تعبیر خواب حجامت

دیدن حجامت در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن حجامت در خواب چیست؟

حجامت hejamat

حجامت خون گرفتن از انسان است و اسم فاعل آن حجام است.

در قدیم این عمل بسیار متداول بود و هر بهار بیشتر بچه ها خون می گرفتند و ایشان را حجامت می کردند با این تصور که خون کثیف از بین برود و به جای آن بدن خون تازه بسازد امروز این کار را نمی کنند مگر در بیمارستان ها و به تجویز پزشکان متخصص.

معبران درباره حجامت زیاد نوشته اند ولی چون رسم نیست و به ندرت احتمال دیدن آن در خواب هست مختصر اشاره ای می شود.

ابن سیرین نوشته اگر کسی ببیند حجامت می شود آن که حجامت می کند اگر دوست باشد امانتی به حجامت شونده می سپارد و اگر بیگانه و دشمن باشد بر دشمن چیره می گردد. اما به نظر من حجامت سوء استفاده و تعدی است.

چنانچه در خواب ببینید که شما کسی را حجامت می کنید شما به حدود آن شخص تجاوز و به حق او تعدی می کنید.

چنانچه ببینید کسی شما را حجامت می کند اگر حجام نا آشنا باشد آشنایی به مال شما تجاوز می کند یا پول شما را می خورد و یا به شغل و مقامتان چشم می دوزد و اگر آشنا و دوست باشد از دشمن ناشناسی ضربه می خورید یا متضرر می شوید و یا به سبب او معزول می گردید چنانچه شاهد حجامت باشید اختلافی اتفاق می افتد منجر به تجاوز و سوء استفاده که شما هم در آن دخیل هستید.

☺ تعبیر خواب «حجامت» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «حجامت» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


23 دیدگاه

 1. سلام خسته نباشید تو رو خدا جواب بدید اینو 🙁

  من اولین بارم بود خواب حجامت میدیدم. ۱۶ سالمم هستش. خواب دیدم یه محیط تاریکی بود شبیه زندان بود تقریباً و یه آقای جوانی حدود ۲۰ تا ۲۵ ساله داره منو حجامت میکنه و ناآشنا هم بود کل بالاتنه منو حجامت میکرد و تیغ میزد شکمم کمرم گردنم کلاً بالاتنه‌م و منم فقط جیغ میزدم از درد ولی اصلاً اون توجهی نمیکرد و کارشو ادامه میداد

 2. یدالله

  سلام من در خواب دیدم که سف هست برای حجامت نوبت من بود که برادر زنم که بامن قهر هست و خواهر زنم یه دفعه جلوی من حاضر شدن و رفتن تو اتاق حجامت و لی من حجامت نکردم و فقط حاظر شدم به حجامت یه نفر از پشت انگار روغن یا پماد مالید برگردیم که چهرش معلوم نبود و لی احساس کردم خانوم بود ک استرس حجامت داشتم و از خواب پریدم

 3. معصومه دهقان دهنوی

  باسلام
  دکتر حجامتم زمان سحر خواب دیده من رفتم مطبش و بهش گفتم پسرم میاد حجامتش کن در صورتی که اصلا فرزند پسر ندارم این تعبیرش چیه لطفا جواب دهید

 4. معصومه دهقان

  باسلام
  دکتر حجامتم زمان سحر خواب دیده من رفتم مطبش و بهش گفتم پسرم میاد حجامتش کن در صورتی که اصلا فرزند پسر ندارم این تعبیرش چیه

 5. رها

  اگر خواب ببینیم که پیر زنی که نمی‌شناسیم و فوت شده رو داریم شانه هاشو با لیوان بادکش میکنیم معنیش چیه تعبیرش چیه

 6. لیلا

  خواهرم خواب دیدن پدرم که فوت شده اومده خونه و از کارکردن زیادکمروکتف هاش دردمیکنه ومیگه که من دخترش لیوان بندازم یاحجامت کنم منم هرچه قدرمیگه گویاقبول نمیکنم ومیگم الان همه چی پولی شده پولشوبده انجام بدم وبالام ازدستم ناراحت میشه وخواهردیگه ام میره وحجامت میکنه. معنیش چی میشه این یعنی.؟؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر خواب حجامت کردن به خیر نیامده است ونشان از خوردن مالی از حجامت شونده است و از این رو ممکن است این خواب برای ایشان خیر نباشد. برای ایشان خیراتی دهید که انشالله خیر باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 7. محمد

  سلام ، خواب دیدم که در خیابان با پدرم پیاده روی میکردیم ، یهو از اسمان یک شاهین یا عقاب اومد و کمرم را به حالت حجامت پاره کرد ، میخاستم بزنمش ، پدرم گفت ولش کن بذار تا حجامتت کنه و کثیفی از بدنت خارج بشه

  • یاسین صداقت

   باسلام
   بر اساس تعبیر خواب عقاب و تعبیر خواب حجامت ممکن است این خواب برای شما به این معنا باشد که در اینده از فردی مقتدر چیزی به شما امانت داده شود که بسیار خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 8. مهتاب

  من خواب دیدم ک در فضای سبز پر از چمن خودم خودم رو حجامت کردم فک کنم پام رو و در صورتی ک من خیلی میترسم ولی اونجا نترسیدم و درد کم داشتم و اصلا خونم غلیظ بود.تعبییرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در این خواب و بر اساس تعابیر می توان تعبیر را به این صورت دانست که شما برای خودتان در اینده ممکن است کاری انجام دهید که این کار برای شما خیر است و به معنایی دینی بر گردن خودتان خواهید نهاد که باید آن را انجام دهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 9. تیدا

  سلام.‌دیشب خواب دیدم نوی رستورانی نشستم و میز کنار دستی یکی از دوستان که اقا هستن نشسته. بلوز تن نداشت وقتی از رستوران رفت بیرون دیدم پشتش از سه جا پانسمان شده و خونی هست.فهمیدم که حجامت کرده. توی خواب به این فکر میکردم که قبلا گفته بوده میخواد حجامت کنه.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند به این صورت تعبیر گردد که ایشان بر شما دینی خواهد نهاد که ممکن است امانتی باشد که نوع ان مشخص نیست و از این رو باید در حفظ آن بسیار دقیق باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 10. Hesam Mousazaed

  سلام من با دیدن خواب با رفیقه ک چند مدت ارتباط نداریم باهم رفتیم حجامت

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما می تواند نشانه از ان باشد که شما از ایشان ممکن است مشکلی برایتان پیش بیاید و از این رو سعی بر آن کنید که به ایشان نزدیک نشوید.
   سربلند و پیروز باشید

 11. آزاده

  با سلام
  خواب دیدم که مادرم را حجامت میکنم
  در صورتیکه مادر از دنیا رفته است

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب امده است که چنانچه در خواب ببینید که شما کسی را حجامت می کنید شما به حدود آن شخص تجاوز و به حق او تعدی می کنید.
   این میتواند به این معنا باشد که خدای ناکرده شما امری مرتکب شده اید که سبب ازردگی خاطر ایشان شده است و از این رو باید بسیار در افعالتان دقت کنید.
   خیراتی برای ایشان بدهید.
   سربلند و پیروز باشید

 12. مهدی

  با سلام
  خواب دیدم با یکی از همکاران قدیمیم که چند سال هست ندیدمش قرار حجامت گذاشتیم و به من گفت فردا ساعت ۷ اونجا باش منم سر ساعت رفتم ولی اون یک ساعت دیرتر اومد و گفت خواب موندم و منو حجامت کرد

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر حجامت امده است همانگونه که ابن سیرین می گوید اگر کسی ببیند حجامت می شود آن که حجامت می کند اگر دوست باشد امانتی به حجامت شونده می سپارد و اینکه در خواب ایشان خواب مانده است هم اشاره ای به این دارد شخصی که به شما امانت می دهد بسیار ب شما اطمینان دارد و شما باید پاسخگوی این اطمینان باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 13. محسن، كريم

  با سلام. من خواب ديدم زن عموي بابام كه زن تقريبا مسني هست منو حجامت ميكنه. من رو يه صندلي و يجاي تاريك كه واسم غريب هم بود بودم و فقط ميدونستم داره حجامتم ميكنه و نه خوني ديدم و حتي كار حجامت تموم نشده از خواب پريدم. لطفا تعبيرشو بهم بگيد. با تشكر

  • یاسین صداقت

   با سلام
   اگر فرد حجام دوست باشد امانتی به حجامت شونده می سپارد و اگر بیگانه و دشمن باشد بر دشمن چیره می گردد.
   برای تعبیر خواب حجامت به لینک زیر مراجعه کنید
   سربلند و پیروز باشید

 14. رحمانی

  ببخشید چندجا غلط املایی داشتم
  جوانی. . جورایی .منظورش .

 15. رحمانی

  سلام خواب دیدم مادر مرحومم از حموم اومده سرشم با روسری بسته بخاطراینکه موهاش خیس بود وکنارپدرم که در قید حیاتن چایی میخورن و صحبت میکنن من میدونستم مادرم فوت کرده و دارم تو خواب میبینمش برای همین رفتم پیشش و میبوسیدمش و هی از حالش و اینکه جاش خوبه میپرسیدم و مادرمم جواب میداد با وجود اینکه لباس تنش بود اما یه دفعه رو پشتش دقیقا بین دوتا کتفش جای حجامتی که خوب شده رو دیدم
  همه. خوابم خوب بود حتی بهم نصیحتم میکرد
  مثلا گفت جای من خوبه ولی اگه تو جونی هرچی بیشتر مواظب باشی گناه نکنی بهتره یه جرایی انگار منظرش این بود که خدا از نظر پوشش و…تو جونی و مد نظر قرار میده از یه سنی به بعد خیلی فرق نمیکنه
  خیلی جای اون حجامت که بهم نشون داد فکرم ومشغول کرده
  لطفا. راهنماییم کنید ممنونم

نظر خود را بیان کنید