تعبیر خواب زهر

دیدن زهر در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن زهر در خواب چیست؟

زهر Poison

معبران معتقدند که زهر مال حرام است ولی بهترین توجیه را از امام صادق علیه السلام روایت می کنند که زهر در خواب _ فرو خوردن خشم – است.

به وقتی که کنترل اعصاب می رود که از کف انسان خارج شود فروخوردن خشم چون زهر کشنده و تلخ و ناگوار است. مال حرام نیز تلخ است و ناگوار .

برخی دیگر از معبران نوشته اند که زهر در خواب های ما – نفعی است که به رنج و تعب حاصل شود – هزینه کردن چنین مالی نیز بردارنده اش دشوار و تلخ است. با توجه به تاویلاتی که نقل شد چنان چه در خواب دیدید که زهر دارید مالی با مشخصات فوق به چنگ می آورید یا خشم خود را فرو می برید.

اگر دیدید زهر به کسی می دهید بر خلاف آن چه در بیداری اتفاق می افتد به او دوستی و محبت می کنید و غمش را می خورید و اندوهش را می کاهید.

اگر دیدید که در خواب زهر خورده اید ندامت می کشید یا دست به کاری بس دشوار می زنید.

اگر در خواب دیدید که مسموم شده اید و آثار مسمومیت در شما پدید آمده موردی پیش می آید که خشم خود را فرو می خورید یا مالی حرام و نادرست به چنگ می آورید که گرفتار عوارض نامیمون آن آشنا می شوید.

همین تعبیر است اگر دیگری را در خواب دیدید که سم خورده و آثار مسمومیت در او پیدا شده است.

اگر کسی به زور به شما سم بدهد در حق شما محبت می کند یا مورد عنایت بزرگی قرار می گیرید و اگر خودتان با رغبت سم بخورید کاری خلاف میل خویش انجام می دهید.

خود بیننده خواب با در نظر گرفتن موقعیتی که در بیداری دارد و کارهائی که می خواهد انجام دهد می تواند تعابیر درست را بیابد با این وجود زهر از آن چه گفته شد بیرون نیست. تئوری های فروید نیز موید این عقیده می تواند باشد.

☺ تعبیر خواب «زهر» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «زهر» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


24 دیدگاه

 1. حسین

  با سلام من خواب دیدم ی دوستی (که چهرش یادم نمیاد) منو قانع میکنه که غذای سمی که میده بخورم و من میخورم بعد از چند لحظه ی سوت وحشتناک تو گوشم زده میشه بعدش به نفس زدن می افتم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب زهر خوردن به این معنا می تواند باشد که در اینده برای شما به این صورت خواهد بود که ممکن است به واسطه ی ان دوستتان ندامتی بکشید و افسوس بخورید و از این رو باید بسیار در انتخاب هایتان دقیق باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 2. زهرا

  با عرض سلام، خواب دیدم که یه فرد ناشناس به صورتم سم میپاشه و اون سم تاثیری در بدن من نمیگذاره و من فقط از پدر و مادرم کمک میخوام تو خواب که منو نجات بدن ولی اونا کمکی به من نمیکنند تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب سم ریختن روی دیگران امده است که ممکن است به این معنا باشد که از طرف ان ها محبتی ببینید که این خیر است و باید بدانید که واکنش شما در خواب که از خانواده ی خود کمک خواسته اید می تواند عملی طبیعی در خواب شما باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 3. ناشناس

  سلام و عرض ادب
  من خواب دیدن توی یه سالن ایستاده بودم و شخصی یکم عجیب وغریب وارد اونجا شت و به سینی بزرگ غذا داشت که سمی بود که شبیه به رنجو خیار بود و میخواست اونو به خورد ه یه شخصی بده ولی پشیمون شد منم داشتم غذارو نگاه میکرد و چنتا مگز دور غذاش جمع شدن همین که ازش خوردن افتادن زمین و مردن و بعدم صدای اهو ناله یه گربه بلند شد انگار گربه با غذای اون شخص مسموم شده بود و بعدش نمیدونم چی شد لطفا تعبیرشو بگین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب مسمومیت دیگران آمده است که ممکن است به این معنا باشد که شما در اینده ممکن است دیگران را ببینید که به کاری دست زنند که به رغبت خویش نباشدو از این رو اگر ایشان از نزدیکان شما هستند باید بسیار آگاه باشید و تذکر به ایشان دهید اما بدانید به واسطه ی کاری که می کنند ممکن است دشمنانی از گرد ایشان دور شوند و ازین جهت این خواب می تواند خیر باشد.
   سربلندو پیروز باشید.

 4. M.h

  با سلام ی گل سمی و زیبا که خیلی سریع رشد کرد و خیلی بالا رفت.ی گلبرگ ازش افتاد توی حلق من. ولی من صدمه ندیدم. انگار چند نفر هم در کنار من بودند . از اتاق که بیرون امدم چند تا کمد بود که توی یکیش گل سمی دیگری بود که شروع کرد به رشد و نمو . من سریع در کمد رو بستم و سفت نگه داشتم. داشت در کمد رو میشکست. همینطور دعا میخوندم. بعد از کمی فهمیدم از رشد کردن افتاد و من تونستم در کمد رو ول کنم. خیالم راحت شد که دیگه رشد نداره .

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن این خواب با تعبیر سم متفاوت است و می تواند به معنای تعبیر خواب گل سمی باشد و به این معنا ممکن است باشد که شما کاری را شروع کرده اید که برای شما پایانی خوش ندارد و از این رو باید بسیار آگاه باشید تا خدای ناکرده سبب اذیت و آزار شما در اینده نشود.
   سربلند و پیروز باشید.

 5. Katayoon

  با سلام
  من خواب دیدم یه نفر داره به زور به من سم میده بعد من از دستش فرار کردم و دنبال جایی برای بالا اوردن سم بودم انگار هنوز سم رو‌ قورت نداده بودم اول در اتاقی رو باز کردم اما خاله ام اومد گفت اونجا لباس تمیز هست و همینجور سردرگم و ترسیده بودم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن خواب به زور سم سم خوردن بر اساس تعابیر به این معنا می تواند باشد که شما در اینده محبتی بینید از جانب کسی که برای شما خیر است و از این رو از جانب این خواب نگران نباشید و بدانید که انشالله برای شما خیر است.
   سربلندو پیروز باشید

 6. Ffmm

  سلام
  من خواب دیدم توی ی مکانی مرغو خروسای سفید زیادی داشتیم
  بعد مادرم برا این ک مورچه هارو بکشه دورتا دور این مرعو خروسا سم ریخته بود و مرغا خورده بودن
  هیچکدوم نمُرده بودن .ولی ی تعدادیش حالت خاصی داشتن رو پا وایساده بودنو چشماشون نیمه باز بود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب سم دادن به حیوان آمده است که بسیار نوع حیوان برای بیننده ی خواب مهم است و از این رو باید بدانید که ممکن است این خواب به این معنا باشد که ایشان در راستای رسیدن به خیری برای افزایش روزی خود ممکن است کاری ناصلاح انجام دهند که باید بسیار از این جهت آگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 7. علی

  دیشب توی خواب دیدم که دوستم یک شکلات مسموم به من داد من میدانستم که مسموم شده و یک تکه کوچک اون رو خوردم و دوستم میخندید تعبیرش چیه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند به این تعبیر باشد که در اینده کاری انجام دهید و خود بدانید که برای شما خیر نیست و از این رو بسیار اگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 8. الهه

  سلام من خواب دیدم یه نفر با لباس سیاه بهم سیب سمی داده من حالم بد شد طوری که مثل تشنج شد کمو بیش بعدش جلو یه ماشینی غش کردم به امید اینکه کمکم کنه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که ممکن است به این معنا باشد که شما به واسطه ی کاری که در حق کسی انجام داده اید ندامت و پشیمانی خواهید کشید و از این رو باید بسیار در کارهای خود دقیق باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 9. hamzasharafi

  نیش مار زده شدم و بی حس افتادم وسلام.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن این خواب در تعابیر خواب به خیر نیامده است و می تواند به معنای آن باشد که از جانب دشمنی که دارید به شما ضرری می رسد.
   حتما صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید

 10. Maryam salehi

  سلام خواب دیدم چند تا سوسک را کشتم بعد خونشون و همه جا را سم پاشی کردم منظورم با پودر سم سفید رنگ بود

 11. رحمت عباس‌نژاد

  با سلام
  خواب دیدم که با کمک یک نفر دیگر، ماری را گرفته و سر مار را داخل یک ظرف شیشه کرده و زهر آن را داخل آن ظرف جمع آوری کردیم. ضمنا مار سعی می کرد زودتر زهرهای خودش را تخلیه کند تا خلاص شود. ما هم ضمن اینکه از مار می ترسیدیم خوشحال بودیم که زهر زیادی برای استفاده دارویی جمع آوری نمودیم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند برای شما خیر باشد و به این معنا باشد که از دشمنی که دارید استفاده ای می کنید که سبب می شود از شما دور شود و از این رو بسیار خیر است.
   سربلند و پیروز باشید.

 12. زینب

  سمپاشز کردن زمین جهت کشاورزی

 13. سکینه

  مسموم نمودن کسی و دوباره به او اب دادن

  • E&M

   اگر دیدید زهر به کسی می دهید بر خلاف آن چه در بیداری اتفاق می افتد به او دوستی و محبت می کنید و غمش را می خورید و اندوهش را می کاهید.

نظر خود را بیان کنید