تعبیر خواب برق

دیدن برق در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن برق در خواب چیست؟

تعبیر خواب برق گرفتگی

برق متداعی دو چیز است، یکی برق به معنای الکتریسیته و دیگری برق جسته از ابر آسمان.

برق به معنای الکتریسیته در خواب قابل رویت نیست اما از نظر خواب شناسی می تواند سمبل یا جایگزین قدرتی مافوق تصور قدرتمند و نیرومند باشد که هم به آن محتاجیم و هم از آن می ترسیم. هم مهربان و یاری دهنده است و هم کشنده و سهمگین.

هر کس در زندگی خودش از چیزی بیشتر می ترسد. در این که همه ما می ترسیم تردید نیست ولی چیزهایی که ما را می ترسانند متفاوتند. کسانی هستند که می ترسند و نمی دانند از چه می ترسند. همیشه نگران و مشوشند. عده ای از بیماری می ترسند کسانی هستند که از فقر بیمناکند. خانم ها عموما از پیری وحشت دارند. همه این ترس ها چه شناخته چه ناشناخته ممکن است در خواب به صورت برق مجسم شود.

برقی که در عین روشنی بخشی و گرما دهندگی قاطع ریشه حیات انسان نیز هست و به ناگاه جان می گیرد و حیات را متوقف می کند. با این تعریف باید دید که در خواب چگونه با الکتریسیته بر خورد کرده اید.

اگر دیدید که جایی را روشن کرد و شما در قسمت روشنایی هستید می توانید سراغ تعبیر آن را بگیرید.

اگر دیدید برق خانه قطع شده و شما در تکاپوی مرمت فیوز هستید خوب است و خواب شما می گوید که وجودی موثر و مفید دارید و در آینده نزدیک در همان محدوده که خواب دیده اید نقشی مهم خواهید داشت.

روی هم رفته دیدن برق نیکو است مخصوصا از جهت تامین روشنایی. اما برق به معنای برقی که در اثر برخورد ابرهای باردار در آسمان پدید می آید، معبران کهن نوشته اند که برق آسمان خزانه دار یا عامل پادشاه است که این تعبیر در زندگی امروز ما هیچ الگوئی پیدا نمی کند.

اما برق یکی از آیات الهی است و وجودش عظمت خالق و دستگاه خلقت و حقارت ما را در مقام قیاس نشان می دهد.

مشاهده برق آسمان خوب است بخصوص اگر همه جا تاریک باشد و ناگهان برق بدرخشد این می تواند درخشش آینده و نور امید باشد و گویای خیر و برکت و طلوع چیزی در زندگی که هم بزرگ است و هم غیر منتظره.

برق زدگی در خواب خوب نیست چه بیننده خواب، خویشتن را دچار صاعقه زدگی ببیند و چه دیگری را.

درخشش برق از دور دست ها و بخصوص در تاریکی غلیظ بسیار نیکو است. مشاهده درخشش برق اگر همراه با رعد باشد حادثه خوبی است که با بیم آمیخته است.


تعابیر مرتبط:


☺ تعبیر خواب «برق» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «برق» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین
℁ تعبیر خواب بر اساس الفبا

20 دیدگاه

 1. Mahdis

  سلام من خواب دیدم دچار برق گرفتگی شدم ومنو به شدت تکون میده وانگار دارم میمیرم صدای جیغم میومد یهو پریدم تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   اگر این خواب برای شما به حالت کابوس بوده است دارای تعبیر نیست اما اگر به صورتی طبیعی خواب دیده اید برای شما خیر نیست و حتما هم صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید

 2. سیده کوثر

  سلام.خواب دیدم روز بود آسمون ابرهاش داشت تیره میشد مادرم توحیاط بود درحال صحبت بودیم و و بدون دیدن صاعقه تو خواب..مادرم میگفت منو برق گرفت و نمیتونست حرکت کنه روی صورت مهربونش سیاه سیاه شده بود من فقط گریه میکردم..تعبیری داره؟؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در خواب برق گرفتگی تعبیر خوبی ندارد و باید حتما برای ایشان صدقه بدهید که انشالله اگر مشکلی هست برطرف بشود.
   سربلند و پیروز باشید.

 3. محمد رضا

  خواب دیدم دختری با سیم برغ دار بلند به من میزد
  و من الطماس میکردم که نزن
  دجواب ها هم چیزی در این مورد ندیدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر تنبیه شدن است که به گفته انلی بیتون نشان از این دارد که شما نسبت به شخصی در قبال کاری عذاب وجدان دارید و یا اینکه کارتان را درست انجام نمیدهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 4. امیرحسین طهماسبی

  خواب دیدم پسرم دستش به آب برخورد کرد وبرق گرفتش تعمیرش چیست؟

 5. ولی الله

  سلام ، من خواب دیدم برق خونمون قطع شده تاریک شده دنبال فیوز می‌گشتم درستش کنم که یهو برق منو گرفت داد کشیدم با صدای خودم از خواب بیدار شدم لطفا بفرمائید تعبیرش چیه؟ متشکرم

 6. بنیامین

  سلام
  من خواب دیدم وقتی وارد منزل میشیم چراغ ها کار نمیکنند ولی همانجا متوجه شدم برق رفته بعد به طبقه پایین رفتم و از نگهبانی که اونجا بود اابته خواب بود بیدارش کردم و پرسیدم برق خانه ما قطعه مشگلش چیه؟ اوهم بلند شد و گفت بدق تمام ساختمان رفته
  این تعبیرش چیه؟

 7. زهرا

  خواب دیدم برای کسی تو خوابم التماس میکردمو گریه انگار اشنا بود و مذکر ، نمیدونم من چیکار کردم ی عده لات ریختن سرمون ب یکش التماس کردم نزنه نزد گفت مردونگی نیست اما بقیشون میومدند ک بزنن ینفرشون لال بود تو کوچه بودیم نمیدونم برق از کجا اورد بهشون میزد هر زدن برق اونو از پا درمیاورد ومن میگفتم نزن با گریه تا اینکه خودش بیشتر اسیب دید و پتو دیدم دورش پیچیدم تعبیرش چیه؟!

 8. زهرا

  خواب دیدم برای کسی دارم التماس میکردم ک چند نفر بودند میخواستند کتکش بزنن و پی درپی گریه و التماس ولی تو کوچه ها بودیم ک دیدم تو دست اون کسی ک داشتم براش التماس میکردم سیم برقه بعد ب اونا برق میزد هر برقی ک بهشون میزد خودشم میگرفت تا این ک افتاد پایین نگرانش بودم پتو دیدم دم دستم دورش پیچیدم خواب خیلی واقعی بود برام و صبح دیدم خوابو لطفا تعبیرش چیه؟!

 9. جواد

  من خواب دیدم دارم از یه دکل برق پایین میام یهو برق کمی منو گرفت افتادم رو زمین همونجوری غش کردم تعبیرش چیه؟

 10. sajad

  سلام.خواب ديدم پريز برق اتاقم آب گرفت بهش و جرقه زد آتيش گرفت تعبيرش چيست؟

 11. رابیه

  سلام. من خواب دیدم همسایمون با یه برقکش داشتن برق خونه شون رو درست میکردن که اونارو برق گرفت..رفتم گریه کردم به همه گفتم اونا دارن میمیرن ولی هیچکس گوش نکرد..خودم رفتم کمک کنم که دستم نرسید به دیوار قدم کوتاه بود انگار..تا این که اونا مردن.. تعبیرش چی میشه?

 12. پریسا

  خواب دیدم داشتم با شلنگ اب به درختها و باغچه اب میدادم که یک دفعه فکر کنم روی برقی چیزی ریخت و منو برق گرفت و دویدم و خودمو رسوندم به خانوادم و اون برق هنوز توی وجودم بود و رفتم بغل مادرم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   مي تواند سمبل يا جايگزين قدرتي مافوق تصور قدرتمند و نيرومند باشد که هم به آن محتاجيم و هم از آن مي ترسيم. هم مهربان و ياري دهنده است و هم کشنده و سهمگين. هر کس در زندگي خودش از چيزي بيشتر مي ترسد. در اين که همه ما مي ترسيم ترديد نيست ولي چيزهائي که ما را مي ترسانند متفاوتند. کساني هستند که مي ترسند و نمي دانند از چه مي ترسند. هميشه نگران و مشوشند. عده اي از بيماری مي ترسند کساني هستند که از فقر بيمناکند. خانم ها عموما از پيري وحشت دارند. همه اين ترس ها چه شناخته چه ناشناخته ممکن است در خواب به صورت برق مجسم شود.
   سربلند و پیروز باشید .

 13. مهدیه

  سلام روزتون خوش
  من خواب دیدم یه وسیله برقی رو میخواستم درست کنم دست به سیمش ردم به شدت من رو لرزوند به مدت طولانی

  من کلی داد زدم و صاحبش اونجا بود و کمک من نمیکرد نهایتا خودم رو نجات دادم ولی کف دست و انگشتان دست

  راستم سوخت

  ممنون و تشکر

 14. مریم

  سلام خواب دیدم شوهرم داشت سر پیچ لامپو با فاز متر درست میکرد که یک دفعه برق گرفت واز سر پیچ آتیش زد بیرون واز سر تا پای شوهرم رو در بر گرفت ومن با وحشت رفتم کمکش کنم برق قط شدولی اون افتاد بود بیهوش بود ولی نسوخته بود من کمک های اولیه بهش دادم نفس میکشید سالم بود نسوخته بود ونفس میکشید

 15. احمد رضا

  سلام،خواب ديدم كه يكى از عزيزانم در حمام بود كه جيغ بلندى كشيد و وقتى با خانواده، سراسيمه به سمت حمام رفتيم، ديدم كه بر اثر برق گرفتگى ، شخص مورد نظر فوت نمود. و از خواب پريدم.
  لطفا بگوييد تعبيرش چيست؟

 16. علی

  السلام و خسته نباشید. من خواب دیدم برق ۳فاز منو گرفته از آنجایی مقداری اطلاعات در مورد این برق دارم هم تئوری و هم عملی میدونستم چه اتفاقی می افتد در کل وقتی برق منو گرفت دقیقا یادم نیست یه جای بدنم سوراخ سد دقیقا برق ۳فاز این کار رو می کنه و در آخر یه جورایی یکی از درونم میگفت تو مُردی ولی خودم از اعماق درونم میدیدم که زنده هستم مثلا در حد یه شمعی که اخرای سوختنشه داره تموم میشه و یه حسی بهم میگفت ن زنده میمونی و میگفت تو تنها کسی هستی این برق تو رو گرفت نمردی ازتون ممنونم اینقدر وقت برا امثال من میزارید واقعا ممنون و مرسی

نظر خود را بیان کنید