تعبیر خواب برق

دیدن برق در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن برق در خواب چیست؟

تعبیر خواب برق گرفتگی

برق متداعی دو چیز است، یکی برق به معنای الکتریسیته و دیگری برق جسته از ابر آسمان.

برق به معنای الکتریسیته در خواب قابل رویت نیست اما از نظر خواب شناسی می تواند سمبل یا جایگزین قدرتی مافوق تصور قدرتمند و نیرومند باشد که هم به آن محتاجیم و هم از آن می ترسیم. هم مهربان و یاری دهنده است و هم کشنده و سهمگین.

هر کس در زندگی خودش از چیزی بیشتر می ترسد. در این که همه ما می ترسیم تردید نیست ولی چیزهایی که ما را می ترسانند متفاوتند. کسانی هستند که می ترسند و نمی دانند از چه می ترسند. همیشه نگران و مشوشند. عده ای از بیماری می ترسند کسانی هستند که از فقر بیمناکند. خانم ها عموما از پیری وحشت دارند. همه این ترس ها چه شناخته چه ناشناخته ممکن است در خواب به صورت برق مجسم شود.

برقی که در عین روشنی بخشی و گرما دهندگی قاطع ریشه حیات انسان نیز هست و به ناگاه جان می گیرد و حیات را متوقف می کند. با این تعریف باید دید که در خواب چگونه با الکتریسیته بر خورد کرده اید.

اگر دیدید که جایی را روشن کرد و شما در قسمت روشنایی هستید می توانید سراغ تعبیر آن را بگیرید.

اگر دیدید برق خانه قطع شده و شما در تکاپوی مرمت فیوز هستید خوب است و خواب شما می گوید که وجودی موثر و مفید دارید و در آینده نزدیک در همان محدوده که خواب دیده اید نقشی مهم خواهید داشت.

روی هم رفته دیدن برق نیکو است مخصوصا از جهت تامین روشنایی. اما برق به معنای برقی که در اثر برخورد ابرهای باردار در آسمان پدید می آید، معبران کهن نوشته اند که برق آسمان خزانه دار یا عامل پادشاه است که این تعبیر در زندگی امروز ما هیچ الگوئی پیدا نمی کند.

اما برق یکی از آیات الهی است و وجودش عظمت خالق و دستگاه خلقت و حقارت ما را در مقام قیاس نشان می دهد.

مشاهده برق آسمان خوب است بخصوص اگر همه جا تاریک باشد و ناگهان برق بدرخشد این می تواند درخشش آینده و نور امید باشد و گویای خیر و برکت و طلوع چیزی در زندگی که هم بزرگ است و هم غیر منتظره.

برق زدگی در خواب خوب نیست چه بیننده خواب، خویشتن را دچار صاعقه زدگی ببیند و چه دیگری را.

درخشش برق از دور دست ها و بخصوص در تاریکی غلیظ بسیار نیکو است. مشاهده درخشش برق اگر همراه با رعد باشد حادثه خوبی است که با بیم آمیخته است.


تعابیر مرتبط:


☺ تعبیر خواب «برق» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «برق» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


52 دیدگاه

 1. سایه

  من خواب دیدم همه اعضای خانوادمو برق گرفت‌جلوی چشمم بعد همه حردن خودم زنده موندم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   بر اساس تعابیر خواب اصلا خوابی خیر نیست و می تواند نشان از مشکلی بزرگ برای ایشان باشد که باید صدقه ای دهید که انشالله حل شود.
   سربلند و پیروز باشید

 2. ایمان

  سلام خواب دیدم خواهرمو برق گرفته

  • تعبیر خواب

   باسلام
   در تعابیر خواب برای این خواب به هیچ وجه خوب نیامده است و نشان از ان می تواند باشد که خدای ناکرده اتفاقی برای ایشان بیفتد و از این رو حتتما صدقه ای دهید.
   سربلند و پیروز باشید

 3. Yas

  باسلام وخسته نباشید من یک خانم باردار هستم ودخترم بستری هست وخواب دیدم که یکی برق گرفته ودنبال من و دخترم میدود ولی وقتی که مارو گرفت ما برق نگرفتیم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در وهله ی اول ترس شما از اینده فرزندتان را نشان می دهد و بدانید که معمولا این نوع خواب ها در بارداری دارای تعبیر نیستند و در وهله ی دوم حتما صدقه ای دهیید که انشالله ختم به خیر باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 4. مریم

  سلام خواب دیدم حین کار کردن با موبایل انگار برق موبایل من رو گرفت و دستهام به موبایل قفل شده بود .داد زدم از مادرم و خاله ام کمک خواستم .مادرم توجه ای نکرد ولی خاله ام اومد و دستهام رو از موبایل و برق جدا کرد.توی خواب خدا رو شکر کردم که برق من رو نکشت تعبیر چیه؟لطفا کمک کنید.

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب یا ترسی در شما را نشان دهد و یا می تواند به این تعبیر باشد که در اینده شما به واسطه ی روابطی که دارید ضرری بینید که خیر نیست. اما برای شما در نهایت قابل رفع خواهد بود.
   سربلند و پیروز باشید

 5. سمین

  سلام خوال دیدم و من جاریم پارکینگ میشستیم و یکی از مارو برق گرفت ولی یادم نمیاد کدوممان و خیلی توی خواب گریه کردم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر خواب برق گرفتگی به خیر نیامده است و به این معنا می تواند باشد که شما را در اینده اتفاقی در انتظار است که به واسطه ی ان شما شوکه خواهید شد. حتما صدقه دهید و در رفتارهایتان دقیق باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 6. .

  سلام من خاب دیدم بابام من و با شوکر میکشه چ تعبیری داره؟

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب ممکن است نشانی از واقعیت باشد که ایشان در اینده شما را متتنبه کند و چیزی به شما گوید که شما شوکه کند و از این رو باید بسیار در رفتارهایتان دقیق باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 7. قاسم افشاری

  سلام خواب دیدم برادرم که مجرد هست با یکی بحثش شده دعوا که تمام شد برادرم دست به یک کابل برق زد که برق گرفتش. و یکم لرزید من رفتم کمکش کنم که گفت نگار نباش هیچ اتفاقی واسم نیفتاد و دوبار دیگه دستشو به کابل زد ولی هیچ آسیبی ندید من تعجب کرده بودم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر این خواب به خیر نیامده است و بسیاری به این تعبیر دانسته اند که ممکن است به معنای تلنگری عظیم به زندگی ایشان باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 8. شروین

  سلام
  من دیشب خواب برق گرفتگی بدی دیدم . تا جایی ک یادم میاد . رفته بودیم شهر بازی و من با یکی از دوستانم سوار ماشین هایی ک پدل دارن شده بودیم اما یه جوری بود ک این ماشین ها از بالا به چنتا سیم برق متصل بودن و حرکتشون با برق جریان داشت. همه سوار شدند و وقتی نوبت ما رسید یکم پدل زدیم و یکم گذشت ماشین از جریان ریل خارج شد و ما نمیتونستیم وایسیم مجبور شدیم سیم های برق رو بگیریم وقتی ک ایستادیم سیم ها دچار برق گرفتگی شدید من شد و دستم کلی آسیب دیدم و خون اومد و خیلی بد بود و با خاطری آزرده از خواب پریدم ممنون میشم تعبیر خوابمو بگید ..

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب ممکن است بر دو وجه باشد. اول انکه اشاره ای به حادثه ای در اینده برای شما باشد که باید از ان رها شوید. دوم اانکه به شما اشاراتی دهید که در اینده باید برای رها شدن از مشکلی به هر چیری که می توانید چنگ بزنید.
   سربلند و پیروز باشید

 9. Yasin

  سلام خسته نباشید ممنون میشم تعبیر خواب منو بگید دیشب خواب عجیبی دیدم خواب دیدم که داشتم کتابی رو میخوندم که انگار کتاب علوم بود خطش به حالت خط میخی و سحر بود … ولی انگار متوجه خطش نشده بودم و راحت میتوانستم کتابو بخونم ولی یادم نیست بیت کتاب چی بود میدونستم که نوشته بود خواننده کتاب در اخر نوشته موجب برق گرفتگی میشه ولی توجه ای نکردم و کتابو تا انتها خوندوقتی بیت اخر کتابو خوندم برق منو گرفت و احساس برق گرفتگی شدیدی کردم و از خواب پریدم لطفا تعبیرشو بگید ممنون میشم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   با توجه به تعبیر برق گرفتگی و هم چنین تعبیر خواندن کتاب این خواب می تواند به این صورت تعبیر گردد که شما ممکن است در تفکری و فکری وارد شوید که سبب شود برای شما ازردگی خاطر پیش بیاید و از این رو باید بسیار از این جهت آگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 10. زهرا

  باسلام من خواب دیدم که دچار برق گرفتگی شدم و فقط قسمتی از کمرم سوخت ولی خیلی درد داشت میشه بگین تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب برای برق گرفتگی آمده است که خیر نیست و باید از این رو آگاه باشید و با توجه ب تعبیر خواب کمر می تواند به این معنا باشد که این موضوع به کسی از اقوام شما هم مربوط می تواند باشد.
   سربلند و پیروز باشید.

 11. مهشید

  سلام
  من خواب دیدم داشتم به یک وسیله اسباب بازی بچه پسر عمه ام که زنش درست کرده بود دست زدم دوباره از نو همه جزئیات وسیله باز کردم که ببینم چجوری سر هم شده همین دوباره مراحل تکرار کردم سیم ها به هم وصل کردم برق منو گرفت و جریان برق از سرم رد شد و تا چند مدتی اثرش در وجودم بود به هر جا رفتم جریان الکتریکی داشتم درب کمد خود به خود باز می‌شد تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب میتواند به این صورت تعبیر گردد که شما باید در مسایلی دست از کنجکاوی بردارید تا خدای ناکرده سبب آن نشود که در اینده برایتان مشکلی پیش بیاید و این خود برای شما دلیلی است که سبب رسیدن به خیر خواهد بود.
   سربلندو پیروز باشید.

 12. Mahdis

  سلام من خواب دیدم دچار برق گرفتگی شدم ومنو به شدت تکون میده وانگار دارم میمیرم صدای جیغم میومد یهو پریدم تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   اگر این خواب برای شما به حالت کابوس بوده است دارای تعبیر نیست اما اگر به صورتی طبیعی خواب دیده اید برای شما خیر نیست و حتما هم صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید

 13. سیده کوثر

  سلام.خواب دیدم روز بود آسمون ابرهاش داشت تیره میشد مادرم توحیاط بود درحال صحبت بودیم و و بدون دیدن صاعقه تو خواب..مادرم میگفت منو برق گرفت و نمیتونست حرکت کنه روی صورت مهربونش سیاه سیاه شده بود من فقط گریه میکردم..تعبیری داره؟؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در خواب برق گرفتگی تعبیر خوبی ندارد و باید حتما برای ایشان صدقه بدهید که انشالله اگر مشکلی هست برطرف بشود.
   سربلند و پیروز باشید.

 14. Z.f

  سلام
  ..من خواب می دیدم توی زیرزمین خونه مادر بزرگم بودم که برق رفت و یه صدایی از توی کوچه شنیدم که مامور برق داشتن سیم هارو درست میکردن و می گفتن توی خونه ها تون بمونید ولی این جریان برق به زمین متصل بود(با اینکه زمین عایق برقه ) و من احساس نفس تنگی میکردم انگار که سینم فشرده میشد و یه جورایی خشک شده بودم و میدونستم چون توی زیر زمینیم برق گرفتم و سعی میکردم بیا طبقه بالا

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بر اساس خوابی که دیده اید ممکن است این خواب به این صورت تعبیر گردد که شما در اینده به واسطه ی شخصی که ممکن است درجه ای هم داشته باشد شوکه شوید و این شوکه شدن ممکن است جوابی منفی هم باشد.
   باید این را هم بدانید که تعبیر خواب علمی لدنی است و برای کسی روشن و اگاه نیست.

   سربلند و پیروز باشید.

 15. زهرا ده بالایی

  سلام خسته نباشید.من خواب دیدم توی آخرین طبقه یه برجم و داداشمم اونجاست یهو از پنجره رعد وبرق رو دیدیم صداش زیاد بود داداشم رفت کنار پنجره یهویی رعد زد به دستش و یکم سوخت بعد هوا آروم و صاف شد و مثل تیکه های پارچه ابریشم آسمون تیکه تیکه و زیبا و آروم از پنجره میومد تو دستم!تعبیرش چی میشه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب رع و برق آمده است که هرگونه برای شما پیش بیاید خیر نیست و باید بسیار از این جهت آگاه باشید و با توجه به دیدن برج در خواب شما هم ممکن است این خواب به این صورت تعبیر گردد که در اینده نزدیک از موضوعی خلع شوید.
   سربلند و پیروز باشید.

 16. سید رضا طبیبیان

  سلام بنده خواب توی خونه مادرم در کنار برادرم دراز کشیده بودم و یه دفعه یه سیم یا کابل برقی که روی گل کنار اتاق بود را دیدم و یکدفعه اون سیم را گرفتم و برق من را گرفت و برادرم سیم برق را به طوری که خودش را برق نگیرد از دست من گرفت خواهشمندم تعبیر ان را برایم بفرستید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که ممکن است به این معنا باشند که شما ممکن است در اینده دچار مشکلی بشوید که به کمک دیگران نیاز دارید واین موضوع خود سبب آن شود که ایشان خود را به شما اثبات کنند و این خواب از جهاتی خیر و از جهاتی هم برای شخص شما خیر نیست.
   سربلند و پیروز باشید

 17. شیوا

  خواب دیدم تو آشپزخونه اومدم در فریزر رو باز کنم دیدم سه راهی برقش جرقه زد شوهر خواهرم تو آشپز خونه بود گفت بزار ببینم چشه؟ منم دستم به دستگیره در فریزر بود همان لحظه جرقه ها بیشتر شد و هی میگفتم ار برق بکشش هی میگفت بزار ببینم چشه و داشت تلاش میکرد درست کنه ولی من جریان برق کامل وارد بدنم شده بود و زبانم کامل از کار افتاد و نمیتونستم بهش بگم دارم فوت میکنم به دادم برسه دستم به دستگیره چسبیده بود جدا نمیشد ،

  لحظه آخر حس کردم برق وارد قلبم شد و تمام . مردنم را کامل حس کردم .به زور خودم و از خواب بیدار کردم خیلی بد بود نصفه شب دیشب بود. اگر امکان داره زود پاسخ بدین ممنون میشم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   با توجه به آن چه که در خواب خود دیده اید این خواب دارای تعبیر نیست و بیشتر به اضغاث احلام ماند و از این رو از دیدن ان نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 18. هاشمی

  باسلام من خواب دیدم که موقع تمیزکردن خانه متوجه یک هندوانه شدم که در طاقچه خانه گذاشته شده بعد که هندوانه رابرداشتم دیدم دوسینی هم در دستم هست زیر هندوانه وهندوانه خیلی له وگندیده از زیر وآب گندیده ازش می ارزه ویکم از آب ان داخل سه راهه متصل به برق ریخت وتلویزیونی که روشن بود تصویرش قطع شد من هم رفتم هندوانه را انداختم دور وهمین موقع مادرشوهروخواهر شوهرم دارد خونه شدن ومن متوجه برادر شوهر کوچکترمم هم شدم ازم پرسید تصویر تلویزیون چراقطع شده منن جریان رو گفتم وقتی می خواستم تلویزیون رو ازبرق بکشم دچار برق گرفتگی شدم می خواستم بدونم تعبیرش چی هست

  • یاسین صداقت

   با سلام
   با توجه به تعبیر خواب هندوانه و تعبیر خواب برق گرفتگی این خواب می تواند به این صورت تعبیر گردد که شما در اینده به واسطه ی چیزی که دیگران از ان متنعم می شوند اسیبی ببینید و باید بسیار از این جهت مراقب و آگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 19. محمد رضا

  خواب دیدم دختری با سیم برغ دار بلند به من میزد
  و من الطماس میکردم که نزن
  دجواب ها هم چیزی در این مورد ندیدم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر تنبیه شدن است که به گفته انلی بیتون نشان از این دارد که شما نسبت به شخصی در قبال کاری عذاب وجدان دارید و یا اینکه کارتان را درست انجام نمیدهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 20. امیرحسین طهماسبی

  خواب دیدم پسرم دستش به آب برخورد کرد وبرق گرفتش تعمیرش چیست؟

 21. ولی الله

  سلام ، من خواب دیدم برق خونمون قطع شده تاریک شده دنبال فیوز می‌گشتم درستش کنم که یهو برق منو گرفت داد کشیدم با صدای خودم از خواب بیدار شدم لطفا بفرمائید تعبیرش چیه؟ متشکرم

 22. بنیامین

  سلام
  من خواب دیدم وقتی وارد منزل میشیم چراغ ها کار نمیکنند ولی همانجا متوجه شدم برق رفته بعد به طبقه پایین رفتم و از نگهبانی که اونجا بود اابته خواب بود بیدارش کردم و پرسیدم برق خانه ما قطعه مشگلش چیه؟ اوهم بلند شد و گفت بدق تمام ساختمان رفته
  این تعبیرش چیه؟

 23. زهرا

  خواب دیدم برای کسی تو خوابم التماس میکردمو گریه انگار اشنا بود و مذکر ، نمیدونم من چیکار کردم ی عده لات ریختن سرمون ب یکش التماس کردم نزنه نزد گفت مردونگی نیست اما بقیشون میومدند ک بزنن ینفرشون لال بود تو کوچه بودیم نمیدونم برق از کجا اورد بهشون میزد هر زدن برق اونو از پا درمیاورد ومن میگفتم نزن با گریه تا اینکه خودش بیشتر اسیب دید و پتو دیدم دورش پیچیدم تعبیرش چیه؟!

 24. زهرا

  خواب دیدم برای کسی دارم التماس میکردم ک چند نفر بودند میخواستند کتکش بزنن و پی درپی گریه و التماس ولی تو کوچه ها بودیم ک دیدم تو دست اون کسی ک داشتم براش التماس میکردم سیم برقه بعد ب اونا برق میزد هر برقی ک بهشون میزد خودشم میگرفت تا این ک افتاد پایین نگرانش بودم پتو دیدم دم دستم دورش پیچیدم خواب خیلی واقعی بود برام و صبح دیدم خوابو لطفا تعبیرش چیه؟!

 25. جواد

  من خواب دیدم دارم از یه دکل برق پایین میام یهو برق کمی منو گرفت افتادم رو زمین همونجوری غش کردم تعبیرش چیه؟

 26. sajad

  سلام.خواب ديدم پريز برق اتاقم آب گرفت بهش و جرقه زد آتيش گرفت تعبيرش چيست؟

 27. رابیه

  سلام. من خواب دیدم همسایمون با یه برقکش داشتن برق خونه شون رو درست میکردن که اونارو برق گرفت..رفتم گریه کردم به همه گفتم اونا دارن میمیرن ولی هیچکس گوش نکرد..خودم رفتم کمک کنم که دستم نرسید به دیوار قدم کوتاه بود انگار..تا این که اونا مردن.. تعبیرش چی میشه?

 28. پریسا

  خواب دیدم داشتم با شلنگ اب به درختها و باغچه اب میدادم که یک دفعه فکر کنم روی برقی چیزی ریخت و منو برق گرفت و دویدم و خودمو رسوندم به خانوادم و اون برق هنوز توی وجودم بود و رفتم بغل مادرم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   مي تواند سمبل يا جايگزين قدرتي مافوق تصور قدرتمند و نيرومند باشد که هم به آن محتاجيم و هم از آن مي ترسيم. هم مهربان و ياري دهنده است و هم کشنده و سهمگين. هر کس در زندگي خودش از چيزي بيشتر مي ترسد. در اين که همه ما مي ترسيم ترديد نيست ولي چيزهائي که ما را مي ترسانند متفاوتند. کساني هستند که مي ترسند و نمي دانند از چه مي ترسند. هميشه نگران و مشوشند. عده اي از بيماری مي ترسند کساني هستند که از فقر بيمناکند. خانم ها عموما از پيري وحشت دارند. همه اين ترس ها چه شناخته چه ناشناخته ممکن است در خواب به صورت برق مجسم شود.
   سربلند و پیروز باشید .

 29. مهدیه

  سلام روزتون خوش
  من خواب دیدم یه وسیله برقی رو میخواستم درست کنم دست به سیمش ردم به شدت من رو لرزوند به مدت طولانی

  من کلی داد زدم و صاحبش اونجا بود و کمک من نمیکرد نهایتا خودم رو نجات دادم ولی کف دست و انگشتان دست

  راستم سوخت

  ممنون و تشکر

 30. مریم

  سلام خواب دیدم شوهرم داشت سر پیچ لامپو با فاز متر درست میکرد که یک دفعه برق گرفت واز سر پیچ آتیش زد بیرون واز سر تا پای شوهرم رو در بر گرفت ومن با وحشت رفتم کمکش کنم برق قط شدولی اون افتاد بود بیهوش بود ولی نسوخته بود من کمک های اولیه بهش دادم نفس میکشید سالم بود نسوخته بود ونفس میکشید

 31. احمد رضا

  سلام،خواب ديدم كه يكى از عزيزانم در حمام بود كه جيغ بلندى كشيد و وقتى با خانواده، سراسيمه به سمت حمام رفتيم، ديدم كه بر اثر برق گرفتگى ، شخص مورد نظر فوت نمود. و از خواب پريدم.
  لطفا بگوييد تعبيرش چيست؟

 32. علی

  السلام و خسته نباشید. من خواب دیدم برق ۳فاز منو گرفته از آنجایی مقداری اطلاعات در مورد این برق دارم هم تئوری و هم عملی میدونستم چه اتفاقی می افتد در کل وقتی برق منو گرفت دقیقا یادم نیست یه جای بدنم سوراخ سد دقیقا برق ۳فاز این کار رو می کنه و در آخر یه جورایی یکی از درونم میگفت تو مُردی ولی خودم از اعماق درونم میدیدم که زنده هستم مثلا در حد یه شمعی که اخرای سوختنشه داره تموم میشه و یه حسی بهم میگفت ن زنده میمونی و میگفت تو تنها کسی هستی این برق تو رو گرفت نمردی ازتون ممنونم اینقدر وقت برا امثال من میزارید واقعا ممنون و مرسی

نظر خود را بیان کنید