پیاز چه خاصیت هایی دارد؟

6 مورد از خواص پیاز

خواص درمانی پیاز

آماده اشک ریختن با برش های پیاز باشید، چرا که قطعا پیاز شایستگی قرارگیری در برنامه غذایی تابستانتان را دارد. هر نوعی از پیاز اعم از رنگ های رنگ سفید، زرد، قرمز، بنفش، و سبز، فواید قابل توجه بسیاری را ارائه می دهند.

سالهای زیادی است که این گیاه مفید زیادی مورد توجه است، باستان شناسان نشانه‌ هایی از پیاز را که به ۵۰۰۰ سال قبل از میلاد باز می‌ گردد کشف کرده ‌اند.

گفته می‌ شود در مصر باستان، پیاز به این دلیل مورد ستایش قرار می‌ گرفت که شکل و حلقه ‌های متحد المرکز آن نماد ابدیت و جاودانی بودند.

در قرون ‌وسطی ، پیاز برای پرداخت کالاها و خدمات به کار می ‌رفت و به عنوان هدیه داده می ‌شد.

در این مقاله به شش دلیل عالی برای لذت بردن از پیاز پرداخته ایم، با ما همراه باشید.


  1. پیاز سرشار از آنتی اکسیدان است

پیاز می تواند سرشار از ویتامین و مواد معدنی باشد: یک پیاز متوسط  که حاوی ۴۴ کالری است، ۲۰ ٪ از ویتامین C روزانه و بین ۵ تا ۱۰ ٪ B6، اسید فولیک، پتاسیم و منگنز شما را فراهم می کند. اما پیاز سرشار از آنتی ‌اکسیدان ‌ها است.

این گیاه پر از فایده، ده ‌ها نوع مختلف آنتی اکسیدان از جمله کورستین، یک ترکیب ضد التهابی قوی را داراست. لایه‌ های بیرونی یک پیاز، بزرگ ‌ترین پانچ آنتی اکسیدان آن را تشکیل می ‌دهند.


  1. پیاز می تواند از شما در برابر سرطان محافظت کند.

محققان در مطالعه ای که در مجله تغذیه بالینی آمریکا منتشر شده، به بررسی اینکه اغلب افراد ایتالیایی و سوئیسی پیاز و گیاه دیگر هم خانواده آن یعنی سیر را مصرف کرده اند، پرداخته اند.

آن‌ ها دریافتند که بین جمعیت‌ مطالعه شده، یک ارتباط معکوس بین فراوانی استفاده از این سبزیجات و خطر ابتلا به چند سرطان مشترک وجود دارد – یعنی به همان میزانی که مردم  پیاز و سیر مصرف می کردند، میزان خطر ابتلا به سرطان در آن ها  کاهش می یابد.


  1. پیاز تراکم استخوان ها را بهبود می بخشد.

یکی از مطالعاتی که مسائل پیش از یائسگی و پس از یائسگی در زنان 50 سال و بالاتر را مورد بررسی قرار داد، ارتباطی بین مصرف پیاز و سلامت استخوان کشف شد.

زنانی که پیاز می‌ خوردند، تراکم استخوان بیشتری داشتند و در مقایسه با کسانی که هرگز پیاز نمی خوردند خطر شکستگی لگن را بیش از ۲۰ درصد کاهش دادند.


خاصیت های شگفت انگیز پیاز

خاصیت های شگفت انگیز پیاز

  1. پیاز می تواند از سلامت گوارش پشتیبانی کند.

این مساله به این دلیل است که پیاز سرشار از اینولین است، اینولین نوعی فیبر است  که به عنوان پریبیوتیک عمل می‌ کند. به طور خلاصه، پری‌بیوتیک ها به عنوان مواد غذایی برای پروبیوتیک ها استفاده می شوند و به میکروب های مفید کمک می کند که رشد کنند.

علاوه بر موارد ذکر شده، اینولین به جلوگیری از یبوست کمک می‌ کند، تنظیم قند خون را بهبود می ‌بخشد ، جذب مواد مغذی را افزایش می ‌دهد و تراکم استخوان سالم را پشتیبانی می‌ کند. همچنین این امکان وجود دارد که با محدود کردن اشتها به کاهش وزن نیز کمک کند.


  1. پیاز می تواند به کاهش کلسترول کمک کند.

یک مطالعه جالب زنان دارای اضافه وزن یا چاق با سندرم تخمدان پلی کیستیک را مورد بررسی قرار داد. در این کارآزمایی بالینی تصادفی ، بیماران به یک رژیم غذایی پیاز باکیفیت بالا (شامل پیاز قرمز خام) و یک رژیم غذایی با پیاز کم تقسیم شدند.

پس از هشت هفته، محققان کاهش سطح کلسترول را در هر دو گروه مشاهده کردند، اما این کاهش (از جمله کاهش کلسترول LDL بد) در میان افرادی که رژیم غذایی شان شامل  پیاز بود، محسوس تر و بیشتر بود.


  1. پیاز باعث می شود مزایای بیشتر گوجه فرنگی جذب شوند.

مصرف پیاز و گوجه فرنگی با هم، یک ایده بسیار عالی برای بهره مندی از فواید هر دو این مواد غذایی است مزایای خوردن دو غذای خاص با هم بیشتر از مزایای خوردن هر غذا به طور جداگانه است.  به نظر می رسد که این در مورد پیاز و گوجه‌ فرنگی صدق می ‌کند.

دانشمندان معتقدند که ترکیبات گوگرد در پیاز سبب جذب لیکوپن، آنتی اکسیدان موجود در گوجه فرنگی که به حفاظت در مقابل سرطان و بیماری های قلبی، مغزی، استخوان و سلامت چشم کمک می کند، می شود.

خوشبختانه گوجه ‌فرنگی و پیاز یک ترکیب خوش ‌مزه در املت، سالاد و سوپ ‌ها می‌ سازند.


چگونه از مزایای پیاز بهره ‌مند شویم؟

تحقیقات حیوانی نشان می دهد که پیاز می ‌تواند به کنترل سطح قند خون و حمایت از باروری کمک کند. این بدان معنی است که احتمالا مطالعات انسانی بیشتری در مورد این گیاه سوپراستار و مفید وجود خواهد داشت. با این حال بهترین کار برای بهره مندی از فواید بی نظیر پیاز، می توانید پیاز را در انواع و رنگ های مختلف و به صورت خام و یا پخته مصرف کنید.

اگر برش پیاز باعث جاری شدن آب چشم هایتان می شود، در اینجا یک نکته وجود دارد: پیاز را در زیر آب جاری قطعه قطعه کنید. این می تواند به جلوگیری از تماس برخی از گازها با چشم شما کمک کند. از تماس با چشم هایتان بعد از بریدن پیاز جلوگیری کنید.


نظر خود را بیان کنید