چند نکته کلیدی که باید قبل از خرید کفش بدانید  اگر در خرید کفش فقط به مدل کفش و سایز پاهایتان اطمینان کنید، اشتباه بزرگی را مرتکب می‌شوید. چراکه سلامت پاهای شما تا حدود زیادی به متریال ساخت، کیفیت دوخت، شکل و فرم، و اندازه و ابعاد کفش‌ها بستگی دارد. خرید کفش نامناسب به معنای قدم‌های دردناک و گرفتار شدن در یک عذاب تمام نشدنی است.

نکته دیگری که در خرید کفش زنانه و مردانه به میزان قابل توجهی به کار می‌آید، شکل و فرم پاهای شما است. پس اولین موردی که باید در هنگام خرید کفش مناسب در نظر بگیرید، تمرکز بر روی پاهایتان است.

از طرفی خرید کفش مردانه مهارت‌های خاص خودش را می‌خواهد و خرید کفش زنانه نیز به همین صورت پیش نیازهایی را می‌طلبد. به همین منظور ما این مقاله را آماده کرده‌ایم تا به حفظ سلامت، زیبایی و راحتی پاهای شما کمک کنیم.

چند نکته کلیدی که باید قبل از خرید کفش بدانید

۵ نکته کلیدی در خرید آنلاین کفش

اگر شما هم از دسته افرادی هستید که هنوز با خرید آنلاین کنار نیامده‌اید، یکبار برای همیشه این موضوع را برای خودتان جا بیندازید. دیر یا زود شما مجبور می‌شوید که تن به خرید آنلاین پوشاک و اکسسوری دیگر بدهید. پس بهتر است این کار را با خرید کفش شروع کنید. باور کنید صرفه‌جویی در وقت با ارزش شما و تحویل کفش مورد نظرتان درب منزل، لذتی دارد که مایلید دوباره آن را امتحان کنید. فقط لازم است چند نکته خیلی مهم را در این زمینه مدنظر داشته باشید:

 1. مشتری ثابت باشید!

یک فروشگاه آنلاین معتبر پیدا کنید که از کیفیت و اصالت محصولاتشان اطمینان داشته باشید. پس از آن سعی کنید تا حد ممکن کفش‌هایتان را از همان فروشگاه تهیه کنید. بدین ترتیب و با گذشت زمان استایل شخصی خاص خودتان را خواهید داشت. سایت دنیلی ایران با آدرس www.danielleeiran.com  همان فروشگاهی است که نیازهای شما را برآورده می‌کند. در این فروشگاه انواع مدل‌های کفش مردانه و زنانه در دسته‌بندی‌های مجزا به شما پیشنهاد داده می‌شود. در ضمن تخفیفات و خدمات پس از فروش محصولات در این فروشگاه، شما را دیر یا زود به مشتری ثابت دنیلی تبدیل می‌کند.

 1. پاهایتان را ببینید!

قبل از هر اقدامی به پاهای خود با دقت نگاه کنید. شکل و اندازه پاهایتان را بررسی کنید. بلندی و پهنای پاها را در نظر بگیرید. پنجه پایتان را به لحاظ استخوانی بودن یا نبودن ارزیابی کنید. به عبارتی یک اسکن چشمی از پاهایتان داشته باشید تا در موقع خرید، بتوانید آن را با ساختار کفش مورد نظر مقایسه کنید. این کار به خصوص در خرید آنلاین کفش که امکان پوشیدن کفش‌ها قبل از خرید وجود ندارد، کمکتان می‌کند.

 1. کمد کفش‌هایتان راببینید!

در این مرحله از خرید کفش، باید بدانید که چه مدل کفشی نیاز دارید. برای این کار بهتر است بررسی کنید که در کمد کفش‌هایتان جای چه مدل کفشی خالی است. به این ترتیب می‌توانید گنجینه خود را تکمیل کرده و برای هر مناسبتی کفش مناسب داشته باشید. از طرفی همه ما کفش‌هایی را در کمد خود داریم که انگار هیچوقت به کارمان نمی‌آیند. بررسی این موضوع نیز می‌تواند به شما در پیشگیری از خرید کفش بدون استفاده و صرف هزینه اضافی کمک کند.

 1. برند بپوشید!

اگر می‌خواهید خرید آنلاین کفش موفقیت آمیزی داشته باشید، بهترین راه انتخاب کفش‌های برند است. به این ترتیب اگرچه نمی‌توانید کیفیت و متریال ساخت کفش را قبل از خرید از نزدیک لمس کنید، اما با اطمینان خاطر محصول کمپانی‌هایی را خریداری می‌کنید، که سال‌ها است خودشان را به اثبات رسانده‌اند. برند ایتالیایی «دنیلی» که در زمینه طراحی و تولید کیف و کفش زنانه و مردانه سابقه درخشانی دارد، به شما استایل منحصر به فرد خودتان را هدیه می‌دهد.

خوشبختانه محصولات این برند با عنوان کیف و کفش زنانه و مردانه دنیلی در ایران نیز نمایندگی دارد. فروشگاه اینترنتی دنیلی در ایران بخشی از خدماتش را به فروش کیف و کفش دنیلی اختصاص داده است. این برند مشهور ایتالیایی در کشور ما نیز با استقبال قابل توجهی مواجه شده است. دلیل این استقابل کیفیت طراحی و دوخت و همچنین سبک‌های جذاب و متنوع کیف و کفش زنانه و مردانه دنیلی است.

 1. جایی برای پشیمانی باقی بگذارید!

کفش نیز مانند هر محصول دیگری، ممکن است از روی عکس به گونه متفاوتی به نظر برسد. برای همه کسانی که تجربه خرید آنلاین را دارند، اتفاق افتاده است که محصول مورد نظر به هیچ عنوان آن چیزی که در تصاویر دیده‌اند، نبوده است. حتی گاهی کفشی که خریداری می‌شود به لحاظ سایز و یا راحت بودن در پا، آن چیزی نیست که باید باشد. این معظل خرید آنلاین کفش زنانه و مردانه است. اما خوشبختانه راه حلی برای این مشکل وجود دارد که به آن خدمات پس از فروش می‌گویند.

فروشگاه اینترنتی دنیلی با در نظر گرفتن این موضوع و به منظور رفاه حال شما، خدمات منحصر به فردی در اختیار خریداران قرار می‌دهد. شما با خرید آنلاین کفش از دنیلی می‌توانید درخواست کنید چند سایز مختلف از محصول و یا حتی مدل‌های متنوعی به درب منزل شما فرستاده شود. به این ترتیب می‌توانید مدل‌ها و سایزهای مختلف را امتحان کرده و بهترین گزینه را خریداری کنید. همچنین امکان تعویض و یا بازگشت محصول تا هفت روز برای شما وجود دارد. یک خدمت جالب دیگر از دنیلی تعمیر رایگان کفش‌های شما و حتی تعویض زیره کفش توسط تکنسین‌های این فروشگاه است.

چند نکته کلیدی که باید قبل از خرید کفش بدانید

8 نکته کلیدی در خرید حضوری کفش

شما یا به فروشگاه‌های فیزیکی کفش مراجعه می‌کنید و یا به لطف فروشگاه‌های آنلاینی مانند دنیلی، از امکان تست مدل‌ها و سایزهای مختلف کفش قبل از خرید برخوردارید. برای همین کافی است چند نکته کلیدی زیر را قبل خرید کفش مردانه و زنانه مد نظر داشته باشید:

 1. صبح‌ها کفش نخرید!

به هیچ عنوان صبح‌ها برای خرید کفش اقدام نکنید. اگر قصد دارید که به فروشگاه‌های فیزیکی برای خرید کفش مراجعه کنید و یا کفش سفارشی خود را تحویل بگیرید، این کار را بعد از ظهر انجام دهید. صبح‌ها پاها اندازه طبیعی ندارند و کفشی که در این زمان اندازه شما است، ممکن است بعدازظهر به پاهایتان نخورد. بنابراین بهترین زمان برای اندازه‌گیری پاها و تست کردن کفش در پا بعدازظهر است.

 1. جوراب را فراموش نکنید!

برای خرید کفش زنانه یا مردانه مناسب، جورابی را بپوشید که قرار است همیشه همراه با آن کفش استفاده کنید. این موضوع به خصوص در خانم‌ها که از انواع جوراب‌ها با بافت و ضخامت متفاوت استفاده می‌کنند، اهمیت زیادی دارد. مسلم است که قرار نیست با کفش‌های اسنیکرز یا اسپرت، جوراب ابریشمی بپوشید. همانطور که هیچگاه با کفش مجلسی جوراب اسپرت نمی‌پوشید. پس این تناسب را در زمان خرید کفش نیز رعایت کنید.

 1. بایستید!

بعد از پوشیدن کفش‌ها بایستید. هنگام تست کردن کفش بایستید و مطمئن شوید که بلندترین انگشت پای شما با نوک کفش کمی فاصله دارد. سپس راه بروید و از راحت بودن پاهایتان در کفش اطمینان کسب کنید.

 1. به سایز کفش‌ها اعتماد نکنید!

بیشتر از اینکه سایز کفش انتخابی را مد نظر داشته باشید، به راحت بودن پاهایتان در کفش توجه کنید. خیلی اوقات کمپانی‌های مختلف سایزها را در اندازه و ابعاد متفاوتی اعمال می‌کنند. از طرفی سایزها بر روی متریال و طراحی‌های مختلف ممکن است کوچک و بزرگ شوند. پس اطمینان حاصل کنید که پایتان در کفش مورد نظر کاملاً راحت باشد.

 1. به سایز قبلی پاهایتان بسنده نکنید!

از فروشنده درخواست کنید که اندازه پاهایتان را به صورت مجزا تخمین بزند. دلتان بخواهد یا نه گاهی اوقات یکی از پاهای شما بزرگتر از آن یکی است. از طرفی با بالا رفتن سن، اندازه پاها نیز تغییر می‌کند. این تغییرات معمولاً شامل پهن شدن پنجه‌ها یا بزرگ شدن یکی از پاها نسبت به دیگری می‌شود. بنابراین هر بار که اقدام به خرید کفش جدید می‌کنید، اندازه پاها را با دقت ارزیابی کنید.

 1. داخل کفش را چک کنید!

با انگشتان دست خود داخل کفش را نسبت به وجود هر گونه زائده‌ای بررسی کنید. البته این موضوع باید با پوشیدن کفش‌ها و به اصطلاح دور زدن با آنها نیز امتحان شود. هر گونه ناراحتی که در پوشیدن کفش‌ها به سراغ شما می‌آید، می‌تواند آرامش و سلامت شما را تحت تأثیر قرار دهد.

 1. کفش انعطاف‌پذیر بخرید! خرید کفش مردانه و زنانه بدون در نظر گرفتن این موضوع یک اشتباه جبران ناپذیر است. چرا که کفش غیر انعطاف ناپذیر به هیچ عنوان قابل استفاده نیست و فقط یک هزینه هنگفت برای شما به دنبال دارد. انعطاف‌پذیری به معنای خم شدن آسان و بدون آسیب است.
 2. نه به کفش سنگین!

کفش سنگین شما را خیلی زود خسته می‌کند. اینگونه کفش‌ها حتی در یک مهمانی یک ساعته که تمام مدت بر روی صندلی می‌نشینید نیز، به کار نمی‌آیند. پس در خرید حضوری کفش به وزن آن نیز توجه کنید. کفش مردانه و زنانه هر چه سبک‌تر باشد، راحت‌تر و خوش پوش‌تر نیز است.

نکته کاربردی آخر…

سلامت،‌سلامت و سلامت. فکر می‌کنم لازم نباشد بیشتر از این بر روی اهمیت حفظ سلامت پاها در خرید کفش تأکید کنم. این موضوعی است که بیشتر از همه باید بر روی آن تمرکز کنید. در همین راستا جالب است بدانید که فروشگاه اینترنتی دنیلی بخشی از خدمات خود را به محصولات مراقبت از پا اختصاص داده است.