تعبیر خواب مجسمه

دیدن مجسمه در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن مجسمه در خواب چیست؟

مجسمه Statue

معبران کهن سنتی که در تعابیر خویش به نقش زن در زندگی مرد زیاد تکیه می کرده اند، مجسمه یا تندیس را نیز زن دانسته اند اما از نظر کلی در علم خواب هر عزیز و محبوبی ، اعم از جاندار و بی جان ، انسان یا حیوان ، می تواند در خواب ما به شکل تندیس ظاهر شود.


همه چیزها یا اشخاصی که دوستشان داریم و در زندگی ما جائی خاص خویش دارند خواسته یا ناخواسته در خواب ها تندیس می شوند. پس تندیس تنها زن نیست.


چنانچه در خواب ببینیم تندیسی را می شکنیم یا به زمین می افکنیم ( به نیت خرد کردن و از بین بردن) و یا چهره اش را با رنگ می پوشانیم که شناخته نشود باز تعبیر همان است و تندیس در علم خواب به جای کسی یا چیزی قرار می گیرد که از آن نفرت داریم.

ابن سیرین می گوید اگر دیدید مجسمه ای دارید یا خریدید زن می گیرد و یا کنیزکی می خرید و اگر دیدید مجسمه شما افتاد و شکست زن را طلاق می دهید یا می میرید و یا کنیزک را می فروشید.

این درست می تواند باشد اما با نحوه زندگی امروز ما تطبیق نمی یابد. تندیس خواست بالای ما است که زیاد به آن توجه داریم حال اگر دیدیم مجسمه ای را خودمان می شکنیم مبارزه با تمایلات نفسانی است و اگر دیدیم مجسمه ای که داریم شکسته ، شکست و زیان عاطفی است.

داشتن چندین تندیس تحیر و سرگردانی در میان هوس ها و تمایلات بی شمار است و گویای هوسبازی ما است.


از امام جعفر صادق علیه السلام نقل می کنند که مجسمه در خواب یا غم و اندوه است یا نقصان در قدر و جاه است و یا بی امانتی در کارها تندیس در خواب غرور و نخوت و خود بینی و انحراف از طریق راست نیز هست بخصوص اگر مجسمه خودمان را در خواب ببینیم یا احساس کنیم که آن مجسمه ما است ابن سیرین نوشته تندیس در خواب غم و اندوه است بخصوص اگر سایه آن بر زمین افتاده باشد و دیدن چندین تندیس کفر و الحاد است.


☺ تعبیر خواب «مجسمه» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «مجسمه» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.

20 دیدگاه

 1. آدین

  با سلام من امروز قبل از بیدار شدن خواب دیدم از آسمان توی حیاط منزل مجسمه های کوچولوی خیلی زیبا به شکل تگرگ و یخ به دو شکل، بعضی ها شبیه فیل و بقیه شبیه پادشاه که یه چیزی توی دستش داره انگار با ارزشه و محکم اونو گرفته داره به آرومی پایین میاد خیلی آروم و منظره خیلی زیبایی داشت من با تلفن صحبت میکردم که اینارو دیدم و با خوشحالی و تعجب یه فیل و یه پادشاه با دست گرفتم و گذاشتم روی لبه پنجره و به مخاطب تلفن توضیح میدادم میشه خواهش کنم تعبیرش رو بهم بگین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بر اساس تعابیر خواب برای شما می تواند خیر باشد و بدانید که در تعبیر خواب فیل آمده است که نشان از پادشاهی و قدرت است و برای شما خیر است و از طرفی هم دیدن جلال در خواب برای بیننده به همان معنا است و از این رو این خواب برای شما خیر است.
   سربلند وپیروز باشید

 2. احسان

  سلام خسته نباشید
  من در خواب مجسمه آزادی را دیدی که تا گردن به زیر خاک رفته بود
  و طرف دیگر حرم امام حسین را
  پلی که ما را به نزدیک حرم میبرد چون دیر وقت بود بسته شده بود
  و ما به سمت مجسمه آزادی رفتیم اما نه نزدیک آن
  نزدیک خانه دوستم برای آجر کشی

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بر اساس تعابیر خواب قسمت اول خواب شما نشان از ان دارد که در اینده ممکن است برای شما مشکلی پیش بیاید که خود باید در جهت رفع آن گام بردارید و بدانید که ممکن است این خلا در ایمان شما پیش بیاید و از این رو حتما صدقه بدهید
   سربلند و پیروز باشید

 3. رکسانا

  سلام من خواب دیدم که تو ی باغ مانندی هستم و از بالای سرم تا پشت سرم منتها از نمای بالا مجسمه تمامی حیوانات هست و همشون با یک چشم ریز دارن منو نگاه میکنن به جز مجسمه گوسفند که فقط اون چشماش بسته و در طول این خواب من مارهای زیادی دیدم و دقیقا مارها که بهم نگاه میکردن

  بالا سرم بودن و من با کمک یکی که نمیدونم کی بود یه بچه تقریبا ی ساله خوشگل رو از اونجا آوردیم بیرون و توی ی مسیری من مواظب اون بچهه که دختر بود بودم و آخر سر موقعی که سرش رو سینه م بود احساس کردم که پسره ممنون میشم اگه تعبیر شو بگین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند بر اساس تعابیر خواب به این معنا باشد که شما در اینده ای نزدیک ممکن است در شرایطی قرار بگیرید که به سبب آن کسانی با دشمنی کنند و دوره ای سختی داشته باشید اما باید بسیار مقاوم باشید و بدانید که انشالله پایان برای شما خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 4. هوری

  خواب دیدم کنارههای غاری مجسمه های سنگی بااشکال زیبا که صورتکهای پری دریایی هم بود آویزان است ودوتا قابلمه خییلی بزرگ روی آب روان بودند جایی که من ایستاده بودم بسیلربالاتراز روخانه وقابلمه هابود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما خیر است و از بابت آن نگران نباشید و بر اساس تعابیر نشان از اینده خیری برای بیننده ی خواب می تواند داشته باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 5. محمد

  سلام
  خواب دیدم که مجسمه های سنگی بزرگ به شکل انسان و به رنگ سیاه در دل کوه بود و حرکت میکرد
  وفردی که با من بود(از اشنایانم بود) روی صورتش جوشهای سیاه داشت و به گفت اینجا کوه شیطان است ادرس ان را به کسی نده که ثروت زیاد درون کوه را نابود میکند

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بر اساس تعابیر خواب این خواب می تواند به این صورت تعبیر گردد که شما در اینده باید در انتخاب خود بسیار دقیق باشید که خدای ناکرده به پیشنهاد کسی فقط قناعت نکنید و همیشه عقل را ملاک انتخاب قرار دهید.
   سربلند وپیروز باشید

 6. عباس

  سلام خواب دیدم یجا پر از مجسمه قدیمی هست همشون جای رو نشان میدادن همه رو جمع کردم دادم داداشم بعد داداشم ور داشت رفت فقط یه مجسمه موند برای خودم که ۳تا چهره خندان داشت که از بزرگ تا کوچیک بود بترتیب حالت چهره بودن میخواستم ببینم چیه مرسی،

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بر اساس تعابیر خواب مجسمه به زن تعبیر شده است و از این رو این خواب می تواند نشان از ان باشد که شما در اینده انتخاب های زیادی داشته باشید که یا به برادرتان هم پیشنهاد دهید و یا اینکه ایشان برای شما این امکان را فراهم اورند و از این رو این خواب برای شما خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 7. متین

  با سلام
  ببخشید تعبیر دیدن مجسمه گوسفندی که زنده شده و دست و پای من را میکشد چیست؟؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب نشان از ان می تواند داشته باشد که شما بسیار در مادیتان غرق خواهید شد به صورتی که برای دیگران ارزش قائل نمی شوید و از این رو این خواب برای شما خیر نیست.
   سربلند و پیروز باشید

 8. Najibullah Shuja

  دیدن مجسمه دو مجسمه ای بزرگ به اندازه یک انسان بالغ که در یک منزل مخرویه و ویرانه کشف می شود چیست؟
  مجسمه ها خوابیده هستند.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما به گفته معبران اسلامی نشان بر زن دارد و اینکه بر این صورت است که احتمالا ازدواج کنید و اینکه دو عدد اسن نشان بر سردرگمی شما در انتخاب است و تعبیر دیگر به گفته ابن سیرین نشان بر غم و اندوه است و دیدن چندین تندیس کفر و الحاد است.حتما صدقه بدهید که بلا رفع شود.
   سربلند و پیروز باشید.

 9. Sahar

  داخل ی مکان ک گروه هنری تعاتر هستن پر از مجلسمه ک مسیول اونجا نشونم میده هدیه میده مجسمه گرگ هستن همه ک دست سازن

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان از نماد دشمن دارد که می‌توان بر این معنی باشد که افرادی در ظاهر بی ضرر اما در باطن دشمن در اطراف شما هستند که باید بیشتر بر این امر آگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 10. چیمن

  سلام وقت بخیر ببخشید
  دیدن مجسمه های کوچک فرشته در خواب چه معنی دتره؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب مجسمه میتوان گفت که برای شما به مردی اشاره دارد که درونش بسیار پاک و زلال است و ممکن است بر سر راه شما قرار گیرد.
   سربلند و پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید