یا التهاب همچنین می تواند منجر به درد پشت گوش شود. سردردهای مربوط به نورالژی اکسیپیتال شدید هستند و مردم آن را به عنوان یک شوک توصیف می کنند.

سردرد سرویکوژنیک علت تیر کشیدن پشت سر

این یک سردرد ثانویه است که به دلیل مشکلات مربوط به ستون فقرات در ناحیه گردن رخ می دهد. سردردهای سرویکوژنیک به خودی خود ایجاد نمی شوند. آسیب به گردن، آسیب شلاقی، عفونت یا فتق دیسک در ستون فقرات گردنی (گردن) می تواند منجر به سردرد گردنی شود.

همچنین بخوانید: کمردرد و لکه بینی قهوه ای نشانه چیست

ایا درد پشت سر خطرناک است؟

برخی علائم وجود دارد که نشان می دهد درد پشت سر خطرناک است و باید فوراً به پزشک مراجعه کرده تا نسبت به تشخیص و درمان بیماری اقدام شود. از جمله:

 • اگر سردردتان شدید است یا مدام عود می کند، باید به پزشک مراجعه کنید. همچنین به علائم دیگر مانند بی حسی در اندام خود توجه کنید.
 • اگر پوست سر شما درد می کند و حساس است، فک شما درد می کند یا تاری دید دارید، باید فورا به دنبال کمک پزشکی باشید.

همچنین در صورت داشتن سردرد و موارد زیر باید به سرعت به دنبال کمک پزشکی باشید:

 • شما بینایی خود را از دست داده اید
 • شما دارای درجه حرارت بالا (تب) هستید
 • صحبت کردن برایت سخت است
 • به خاطر سپردن چیزها برای شما سخت است
 • سفیدی چشم قرمز شده

برای درد پشت سر چی بخوریم

برای درد پشت سر چی بخوریم

برای درد پشت سر زنجبیل مصرف کنید. شما می توانید از زنجبیل تازه استفاده کرده و آن را با دو لیوان آب بجوشانید و شربت تهیه کنید. همچنین از زنجبیل خشک دمنوش تهیه کنید و روزانه سه مرتبه میل کنید. در صورت در دسترس نبودن آنها می توانید از پودر زنجبیل استفاده کنید.

همچنین بخوانید: درمان خانگی سوزش قسمت بیرونی واژن

درمان خانگی درد پشت سر

درمان خانگی درد پشت سر می تواند به سادگی با رعایت چند نکته موثر باشد:

 • بیشتر سردردها را می توان با درمان های خانگی مانند استراحت با چشمان بسته در یک اتاق ساکت، گذاشتن یک حوله یا پارچه خنک روی پیشانی، هیدراته ماندن و کاهش استرس درمان کرد.
 • همچنین وضعیت بد ما می تواند دلیل اصلی سردرد باشد. این درد در پشت سر به دلیل فشار روی گردن ایجاد می شود. حالت های مختلفی وجود دارد که به گردن شما فشار می آورد. برای طولانی مدت، حفظ یک وضعیت مناسب می تواند از سردردهای ناشی از وضعیت بد بدن جلوگیری کند.
 • مدل بستن موهای خود را تغییر دهید. بستن موها به حالت دم اسبی می تواند سر را تحت تنش قرار داده و موجب سردرد شود.
 • نوشیدن زیاد قهوه یکی از علل تیر کشیدن پشت سر و درد در این ناحیه است. بهتر است به جای دفعات بالا مصرف قهوه، آب کافی بنوشید.
 • ماساژ ملایم نواحی دردناک پشت سر می تواند به کاهش درد کمک کند.

بهترین قرص برای درد پشت سر

بهترین قرص برای درد پشت سر داروهای بدون نسخه (OTC) یا داروهای تجویزی هستند که می توانند به درمان سردردهایی مانند سردرد تنشی، سردرد ناشی از فعالیت و میگرن نیز کمک کنند. مسکن‌هایی مانند تایلنول (استامینوفن) یا ادویل (ایبوپروفن) معمولاً تسکین می‌دهند. برخی از درمان های طبیعی، مانند ویتامین B2 (ریبوفلاوین) یا منیزیم، ممکن است برای درمان میگرن مفید باشند.

در مورد درد پشت سر تنشی، داروهای مسکن ممکن است برای مدتی سردرد شما را کاهش دهند. اما مصرف بیش از حد داروهای مسکن می تواند منجر به سردردهای ناشی از دارو شود.

همچنین بخوانید: علت ریزش ناگهانی آب از واژن

سخن آخر

در این مطلب از آلامتو به این موضوع پرداختیم که تیر کشیدن پشت سر نشانه چیست؟ درمان خانگی درد پشت سر را ارائه دادیم. بسیاری از موارد این سردردها می توانند به سادگی برطرف شوند، اما اگر درد دنباله دار بود و شدت پیدا کردن لازم است به پزشک مراجعه کنید.


نظر خود را بیان کنید