تعبیر خواب جانماز (سجاده)

دیدن جانماز (سجاده) در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن جانماز (سجاده) در خواب چیست؟

تعبیر خواب جانماز امام صادق

موقعی که ما از جا نماز استفاده می کنیم که در محضر خداوند تبارک و تعالی هستیم و این از بزرگترین و پر ارزش ترین دقایق زندگی روزانه ما است پس جانماز وسیله ای متبرک و میمون و دیدنش در خواب بسیار نیکو است اما حالات آن و نوع آن تفاوت هائی را به وجود می آورد که تعابیر را متفاوت می کند.

اگر در خواب ببینید که بر جا نماز و در مسجد نشسته اید به سفر حج می روید ولی اگر در خواب دیدید که جانماز را تا کرده و زیر بغل نهاده اید به سفر زیارتی می روید.

اگر جانمازی که در خواب می بینید از پشم باشد نشان آن است که به طاعت و صلاح تحریص می شوید اما اگر جانمازتان از ابریشم بود خواب شما می گوید راه تزویر و ریا پیش می گیرید و در کار دین صداقت ندارید.

اگر در خواب دیدید که جانماز خودتان را پشت و رو پهن کرده اید فریب شیطان را می خورید و کاری به تبع هوای نفس انجام می دهید و گمراه می شوید.

اگر ببینید که جانمازتان بخشی سوخته یا سوراخ شده خوابتان می گوید که عبادت شما چون بر مبنای صداقت نبوده بی ارزش است و هشداری است برای این که تغییر مسیر بدهید و طریق صلاح بگیرید.

اگر در خواب دیدید که جانماز ( یا مهر و تسبیح) خود را گم کرده اید و به دنبال آن می گردید نشان است که در معرض خطر وسوسه و فریب شیطان قرار گرفته اید.

همین حالت است اگر ببینید که جانمازی ملیله دوزی شده و پر شکوه دارید که با صداقت و فروتنی در کار دین درست در نمی آید.


تعبیر خواب سجاده

تعبیر خواب سجاده ابن سیرین

دیدن سجاده در خواب نیکو است به خصوص اگر به خودتان تعلق نداشته باشد و بر آن نشسته یا ایستاده باشید.

چنانچه در خواب ببینید بر سجاده متعلق به خودتان نشسته اید نشان آن است که کاری نیک انجام می دهید و عملی در جهت رضای خداوند می کنید.

اگر در خواب ببینید که سجاده ای دارید ولی دیگری بر آن به نماز ایستاده بنیان خیر می نهید یعنی کاری می کنید که دیگران به تناوب و استمرار از آن بهره مند می شوند و نام شما را به نیکی می آورند مانند تعیین موقوفات و بنای مسجد و حفر قنات و ایجاد کاریز و بنیاد سیل بند.

اگر در خواب ببینید که بر جانماز متعلق به دیگری به عبادت ایستاده اید شما از کار خیر دیگران سود می برید.

اگر ببینید که سجاده خویش را شسته و در آفتاب گسترده اید تا خشک شود از گناه توبه می کنید و از طریق خلاف برمی گردید.

اگر ببینید که سجاده ای دارید اما سوخته یا سوراخ شده خواب شما می گوید که گناهی مرتکب شده اید که آثار آن باقی است و هنوز توبه نکرده اید.

☺ تعبیر خواب «جانماز (سجاده)» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «جانماز (سجاده)» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


32 دیدگاه

 1. نگار

  سلام ،بنده خواب دیدم به یکی از دوستان قدیمی یک سجاده که از سفر اورده بودم رو هدیه دادم و گفتم روی اون سجاده نماز بخونه تا ثوابش به من هم برسه..تعبیرش چی هست؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر خواب برای این خواب بسیار به خیر امده است و می تواند نشانی از ان باشد که شما در اینده کاری انجام دهید که دیگران هم از ان خیری بینند.
   سربلند و پیروز باشید

 2. رستمی

  سلام.خسته نباشید.
  من خواب دیدم که بااینکه فضا زیاد بود ولی یه سجاده قرمز رنگ رو لب پله پهن کردم و تا خواستم نماز بخونم کاری پیش اومد و حواسم پرت شد و رفتم.میشه تعبیرشو بگید برام؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   ممکن است این خواب تعبیری به این صورت داشته باشد که شما در زندگی خود در حال مرتکب شدن به خطایی هستید که باید ان را اضلاح کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 3. روشنا

  سلام خواب دیدم که جا نماز خودم رو پهن کردم و می خواستم نماز بخونم..ولی جا نمازم کمی چروک شده بود و هوا هم تاریک بود..ممنون میشم تعبیرش رو بهم بگید

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر این خواب بدانید که می تواند به این معنا باشد که شما باید بسیار به نسبت ایمان خود اگاه باشید که خدای ناکرده خدشه ای بر ان وارد نشود و از این رو می تواند جنبه ای خیر داشته باشد.
   سربنلد و پیروز باشید

 4. پارسا

  خواب دیدم در یک فروشگاهی که پر بود از انواع سجاده که فروشنده هرکدام به من نشون میداد و ترغیب به خرید میکرد بعد از چند مورد نشان دادن از یک قوطی هم یک شکلات شیرین کاکوئی هم به من داد و من هم خوردم و شیرین بود ،لطفا تعبیرش را بفرمایید.

  • تعبیر خواب

   با سلام
   خوابی خیر است و می تواند به این معنا باشد که خبری خوش برای شما در اینده باشد که کام شیرین شوید و از این رو خوابی بسیار خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 5. مهربانو

  سلام جانماز چرمی و نارنجی رنگ با ساعت چرم نارنجی و انگشتر نارنجی که ست بودن در خواب تعبیرش چیه؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   برای تعبیر خواب رنگ ها تعابیر بسیار متفاوت است و اینکه در خواب شما به این حد به این رنگ اشاره شده است می تواند نشانی از ان باشد که چیزی در واقعیت رخ داده است که در ذهن شما به این صورت نمایان شده است.
   سربلند و پیروز باشید

 6. فهیمه

  سلام خواب دیدم رفتم مسافرت واز اونجا چن تا جانماز خریدم لطفا تعبیرشو میشه بگین

  • تعبیر خواب

   با سلام
   می تواند خوابی خیر باشد و به این معنا باشد که در اینده نه چندان دور برای شما خیری معنوی در راه است که خودتان به دست خواهید اورد.
   سربلند و پیروز باشید

 7. شبنم

  سلام خواب دیدم عده تعدادی از آدمهای ناشناس در خانه قدیمی پدری ام نماز می خوانند وعده‌ای هم دراز کشیده اند وتعداد زیادی سجاده دیدم که روی هم چیده شده اند اما خودم نماز نمی خواندم با یکی از آشناها نشستیم در همانجا و مشغول صحبت شدیم لطفاً خوابم را تعبیر کنید ضمنا این خواب را در نماز صبح دیدم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر این خواب بدانید که ممکن است به معنای تذکری به شما برای جاماندن از چیزی که باید انجام دهید باشد و از این رو نه لزوما نماز خواندن، بلکه باید فکر کنید که در چه کاری برای زندگیتان کوتاهی کرده اید.
   سربلند و پیروز باشید

 8. آیدا فرهادی

  سلام خواب دیدم که یک جانماز آبی فیروزه ای بسیار زیبا به جنس ابریشم رو پسندیدم ولی پول خریدش رو ندارم و قصد کردم پول جمع کنم تا اون سجاده رو بخرم تعبیرش چیست؟ممنونم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   خوابی بسیار خیر است وممکن است به این تعبیر باشد که مسیری صحیح را در زندگی خود برای رسیدن به خدا در پیش گرفته اید و باید ان را ادامه دهید.
   سربلند و پیروز باشید

 9. امین

  با سلام مادرم خواب دیده که عموي من در عالم‌ خواب می‌گوید به علی بگو سجاده ات نجس است

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب کثیف شدن سجاده می تواند به این معنا باشد که در اینده برای ایشان در ایمانشان خللی ایجاد شود که نشان از ان است که باید به ایشان اگر در توانتان هست گوشزدی کنید و یا اطلاع دهید.
   سربلند و پیروز باشید

 10. Samira

  باسلام خواب دیدم وقتی جانمازم را باز میکنم از بین آن سه تا حشره بیرون رفتند ،تعبیر ان چیست؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب حشره به معنای مزاحم و شخص بی استفاده آمده است که ممکن است در تعبیر خواب جانماز که به معنای ایمان است رخنه ای ایجاد کنند و از این رو ممکن است به این معنا باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 11. زینب

  سلام
  خواب دیدم که روی جانماز خوابم برده وقتی از خواب بیدار شدم متوجه شدم جانماز متعلق به پدرمه و ایشون کنار من ایستاده بود و منتظر بود که جانماز رو بهشون بدم منم تا متوجه شدم سریع سجاده رو تا کردم و به پدر دادم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند بر اساس تعابیر خواب به این صورت تعبیر گردد که شما در اینده از اعتبار پدرتان در نزد خدا استفاده خواهید کرد و باید مسیری که ایشان در ایمان دارند را پیش بگیرید.
   سربلند و پیروز باشید.

 12. رونا

  خواب دیدم که جای ناز طلایی به دست یک افریقایی است که او برنده شده د کدام مسبقه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند به معنای این باشد که شما در اینده شخصی را خواهید دید که ممکن است ریا کار باشد و شما به واسطه ی شناخت نسبیتان به ایشان اعتماد کنید که باید از این موضوع بسیار بر حذر باشید.
   سربلندو پیروز باشید

 13. هادی

  خواب دیده شده که در آن عزیزی از دست رفته چندین بار طلب مهر می‌کند ولی فرزندان او توجه نمیکنند تا اینکه شخص خواب بیننده جانماز زرشکی ومهر را برایشان پهن می‌کند درحالی که متوجه میشود تعداد زیادی مهر برایش آنجا قرار دارد . تعبیرش چیست .لطفا پاسخ دهید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب به همان وضوح می تواند باشد که دیده اید و به این معنا باشد که باید برای آن مرحوم کاری انجام دهید که خیری به ایشان برسد و از این رو سعی کنید برای ایشان خیراتی دهید.
   سربنلد و پیروز باشید

 14. سارینا

  سلام.میشه لطفا تعبیر خواب منم بگید…
  خواب دیدم درمسجدی نشستم.خانمای مسجدی به هم مهرنماز نذری میدن. منم تا چشامو باز کردم دیدم یه پلاستیک پر مهرنماز جمع کردم.تو خوابم یه دوست سیده دارم اون بمن دوتا مهرتربت امام حسین که گردوکوچک بود داد گفت به نیت مامانت هدیه اوردم… درکل هرچی سرچ کردم تعبیر مهرنماز پیدا کنم موفق نشدم. لطفا راهنمایی بفرمایید. تعبیر داشتن این همه مهرنماز چیه ؟؟؟؟
  تشکر

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب مهر به گفته امام صادق (ع) : 1- پیشرفت و ترقی در کار خودت 2- قوت دین 3- ریاست 4- حقیقت 5- سود و منفعت 6- نعمت و بهره‌مندی 7- کامیابی. و اینکه این مهر به عنوان هدیه به شما داده شده است نشان از خیر و منفعتی دارد که بهشما میرسد . خواب شما خیر است .
   سربلند و پیروز باشید .

 15. پرویز…..

  سلام من خواب دیدم که در جاده ای که یک طرفش پرتگاه هست باری میبرم در یه جا میخوام نگه دارم آخرای توقف میافتم پرتگاه بعد افتادن بلند میشم هم خودم هم وسیله ی نقلیه ام سالم میمونن چند نفر از آشنا ها میان پیشم کمک میکنن در همان لحظه یه خانم آشنا یه لحظه از هوش میره دوباره بر میگرده بعد از اونجا در میایم بعد بهشون میگم ببینید به باری که حمل میکنم چیزی نهشده بارو باز میکنم میبینم بار حامل سجاده قران هست همه چیز سر جاش سالم موندند

 16. محبوبه

  سلام خواب دیدم که یک خانم سیده هفت عدد جانماز سبز به خودم و خواهرانم هدیه داد
  تعبیرش چیست

 17. سارا

  سلام خواب دیدم در یک حوض کوچک و عمیقی که وقتی دیگران دست میگذارند وسایلشان را اب میبرد و نمیتوانستند وسایلشان را از اب بگیرند اما وقتی من دست گذاشتم تعداد زیادی مهر و جانماز ابی رنگ و تسبیح ابی رنگ و زیبا از اب خارج کردم و اب درون حوض تمام شد و حوض خالی شد خواهش میکنم تعبیر خواب من را بگوید

 18. maghz virosi

  خواب دیدم ک آب جانمازم رو داره باخودش میبره جانمازم رو ب سختی از آب درآوردم ولی چادرم رو آب برد

نظر خود را بیان کنید