تعبیر خواب جهیزیه

دیدن جهیزیه در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن جهیزیه در خواب چیست؟

تعبیر خواب dreams

جهیزیه که در زبان محاوره جهاز می گوییم آبروی ماست و کوششی که برای حفظ آبروی خویش در جامعه به عمل می آوریم و تمام امکاناتی است که برای اثبات آبرومندی خویش در اختیار داریم.

آبروی ما اعتبار ما نیز هست و اعتبار ما سرمایه یا بخشی از سرمایه ما محسوب می گردد پس اگر بتوانیم آبروی خود را محفوظ نگه داریم حافظ اعتبار و سرمایه خویش نیز هستیم. این کشش و کوشش در خواب های ما به شکل خیلی چیزها از جمله جهیزیه متجلی می شود. جامه و پیراهن نیز از این قبیلند.

می گویند ارزش عروس به جهیزی است که همراه می برد پس اگر در خواب ببینیم جهیزیه مجلل می برند خواب ما از پیروزی و موفقیت آینده خبر می دهد و این که موقعیت اجتماعی بسیار محکمی خواهیم داشت.

برعکس اگر جهیزیه فقیرانه و مختصر می برند از بیم و هراس شما نسبت به موقعیت خودتان اطلاع می دهد.

تهیه و تدارک جهیزیه حفظ آبروست.

اگر در خواب ببینید که جهیزیه به خانه شما می آورند سودی عایدتان می شود و مقدار آن بستگی به میزان جهیزیه دارد.

اگر جهیزیه از خانه شما می برند خوب است بی آن که سودی عایدتان شود.

☺ تعبیر خواب «جهیزیه» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «جهیزیه» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


28 دیدگاه

 1. زینب

  سلام وقت بخیر
  من خواب دیدم ک دخترعموهای دوستم براش جهاز خریدن ب عنوان کمک و اونو ازبچگی براش قایم کردن تو کربلا و من تازه خبردار شدم و ناراحت شدم ک چرا ب من نگفته اما ی یادداشتی روی این چن تیکه جهاز بود ک نوشته بود اگر تونست ازدواج کنه و مشکلش یعنی مشکل دوستم حل شد میتونه ازاین جهیزیه استفاده کنه

 2. فاطمه

  سلام من دختر مجردی هستم که خواهرم خواب دیده رفتیم برای جهاز من داریم فرش میخریم ضمناً خواهرم ازدواج کردن تعبیر این خواب چیه

  • تعبیر خواب

   با سلام
   دیدن خواب جهیزینه بسیار خیر است ودر تعابیر خواب اقدامات پیش از ازدواج را به خیر دانسته اند و از این رو می تواند بسیار خوابی خیر برای شما باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 3. سلام من خواهر بزرگتر از خودم دارم و در زمان قبل خواب دیدم که من دارم ازدواج میکنم و جهیزیه خواهرم را دارند به من میدهند! و در آن زمان هر دو مجرد بودیم اما الان خواهرم چند وقتی است ازدواج کرده و عقد است و من نیز در شرف ازدواجم ، آیا تعبیر بدی دارد؟

 4. سادات عابدینی

  سلام
  خواب دیدم برای خانه پدر بزرگ و مادربزرگ پدری که خیلی سال پیش از دنیا رفتند داریم جهزیه میخریم و می‌چینم و منتظر مهمان ها هستیم تعبیرش چیست ؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که ممکن است به این معنا باشد که برای ایشان باید کاری انجام دهید که سبب رسیدن چیزی به ایشان شود که چه بسا خیر باشد و چه بسا نجات دهنده ای از حال موجود.
   سربلند و پیروز باشید

 5. فریده

  سلام من خواب دیدم برای خواهرم که ازدواج کرده جهیزیه خریدن و دارن میچینن تو حیاط
  تعبیرش چیه؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعابیر خواب برای این خواب به خیر امده است و نشان از ان می تواند باشد که در اینده مقامی پیدا کنند که بسیار خوب است.
   سربلند و پیروز باشید

 6. پ زندیه

  سلام خواب دیدم مادرم برام جهیزیه خریده اما من رنگ هیچکدوم از وسایل دوست نداشتم یخچال سبز رنگ بود من همش گریه میکردم که سرویس آشپزخونه و یخجال باید سفید میگرفتی فرش هم زرد و ابی بود زنگ زدم به یکی از آشناها که وسایلم عوض کنن اونم گفت هزینه بیشتر باید بدی تا رنگاشو عوض کنم من هم مصمم بودم که عرضشان کنم لطفا تعبیر این خواب بگین ممنونم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب ممکن است در واقعیت برای شما تعبیر نداشته باشد و یکی از ترس های اینده شما را به تصویر بکشد و از طرف دیگر هم ممکن است نشان از ان باشد که شما در اینده باید به ان چه که برایتان محیا شده است راضی باشید و بدانید که ابروی شما بسیار مهم تر از انجه که می خواهید است.
   سربلند و پیروز باشید

 7. سارا

  سلام،من در خواب دیدم همکارم ازدواج کرده و جهیزیه اش بسیار محقرانه است و یک یخچال کوچک که توش پر از پارچ خالی و پر، و لیوانهای بلوری بلند بود که هنگام حمل لیوان و پارچهای خالی داشتند می افتادند و من همخ رو می گرفتم و نمی ذاشتم بشکندد.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب جهیزیه کم ممکن است به این معنا باشد که شما در اینده از جایگاهی که دارید دچار ضعف به اعتماد به نفس ممکن است بشوید.
   سربلند و پیروز باشید

 8. Nazanin

  من و اقایی در گذشته به هم علاقه مند بودیم ایشون الان با خانم دیگری رل هستند، اما من خواب دیدم که با این اقا هم به خرید حلقه نامزدی رفته ام و هم به خرید مبل جهزیه
  تعبیر این خواب چیست؟!

  • یاسین صداقت

   با سلام
   از انجایی که موضوعات عاطفی تا مدت ها در ناخوداگاه ما می مانند از این رو این خواب برای شما ممکن است اشاره ای از ناخوداگاهتان باشد که به شما حسرتهایتان را نشان داده است.
   سربلند و پیروز باشید

 9. ۔۔۔

  با سلام من تو دوران عقدم دیشب خواب دیدم مادرم یه سری وسیله برای جهیزیم خریده بود یه چند تیکه که پلاستیک بود بهم گفت به درد تو نمیخوره برد خونه دوستم دادش به اون انگار اونم تازه خونه خریده بود و هیچ وسیله ای داخلش نبود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب ممکن است اشاره ای به ناخوداگاه شما باشد و هم چنین نشانگر ان که شما در ناخوداگاهتان شوقی روزافزون دارید که این موضوع برای شما به واقعیت بپیوندد که از این رو برای شما خیر است.
   سربلند و پیروز باشید.

 10. مریم رضوی

  سلام من بااین که ازدواج کردم خواب دیدم
  دارم باکمک مادرم وعمه هایم وهمچنین زن عموم
  جهازخونم می چینم باهمین شوهرفعلیم
  سپس پدرشوهرم برامون شام خریده بود وبه منزلمون آورد وبعدش هم پدرخودم دوتاعکس قدیمی ازمن وبرادرم اورد وبه من داد وشروع به گریه کردن کرد چون من قراربود دیگه پیش شوهرم باشم،
  مثل همه پدرومادرا ممنون میشم تعبیرش بگین.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب برای جهیزیه آوردن امده است که سودی عاید شما شود و از این رو می تووان این خواب را برای شما بسیار خیر دانست.
   سربلند و پیروز باشید.

 11. فاطمه

  سلام من تازه عروسی کردم یکی از بستگانم خواب دید که در منزل مادر بزرگم جهزیه من را میبرند و میچینند تعبریش چیست؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   با توجه به انکه در واقعیت این اتفاق برای شما رقم خورده است پس این خواب برای شما انچنان تعبیر ندارد اما اگر ان را بر اساس تعابیر خواب بخواهید بدانید به معنای موفقیتی بزرگ خواهد بود.
   سربلند و پیروز باشید.

 12. sh

  سلام من دختر مجردی هستم خواب دیدم که دارم برای جهاز خودم ظرف و ظروف میگیرم تعبیرش چیه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بر اساس تعابیر خیر است و نشان از ان دارد که شما در اینده خیری خواهید دریافت کرد که انشالله برای شما بسیار خوب است.
   سربلند و پیروز باشید

 13. ناهید

  سلام من ی دختر مجرد هستم ی اقایی خواب دیدن که من لباس سفید پوشیدم و عروس شدم اما بعد دیده دارم جهیزیه م رو میفروشم میخوام بدونم تعبیرش چی میشه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب می توان گفت که نشان از ان دارد که شما در اینده آبرویی به واسطه کاری ممکن است کسب کنید و خیری هم به شما برسد اما پس از مدتی ان منفعت مالی را از شما بگیرند اما شما به همان صورت ابرویتان حفظ شود و از این جهت نمی تواند خیلی برای شما بد باشد.
   صدقه دهید
   سربلند و پیروز باشید

 14. محترم

  سلام خواب دیدم مادرم از توی کوچه یک کتابخانه متوسط بسیار نو و تمیز و پر از کتاب های بسیار نو پیدا کرده است و آورده است. و به من گفت این را می گذارم برای جهیزیه ات. رفتم کتاب هایش را نگاه کردم دیدم همه زندگینامه های دانشمندان هستند. می شود لطفاً تعبیر بفرمایید، با تشکر

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما بسیار خیر است و بر اساس تعابیر می تواند به این معنا باشد که شما در اینده شخصی را کسب خواهید کرد که بسیار از شما داناتر و آگاه تر است و از این رو افتخاری برای شما هم خواهد شد.
   سربلند وپیروز باشید

 15. سلام ببخشید من تو عقد هستم خواب دیدم که خونواده داماد اومدن جهیزیمو ببرن وقتی همرو بردن من رفتم تو بغل بابام همینجور تو بغلش گریه میکردم که بابامم گریه افتاد بعدش که رفتم خونه خودم ببینم چجوری چیدن دیدم یک جوری چیدن مثلا یخچال قدیمی بود اورده بودن وسط حال گذاشه بودن یا ظرفارو همرو بالا هم بالاهم یا باند که جاش کنار تلویزیونرو تو اتاق گذاشه بودن خلاصه شبم مهمونی بود و من لباس عروس نداشم خودیا دعوت بودن شبم من رفتم سره خونم چه تعبیری داره میشه لطفا بگین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بر خلاف ان چه که دیده اید می تواند برای شما خیر باشد و از این رو نباید نگران ان باشید و بخشی از ان هم می تواند اشاره ای به ترس های درونی شما باشد.
   صدقه ای بدهید و به خدا در کارهایتان توکل کنید.
   سربلند و پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید