تعبیر خواب مجسمه

دیدن مجسمه در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن مجسمه در خواب چیست؟

مجسمه Statue

معبران کهن سنتی که در تعابیر خویش به نقش زن در زندگی مرد زیاد تکیه می کرده اند، مجسمه یا تندیس را نیز زن دانسته اند اما از نظر کلی در علم خواب هر عزیز و محبوبی ، اعم از جاندار و بی جان ، انسان یا حیوان ، می تواند در خواب ما به شکل تندیس ظاهر شود.


همه چیزها یا اشخاصی که دوستشان داریم و در زندگی ما جائی خاص خویش دارند خواسته یا ناخواسته در خواب ها تندیس می شوند. پس تندیس تنها زن نیست.


چنانچه در خواب ببینیم تندیسی را می شکنیم یا به زمین می افکنیم ( به نیت خرد کردن و از بین بردن) و یا چهره اش را با رنگ می پوشانیم که شناخته نشود باز تعبیر همان است و تندیس در علم خواب به جای کسی یا چیزی قرار می گیرد که از آن نفرت داریم.

ابن سیرین می گوید اگر دیدید مجسمه ای دارید یا خریدید زن می گیرد و یا کنیزکی می خرید و اگر دیدید مجسمه شما افتاد و شکست زن را طلاق می دهید یا می میرید و یا کنیزک را می فروشید.

این درست می تواند باشد اما با نحوه زندگی امروز ما تطبیق نمی یابد. تندیس خواست بالای ما است که زیاد به آن توجه داریم حال اگر دیدیم مجسمه ای را خودمان می شکنیم مبارزه با تمایلات نفسانی است و اگر دیدیم مجسمه ای که داریم شکسته ، شکست و زیان عاطفی است.

داشتن چندین تندیس تحیر و سرگردانی در میان هوس ها و تمایلات بی شمار است و گویای هوسبازی ما است.


از امام جعفر صادق علیه السلام نقل می کنند که مجسمه در خواب یا غم و اندوه است یا نقصان در قدر و جاه است و یا بی امانتی در کارها تندیس در خواب غرور و نخوت و خود بینی و انحراف از طریق راست نیز هست بخصوص اگر مجسمه خودمان را در خواب ببینیم یا احساس کنیم که آن مجسمه ما است ابن سیرین نوشته تندیس در خواب غم و اندوه است بخصوص اگر سایه آن بر زمین افتاده باشد و دیدن چندین تندیس کفر و الحاد است.


تعبیر خواب «مجسمه» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «مجسمه» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

8 دیدگاه

 1. با سلام
  ببخشید تعبیر دیدن مجسمه گوسفندی که زنده شده و دست و پای من را میکشد چیست؟؟

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   این خواب نشان از ان می تواند داشته باشد که شما بسیار در مادیتان غرق خواهید شد به صورتی که برای دیگران ارزش قائل نمی شوید و از این رو این خواب برای شما خیر نیست.
   سربلند و پیروز باشید

 2. Najibullah Shuja در

  دیدن مجسمه دو مجسمه ای بزرگ به اندازه یک انسان بالغ که در یک منزل مخرویه و ویرانه کشف می شود چیست؟
  مجسمه ها خوابیده هستند.

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب شما به گفته معبران اسلامی نشان بر زن دارد و اینکه بر این صورت است که احتمالا ازدواج کنید و اینکه دو عدد اسن نشان بر سردرگمی شما در انتخاب است و تعبیر دیگر به گفته ابن سیرین نشان بر غم و اندوه است و دیدن چندین تندیس کفر و الحاد است.حتما صدقه بدهید که بلا رفع شود.
   سربلند و پیروز باشید.

 3. داخل ی مکان ک گروه هنری تعاتر هستن پر از مجلسمه ک مسیول اونجا نشونم میده هدیه میده مجسمه گرگ هستن همه ک دست سازن

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان از نماد دشمن دارد که می‌توان بر این معنی باشد که افرادی در ظاهر بی ضرر اما در باطن دشمن در اطراف شما هستند که باید بیشتر بر این امر آگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 4. سلام وقت بخیر ببخشید
  دیدن مجسمه های کوچک فرشته در خواب چه معنی دتره؟

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   در تعبیر خواب مجسمه میتوان گفت که برای شما به مردی اشاره دارد که درونش بسیار پاک و زلال است و ممکن است بر سر راه شما قرار گیرد.
   سربلند و پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید