تعبیر خواب تشنگی (آب خواستن)

دیدن تشنگی (آب خواستن) در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن تشنگی (آب خواستن) در خواب چیست؟

تشنگی Thirst

احساس تشنگی در خواب خوب نیست و میل به فساد و تباهی است.

ممکن است شب بد غذایی کرده و با شکم انباشته خوابیده باشید در این صورت خواب شما تعبیر ندارد ولی اگر بیدار شدید و تشنه نبودید خوابی که دیده اید دارای تعبیر است.

اگر در خواب احساس کنید که تشنه هستید و در آن حالت آب خنک و گوارا نوشیدید و رفع عطش کردید خواب شما می گوید میل به ارتکاب گناه و انجام عمل خلاف دارید و با رفع تشنگی آن عمل خلاف را مرتکب می شوید و آن گناه را می کنید که البته خوب نیست.


تعبیر خواب آب خواستن

اگر در خواب ببینید که تشنه هستید و به دنبال آب می گردید همان معنی است به استثنای این که موفق نمی شوید کار خلاف بکنید و گناهی مرتکب شوید.

هر نوع جستجو و ولع شدید در خواب های ما به صورت تشنگی ظاهر می شود.

اگر بیماری است که مدت ها است از بیماری رنج می کشد در خواب ببینید تشنه است و به دنبال آب می گردد و در پایان به آب می رسد و می نوشد و رفع عطش می کند خواب او می گوید سرانجام شفا می یابد و درمان دردهایش را خواهد یافت. این با حالت اول متفاوت است.


اگر در جای گرمسیر باشید و احساس تشنگی بکنید بهتر از این است که در جای سردسیر باشید و با تشنگی به دنبال آب بگردید.

به هر حال تشنگی در خواب تقلا و تلاشی است که می کنید تا به چیزی که می خواهید برسید و چه بسا ممکن است در طریق خلاف نباشد که تشخیص آن با معبر است.


☺ تعبیر خواب «تشنگی (آب خواستن)» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «تشنگی (آب خواستن)» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


41 دیدگاه

 1. الهه

  سلام من خواب دیدم که خواهرم یه قوبه رنگ ابی اسمان بسیار زیبا داره که دمش کنده شده بود و خودش باعث کنده شدن بود خودمم یه پرنده ی ابی زیبای دیگه اومد پیشم که خیلی تشنه بود و من اونو پیش یه ظرف پر اب گذاشتم که بتونه اب بخوره و همه ی اب ظرف رو خورد ولی باز تشنه بود و من دوباره براش اب ریختم که بخوره ولی خیلی بیحال بود انگار داشت میمرد، رنگ ابی پرنده ها خیلی واضح بود تو خواب ممنون میشم تعبیرش کنین

 2. الهه

  سلام من خواب دیدم که خواهرم یک قوی ابی بسیار زیبا در دست داره ولی دمش کنده شده بود وخودش باعث کنده شدن دمش بود و منم یه پرنده ی ابی زیبای دیگه ای اومد پیشم که خیلی تشنه بود واز تشنگی داشت میمرد و من هم اونو گذاشتم کنار ظرف اب همه رو خورد ولی باز تشنه و بیحال بود انگار داشت میمرد و من میخواستم دوباره براش اب بریزم که بخوره، رنگ ابی پرمده ها تو خواب برام خیلی واضح بود ممنون میشم خوابمو تعبیر کنین

 3. عزیز

  سلام حدود ساعت ۳ شب بود خواب دیدم صدای نوزاد حدود ۱۰ ماهه میآمد که طلب آب میکرد و چند بار پشت سر هم میگفت آب آب آب که از خواب پریدم احساس میکنم که بین خواب و بیداری بودم لطفا تعبیر این خواب برام بگید ممنون میشم

 4. عزیز

  سلام حدود ساعت ۳ شب بود خواب دیدم صدای نوزاد حدود ۱۰ ماهه میآمد که طلب آب میکرد و چند بار پشت سر هم میگفت آب آب آب که از خواب پریدم احساس میکنم که بین خواب و بیداری بودم لطفا تعبیر این خواب برام بگید ممنون میشم

 5. عاطفه

  خسته نباشید.
  بنده در خواب دیدم در یک امامزاده ناشناس بودم که از پایین کوه تا بالای کوه مسیر این امامزاده بود که در اطرافش مغازه هایی بود. من به دنبال آب بودم و تمام مغازه ها بسته بود و من مدام در حال دویدن بودم که به آب برسم. تا اینکه یک نفر بهم آب سرد کن پایین امامزاده رو نشون داد. خاطرم نیست که از آب خوردم یا نه. از طرفی هم یکی از بستگانم یک نوزاد پسر رو دادن بغلم.
  نمیدونم این خواب تعبیر داره یا نه. ممنون میشم راهنمایی کنید.

 6. زهرا

  شوهرم خواب دیده ک ازمن تقاضای آب کرده و من بهش ندادم و توی خواب بامن حسابی دعوا کرده تعبیر این خواب چیه

 7. مجید

  سلام مادر مرحومه من به خواب یکی از دوستانش رفته و گفته چرا بچه هاش به فکر او نیستند و درخواست اب کرده بنظر شما تعبیرش چیست

 8. پژمان

  با سلام و عرض خسته نباشيد

  در خواب ديدم با مادربزرگ همسرم كه يك ماه است در بيمارستان حال خيلي وخيمي دارد و دكترها جوابش كرده اند و چند نفر ديگر از اعضاي خانواده دور يك ميز نشسته ايم و مادربزرگ همسرم كه نميتونست خوب صحبت كنه و اصلا با كسي صحبت نميكرد با زباني كه من نفهميدم ولي يكي از اعضاي خانواده (دخترش) ميفهميد كه چي ميگه و به من گفت: ميگه يك ليوان آب بهش بدي كه من برايش آوردم و دادم و همشو خورد.

 9. فاطمه

  سلام.همسرم درخواب دیده که داره ازتشنگی میمیره وقتی از خواب پرید خیلی تشنه بود ویک بطری بزرگ آب خورد.

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این که در خوابی شما احساس تشنگی به شکلی که فرمایش کرده اید داشته باشد می تواند نشان از حس تشنگی باشد که بسیار معمول است برای هشدار به بدن به صورت خواب دیده شود و انشالله تعبیر ان چیزی که باید را ندارد.
   سربلند و پیروز باشید

 10. زینب

  خسته نباشید ..من خواب دیدم ک نصفه شب بود خواب بودم خیلی تشنم بود نمیتونستم از جام پاشم برم آب بخورم چشامو باز کردم دیدم مامانم بیداره ازش خواستم برام بطریمو آب کنه ، بطریو آب کرد اومد گذاشت کنارم ولی من انقدر بی حالو تشنه بودم ک آبم نخوردم خوابیدم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر خواب تشنگی امده است که ممکن است این خواب نشان از خیر برای شما باشد و نشانی از ان باشد که شما در اینده به واسطه ی کاری که می خواهید انجام دهید به گناه افتید اما ان را انجام ندهید.
   سربلند و پیروز باشید

 11. نوید

  باسلام
  خواب دیدم ازیک خانم با چادر عربی که نمیشناختم و چهره ایشان نمایان نبود و ایشان در دست لیوان آبی داشتن من از ایشان طلب آب کردم و هر دفعه که خواستم لیوان آب ازشون بگیرم دست شان پس می کشیدن تا بیدار شدم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر این خواب بر اساس تعابیر خواب ممکن است برای شما خیر باشد و به این معنا باشد که در تعبیر خواب تشنگی آمده است که ممکن است به معنای میل به فساد باشد و از این رو این خواب برای شما نشان از آن است که خواهید به فساد گروید ولی عاملی بیرونی اجازه ندهد.
   سربلند و پیروز باشید

 12. علیرضا حسین‌زاده

  سلام من خواب دیدم دختری که چند ساله دوستش دارم پیش منه من خواب بودم بلند شدم ازش یه لیوان آب خواستم گفتش میدم ولی ۲ خواهرم بودند چیزی نگفت آبم ندادش رفت منم بیدارشدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب ممکن است به این معنا باشد که ایشان سبب انجام گناهی برای شما شوند که خیر نیست و باید بدانید که انجام ان برای شما به این صورت است که باید بسیار دقت کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 13. مهدی نیکان

  سلام نامزدم خواب دیده من در بیابان تشنه بودم و درخواست اب میکردم ولی نمیرفتم که ازش بگیرم و وقتی صورتمو بر گردوندم یه مار دور پای من پیچده بود و منو نیس زد تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما ممکن است نشان از مسیری باشد که به غلط رفته اید و ممکن است خیر نباشد و به این صورت معنا یابد که به واسطه ی کسی که دشمن شماست این موضوع رخ داده است که خیر نیست.
   سربلند و پیروز باشید

 14. emad.323

  سلام من خواب دیدم که خیلی تشننه وخیلی خواب آلودبیدار میشم واز یکی از همکارانم طلب آب میکنم حالت مریضی داشتم تا خواست از یخچال آب بیاره بیدار شدم البته بیمار گونه وملتمس طلب آب میکردم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب آب خواستن از دیگران به این صورت امده است که می تواند نشان از ان باشد که شما قصد به انجام عمل خطایی کنید و این که در خواب خود به این موضوع نرسیده اید خیر است و نشان از انجام ندادن ان است.
   سربلند و پیروز باشید

 15. فاطمه

  سلام من خواب دیدم که با خانواده ام در یک رود نشسته ایم و عموم از مادر بزرگم که فوت کرده است درخواست اب میکرد ولی مادربزرگم هرچه ظرف اب را پرمیکرد اب از ان خارج میشد و زیر ظرف شکسته بود و دراخر مادر من برای عموم اب برد و اب راخورد تعبیرش چیست

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که در تعبیر خواب آب خواستن از مرده ممکن است به این تعبیر باشد که شما در اینده به چیزی که برای شما و ایشان خیر نیست ارتکاب کنید و از این رو باید بسیار در رفتار های خود دقیق باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 16. زهرا رحیمی

  سلام کسی که من رو در خواب با چادر مشکی ببینه در کنار دوتا امام زده و ازم علت اومدنم ب اونجا رو بپرسه و علتش رو درد و گرفناری و غصه بیان کنم و خودش هم بگه برا رفع تشنگی و طلب آب اومده. تعبیرش چیه؟؟؟؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب رفتن به امامزاده تعبیر به خیر امده است اما برای اب خواستن در خواب تعبیر خیری نیست و نشان از کار گناه دارد و از این رو باید بسیار در این باره دقت کنید که خدای ناکرده در عمل گناه دیگران شریک نشوید.
   سربلتذ و پیروز باشید

 17. آیدا

  سلام خسته نباشید من تو خواب دیدم که شوهر عمه ام تو باغ مشغول کار هست ک از من آب میخواد من آب ریختم به لیوان اما برگشتم دیدم اب سرد تری کنارم هست میخواستم عوض کنم اما دادم همینو خورد
  این روزا با شوهر عمه ام تو مشکل هستم خیلی کنجکاو شدم میشه تعبیرش کنید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در وهله ی اول ممکن است این خواب به ناخوداگاه شما مربوط باشد و دارای تعبیر نباشد و از طرف دیگر هم اگر ان را دارای تعبیر بدانیم برای ایشان خیر نیست و ممکن است نشان از گناهی باشد که مرتکب شوند.
   سربلند و پیروز باشید

 18. مینا مهری

  با سلام همسرم مدام یک خواب تکراری رو میببنند ک چند تا جوجه روی پشت بام دارند و اونها دارند از تشنگی میمرن ولی هنوز زنده اند.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن خواب های تکراری نشانه از عدم تعبیر این خواب ها است و این خواب برای ایشان در ناخوداگاه دارای تعبیر است و از این رو از بابت آن نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 19. مهرداد پرستاری

  سلام من خواب دیدم که در خواب دارم عمو خودم صدا میزنم بعد بعدست زیر سرم بود که مرا به زور بلند کرد بعد مادرم بلند شد آب بریزد برام من دستش را گرفتم فکر کردم عموم هستش رفت برام آب بیاورد ولی بعد از خواب بیدارم شدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بر اساس تعابیر خواب می تواند به این صورت تعبیر شود که شما در زندگی واقعی خود به دنبال چیزی هستید که به آن دست نمی یابید و در خواب خود به این صورت دیده اید وباید بدانید که ممکن است نشان از آن باشد که این موضوع به عموی شما هم مربوط است.
   سربلند و پیروز باشید

 20. بهار

  من خواب دیدم جنی از من تقاضای آب کرد ابتدا متوجه نشدم ولی در آخر فهمیدم و بهش آب دادم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر دیدن جن در خواب نشان از دشمن است و این خواب برای شما به این تعبیر باشد که به کسی که نباید کمکی خواهید کرد که نباید این گونه کاری بکنید.
   سربلندو پیروز باشید

 21. عَین

  سلام من خواب دیدم بعد خوردن یه غذا شدیدا تشنم میشه و هر چقدر از شیر تو لیوان آب میریزم و میخورم تشنگیم رفع نمیشه چون اون آب به اندازه ی کافی خنک نبود این کارو چندین بار تکرار میکنم بعدش یه لیوان بزرگتر انتخاب میکنم و توش چندتا یخ میندازم و اون آب رو میخورم و بالاخره عطشم رفع میشه ولی مامانم بهم میگه که اون آب خیلی سرده و نخورمش چون ممکنه گلوم درد کنه و هوام سرده

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بر اساس گفته ی معبران می تواند به این تعبیر باشد که شما در اینده برای حل موضوعی راه حلی اشتباه را در نظر می گیرید که باید ان را انجام ندهید که زیرا ممکن است شما را به سمت فساد ببرد و از این رو باید بسیار اگاه باشید اما بدانید که انشالله در نهایت حل خواهد شد.
   سربلند و پیروز باشید

 22. elham

  من خواب دیدم که خیلی تشنه ام و هر چی که اب میخورم تشنگیم برطرف نمیشه!

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب برای خواب تشنگی تعبیر خوبی نیامده است و از این رو نشان بر آن دارد که خدای ناکرده ممکن است شما به عملی مشغول شوید که سبب فساد شما شود و از ان دیگر نتوانید دست بر دارید. پس باید بسیار آگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 23. فهیمه

  سلام من خواب دیدم داشتم اب میخوردم اب که تمام شد رفتم پیش مادربزرگم که الان ۸ماهه فوت کرده بهش گفتم مادر برام آب میریزی لیوانم رو گرفتم برام آب خنک ریخت این چه معنی داره از مرده آب یخ گرفتم وخوردم دیگه عطشم برطرف شد

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما بر اساس تعابیر خیر است و نباید از بابت ان نگران باشید و بدانید که ممکن است به این معنا باشد که اگر مشکلی در زندگیتان دارید در اینده رفع خواهد شد.
   سربلند وپیروز باشید

 24. حسینی

  سلام،من در خواب دیدم شخصی خانم که آشنا هست در خواب بسیار تشنه است و از من طلب آب میکند

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب تشنگی آمده است که نشان بر میل به فساد و تباهی دارد و اینکه شما اگر میتوانید به آن شخص کمک خیر کنید که مسیر درست را پیش بگیرد.
   سربلند و پیروز باشید.

 25. حیدری

  خسته نباشید من خواب دیدم ک دارم میمیرم و هر چه از همسرم آب میخواستم اون فقط میخندید

نظر خود را بیان کنید