7 دلیل که چرا باید عاشق خودمان باشید

دلایل کافی برای دوست داشتن خود

عاشق خودمان باشید

دوست داشتن خود و خودشیفتگی و خودخواهی چیزهای کاملا متفاوت هستند. عشق در قابل مبادله است و اگر شما می‌توانید مراقبت کافی، توجه و همدردی را به خودتان بدهید به احتمال زیاد شما می‌توانید آن را به دیگران نیز ببخشید.

شما باید این حقیقت قدیمی را شنیده باشید که ما نمی‌توانیم دیگران را دوست بداریم اگر خودمان را دوست نداشته باشیم. عشق زمانی شکوفا می‌شود که ما آن را به دیگران بدهیم، دوست داشتن همیشه با “من” شروع می‌شود.

ما تنها کسانی هستیم که مسئول زندگی، انتخاب‌ها و کردار خود هستیم بنابراین ما حق غفلت از خود را نداریم.

دلایلی که در ادامه آمده است نشان می دهد که دوست داشتن خود واقعا ضروری است:


1. هنگامی که شما کسی که هستید را دوست بدارید راحت‌تر خود واقعی‌تان را قبول می‌کنید

در واقع، من به خوبی همه ابعاد مثبت و منفی خود را می‌دانم و آنها را پذیرفته‌ام. این به این معنا نیست که من از تمام صفات خود راضی هستم.

دوست داشتن خود به این معنا نیست که شما باید بهبود دادن خود را متوقف کنید، این فقط کمک می‌کند تا شما متوجه شوید که شما تنها کسی با صفات منحصر به فرد، کیفیت و امکانات خود هستید. این به شما حس اعتماد به نفس می‌دهد.

هنگامی که شما کسی را که هستید می‌پذیرید شما احساس می‌کنید نیازی به مقایسه خود ساختگی را با دیگران ندارید و این احساس که قوی و الهام بخش است همیشه وجود دارد.


2. به شما حس اعتماد ‌به‌نفس و تایید‌شدن می‌دهد

همه ما مردم با اعتماد به نفس و کاریزماتیک را دوست می‌داریم این تمایل ناخودآگاه درونی ما است و شما نمی توانید کاری با آن انجام دهید.

همدردی نیز مهم است، زمانی که مردم نیاز به صحبت با کسی دارند، آنها معمولا یک فرد با اعتماد به نفس قوی را انتخاب می‌کنند.

افرادی که خود را دوست دارند احتمال بیشتری برای یافتن یک کار بهتر، ارتقاء بهتر و دوستان بهتری دارند. من فکر می کنم این یک دلیل بسیار مهم برای عشق به خودتان است.

همچنین بخوانید: چرا باید خودمان را دوست داشته باشیم؟

3. از سرزنش کردن خود جلوگیری می‌کنید

سرزنش خود، غم و اندوه و احساس شرم از بدترین چیزهایی که یک نفر می‌تواند تجربه کند.

عاشق خود بودن یعنی کمتر مضطرب و افسرده بودن و نیز تمایل کمتر به استرس‌ها و تنش و شکنجه خود.

یکی از دوستان من که دختر خیلی زیبایی هم بود همیشه از وزن خود ناراضی بود، او رژیم های غذایی متعدد را امتحان کرد که باعث شد به شدت وزن خود را از دست دهد به طوری که مجبور شد به دکتر مراجعه کند. این یک وضعیت وحشتناک است که هنوز رایج است و نشان دهنده عدم وجود عشق به خود است.


4. هنگامی که شما خودتان را دوست داشته باشید، بهتر به نظر می‌رسید

این واقعا ساده است. شما می توانید به جای ناراحتی در مورد نقاط ضعف و عیوب خود بر نقاط قوت خود تمرکز کنید.

هر کس دارای عیب و نقص است اما اکثر مردم در مورد آنها اهمیتی نمی‌دهند. به عنوان مثال، من قد کوتاهی دارم که هرگز تغییر نمی‌کند اما با قبول این موضوع میتوانم بر روی چشمان یا بدن زیبایم تمرکز کنم و قد کوتاهم را فراموش کنم.


5. اگر خودت را دوست داشته باشید به احتمال زیاد یک زندگی خانوادگی بهتر دارید

هنگامی که شما خودتان را دوست بدارید، شما می‌دانید که سزاوار چه چیزی هستید. در این مفهوم من می‌خواهم مادر خود را به عنوان مثال بگویم. پدر و مادر من هنوز هم رابطه بسیار محبت آمیز و گرمی دارند، اگرچه آنها برای بیش از 25 سال است که با هم ازدواج کرده‌اند، من کوچکترین نشانه ای از تحقیر و یا عدم احترام بین آنها را هرگز ندیده‌ام. وقتی عاشق خود باشید هرگز بدرفتاری نخواهید کرد و این برای یک زندگی سالم خانوادگی بسیار مهم است.


6. … و کودکان شادتر

کودکان همیشه سعی می‌کنند که رفتار، منش و دیدگاه و به معنای واقعی کلمه همه چیز پدر و مادر خود را کپی کنند. توانایی عاشق بودن یکی از چیزهای بسیار مهم است که باید برای بچه‌های خود درنظر داشته باشید. اما غیر ممکن خواهد بود اگر پدر و مادر نتوانند این توانایی را ابتدا در خودشان نمایش دهند.

هنگامی که شما خودتان را دوست می‌دارید، شما یک مثال سالم و اساسی برای بچه‌های خود را تنظیم می‌کنید.

تحقیقات ثابت کرده‌اند که موفقیت و شادی کودک به طور گسترده توسط تجربه‌ای که او در دوران کودکی خود دریافت کرده است تعیین می‌شود. به همین دلیل اگر شما می‌خواهید به بچه‌های خود عشق ورزیدن به خودشان را آموزش دهید شما باید یاد بگیرید که اول باید خودتان را دوست بدارید.


7. هنگامی که شما خودتان را دوست دارید، جهان اطراف شما تغییر می‌کند.

هنگامی که ما عاشق می‌شویم همه چیز در اطراف ما زیباتر و جذاب‌تر می شود. عاشق خودن شدن از این قاعده مستثنی نیست. عشق شما را به دیدن چیزها، مردم و زندگی از منظر دیگر و چشم انداز بهتر قادر می‌سازد.

اما مهم ترین چیز این است که تمام این تغییرات تنها در مورد ادراک خود می‌باشد. بنابراین شما می‌توانید انتخاب کنید که آیا شما خودتان و این جهان را دوست دارید یا خیر. عشق به خود می‌تواند شما را یک فرد بهتر کند.

وضعیت جسمی، روحی روانی و عاطفی شما را بهبود می‌بخشد. آن را امتحان کنید و خواهید دید که شما مردم خوب و شرایط خوب را در زندگی خود جذب می‌کنید.


1 دیدگاه

  1. رضا

    با خودت خلوت کن و خود واقعیت رو پیدا کن و عاشقش باش همینجوری که هستی با همین صورت چشم قد و… دوست من بپذر خودت رو و بعد ببین هو خودت جذاب و هم دنیات جذاب میشه

نظر خود را بیان کنید