Small, high-powered magnets hazardous to kids remain on market

یک آهنربا می تواند به شدت خطرناک باشد. یک جوان فلوریدایی بعد از اینکه ماه پیش به طور تصادفی قطعه های آهنربایی را در مدرسه قورت داد این درس را به صورت دست اول گرفت.

به گزارش آلامتو به نقل از هافینگتن پست ؛ کریستین ریواس دختری 14 ساله است که به سرعت به اتاق اورژانس بیمارستان منتقل شد تا بروی او آزمایش اکس-ری انجام شود، اما دکتر او را به خانه فرستاد و به مادرش گفت که این قطعه های آهنربا دفن خواهند شد. پنج روز بعد، این دختر به صورت اورژانسی به اتاق عمل فرستاده شد که در طی آن قطعه های آهنربا – همراه با بخشی از رودۀ بزرگ و آپاندیس او – از بدنش خارج شد.

اکنون، ریواس داستان خود را با بقیه به اشتراک می گذارد به این امید که هشداری برای دیگران باشد تا از خطرات بازی با قطعات آهنربا بر حذر باشند.

او به ABC News اینگونه گفت “من احساس می کنم که این ماجرا یکی از آن موقعیت های بچگانه و احمقانه بود. من داشتم به سمت دستشوئی می رفتم و آنها را در دهانم قرار دادم چرا که نمی خواستم روی زمین بگذارمشان. به درستی فکر نمی کردم. بچه‏ای در طرف دیگر چیزی به من گفت که باعث شد خنده ام بگیرد و آنها را قورت بدهم.”

آهنرباهایی که ریواس قبل از مراسم شکرگذاری قورت داده بود، از عناصر خاکی کمیاب ساخته شده بودند. تفاوت آنها با مدل های معمولی این است که بشدت قوی هستند. یعنی اگر چند تا از آنها را هضم کنید، درون بدن به هم جذب می شوند و باعث صدمۀ زیادی به سیستم گوارش شما می شوند.

کمیسیون امنیت محصولات مصرفی، که کار بررسی محصولات تولید شده در آمریکا را به عهده دارد، این موقعیت را به “تیر خوردن به شکم بدون هیچ نشانه‏ای از ورود و خروج گلوله” تشبیه کرده است. این کمیسیون تخمین زده است که در بازۀ زمانی 2009 تا 2011 حداقل 1700 کودک به دلیل خوردن قطعه های آهنربا به بیمارستان برده شدند.

طبق گزارش Chicago Tribune، اوایل امسال نیز، پسری 9 ساله به نام برندن بروسکی به خاطر قورت دادن دو آهنربا به روی تخت عمل رفت. در نهایت نیز کارش به اتاق اورژانس رسید، در حالیکه درد شکم وحشتناکی داشت چرا که رودۀ کوچک و بزرگ او با جاذبۀ قطعه های آهنربا به هم وصل شده بودند.

تعداد کودکانی که به این عارضه دچار می شدند یکی از دلایلی بود که منجر به بسته شدن یک شرکت متخصص در زمینۀ تولید اینگونه قطعات آهنربایی، در اواخر سال 2012، بود. بعد از اینکه کمیسیون امنیت شکایتی تنظیم کرد و از آنها خواست که دست از فروش این محصولات خطرناک بردارند، شرکت تصمیم گرفت که مغازۀ خود را ببندد.

ریواس به ما اینگونه گفت “حتی به دست زدن به آنها هم فکر نکنید. من باعث صدمه به روده های خود شده ام و نگرانم که نتیجۀ آن در طول زندگی من چه خواهد بود.”

شاید که نصیحت این دختر در نظر بعضی ها کمی اغراق آمیز باشد، اما تعداد کودکانی که در نتیجۀ قورت دادن اسباب بازی های خود صدمه می بینند مطمئنا می تواند اخطار خوبی برای شما باشد.


نظر خود را بیان کنید