تعبیر خواب پتو

دیدن پتو در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن پتو در خواب چیست؟

دیدن پتو در خواب

تعبیر خواب به روایت منوچهر مطیعی تهرانی: پتو برای زن نیز شوهر است زیرا او را در بر می‌گیرد و به او امنیت و فراغت خیال می‌بخشد.

پتو و لحاف نشان دهنده رابطه ای است که بیننده خواب با جفت خویش دارد.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب بالش

تعبیر پتوی کثیف در خواب

آنلی بیتون می‌گوید: خواب پتوی کثیف، نشانه خیانت و بی وفایی است.

منوچهر مطیعی تهرانی: چنان چه مشاهده کنیم تخت خواب و روتختی ما چرک است همین طور لحاف و تشک و اشیا دیگری که ابزار خوابیدن هستند کثیف شده‌اند گویای آن است که در محیط خانه و خانواده ناراحت می‌شویم و بین ما و همسرمان اختلاف پدید می‌آید.

اگر در خواب ببینید پتوی شما کثیف است همسرتان بیمار می‌شود.


منوچهر مطیعی تهرانی برای تعبیر پتو گوید: اگر در خواب ببینید پتویی از اطلس و دیبا دارید رابطه شما با همسرتان در حد عالی بهبود می‌یابد و خوب می‌شود. و اگر پتوی سوراخ و پاره باشد که غیر قابل استفاده به نظر برسد از همسر خود جدا می‌شوید.


تعبیر خواب پتوی رنگی

جابرمغربی در مورد تعبیر پتوی رنگی گوید:

 • اگر دید پتوی سبز داشت، دلیل است زنی دیندار بخواهد.
 • اگر سفید بود آن زن توانگر و پارسا است. اگر سرخ بیند زن او مطرب دوست است.
 • اگر سیاه بیند زن او عالمه است و زرد زن بیمار گونه بود.
 • اگر ملون بیند، زن او فریبنده است.

تعبیر خواب پتوی نو

آنلی بیتون: خواب پتوی تمیز و پاکیزه، نشانه اقبال است و اینکه از بیماریی خطرناک توسط عواملی ناشناخته نجات خواهید یافت.


تعبیر خواب پتوی کهنه و فرسوده

منوچهر مطیعی تهرانی: اگر ببینید پتو کهنه ای دارید زنی بد نصیب شما می‌شود و چنان چه زن دارید روابط شما با همسرتان خراب می‌شود.

اگر مردی در خواب ببیند پتوی پاره و کهنه و فرسوده خود را دور افکنده و پتو جدیدی خریده از زن خود جدا می‌شود و همسر دیگری اختیار می‌کند. همین تعبیر هست برای زن که نشان می‌دهد از شوهر جدا می‌شود و به همسری دیگری در می‌آید.


تعبیر خواب لحاف

معبران کهن نوشته اند لحاف زن است.

لحاف در موقع خواب و استراحت به ما آرامش می بخشد و زیر آن احساس امنیت و راحتی می کنیم، آن ها این آرامش را با آرامشی که زن به مرد می دهد مقایسه و تشبیه کرده اند.

همین طور لحاف برای زن نیز شوهر است زیرا او را در بر می گیرد و به او امنیت و فراغت خیال می بخشد.

ادامه تعبیر خواب لحاف

☺ تعبیر خواب «پتو» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «پتو» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


41 دیدگاه

 1. رایحه

  سلام وقت شما به خیر
  من خواب دیدم روی یک‌تخت دونفره خوابیدم و در خواب بسیارعمیق و دلنشینی هم‌هستم و بعد مردی که دوستش دارم ولی حالا به دلایلی در قطع رابطه هستیم و من از این موضوع بسیارغمگین و غصه دار هستم ؛ با ملایمت و مهربانی و لبخند روی من پتویی به رنگ روشن و تمیز میکشن.
  ممنون میشم تعبیرش رو بگید✨

  یا فتاح

 2. مهلا جامعی

  سلام مجردم و خواب دیدم دختر عموم پتو ی منو گذاشته زیرش روی تخت که خیلی لکه های کثیفی داشت و کهنه بود بعد ازش خاستم پتوش رو بهم بده و جاش رو بهم بده که دختر عموی من پتو سیاه رنگ اما تمیز بود

 3. کیمیا

  سلام وقتتان بخیر. خواب دیدم جایی میرم و بین وسایلم یه پتو دارم. بعد دیدم صبحه و من سردمه. نگاه کردم دیدم پدرم بلند شده رفته نمیدونم نماز بخونه یا کار دیگه ای داره، دیدم سه چهارتا پتو روی خودش انداخته بوده! انواع و اندازه های مختلف مثل پتو مسافرتی و پتوی نازک و.. . یکیشون پتوی من بود که دولا زیر یه پتوی دیگه، روی خودش انداخته بوده. منم پتوی خودمو از بینشون برداشتم. پدرم دید، گفت چرا پتو رو برمیدلری؟ گفتم پتوی خودمه. سردم شده میخوام رو خودم بندازم.
  لطفا تعبیرخواب منم بگید.

 4. شقایق

  سلام دیشب خواب دیدم ک خانه نامزد ابجیم هستم و برادر نامزد ابجیم پتو خودشو داره می تکاند…

 5. یسنا

  با سلام
  من در حال متارکه هستم
  در خواب دیدم که تعدادی پتوی کهنه جلوی خونه پدر شوهرم ریخته برادر شوهرم به برادر من میگه بیا کمک کن ای پتوها رو بزار تو ماشینتون و ببر انگار میخواستن بگن اینا برا مهریه منه من میگم این پتوها مال شوهرم هست و وقتی ازدواج کردیم مادرش داده یه پتو هم خونه داره که میارمش.مادرش هم اومد جلو و با خنده تایید کرد حرف منو.

 6. جمیله

  سلام !

  دیشب خواب دیدم که خواهر شوهرم در گوشه ای از اتاق خوابش برده است و من یک پتو برداشتم وروی او کشیدم . خواهر شوهرم از مریضی سرطان رنج می کشند دور از عالم رؤیا. ممنون برای تعبیر آن

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر این خواب آمده است که می تواند دقیقا نشان از ان باشد که کسی که پتو بگیرد از بیماری رهایی یابند و از این رو خوابی بسیار خیر می تواند باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 7. ثنا

  سلام
  من خواب دیدم تو خونه خودمونم و بابام هم بود دیدم که دست بابام یه پتو رنگی رنگی کهنه بود روی پتو هم کلی حشره وجود داشت .بابامم میخواست اون پتو رو به شوخی بندازه روم من رفتم طرف یه پتو که زیرش پناه بگیرم لای اونم حشره بود ترسیدم میخواستم از در برم بیرون بابامم اون پتو رو انداخت روم مثل فیلما همین که پتوی کثیف و کهنه و حشره دار داشت بهم نزدیک میشد بیدار شدم.

  • تعبیر خواب

   با سلام
   د رتعابیر خواب برای پتوی کثیف امده است که نشان از خیانت است و بی وفایی و از طرفی هم می تواند نشان از ان باشد که در اینده ممکن است از جانب ایشان به نسبت خودتان کاری بینید که بی وفایی ایشان برای شما محرز شود و از این رو بدانید که ایشان همیشه برای شما پدر است و جایگاه قابل تغییری ندارد.
   سربلند و پیروز باشید

 8. آرش هوشنگی

  سلام
  من خواب دیدم شخصی از فامیل برای گرفتن پتو به خونه ما اومد و پتو هارو نگاه کرد که یک پتو با خودش ببره

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب پتوگرفتن امده است که ممکن است به این معنا باشد که ایشان یکی از نزدیکان شما را برای زندگی انتخاب کرده است و از این رو این خواب برای ایشان خیر است و این خواب در صورتی می تواند تبعیر شود که ایشان مجرد باشند.
   سربلند و پیروز باشید

 9. الی

  سلام میشه لطفا خواب من رو تعبیر کنید
  من خواب دیدم کسی رو که واقعا دوست دارم در خواب با خودم به خونمون آوردم تا به خانواده ام معرفی کنم درمن در واقعیت این فرد هنوز طلاق نگرفته ولی در خواب دیدم انگار آون جدا شده بود و همراهش یک دختر بچه 6 یا 7 ساله میدیدم درصورتی که در واقعیت خودش یک پسر داره و آون دختر بچه هم خیلی با من خوب بود به محض اینکه وارد خانه ما شد رفت داخل اطاق و یه پتوی سفید رو کشید روی خودش و دراز کشید روی پتو هم یه لکه مدفوع پرنده بود انگار پتو رو تازه از روی بند آورده بودیم و وقتی روی بند بوده پرنده یه لک کوچک مدفوع روی آن انداخته بود به هر صورت تو اطاق خونه ما دراز کشیده بود و برادرم هم کنارش نشسته بود و همه اعضاء خانواده من آونو قبول کرده بودن دختر بچه هم هم زیبا بود و هم خنده رو ک همون جا بود و با من خیلی راحت بود
  لطفا خواب من رو تعبیر کنید درضمن من این خواب رو بعد از سحر نزدیک صبح روز 29 رمضان دیدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب پتوی کثیف امده است که می تواند نشانه ای از بی وفایی باشد و در این خواب برای شما نیست و ممکن است اشاره ای به ان شخص باشد و از این رو نگران دیدن این خواب نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 10. Hadis

  سلام خواب دیدم نامزدم اومده خونمون میخاست بخوابه اونم توی خونه ای ک قدیم توی اون رندگی میکردیم ی پتو طوسی صورتی میدم بهش بندازه روش و بهش میگم بیا یکی از پتو های جهازم بعدشم انداخت روش بخابه کلا خوابم ادامه پیدا کرد یکم بعدم بیدار شدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بر اساس تعبیر خواب پتو خیر است و ممکن است به این معنا باشد که رابطه ی شما سر بگیرد و به خیر این اتفاق برای شما بیفتد و از این رو از بابت دیدن ان نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 11. Delara

  سلام من دختری نوجوان و مجرد هستم…
  من پتوی شخصی دارم و خواب دیدم مامانم اومده تو اتاقم و از روی تختم پتومو میگیره تا بشوره…
  من ندیدم که بشوره فقط دیدم داره جمع میکنه ولی من یکم مقاومت کردم ک این ک کثیف نیست چرا میخوای بشوری ولی مامانم بازم جمع کرد تا بشوره

  لطفا ازتون خواهش میکنم جوابمو بدید.. تعبیر این خواب خیلی برام مهمه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب ممکن است به این تعبیر باشد که بر اساس تعبیر خواب شستن پتو ممکن است به این شرح باشد که در اینده برای ایشان کسی بیاید که از نظر خانواده ی شما با ان چه که شما می پندارید تفاوتی وجود داشته باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 12. احمد

  سلام دیشب خواب دیدم ازپشت دیوارمنزلم میگذشتم دیدم هرچی پتولحاف توی متزلم دارم انداختند بیرون دیوار ولی نمیدونم زنم انداخته یاکس دیگری ازوقتی این خواب رو دیدم ترس بدی وجودموگرفته

  • یاسین صداقت

   با سلام
   امید شما باید به خدا باشد و ترس جایز نیست و از طرفی هم ممکن است نشانه ای از نو شدن زندگی شخصیتان با ایشان باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 13. علیرضا مقدم

  من خواب دیدم از یک جای متروکه یا یک مدرسه رفتم و پتو هایم را گرفتم هم زیاد از حد باورم بود و هم برخی را کثیف کردن در هنگام دادن من در بلندی ایستاده بودم و برایم پرتاب میکرند در هنگام پرتاپ کثیف میکردند من گویی برای ۲ عدد رفته بودم ولی شش عدد گرفتم و برخی کثیف بود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب پتو چرک می تواند به این معنا باشد که در رابطه ی شما با ایشان مشکلی پیش بیاید و از این رو باید خودتاان این موضوع را حل کنید و به دیگران تکیه نکنید.
   سربلند و پیروز باشید

 14. الهام

  سلام وقت بخیر
  من خواب دیدم در بیابان هستیم به اتفاق مادرم و خاله ام و دختر خاله ام
  دختر خاله ام در پی چیدن پسته وحشی رفته بود و با دوتا کوله بار پسته برگشته بود که تو مسیر پتوی کهنه اما سالم پیدا کرده بود وقتی به ما ملحق شد پتو رو به من بخشید و نصفی از بار پسته وحشی که به دوش داشت رو به مادرم داد و موقع حرکت و جابه جایی از اون محل یه پتوی دیگه دید که باز به مادرم بخشید،، در ضمن خود دختر خاله متاهل هست و من و مادرم مطلقه هستیم…
  ممنون میشم جواب خوابم رو تفسیر کنید.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب پسته به خیر امده است و نشان از خیر است و در تعبیر خواب گرفتن پتو هم ممکن است نشانه ای از ان باشد که به واسطه ی ایشان برای شما خیری در اینده رخ دهد.
   سربلند و پیروز باشید

 15. خانم

  سلام خواب دیدم تو خونه پتویی که قبلا واسه بچم بود سوخته و پاره شده و شوهرم باعثش شده من از دیدنش خیلی ناراحت میشم و بعد از شوهرم میپرسم چرا سوخته میگه لای چرخ گیر کرده و سوخته بهش میگم پول بده واسه خونه چیزی بخرم میگه پول ندارم در حالیکه زیر یه پتو دراز کشیده پتو رو میکشه رو سرش

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب پتو سوخته به خیر نیامده است و از این رو حتما صدقه بدهید و به خداوند توکل کنید ولی بدانید که دیدن این خواب ها لزوما نشانه ی تعبیر ان نیست.
   سربلندو پیروز باشید

 16. نيلو

  سلام و روز به خير
  خواب ديدم كه ظاهرا ما خانه اي چند طبقه داريم و در هر طبقه چند نفر مهمان كه مي خواهند بخوابند، براي بالايي ها رختخواب كم بود و من مي روم طبقه پايين كه تشك بياورم . خيلي سبك و معلق از پله ها ميرم پايين ولي قدم هام يك صدا و موج بلند داره، در طبقه همكف مادرم كلي تشك پهن كرده و اضافه هم هست كه پتوهاي نو و شيك ولي سنگين رو ميده من كه تا كنم و ببرم بالا.

  بعد در يك اتاق ٥ تا تشك خالي آماده مي بينم و اخري كه دم دره ظاهرا براي پدرم هست كه ايشان مرحوم شده ، خودش انداخته بود و خوابيده بود ، ولي كمي كج و روي لبه ديوار خم شده بود ، وقتي پاشد من اونو مرتب كردم و بالشش رو ( متكاي گرد قديمي ) رو گذاشتم، كمي از قسمت پشت متكا سوراخ يا خالي بود . تشك اول سمت ديوار هم انگار براي مادربزرگم كه فوت كرده بود و خيلي بزرگ و صاف و مجلل بود . هيچ كدام از تشكها براي من يا خانواده ام نبود و براي مهمانان و فاميل داشتيم جا مي انداختيم. تشك پدرم هم مرتب و نو و پنبه اي با روكش سفيد و راه راه ابي بود، پدرم ساكت و سالم بود.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب امده است که تشک نشانه ای از وظیفه است و اینکه در خواب شما برای دیگران که فوت شده اند دیده اید که تشک انداخته اید می تواند به این معنا باشد که ان ها وظیفه ای به دوش دارند که شما باید آن را برای ایشان به عمل اورید و از این رو سعی بر ان کنید برای هردوی آن ها خیراتی دهید که انشالله برای ایشان موثر واقع شود و از این رو موضوع رها بشوند.
   سربلند و پیروز باشید

 17. عسل

  سلام خواب دیدم پتوی همیشگی خودم که دوستش هم دارم رو شوهرم شسته و انداخته روی لبه پشت بام تاخشک بشه اما به محض اینکه اومدم برش دارم یهو گم شد و من خیلی خیلی ناراحت شدم و اومدم پایین هرچی گشتم پیداش نکردم عمه شوهرم پایین بود گفت انگار دیده که یکی اونو دزدیده…اما من هرچی گشتم اون دزد رو پیدا نکردم و خیلی ناراحت بودم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب پتو همانگونه که خوانده اید امده است که نشان از همسر دارد و در این خواب برای شما هم می تواند به همین معنا باشد اما برای تعبیر آن معبرین چیز خاصی نگفته اند و از این رو سعی بر ان کنید که رابطه ی خود با همسرتان را بهبود ببخشد که انشالله برای شما به پایانی خیر منجر شود.
   سربلند و پیروز باشید

 18. ر.ش

  سلام واحترام خواب دیدم شوهرم صبح بلند شده بود پتویی که در واقعیت مال خودش است را پنهانی برده بود و جای اون پتو دو تا پتوی دیگه که قبلا دیده بودم استفاده می کنه با یه فرش اورده بود لطفا تعبیر بفرمایید با تشکر

  • یاسین صداقت

   با سلام
   همانگونه که در متن بالا هم خوانده اید این خواب برای شما اشاره ای به ایشان دارد و ممکن است به این تعبیر باشد که ایشان با شما رفتاری تازه خواهند داشت و این رفتار لزوما بد نیست و ممکن است خیر باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 19. فرشته

  سلام وقت بخیر
  دیشب خواب دیدم با دوستم تو خیابون بودم یهو دیدم یه مردی کلی پتوی استفاده شده و سوراخ دار با یه گاری داره راایگان پخش میکنه ما هم رفتیم جلو همه منتظر بودن من انتخاب کنم انگار اونا نمیتونستن دست بزنن جوری ک من تعجب کردم
  بعد دوستم گفت یه پتو مسافرتی نازک میخوام
  مرده خواست یه مسافرتی هم بده به من ک من گفتم من میخوای پتو رو بندازم زیر پاهام پس میخوام نرم و پشیمی باشه
  مرده یه پتوی تقریبا صورتی رنگ نشونم داد گفت این برای تو از بین همه نو تر بود
  تا به خودم اومدم دیدم پتوی من تو پتوها نبود
  بعدش بیدار شدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بر اساس تعابیر خواب این خواب برای شما به این معنی می تواند باشد که شما در اینده ای نه چندان دور دست به انتخابی اشتباه خواهید زد که از سعی بر آن دارید که از بین بد و بدتر یکی را انتخاب کنید و از این رو باید بسیار آگاه باشید که خدای ناکرده این موضوع برای شما پیش نیاید.
   سربلند وپیروز باشید

 20. زهرا

  سلام من خواب دیدم داییم ی پتوی کهنه ی کثیفه سبز رنگ داشت ک خونه ی مابود ومامهمون داشتیم وازاینکه مهمونا اون پتو رودیدن خجالت میکشیدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند نشانه ای از ان باشد که به واسطه ی آن شخص در زندگی شما خللی وارد خواهد شدو از این رو باید سعی بر ان کنید که خودتان را به واسطه ی خودتان به دیگران معرفی کنید و تلاشی برای توجیه خود به وسیله اطرافیانتان نداشته باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 21. ناشناس

  سلام
  من خواب میدیدم که رفتم از جایی که خانمه آشنا بود دارم پتو وپتومسافرتی میخرم همه هم خیلی ارزان هستند و جنس خوب
  میشه تعبیر کنین یعنی چی
  در ضمن متاهل هستم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما به همسرتان اشاره دارد و به این معنا می تواند باشد که رابطه ی شما و ایشان در هر وضعیتی که هست بهتر خواهد شد و این موضوع برای شما بسیار خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 22. ساحل

  سلام چند روز پیش خواب دیدم یک پتوی خیلی خوش رنگ که زرد رنگ نو و تمیز بود باخودم داشتم میبردم که استفاده کنم دقیق یادم نیست ازچه کسی گرفتم و کجا میخواستم ببرم ولی یادمه که گفتم خوبه پتوی تمیز و نویی هست و خیلی زرد خوشرنگ بود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب اشاره ای ممکن است به همسر شما و یا همسر آیندیتان داشته باشد در تعبیر جابر مغربی برای تعبیر پتو آمده است که ممکن است نشان از بیماری ایشان باشد.
   حتما صدقه بدهید
   سربلند و پیروز باشید

 23. رها

  سلام خسته نباشید دیشب خواب دیدم که دو اتاق هست که با شیشه از هم جدا شده، در یکی از اتاق ها یکی از فامیل هامون (آقا) به همراه زن و بچه هاش توی لحاف و تشت مرتب کنار هم خوابیدن. اتاق کناری که با شیشه از اون اتاق جدا شده بود، من بودم با یک پتو خیلی ساده و معمولی (به قشنگی اونها نبود)، اول اونها رو نگاه می کردم و فکر می کردم با هم زندگی خوبی دارند اما بعد دقیق یادم نیست اما دیدم که این اقا اومده و توی اتاقی که من بودم یه کم اون طرف تر دراز کشیده. و احساس می کردم که دیگه نمی خواد با اونها زندگی کنه با خودم می گفتم الان زنش می فهمه.
  این دومین باره که در مورد این اقا این خواب رو می بینم.
  دست شما درد نکنه واقعا تعبیر های شما درسته
  ممنون از سایت خوبتون.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که به این معنا ممکن است باشد که شما در ذهن خود زندگی خود را با ایشان مقایسه کرده اید و این دلیل دیدن این خواب بوده است و از طرف دیگر هم میتواند اشاره ای به همین موضوع باشد که شما نباید زندگی خود را با ظاهر زندگی دیگران مقایسه بکنید.
   سربلند و پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید