تعبیر خواب آینه

دیدن آینه در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن آینه در خواب چیست؟

آینه mirrors

آینه در خواب دوست و همدم و یار و مونس بیننده خواب است.

نگریستن در آینه خوب است چنان چه بیننده خواب خودش را ببیند اگر بیننده صورت خودش را ببیند خداوند به او پسری عنایت می فرماید و چنان چه سن فرزند داشتن او گذشته باشد از جانب فرزندش به او سود می رسد و این فرزند غالبا باید پسر باشد.

اگر زنی چهره خودش را در آینه ببیند خداوند به او دختری عنایت می فرماید یا از جانب فرزند به او سود می رسد و محبتی چشمگیر می شود.

اگر آینه داشتید و آن را در عالم خواب به دیگری دادید نشان آن است که از مال خود بذل می کنید یا موجباتی فراهم می آورید که دیگری به درآمد و پول خوبی می رسد. چنان چه آینه ای که دارید قاب نقره داشته باشد بی حرمت می شوید زیرا معبران اسلامی داشتن آینه نقره را مکروه دانسته اند.

عده ای از معبران نگریستن در آینه را نشان غرور و خود خواهی می دانند.

پنهان کردن آینه عیب پوشی خویش است. امام صادق _ ع _ می فرماید اگر دختری در آینه نگاه کند شوهر می کند و نزد شوهر عزیز و گرامی می شود و چنان چه آن دختر ببیند که مردی بیگانه آینه ای به او می دهد و در چهره او نگاه می کند به دیدن دوستی غایب خشنود می گردد.

☺ تعبیر خواب «آینه» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «آینه» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


34 دیدگاه

 1. د

  سلام
  خواب دیدم که توی آینه ای که داشتم ،نگاه میکردم که یدفعه چهرمو خیلی بد و زشت نشون داد وحشت کردم و خواستم بشکونمش ولی یه سگ جلوم اومد و خوابم تموم شد(یکی دو تیکه از دور آینه کنده شده بود)

 2. یلدا

  سلام. من خواب میدیدم کلِ دیوار روبروی خونه مون رو شیرینی فروش محل آیینه های قدی و چوبی و قشنگ نصب کرده بود، تعدادشون خیلی زیاد بود، و من خوشحال بودم.
  در حال حاضر مجردم و در حال از دست دادن کارمم

 3. mobina

  سلام وقتتون بخیر
  من خواب دیدم که خونه فامیلامون رفتیم و وقتی داریم از خونشون میریم ی عالم آینه است و من چهره خودمو تو آینه ها میبینم و از خودم تعریف کردم که چقدر خوشگلی و..
  تعبیرش چیه واقعا

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب تماشای خود در اینه امده است که ممکن است نشان از ان باشد که کسی با شما دوست شود که برای شما خیر است و از این رو این خواب شما هم می تواند نشان از خیر باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 4. ماهک

  سلام
  خواب دیدم چندین اینه در دست داشتم و چهره خودم رو در تک تک اون اینه ها نگاه میکردم وقتی که یکی از اون اینه هارو برای بار چندم برداشتم صدایی شنیدم که میگفت این اینه اینده تورو نشون میده و فقط میتونه اینده اولین کسی که بهش نگاه کنه رو نشون بده وقتی به اینه نگاه کردم صورت ایندم که حدود ۸ یا ۱۰ سال بعد من رو نشون میداد دیدم که بیشتر از صورت حال من زیباتر بود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب آینه آمده است که ممکن است به معنای دوست است و از این رو این خواب برای شما ممکن است به این معنا باشد که شما دوستان زیادی دارید که برای شما خیر هستند و یا اینکه در اینده پیدا خواهید کرد و از این رو این خواب برای شما بسیار خوب است.
   سربلندو پیروز باشید

 5. بهزاد

  سلام خواب دیدم یک جن در بسترم هست ولی پیدا نبود فقط حسش میکردم و هر چه تلاش میکردم نمیگذاشت از جام بلند بشم .نا خوداگاه یه آینه اومد تو دستم نه خیلی بزرگ نه کوچیک وخیلی هم شفاف تمیز بود .گرفتم سمت خودم که هم اون جن ببینم چه شکلیه هم خودم را ببینم.ولی هیچ کداممون پیدا نبودیم وآینه با اینکه تمیز بود هیچ عکسی نشان نمیداد.بعد نا خود اگاه شروع کردم به خواندن دو سوره فلق و ناس

  • یاسین صداقت

   با سلام
   از آنجا که تعبیر خواب جن به معنای دشمن است و تعبیر خواب آینه به معنای دوست پس می توان این خواب را به این صورت دانست که شما دوستی دارید که سبب نخواهد شد دشمنان خود را بشناسید و این خود برای شما موضوعی خیر نیست و باید بسیار در انتخاب هایتان دقیق باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 6. Mojtaba

  با سلام
  من دیشب خوابی دیدم که دوتا آینه بود!
  یکی از آینه ها صورت من رو زیبا و بدونه نقص نشان میداد
  و آینه ی دیگری صورت مرا زشت و کثیف نشان میداد
  خیلی برایم عجیب است

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب آینه تمیز می تواند نشان از دوست خوب باشد و در تعبیر خواب آینه کثیف هم می تواند به معنای دوستی باشد که خیر شما را نخواهد.
   سربلند و پیروز باشید

 7. Maral

  سلام خواب دیدم کلی اینه بود دور تا دورم پر اینه بود آینه ها تصویر من رو نشون میدادن ولی وقتی نگاشون میکردم جوری رفتار میکردن و نگام میکردن ک از اون همه اینه و اون همه خودم ترسیدم و از خواب پریدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب دیدن آینه های زیاد خیر است و نشان از داشتن دوستانی خیر می تواند باشد و از این رو از دیدن این خواب نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 8. حسین شفیعی …

  خواب دیدم در آینه خودم را نمیدیدم و دوستم که به خواستگاریش رفتم را دیدم
  او نگاه میکرد
  وقتی از آینه فاصله گرفتم او هم فاصله گرفت و سریع تر از من از درب اتاق خارج شد

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما می تواند دارای تعبیر نباشد و اگر هم باشد انشالله دیدن عشق در آینه بسیار خیر است و نباید از جانب آن نگران باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 9. س.س

  سلام
  من خواب دیدم چندتا اینه جلوم هست که تو یکی تصویر خودمو نمیتونم ببینم و نامرئی هستم اما آینه های دیگه این مشکل نیست تعبیرش چی هست

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب ندیدن خود در آینه آمده است که ممکن است نشان از فردی باشد که در اطراف بیننده ی خواب است و اضلا برای شما سود ندارد و به شما دروغ گوید.
   سربلند و پیروز باشید

 10. فاطمه

  سلام من خواب دیدم خواستگار قبلی خواهرم با یک اینه بزرگ چوبی میاد خونمون و خیلی خوشحال بود.هیچ چهره ای تو اینه نبود .میشه تعبیرش رو بگین؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای ایشان خیر است و بر اساس تعابیر دادن اینه به دیگری بسیار خیر است و برای شخص گیرنده می تواند مایه ی رزق باشد.
   سربلند و پیروز باشید.

 11. محمد

  سلام. خواب دیدم در خانه دو تا آیینه هست یکی فلزی برای من و یکی چوبی برای خواهرم. پدرم از خواهرم عصبیست و آینه چوبی او را شکست

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب برای خواهرتان نشان بر آن است که احتمالا مونس و یا همدمی را از دست خواهد داد و نیک نیست و صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 12. zs

  من خواب دیدم در آینه موهامو شانه می کنم یهو تصویر برادرم که فوت کرده بود به جای تصویر من ظاهر شد و بچه ای در بغل خود دیدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدایند که برای شما امده است که تعبیر ان به این صورت است که شما را در اینده خیری در نظر گرفته شده است که باید نسبت به ان اگاه باشید و بر اساس تعبیر خواب امده است که اگر زنی در خواب اینگونه ببنید خیری برای او در انتظار است و در تعابیر امده است که این موضوع نشان از وجود فرزندی برای ایشان است و ممکن است این اینده برای شما دور باشد اما هست.
   سربلند و پیرور باشید

 13. نرگس

  سلام من خواب دیدم تو اینه تمیز خودمو نگاه میکردم اصلا قیافم تغییر کرده بود مثل اروپاییا صورتم سفیدوبور شده بودم قشنگ شده بودم من موهام کوتاهه دیدم موهام بلند و بور و طلایی شده و ی طرفش باز بود و ی طرفشو داشتم میبافتم و تو خواب خوشحال بودم میخندیدم تو اینه پشت سرم بابامو دیدم که اونم میخندید و خوشحال بود و بهم نگاه میکرد و موهامو داشتم جلوش میبافتم .

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان برخوبی دارد و اینکه نشان بر دوستی است که عیب های شما را به خودتان می‌گوید و اینکه شما خودتان برای خودتان دوست خوبی خواهید بود و اینکه زیبا شده اید نشان بر خیر است و اگر در خواب لبخند زده اید خبری خوب بر شما و خانوادتان می‌رسد.
   سربلند و پیروز باشید.

 14. پرستو

  سلام
  دختر خواب دیده مادر بزرگش مادر پدرش که چندین ساله فوت شده بهش گفته من به پدرت گفتم برام آینه بیاره منتظرش هستم چرا آینه نمیاره
  ممنون میشم خواب برام تعبیر کنید لطفا
  خدا خیرتون بده

 15. مریم توکلی

  در خواب دیدم همسرم آینه کوچک من را در وسایل خودش مخفی کرده ومن آنرا بدون اینکه بفهمد برداشتم

 16. مهرداد

  با سلام
  خواب دیدن شکسته شدن قسمتی از آینه شخصی، به چه معنی است؟

 17. f.sh

  سلام،خواب دیدم که آینه ی که تو اتاقم داشتم دیگه نیست،وقتی از خواهرم سوال میکنم،بهم میگن که آینه رو بردن جای دیگه که یادم نمیاد

 18. مهسا

  در اینه کسی رو ببینی بعد صورت آن شیطانی بشه

 19. لیلا

  خواب دیدم ی دوست قدیمی هدیه برام ی آینه قشنگ اورد

  • یاسین صداقت

   با سلام
   اینه در خواب دوست و همدم و یار و مونس بیننده خواب است.
   سربلند و پیروز باشید

 20. سمیرا

  خواب دیدم موهوم و مصری قیچی زدم و در اینه نگاه کردم یک لحظه..زشت شده بودم بهم نمی امد اون مدل مو ..لب هام کبود شده بود ..یک مردی پشت سرم بهم نگاه میکرد ..خجالت کشیدم سریع نگاه خودم و از اینه گرفتم و رفتم …

  من زنی هستم که بار دوم است ازدواج کردم ..اما این ازدواج موقت است و بنده خدا خیلی دوستم داره وولی میخوام‌تمام کنم این رابطه رو قبل از اینکه آسیب ببینم ..ده سال از من کوچیکتره..خودم نزدیک چهل سال سن دارم ..خیلی با من مهربونه ..فقط نمیدونم این کارم درسته از نظر عاطفی یا نه ..چون شدید بهم وابسته شده

 21. سعیده

  خواب دیدم که دست و صورت خودم رو شستم و به ایینه در خواب نگاه کردم

  • فرزانه سبزی

   خواب دیدم که اینه قدی داشتم تو خونه و داشت آینه تو خونم نصف شده بود و داشت از اسمان بارون میبارید

نظر خود را بیان کنید