تعبیر خواب پتو

دیدن پتو در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن پتو در خواب چیست؟

دیدن پتو در خواب

تعبیر خواب به روایت منوچهر مطیعی تهرانی: پتو برای زن نیز شوهر است زیرا او را در بر می‌گیرد و به او امنیت و فراغت خیال می‌بخشد.

پتو و لحاف نشان دهنده رابطه ای است که بیننده خواب با جفت خویش دارد.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب بالش

تعبیر پتوی کثیف در خواب

آنلی بیتون می‌گوید: خواب پتوی کثیف، نشانه خیانت و بی وفایی است.

منوچهر مطیعی تهرانی: چنان چه مشاهده کنیم تخت خواب و روتختی ما چرک است همین طور لحاف و تشک و اشیا دیگری که ابزار خوابیدن هستند کثیف شده‌اند گویای آن است که در محیط خانه و خانواده ناراحت می‌شویم و بین ما و همسرمان اختلاف پدید می‌آید.

اگر در خواب ببینید پتوی شما کثیف است همسرتان بیمار می‌شود.


منوچهر مطیعی تهرانی برای تعبیر پتو گوید: اگر در خواب ببینید پتویی از اطلس و دیبا دارید رابطه شما با همسرتان در حد عالی بهبود می‌یابد و خوب می‌شود. و اگر پتوی سوراخ و پاره باشد که غیر قابل استفاده به نظر برسد از همسر خود جدا می‌شوید.


تعبیر خواب پتوی رنگی

جابرمغربی در مورد تعبیر پتوی رنگی گوید:

 • اگر دید پتوی سبز داشت، دلیل است زنی دیندار بخواهد.
 • اگر سفید بود آن زن توانگر و پارسا است. اگر سرخ بیند زن او مطرب دوست است.
 • اگر سیاه بیند زن او عالمه است و زرد زن بیمار گونه بود.
 • اگر ملون بیند، زن او فریبنده است.

تعبیر خواب پتوی نو

آنلی بیتون: خواب پتوی تمیز و پاکیزه، نشانه اقبال است و اینکه از بیماریی خطرناک توسط عواملی ناشناخته نجات خواهید یافت.


تعبیر خواب پتوی کهنه و فرسوده

منوچهر مطیعی تهرانی: اگر ببینید پتو کهنه ای دارید زنی بد نصیب شما می‌شود و چنان چه زن دارید روابط شما با همسرتان خراب می‌شود.

اگر مردی در خواب ببیند پتوی پاره و کهنه و فرسوده خود را دور افکنده و پتو جدیدی خریده از زن خود جدا می‌شود و همسر دیگری اختیار می‌کند. همین تعبیر هست برای زن که نشان می‌دهد از شوهر جدا می‌شود و به همسری دیگری در می‌آید.


تعبیر خواب لحاف

معبران کهن نوشته اند لحاف زن است.

لحاف در موقع خواب و استراحت به ما آرامش می بخشد و زیر آن احساس امنیت و راحتی می کنیم، آن ها این آرامش را با آرامشی که زن به مرد می دهد مقایسه و تشبیه کرده اند.

همین طور لحاف برای زن نیز شوهر است زیرا او را در بر می گیرد و به او امنیت و فراغت خیال می بخشد.

ادامه تعبیر خواب لحاف

☺ تعبیر خواب «پتو» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «پتو» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین
℁ تعبیر خواب بر اساس الفبا

16 دیدگاه

 1. نيلو

  سلام و روز به خير
  خواب ديدم كه ظاهرا ما خانه اي چند طبقه داريم و در هر طبقه چند نفر مهمان كه مي خواهند بخوابند، براي بالايي ها رختخواب كم بود و من مي روم طبقه پايين كه تشك بياورم . خيلي سبك و معلق از پله ها ميرم پايين ولي قدم هام يك صدا و موج بلند داره، در طبقه همكف مادرم كلي تشك پهن كرده و اضافه هم هست كه پتوهاي نو و شيك ولي سنگين رو ميده من كه تا كنم و ببرم بالا.

  بعد در يك اتاق ٥ تا تشك خالي آماده مي بينم و اخري كه دم دره ظاهرا براي پدرم هست كه ايشان مرحوم شده ، خودش انداخته بود و خوابيده بود ، ولي كمي كج و روي لبه ديوار خم شده بود ، وقتي پاشد من اونو مرتب كردم و بالشش رو ( متكاي گرد قديمي ) رو گذاشتم، كمي از قسمت پشت متكا سوراخ يا خالي بود . تشك اول سمت ديوار هم انگار براي مادربزرگم كه فوت كرده بود و خيلي بزرگ و صاف و مجلل بود . هيچ كدام از تشكها براي من يا خانواده ام نبود و براي مهمانان و فاميل داشتيم جا مي انداختيم. تشك پدرم هم مرتب و نو و پنبه اي با روكش سفيد و راه راه ابي بود، پدرم ساكت و سالم بود.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب امده است که تشک نشانه ای از وظیفه است و اینکه در خواب شما برای دیگران که فوت شده اند دیده اید که تشک انداخته اید می تواند به این معنا باشد که ان ها وظیفه ای به دوش دارند که شما باید آن را برای ایشان به عمل اورید و از این رو سعی بر ان کنید برای هردوی آن ها خیراتی دهید که انشالله برای ایشان موثر واقع شود و از این رو موضوع رها بشوند.
   سربلند و پیروز باشید

 2. عسل

  سلام خواب دیدم پتوی همیشگی خودم که دوستش هم دارم رو شوهرم شسته و انداخته روی لبه پشت بام تاخشک بشه اما به محض اینکه اومدم برش دارم یهو گم شد و من خیلی خیلی ناراحت شدم و اومدم پایین هرچی گشتم پیداش نکردم عمه شوهرم پایین بود گفت انگار دیده که یکی اونو دزدیده…اما من هرچی گشتم اون دزد رو پیدا نکردم و خیلی ناراحت بودم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب پتو همانگونه که خوانده اید امده است که نشان از همسر دارد و در این خواب برای شما هم می تواند به همین معنا باشد اما برای تعبیر آن معبرین چیز خاصی نگفته اند و از این رو سعی بر ان کنید که رابطه ی خود با همسرتان را بهبود ببخشد که انشالله برای شما به پایانی خیر منجر شود.
   سربلند و پیروز باشید

 3. ر.ش

  سلام واحترام خواب دیدم شوهرم صبح بلند شده بود پتویی که در واقعیت مال خودش است را پنهانی برده بود و جای اون پتو دو تا پتوی دیگه که قبلا دیده بودم استفاده می کنه با یه فرش اورده بود لطفا تعبیر بفرمایید با تشکر

  • یاسین صداقت

   با سلام
   همانگونه که در متن بالا هم خوانده اید این خواب برای شما اشاره ای به ایشان دارد و ممکن است به این تعبیر باشد که ایشان با شما رفتاری تازه خواهند داشت و این رفتار لزوما بد نیست و ممکن است خیر باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 4. فرشته

  سلام وقت بخیر
  دیشب خواب دیدم با دوستم تو خیابون بودم یهو دیدم یه مردی کلی پتوی استفاده شده و سوراخ دار با یه گاری داره راایگان پخش میکنه ما هم رفتیم جلو همه منتظر بودن من انتخاب کنم انگار اونا نمیتونستن دست بزنن جوری ک من تعجب کردم
  بعد دوستم گفت یه پتو مسافرتی نازک میخوام
  مرده خواست یه مسافرتی هم بده به من ک من گفتم من میخوای پتو رو بندازم زیر پاهام پس میخوام نرم و پشیمی باشه
  مرده یه پتوی تقریبا صورتی رنگ نشونم داد گفت این برای تو از بین همه نو تر بود
  تا به خودم اومدم دیدم پتوی من تو پتوها نبود
  بعدش بیدار شدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بر اساس تعابیر خواب این خواب برای شما به این معنی می تواند باشد که شما در اینده ای نه چندان دور دست به انتخابی اشتباه خواهید زد که از سعی بر آن دارید که از بین بد و بدتر یکی را انتخاب کنید و از این رو باید بسیار آگاه باشید که خدای ناکرده این موضوع برای شما پیش نیاید.
   سربلند وپیروز باشید

 5. زهرا

  سلام من خواب دیدم داییم ی پتوی کهنه ی کثیفه سبز رنگ داشت ک خونه ی مابود ومامهمون داشتیم وازاینکه مهمونا اون پتو رودیدن خجالت میکشیدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند نشانه ای از ان باشد که به واسطه ی آن شخص در زندگی شما خللی وارد خواهد شدو از این رو باید سعی بر ان کنید که خودتان را به واسطه ی خودتان به دیگران معرفی کنید و تلاشی برای توجیه خود به وسیله اطرافیانتان نداشته باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 6. ناشناس

  سلام
  من خواب میدیدم که رفتم از جایی که خانمه آشنا بود دارم پتو وپتومسافرتی میخرم همه هم خیلی ارزان هستند و جنس خوب
  میشه تعبیر کنین یعنی چی
  در ضمن متاهل هستم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما به همسرتان اشاره دارد و به این معنا می تواند باشد که رابطه ی شما و ایشان در هر وضعیتی که هست بهتر خواهد شد و این موضوع برای شما بسیار خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 7. ساحل

  سلام چند روز پیش خواب دیدم یک پتوی خیلی خوش رنگ که زرد رنگ نو و تمیز بود باخودم داشتم میبردم که استفاده کنم دقیق یادم نیست ازچه کسی گرفتم و کجا میخواستم ببرم ولی یادمه که گفتم خوبه پتوی تمیز و نویی هست و خیلی زرد خوشرنگ بود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب اشاره ای ممکن است به همسر شما و یا همسر آیندیتان داشته باشد در تعبیر جابر مغربی برای تعبیر پتو آمده است که ممکن است نشان از بیماری ایشان باشد.
   حتما صدقه بدهید
   سربلند و پیروز باشید

 8. رها

  سلام خسته نباشید دیشب خواب دیدم که دو اتاق هست که با شیشه از هم جدا شده، در یکی از اتاق ها یکی از فامیل هامون (آقا) به همراه زن و بچه هاش توی لحاف و تشت مرتب کنار هم خوابیدن. اتاق کناری که با شیشه از اون اتاق جدا شده بود، من بودم با یک پتو خیلی ساده و معمولی (به قشنگی اونها نبود)، اول اونها رو نگاه می کردم و فکر می کردم با هم زندگی خوبی دارند اما بعد دقیق یادم نیست اما دیدم که این اقا اومده و توی اتاقی که من بودم یه کم اون طرف تر دراز کشیده. و احساس می کردم که دیگه نمی خواد با اونها زندگی کنه با خودم می گفتم الان زنش می فهمه.
  این دومین باره که در مورد این اقا این خواب رو می بینم.
  دست شما درد نکنه واقعا تعبیر های شما درسته
  ممنون از سایت خوبتون.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که به این معنا ممکن است باشد که شما در ذهن خود زندگی خود را با ایشان مقایسه کرده اید و این دلیل دیدن این خواب بوده است و از طرف دیگر هم میتواند اشاره ای به همین موضوع باشد که شما نباید زندگی خود را با ظاهر زندگی دیگران مقایسه بکنید.
   سربلند و پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید