جاهای دیدنی راجستان هند

راهنما سفر به هند؛

در شمال هند ایالتی به نام راجستان قرار دارد که در نزدیکی مرز پاکستان واقع شده است. این ایالت یکی از محبوب ترین مناطق برای مسافران است زیرا چشم انداز زیبایی دارد که در برگیرنده بیابان Thar و کوه‌های با شکوه Aravallis است.

راجستان به عنوان مرکز راجپوت یک مکان بسیار فوق العاده برای کاوش مکان‌ها و معابدی است که توسط پادشاهی راجپوت در گذشته ایجاد شده است. وقتی به این ایالت زیبا و چشم نواز سفر می‌کنید سعی کنید تا جایی که می‌توانید از مناطق زیبا و دیدنی آن بازدید کنید.

  1. کوه ابو(Mount Abu)

جاهای دیدنی راجستان هند,کوه ابو-mount_abu

کوه ابو یک مکان تپه ای است که نمای بسیار فوق العاده ای به نواحی اطراف دارد. وجود یک فلات سنگی بدین معنی است که شما می‌توانید نواحی زیادی را مورد کاوش قرار دهید و از جاذبه‌های متعددی که در آن قرار دارد لذت ببرید.

دریاچه Nakki یکی از مناطقی است که در نزدیکی این کوه قرار دارد و باید از آن بازدید کنید. شما می‌توانید حتی یک قایق اجاره کنید و در آب‌های این دریاچه گشت و گذار نمایید. در این شرایط قادر خواهید بود زیبایی‌های اطراف دریاچه را ببینید و به تحسین آن بپردازید.

همچنین، یکی از موارد جذاب دیگری که در کوه ابو وجود دارد معبد Dilwara است. قدمت این معبد به قرن دوازدهم بر می‌گردد و از سنگ مرمر سفید نفیس حکاکی شده است.

  1. بیکانر

جاهای دیدنی راجستان هند,بیکانر-bikaner

اگرچه شهر بیکانر میزبان کاخ‌ها، قلعه تاریخی و حتی مرکز گشت و گذار با شتر است اما بیشتر هندی‌ها آن را به عنوان مقصدی برای مشتاقان به غذا می‌شناسند که علاقه زیادی به مواد شیرین دارند. یکی از مواد سنتی که باید در این شهر امتحان کنید Kesar Kulfi است که یک دسر شیرین و منجمد است و می‌توان در روزهای گرم تابستان از آن استفاده کرد.

بیابان safaris نیز در بیکانر محبوب است. شما می‌توانید از یک شتر استفاده کنید و فرهنگ و چشم اندازهای محلی این ناحیه را کاوش نمایید. زمانی که به این منطقه سفر می‌کنید نباید قلعه Junagarh بیکانر را از دست بدهید.

این قلعه در قرن شانزدهم ساخته شده است و در حال حاضر به عنوان موزه به کار می‌رود.

  1. چیتورگار

جاهای دیدنی راجستان هند,چیتورگار-chittorgarh

شهر چیتورگار در ساحل رودخانه Berach واقع شده و برای جاذبه‌های چشم نوازی که دارد در میان افراد محبوب و شناخته شده است. این شهر قلعه چیتورگار را در خود جای داده است که محبوب مسافران و بازدید کنندگان است.

این قلعه در قرن هفدهم ساخته شده و یکی از بزرگترین قلعه‌هایی است که در هند یافت می‌شود. قلعه چیتورگار بسیار بزرگ است و بازدید از آن یک روز کامل به طول می‌انجامد.

کار خود را با برج ویکتوری آغاز کنید که در قرن پانزدهم ساخته شده و در شب به خوبی می‌درخشد. همچنین زمانی برای بازدید از کاخ Rana Kumbha اختصاص دهید که قدیمی ترین بخش قلعه است.

  1. پارک ملی رانتامبور

جاهای دیدنی راجستان هند,پارک ملی رانتامبور-ranthambhore_national_park

این پارک ملی پناهگاه حیات وحش نیز هست که به عنوان یکی از مناطق برتر گردشگری در کل جهان شناخته شده است. این پارک بهترین مکان برای دیدن ببر در حیات وحش است.

شما می‌توانید یک سیاحت اکتشافی برای کاوش پارک رزرو کنید و حیواناتی که در این پارک زندگی ‌می‌کنند را از نزدیک ببینید. یک وسیله کوچک و روباز به نام gypsy برای بازدید کنندگانی که شجاع هستند بسیار عالی است.

در پارک ملی رانتامبور علاوه بر ببر می‌توانید از قایق برای دیدن حیات وحش و حیواناتی همچون پلنگ، کفتار، خرس تنبل و موارد دیگر استفاده کنید. در این سیاحت اکتشافی شانس این را خواهید داشت که از قلعه رانتامبور نیز دیدن کنید. قدمت این قلعه به قرن دهم بر می‌گردد.

  1. بوندی

جاهای دیدنی راجستان هند,بوندی-bundi

شهر بوندی یک مقصد منحصر به فرد در این منطقه است و مکانی است که به خاطر چاه‌های عمیقش مشهور و شناخته شده است. شهر بوندی هنوز 50 چاه عمیق دارد که می‌توانید از آن بازدید کنید. یکی از مشهور ترین چاه‌ها در این شهر چاه عمیق Queen است که قدمت آن به قرن پانزدهم بر می‌گردد.

همچنین در شهر بوندی می‌توانید از قلعه Taragarh نیز بازدید کنید که در قرن شانزدهم ساخته شده و امروزه میزبان مجموعه هنری این شهر است. شما می‌توانید به راحتی از شر محیط شهری خلاص شوید و از دریاچه‌های اطراف بوندی دیدن کنید.

همچنین می‌توانید یک سیاحت اکتشافی در پناهگاه Ramgarh Vishdhari داشته باشید.

  1. Pushkar

جاهای دیدنی راجستان هند,

Pushkar یک شهر مقدس است که به خاطر معبد براهما و مسابقه سالانه شترها مشهور و شناخته شده است. براهما یک سوم از تثلیث مقدس در مذهب هندو است و به Pushkar خانه براهما گفته می‌شود.

معبد براهما در Pushkar را نباید از دست بدهید زیرا مراسم متعددی در آن برگزار می‌شود. همچنین Pushkar میزبان سایر معابدی است که به ویشنو، ساویتری و شیوا اختصاص یافته است. در ماه نوامبر، Pushkar با وجود مسابقه شترها جان تازه‌ای می‌گیرد.

  1. جادهاپور

جاهای دیدنی راجستان هند,جادهاپور-jodhpur

جادهاپور یا شهر آبی، در لبه بیابان Thar واقع شده است. نام مستعار آن از خانه‌های آبی رنگ زیادی که در این شهر وجود دارد نشئت گرفته است. وجود این خانه‌های آبی رنگ باعث می‌شود زمانی که از بالا به این شهر نگاه می‌کنید یک منطقه آبی رنگ را ببینید.

این شهر با معابد و قلعه‌های مختلف پوشیده است و یک مقصد تاریخی با جاذبه‌های فراوان است.

سفر شما به این شهر بدون بازدید از قلعه Mehrangarh که قدمت آن به قرن پانزدهم می‌رسد تکمیل نخواهد شد. این قلعه بزرگترین قلعه‌ای است که در راجستان وجود دارد. این مجموعه میزبان تالار شیشه ای چشم نواز است.

  1. جیپور

جاهای دیدنی راجستان هند,جیپور-jaipur

پایتخت راجستان جیپور، شهرستان شلوغ و پرتکاپو با جاذبه‌های جالب است.جیپور یک گوشه از مثلث طلایی را شکل می‌دهد و دروازه‌ای به مکان‌های کمتر شناخته شده در راجستان است. خوب باید بدانید که در شهر جیپور سه قلعه بسیار زیبا و دیدنی وجود دارد. این قلعه‌ها به ترتیب قلعه Amber، قلعه Nahargarh و قلعه Jaigarh نام دارند.

یکی از مواردی که باید در این ناحیه به کاوش آن بپردازید کاخ شهر است که ترکیبی عالی از طراحی راجپوت و Mughal است. جیپور همچنین میزبان معابد متعددی است که ارزش بازدید را دارد.

  1. Jaisalmer

جاهای دیدنی راجستان هند,

Jaisalmer که با عنوان شهر طلایی شناخته شده است یک شهر قابل توجه و دیدنی در حاشیه بیابان Thar است. یکی از ویژگی‌های زیبا و برجسته این شهر وجود قلعه Jaisalmer در آن است.

بر خلاف سایر قلعه‌هایی که در هند دیده می‌شود، این قلعه کاملا کاربردی است و در داخل قلعه می‌توانید اقامت گاه‌های خصوصی، فروشگاه‌ها و حتی رستوران‌هایی را پیدا کنید.

وجود فروشگاه‌هایی برای خرید سوغات در داخل قلعه بسیار سرگرم کننده است. شما می‌توانید مجسمه‌های برنزی یا جواهرات نقره ای را خریداری کنید. در داخل دیوارهای قلعه، تعداد انگشت شماری معبد قرار دارد.

قدمت برخی از معابد به قرن دوازدهم بر می‌گردد و برای بازدید عموم در صبح باز است.

  1. اودیپور

جاهای دیدنی راجستان هند,اودیپور-udaipur

اودیپور که با عنوان شهر دریاچه‌ها مشهور و شناخته شده است را نباید از دست بدهید. این شهر زیبایی‌های خاص خود را دارد که وجود دریاچه‌ها در آن بر این زیبایی افزوده است و جاذبه اصلی شهر به شمار می‌رود. دو مورد از بزرگترین دریاچه‌هایی که در این شهر قرار دارد دریاچه Fateh Sagar و Pichola است که دریاچه مصنوعی هستند اما این موضوع از زیبایی آن‌ها نمی‌کاهد.

دلیل اصلی برای برای بازدید از اودیپور کاوش کاخ شهر است که مجموعه‌ای از کاخ‌ها، موزه‌ها و باغ‌هاست که در سبک معماری خاصی ساخته شده اند. معابد، زیارتگاه‌ها و اقامت‌گاه‌های سلطنتی و مجموعه‌های هنری نیز در داخل کاخ شهر قرار دارد.

در شمال کاخ، معبد Jagdish قرار دارد که مشهورترین معبد اودیپور محسوب می‌شود. این معبد که به لرد ویشنو اختصاص یافته است دارای کنده کاری‌های بسیار زیبایی است و در حال حاضر نقطه عطف نمادین شهر محسوب می‌شود.


نظر خود را بیان کنید