تعبیر خواب گم کردن

دیدن گم کردن در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن گم کردن در خواب چیست؟

تعبیر خواب dreams

برخی از بی نظم ترین خواب ها مواردی هستند که دقیقاً مانند زندگی واقعی شما با این تفاوت که چندین چیز سر جای خود نیستند و گم شده اند، به نظر می رسند.

برای مثال، شما در مورد رفتن به محل کار خوابی دیده اید اما در این خواب شما دوچرخه تان را گم کرده اید. در آن خواب، شما استرس شدیدی را برای پیدا کردن دوچرخه تان احساس می ‌کنید. این معمولا ضمیر ناخودآگاه شما است که به شما می گوید که به چیزهایی که گم شده اند، نیازی ندارید. در نتیجه، این خواب ها شما را تشویق می‌ کنند تا راه‌ های جایگزین برای هدایت زندگی خود پیدا کنید.

بسیاری از افرادی که از این نوع خواب ها بیدار می‌شوند، فرض می‌ کنند که زندگی واقعی شان را تجربه کرده‌اند، چرا که این رویا ها اغلب قابل تشخیص از واقعیت نیستند. اگر یک خواب دیده اید که در آن اشیا وسایلتان را گم کرده اید، وقت آن است که فکر کنید که آیا به آن اشیا نیاز دارید تا یک زندگی واقعی داشته باشید؟

☺ تعبیر خواب «گم کردن» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «گم کردن» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


19 دیدگاه

 1. الهام غلامی(خ)

  باسلام (من دوتا پسر دارم حسین ومحمد وجدا شدم).خواب دیدم که تویه خونه ای هستم که اشناست اما نمیدونستم کجاست من پسر کوچکترم خواب بودیم ازخواب پریدم دیدم پسر بزرگترم نیست هرچند دیقه میرم پشت در منتظر پسر بزرگترم میشم اما نمیاد هی به امه هاش میگم حسین(پسر بزرگم)گمشده نیست اونا بهم میخندن وپدرش تو یه اتاق دیگه خیلی زیاد شیرینی خریده ودرحال خوردنه .ومن در. خواب خیلی اظطراب داشتم ونگران وازخونه نمیتونستم برم بیرون .(بچها پیش پدرشون زندگی میکنن وپدرشون شدیدا بینشون فرق میزاره)

  سپاس گذار میشم جواب بدید

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این نوع خواب ها دارای تعبیر نیستند و می توانند ترس های مادرانه شما را در خواب به شما نشان دهند و از این رو از بابت دیدن ان نگران نباشید و به دنبال تعبیر ان هم نباشید و بدانید که شاید در ذهن خود احساس کرده اید فرقی بین آن ها گذاشته اید که در واقعیت به این صورت دیده اید.
   سربلند و پیروز باشید

 2. محمدرضا

  سلام و وقت بخیر.
  30 سالمه , با خانمی به قصد تشکیل زنگی از با واسطه یک سری اتفاقات متفاوت و ناب, واقعا از طریق اهل بیت و شهدا در مکانی مقدس اشنا شدم. به طرز جالبی اعتقادات و تفکرات و نگرش های مشابه به هم (مادی و معنوی) در زندگی داریم.
  با اطلاع خانواده ها قرار بر خواستگاری بعد ایام محرم هست.
  اخیرا خواب دیدن :
  در یک جاده سوار بر خودرو پدرشون مسیری رو طی میکنیم , پدرشون توقف میکنن , من و اون خانوم پیاده میشیم و میریم داخل یک کاروان سرای خیلی قدیمی اما آباد و مشغول وضو گرفتن (طهارت) میشیم , خانوم جلوتر از من بر میگردن بیرون کاروان سرا کنار خودروی پدرشون , میبینن داخل خودرو چند نفر ناشناس نشستن و فقط اندازه 1 نفر جا هست , به پدرشون میگن بابا : من اگه بشینم پس اقا محمدرضا (بنده)چی ؟ , پدرشون میگن پس سوار نشو برو پیش محمدرضا باهم دیگه بیاید , ایشون برمیگردن داخل کاروانسرا و هرچه قدر میگردن من رو پیدا نمیکنن , مضطرب میشن و گریه میکنن و از تمام ادمهای داخل اون استراحتگاه جویای من میشن , اما همه افراد من رو نمیشناختن و من رو پیدا نمیکنن, بعد خوابشون تموم میشه.

  (خواب در صبح زود بعد از اذان صبح در روز 4 شهریور ماه مصادف با 5 ماه محرم دیده شده)

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب ایشان نشان بر این دارد که مسیر زندگیتان را در کنار هم شروه و طی خواهید کرد و اینکه گریه در خواب نیک است و اینکه گم شدن شما در خواب نشان بر ضرری مالی است که قابل جبران است و اینکه باید این را هم در نظر داشت که این خواب به علت استرس از دست دادن شما هم دیده شده است صدقه بدهید و نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 3. محمد طرازانی

  سلام من خواب دیدم خاله هام مادر بزرگم را به مسافرت بردند و شب را در محیط بازی میخوابند ولی مادر بزرگم شب هنگام گم می شوند
  و وقتی من این خبر رامی شنوم بلند بلند گریه می کردم و به همه اعتراض می کردم و آنها می گفتند همه جارا گشتیم و پیدایشان نکردیم. و ” گویی ایشان از دنیا رفته بودند ” چون به یک نفر در خواب گفتم من خودم اعلامیه ترحیمشان را می نویسم .

  • یاسین صداقت

   با سلام
   اگر مادر بزرگتان در قید حیاط هستند نشان بر این دارد که عمر خوب و با غزتی را تجربه کرده اند و خیر است و نشان از طولانی شدن عمر شما هم دارد و اینکه شما خبری خواهید شنید که از موجب خوشحالیتان خواهد شد و نیک است.
   سربلند و پیروز باشید.

 4. faezeh

  سلام
  مادرم خواب دیده منو تو حرم امام رضا گم کرده و کلی گریه میکنه بعد از چن دقیقه منو کنار خالمو خوااهرم میبینه که نشستم تعبیرش چی میتونه باشه؟؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خواب مادرتان احتمالا اینگونه تعبیر خواهد شد که مادرتان حاجتی برای شما بر دل دارند که انشالله به واسطه امام رضا روا خواهد شد و به شادی و خوشحالی ختم خواهد شد. سربلند و پیروز باشید.

 5. فاطی

  سلام خسته نباشید
  مادر من خواب دید من ی بچه ی ۴،۵ساله ام(برادر کوچیکم سنش انقده)بعد میخوام برم خونه بابابزرگم مامانمم ی لباس سفید کرد تنمو ی تور سفیدم زد تو سرم بعد چند دقیقه ک میاد خونه بابابزرگم ک خیلی شلوغ بود(معلوم نبوعروسیه یا فاتحه خونی)از دوتا از بچه های همسنم میپرسه دخترم کجاس اوناهم میگن نیومد

  اصن مامانمم همش داد میزنه اسممو صدا میزنه بعد انگار نمیتونه شماره بابامو بگیره همینطوری ک میاد خونه(چندخیابون فاصلمونه)همش با داد و گریه صدام میزنه عمم دنبالش میاد همش میگه مگه چیه بچه الا پیدامیشه ابروشو نبر پیدا میشه و اینا مامانمم میادخونه ب بابام میگه دخترمون گم شد و همونجا بیحال میشه میوفته

  بعد چند دقیقه من درو باز میکنم میام تو میگم سلام مامان من اومدم مامانم همونطور بیحال ک افتاده قربون صدقم میره یهو چششو باز میکنه(من اندازه الانم بودم دیگه)میبینه لباسم سیاه بعد دستامو میگیره میگه فاطی پ لباس سفیدت کو توروخدا بهم بگو چی شده(خیلی ببخشید میگه تو خواب فکر کردم بردن بلا اوردن سرت)
  مامانم خیلی نگرانه تعبیرش چیه♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بیشتر از ان که دارای تعبیر ضمنی باشد در ناخوداگاه ایشان وجود دارد و به این صورت قابل معنی است که ایشان قطع به یقین در کودکی شما خاطراتی از ان دارند که ترس گمشدن در ان وجود دارد و در تعبیر خواب گم شدن هم امده است که به این معنا می تواند باشد که نشان از عزیز و مهم بودن موضوع گم شده در خواب شخص دارد واین خود برای شما کاملا طبیعی است و جای نگرانی از ان وجود ندارد.
   سربنلد و پیروز باشید

 6. محمد علی

  خواب دیدم که فرزندم کودک شده و با اسباب بازی اش سرگرم بازی شده و گم شده

  تعبیر خواب گم شدن افراد چیست

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در واقع خواب گم کردن چیزی و یا شخصی در خواب مربوط به خود شماست و نه ایشان.
   اینکه در ذهن شما ایشان کودک بوده اند کاملا هم اشاره ای به ناخوداگاه شماست که در زمانی که ایشان کودک بوده اند شاید اتفاقی و یا ترسی برای ایشان وجود داشته است.اما د رتعبیر خواب گم کردن امده است به این معنا میتواند باشد که شما ترس این موضوع را دارید و ممکن است این ترس از ترک شما به وسیله ی ایشان باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 7. من

  سلام علیکم
  من خواب دیدم گوشیم و گم کردم و خیلی مشوش و عصبی و فک می کردم پسربچه ی بیش فعال فامیل اونو ورداشته،خلاصه داشتم می گشتم و می پرسیدم یهو ددم مهمون برامون اومده و نشستن تو اتاق ها،منم مادرم سرم نبود،انداختم رو سرم و احوال پرسی و…. یهو دیدم گوشیم لب پنجره بود،برش داشتم(ولی هنوز یه تیکه از شارژر رو انگار نمی دونستم کجاست)بعد با پسر عمه ی مادرم که خواستگار سابقم بود گرم احوال پرسی کردیم(در صورتی که در بیداری کلا با همه نامحرمان خشک هستم) و گفت این همون گوشیه که تابستون خریدید(در واقعیت میدونم البته اینرو)گفتم آره،(در واقعیت سامسونگ دارم،تو خواب انگار مال بود)بعد حواسش نبود باخنده گفت دهنت سرویس(یعنی چه خوب خریده بودی و…)منم خندیدم گفتم بله،مرسی واقعا
  بعدش دیدم مهمونا واسه خودشون دارن زیرانداز (حال رو فرشی)و بالشت انگار میذارن(فرش اتاق هم انگار خاکی بود)،بعد از بالشتی که خواهر خواستگار سابقم داشت می کشید رو زمین شن می ریخت روی زمین،بعد گفت من بالشتم همیشه همین جوریه(یعنی همیشه توش شن دارم)
  دیگه اینجاها خوابم تموم شد

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب گوشی این است که شما ارتباطات خود را با اطرافیان دوباره پررنگ میکنید و با انرژی بیشتر به سراغ آنها می‌روید. و مهمانی نشان از جلساتی دارد که شما در آن احساس خوب و اعتماد به نفس خواهید کرد. و تعبیر شن اگر شن ها درشت باشن نشان از پول و سکه از که از طرف شخصی به شما و خانواده شما میرسد و این خیر به خانه شما راه پیدا خواهد کرد ولی اگر ریز باشد خیلی ریز نشان از خیر کم است. در کل خواب شما خیر است انشالله
   سربلند و پیروز باشید
   تعبیر خواب شن آلامتو
   تعبیر خواب تلفن آلامتو

   • من

    خیلی ممنونم.خدا قوت

 8. مهدی

  من تو خواب کفشمو گم کردم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر کفش در خواب به معنا و مفهوم یکی از زنان نزدیک شما میتواند باشد و گمکردن در خواب به معنای از دست دادن و یا دل چرکین شذن است .پس باید بسیار اگاه باشید که خدای نکرده کسی از شما نرنجد که منجر به جدایی شود.
   سربلند و پیروز باشید

 9. آیناز

  من خیلی مواقع خواب میبینم پسرمو گم میکنم خیلی دنبالش میرم خیلی نگرانم خیلی جیق و داد میکنم بعضی وقتا پیداش میکنم بعضی وقتا هم نه با همون حال پریشون از خواب بیدار میشم بس که این خواب رو دیدم خسته شدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب تعبیری ندارد که شما از بابت ان نگران باشید و کاملا مربوط به ناخوداگاه شماست که معمولا ما در زندگی حقیقمینا هر انچه که برایمان بسیار عزیز است را در خواب به شکل چیزی که گم شده است میبینیم و این طبیعت تمامی ماست .و بدانید که این خواب از محبت شدید شما به فرزندتان ناشی میشود و چون شما در واقعیت بسیار نگران ایشان هستید در خاب همچون چیزی را دیده اید.
   سربلند و پیروز باشید

نظر خود را بیان کنید