تعبیر خواب زنجیر

دیدن زنجیر در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن زنجیر در خواب چیست؟

دیدن زنجیر در خواب نشانه چیست

زنجیر در خواب نشان اسارت و پیوند انقیاد آمیز است و تعبیر آن متفاوت می شود وقتی که سر زنجیر به جاهای دیگری متصل باشد.

اگر در خواب ببینیم که زنجیر به دور دست هایمان بسته است اگر چه کسی آن را نبسته باشد نشان گرفتاری است.

اگر ببینیم که یک سر زنجیر در دست، و سر دیگرش مثلا به در خانه بسته است گرفتاری خانوادگی پیدا می کنیم یا اسیر عواطف و احساس می گردیم.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب قفل

چنانچه ببینیم زنجیری روی میز یا در محل کار ما افتاده از نظر شغلی گرفتاری خواهیم یافت. این دو نمونه از این بابت ذکر شد که سر زنجیر به هر جا بسته باشد گرفتاری در همان زمینه است.

چنانچه در خواب ببینیم فقط زنجیری داریم اسیر گناه و آلودگی هستیم چه معبران خود زنجیر را در خواب گناه و معصیت تعبیر کرده اند حال چنانچه ببینید زنجیری را می گشایید خویشتن را از اسارت می رهانید.

بستن زنجیر تجاوز و تعدی است و این فرق نمی کند که زنجیر را به کجا ببندیم چه تجاوز به آن تعبیر می شود.

اگر زنجیر آهنى را در خواب خود دیدید، بدانید آینده‏ شما بسیار مبهم و تاریک خواهد بود.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب آهن

☺ تعبیر خواب «زنجیر» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «زنجیر» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


35 دیدگاه

 1. آزیتا

  با سلام، من دیشب خواب پدر همسرم و دیدم که فوت شده و تو دستش زنجیر بود مثل تسبیح گرفته بود تو دستش، بعد از من خواست به همسرم کمک کنم و دستش و بگیرم و بلند کنم،همسرمم دراز کشیده بود و انگشت پاهاش زخم بود لطفا تعبیر کنید برام

 2. مریم دهقانی

  سلام.خواب دیدم یک آقا زنجیر به گردن من انداخته بود به زور میکشید و به جایی ناشناس منو برد،وزنجیر را بازکرد.یک خانم ناشناس یک کاغذ به من داد واز من خواست به دوتا بچه کمک کنم.ممنون تعبیر را بازگو کنید.

 3. حمیدرضا

  سلام
  من خواب دیدم که دارم زنجیر از دست نامزدم باز میکنم
  البته اون همش ازم خواهش میکرد تا من بلاخره زنجیر از دستش باز کردم
  البته من این خواب رو حدود ده روز بعد از بهم خوردن نامزدیم دیدم
  ضمنا وقتی زنجیر رو باز کردم اون ازم تشکر کرد و هیچ گونه بحث و دعوایی تو خواب نداشتیم

 4. Ghazal

  سلام من خواب دیدیم با یه زنجیر دارن منو میزنن و توی یه بیابونی منو چندین نفر دنبال کردن هرچی فرار میکردم دوباره بهم نزدیک مشیدن ومیزدن منو ا زنجیر

 5. مهدی

  سلام من در خواب زنجیری دیدم که نصفش از آهن و نصفش از پلاستیکه و من هی اون را میگشیدم و امتحانش میکردم این خواب تعبیرش چیست

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب بر اساس تعبیر خواب زنجیر می تواند به این معنا باشد که شما به دست خود کاری را انجام دهید که سبب شود در اینده مشکلی برای شما به دست خودتان پیش بیاید.
   سربلند و پیروز باشید

 6. zhikk1400

  سلام…
  من خواب دیدم که با مامانم توی یه زیر زمینی یا یه پارکینگ با نور نارنجی رنگ هستیم،توی خوابم لباس های مشکی و تقریباً غیر عادی پوشیده بودم،اون جا چند تا مامور که بعداً سریع رفتند به دست هام زنجیری زدن که به دو طرف دیوار ها وصل بود،حتی مامانمم کمکشون کرد که منو بگیرن،بعدش منو تنها گذاشتن،من دستام رو مشت کردم و داد زدم و تکه ای از زنجیر یخ زد و کمی که فشار آوردم هر حلقه های دو زنجیر شکست و من آزاد شدم و بعدشم داشتم از پارکینگ که موزاییک های طوسی داشت بیرون میومدم…

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب زنجیر به دست بودن می تواند خیر نباشد اما شکستن زنجیر در خواب خیر است و نشان از ازادی از مشکلات است.
   سربلند و پیروز باشید

 7. مهدی

  خواب دیدم زنجیری که قفلی بر یک سر آن بسته بود در شکافی گیر کرده و آن را از شکاف در آورده در دست جمع کرده ام و همه زنجیر را در مشت خود محکم گرفته ام

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب پیدا کردن زنجیر می تواند به این معنا باشد که در اینده نه تنها مشکلی که ممکن است برای شما پیش بیاید سخت نیست بلکه به راحتی می توانید ان را حل کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 8. علی

  با سلام
  خواب دیدم دو رشته زنجیر به دستم دارم و فرزندانم در بغلم هستن و به آغوش کشیدمشون.
  سر دیگه زنجیر به یک جایی تو آسمون وصل بود که نمیدیدمش. نیت پرواز کردم و زنجیرها رو مثل هی کردن است تکون دادم. زنجیرها از آسمون کشیده شدن .
  اول سرعتم کم بود. یواش یواش سرعت گرفت و مثل هواپیما و بلکه خیلی سریعتر رفتم. اصلا ترسی از اون سرعت نداشتم. انگار مطمین بودم که جای امنی خواهم رفت. زمانی که فرود اومدم انگار تو یه جای خیلی امن بودم و زنجیرها هم نبودن.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند برای شما به این تعبیر باشد که در اینده وابستگی پیدا خواهید کرد که بر اساس انچه که دیده اید این وابستگی برای شما خیر نیست و نباید از بابت ان نگران باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 9. سعید بیات

  خواب دیدم یک زن و یک مرد که بر سر یک مغازه با هم شریک بودن و به مشکل خرده بودن رو با یک زنجیر بزرگ و قطور بستن یکی این سر زنجیر یکی سر دیگر زنجیر و وسط زنجیر رو به درب مغازه بسته بودن و دائم با هم دعوا میکردن با صدای بلند و من اینارو از پنجره خونه تماشا میکردم و من از همسرم پرسیدم اینارو برای چی بستن همسرم گفت سر شراکت مغازه مشکل دارن قاضی حکم داده اینجا ببندن تا مشکلشون حل بشه و دقیقا چند دقیقه قبل از اذان صبح خواب دیده شده
  ببخشید طولانی شد

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب ممکن است اشاره ای به دعوا باشد و زنجیر مربوط نباشد و از این رو در تعبیر خواب دعوا می تواند به این معنا باشد که برای شما نشان از لطفی باشد که از طرف دیگری ببینید.
   سربلند و پیروز باشید

 10. بهراد

  سلام خسته نباشید.خواب دید داخل کوچه مون دارم راه میرم هوا اوایل تاریکی شب بود تا انتهای کوچه رفتم برگشتم داخل دستم انگار یدونه گل سر دخترونه بود که به یک آهنربا دایره شکل کوچک با یک پروانه تضعینی و زنجیر کوچک بهم چسبیده بودن نرسیده به خونه از دستم افتادن خم شدم سعی کردم همشون بردارم جم کردم

  بلند شدم هرچه زنجیر از روی زمین بلند کردم انگار بزرگ طولانی تر شده بود نمی‌دونم چرا دور دست چپم پیچیدمش اون سر زنجیر با دست راست گرفتم به سمت خونه حرکت کردم دختر کوچک همسایه دیدم داشت بمن نگاه میکرد بعد به اون سمت کوچه نگاه کرد رفت داخل در بست من کنجکاو شدم که چرا رفت داخل به سمت نگاهش نگاه کردم دیدم یک لکه سیاه داخل تاریکی از اون سمت کوچه داره میاد سمتم حس کردم گرگ باشه هرچه اومد نزدیکتر مطمعنتر شدم که گرگه ترسیدم وحشت کردم و شروع کردم با دست راست زنجیر چرخوندن حس کردم از زنجیر بترسه رسید روبرو من ایستاد نگاهم کرد انگار میخواست حرف بزنی یجورای کهن سال پر از زخم های قدیمی بود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب زنجیر دیدن می تواند نشان از ان باشد که در اینده برای شما شرایطی پیش بیاید که گنگ است و نامفهوم است و این برای شما خیر نیست و به رفتار شما بستگی دارد و از این رو حتما صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید

 11. علی

  با سلام
  من چندین بار خواب دیدم که یه ببر توی حیاط با زنجیر آهنی به جایی زنجیر شده و من از راه دور بهش خیره میشم تعبیرش چه چیزی میتونه باشه؟
  ممنون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   با توجه به تعبیر خواب ببر و تعبیر خواب زنجیر این خواب ممکن است برای شما خوب باشد و نشان از شکست دشمنی باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 12. سمیه

  سلام من خواب دیدم که محل زندگیم سوخته و ویران شده بود و من و خانواده و اطرافیان داشتیم از روی یه سیاهچاله ی بی انتها پر از مواد مذاب رد می‌شدیم که دهانه ش پر از زنجیر های بزرگ بود که هر کسی از روش رد میشد به ته چاله سقوط میکرد. و اون طرف دهانه ی چاله، یه کشتی بزرگ منتظر ما بود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب ممکن است برای شما به این معنا باشد که در اینده نزدیک مشکلی برای شما پیش بیاید که سبب اذیت شود اما باید مقاومت کنید تا به خیر برسید.
   سربلند و پیروز باشید

 13. سیما

  من خواب دیدم شخصی که خیلی دوستش دارم دستش به مبل زنجیر شده بدون اینکه ببینیم کی اینکار رو کرده و از من می خواد براش بازش کنم منم هر کاری کردم نشد که بازش کنم قفلش به هم گیر کرده بود منم مجبور شدم اون زنجیر رو به شکل دیگه ای از دستش باز کنم ولی در آخر بدون اینکه قفل رو باز کنم زنجیر رو در آوردم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب زنجیر شدن به جایی می تواند به این معنا باشد که مشکلی برای ایشان پیش بیاید و از طرفی ممکن است به این معنا باشد که شما نمی توانید به ایشان کمک کنید.
   سربلند و پیروز باشید

 14. سحر

  سلام خواب دیدم به منزل خاله ام که خودش و همسرش چند سال پیش فوت شده رفتم و شوهر ایشان یک عروسک بزرگ رو غل و زنجیر کرده بود و نگاه میکرد و وقتی متوچه حضور من شد خجالت میکشید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب بدانید که ممکن است به این معنا باشد که در اینده برای ایشان باید خیراتی دهید و بدانید که زنجیر کردن در خواب نشان از تعدی است.
   سربلند و پیروز باشید

 15. سعید

  خواب دیدم رفتیم دنبال گنج با چندتا از دوستانم یکدفعه سر یکی زنجیر آهنی رو پیدا کردم کشیدمش بیرون به اندازه ۳متر از زنجیر از زیر خاک اومد بیرون ولی اون سر زنجیر گیر کرد بر زیر خاک دیگه نیومد بیرون تعبیرش چیست

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب زنجیر نشان بر ان دارد که شما برای مدتی اسیر احساسات و عواطفتان خواهید شد که میتواند هم خوب باشد و هم بد و باید منطق را در اولویت قرار دهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 16. محمد

  سلام‌.پدر من ۲ سال پیش فوت شده.
  به خواب مادرم امده و گفته این زنجیرها که در گوشه ی خانه است رو میخام بفروشم و در ضمن‌ یه سری از زنجیرها پوسیده بوده.
  تعببر چیه؟ممنون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر خوبی است و اینکه زنجیر در خواب نشان بر اسارت دارد و اینکه گفته فروش انها یعنی خوبی ان به شما باز میگردد و اگر زنجیر در واقعیت وجود دارد شما میتوانید این عمل ا انجام دهید که خیر است و برای پدرتان خیرات هدیه بفرستید.
   سربلند و پیروز باشید

 17. یسنا

  با سلام
  من در خواب دیدم ک با نامزدم تویی طبیعت بودیم ک یهو تغییر چهره دادو ب گردن و دست من زنجیر زد و باخودش میکشید و من لاغرو ضعیف شده بودم وقتی لاغر شدم تو خواب قصد کرد که بکشتم وگلوم رو با دندون گرفته بود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب برای شما امده است که ممکن است به این معنا باشد که شما در زندکی خود ایشان را به عنوان شخصی می بیینید که به شما ظلم می کند و از این رو باید برای خود روشنگری کنید و ذهن خود را از این موضوع پا کنید. از طرف دیگر در این خواب ها معمولا اشاراتی به چرخه ی زندگی شما دارد که در آن برای شما ممکن است هر اتفاقی نشانه ای و ازردگی خاطری ایجاد کند که سبب دیدن این نوع خواب ها بشود.
   سربلندو پیروز باشید

 18. z

  خواب دیدم زنجیرو دارم ازدهانم خارج میکنم و تهش ی قفل بزرگ بود ازاون قفل کتابیا ،ک همشو ازدهانم خارج کردم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر این دارد که دیگران شما را فردی مورد اعتماد میشناسند و اینکه از مسئله ای رنج میبرید که به زودی رهایی پیدا خواهید کرد .
   سربلند و پیروز باشید .

 19. ایدا

  من خواب دیدم در منزل پدر بزرگم که به تازه گی فوت شده چند اسب رو به زنجیر کردم و در حال بازی و پرورش اسب ها هستم زنجیرهارو به دور گردن خودم انداخته بودم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب ممکن است به ان مرحوم مربوط نباشد و این خواب صرفا برای شما باشد و بدانید که در تعبیر خواب اسب امده است که نشان از اقتدار است و این خود به این معناست که شما در اینده ی نه چندان درو با شخصی که بسیار مقتدر و قوی است به گونه ای برخورد خواهید کرد که سبب ان خواهد شد که برای شما گرفتاری ایجاد شود و به گرفتاری دچار شوید و از این رو باید بسیار اگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 20. مهدی

  خواب دیدن اینکه کسی را با زنجیر می زنند

نظر خود را بیان کنید