بهترین آنتی بیوتیک های طبیعی کدامند؟

18 خوراکی طبیعی که مثل آنتی بیوتیک قوی برای بدن تان هستند

بهترین آنتی بیوتیک های طبیعی

آنتی بیوتیک ها در دل طبیعت نیز وجود دارند که میتوانید آنها را به سادگی وارد رژیم غذایی خود کنید.

علاوه بر این انتی بیوتیکهای طبیعی نسبت به انتی بیوتیک هایی که به طور معمول استفاده میشوند، کم تهاجم ترند.

انتی بیوتیک های معمولی در اثر مصرف بیش از حد امکان اسیب به بدن، تضعیف سیستم ایمنی و از بین بردن مثبت اندیشی را دارند و در ضمن سودمند بودن تمامی این روش های طبیعی برای بدن بطور علمی اثبات شده اند.

دراینجا به بررسی 15 تا از قویترین آنتی بیوتیک های طبیعی شناخته شده برای انسان میپردازیم:


 1. عسل

عسل انتخاب بسیار خوبی است و از زمان های گذشته برای خواص درمانی اش استفاده می شده. میزان بالای هیدروژن پراکسید آن خاصیت انتی باکتریالی به آن داده است که توانایی مبارزه با باکتری ها، عفونت ها و بیماری ها را برایش فراهم کرده است. این ماده توانایی از بین بردن 60 نوع باکتری را دارد.

امروزه، حتی متخصصان پزشکی از عسل استفاده می کنند. این ماده حتی می تواند به درمان جراحات و ترمیم سریعترشان هم کمک کند. پس برای جراحت های مزمن ،پیوند پوست، زخم ها،سوختگی ها و زخم بستر میتواند بسیار عالی باشد.

عسل حتی میتواند به درمان زخم هایی که دارای عفونت های مقاوم به انتی بیوتیک ها هستند (که بطور معمول سخت درمان میشوند) نیز کمک کند. همچنین ویژگی مرطوب بودن و توانایی عسل برای ایجاد یک لایه ی محافظ برروی زخم نیز میتواند به ترمیم زخم ها کمک کند.


 1. ترب وحشی

ترب وحشی یک خوارکی پر از ترکیبات با داری خواص پزشکی فعال است. این گیاه بطور ویژه برای از بین بردن لخته ی خونی و کمک به حرکت موکوس مفید است.

ترب وحشی میتواند درمقابل موارد زیادی به ما کمک کند:

 • باکتریها
 • سرطان
 • سرماخوردگی
 • سرفه
 • آنفولانزا
 • التهاب
 • سنگ کلیه
 • احتقان ریوی
 • خلط
 • گرفتگی عضلانی
 • عفونت مجاری ادراری
 • ویروس

ترب کوهی بدلیل عملکرد خوبش،ادویه ای است که تقریبا برای درمان تمامی وضعیت های سلامتی معمول به کار میاید. این گیاه با تحریک سیستم ایمنی و تقویت ان با عفونت ها مبارزه میکند و همچنین از بلوغ زودرس جلوگیری میکند.


 1. زنجبیل

زنجبیل بدلیل خواص انتی بیوتیک بسیاری که دارد در حوزه های علمی و پزشکی بسیار ارزشمند به حساب می آید. مطالعات نشان داده اند که چگونه زنجبیل دربرابر انواع باکتری ها مبارزه میکند.

علاوه بر همه ی اینها، امروزه تخقیقات در پی پیدا کردن ارتباطی بین زنجبیل و کم کردن حالت تهوع و دریازدگی هستند. همچنین به احتمالا! ریشه ی این گیاه شگفت انگیز میتواند سطح قند خون را نیز کنترل کند.

زنجبیل بطور شگفت انگیزی، به سادگی همه ی انواع عفونت ها را درمان میکند. این گیاه میتواند در برابر انواع مختلف بیماری ها ازجمله بیماری هایی که درمقابل درمان های دارویی مقام شده اند،مقابله کند. پس تعحبی ندارد که پزشکان گذشته و باستانی به زنجبیل ،ریشه ی معجزه میگفتند.


 1. ترنجبین

ترنجبین یا پادارگو (Paud.Arco) ماده شیرینی است که از گیاهی به نام خارشتر به دست می اید. این گیاه دارویی طبیعی است که انتی بیوتیک های طبیعی بسیاری دارد.

مطالعات نشان داده اند که این ها دربرابرمخمر ها و قارچ ها بهترعمل میکنند. پس برای مقابله دربرابر این گونه عفونت ها و کمک به سالم ماندن معده و سیستم گوارشی بسیار عالی هستند.

این گیاه که همچنین به نام درخت شیپور صورتی شناخته میشود مانع رشد قارچ ها بویژه گونه کاندیدا میشود.

همچنین به کم کردن میل به شیرینی جات هم کمک میکند. این گیاه نه تنها کمک به درمان عفونت های قارچی میکند،بلکه به حفظ وزن نیز کمک میکند.


 1. پونه کوهی

پونه کوهی محتوی مقدار زیادی انتی اکسیدان است که کمک به قوی ماندن سیستم ایمنی میکند. برخی به این معتقدند که عملکرد پونه کوهی مانند انتی اکسیدان است و سیستم ایمنی را تقویت میکند. همچنین دارای خواص ضد التهابی بسیاری است که برای درمان عفونت ها بسیار عالی است.

مطالعات بیشتری برای اثبات دقیق این فواید نیاز است،اما تعدادی از مطالعات هم هستند که پونه را به عنوان گیاهی که شدیدا پتانسیل درمانی دارد پیشهاد کرده اند.

این گیاه حتی میتواند یکی از پر اثر ترین انتی بیوتیک های طبیعی ممکن باشد. این خواص در روغن پونه از این هم اشکارتر خواهند شد.


 1. سرکه سیب

شربت سرکه سیب مجموعه ای از مواد مغذی است که گستره ای از امینو اسید ها،نمک های معدنی و ویتامینها را دربرمییگیرد. ترکیبات این شربت شامل:

 • استیک اسید
 • لیکوپن
 • مالیک اسید
 • نیاسین
 • پانتوتنیک اسید
 • پکتین
 • تیامین
 • ویتامین A B6 C E

تمامی این محتویات سرکه سیب را تبدیل به یک انتی بیوتیک قدرتمند طبیعی با اثرات مثبت زیاد میکنند. این شربت میتواند به عنوان ضد باکتری،ضد ویروس و حتی به عنوان ضد قارچ هم استفاده شود. بویژه در برابرمخمر ها،سودوموناس ایروژونزا و حتی استافیلو کوک ها.

البته مصرف خام این خوراکی میتواند سخت باشد اما با مخلوط کردن ان با اب میتوانید از مزه ی ناملایم ان بکاهید.


 1. گلدن سیل

شاید نام گیاه گلدن سیل یا خوک طلایی را نشنیده باشید. این گیاه داروی قدرتمندی است که معمولا در کپسول ها یافت میشود یا در چایی و دیگر نوشیدنی ها استفاده می شود.

این گیاه که همچنین پوکون زرد یا ارنج رووت نامیده می شود،می تواند کمک به هضم غذا،تنفس و درمان بیماری های این ارگانها کند.

گلدن سیل همچنین توانایی درمان عفونت مجاری ادراری و اسهال های ناشی از عفونت ها را دارد. علاوه براین تحقیقات اخیر نشان داده اند که این گیاه میتواند اثرات مثبی برعفونت های پوستی هم داشته باشد و همچنین میتواند از اسیب های بافتی ناشی از باکتری های مقاوم به انتی بیوتیک جلوگیری کند.

توجه داشته باشید بربرین موجود در این گیاه انرا برای نوزادان ناامن میکند. پس زنان شیر ده و حامله نباید انرا مصرف کنند.همچنین ممکن است با با داروهای دیگر نیز مداخله کند.


 1. زردچوبه

زردچوبه یک درمان برای تمام بدن است که قرن هاست فواید طبی ان کشف شده است. بر طبق گفته های دکتر کلی بروگان، این ادویه که اغلب در اشپزی ها وطب سنتی استفاده می شود،برای درمان التهاب بسیار مفید است.که این را مدیون فنول های طبیعیش است که به آن رنگ میدهد.

مطالعات نشان داده اند که کورکومین که ماده ی رنگی دیگری در زردچوبه است، میتواند در برابر تعدادی از علل زخم های گوارشی معده مقابله کنند و همچنین اسیب های معده ناشی از عفونت ها را نیز کاهش دهد.

برخی نیز یافته اند که این ماده میتواند الرژی و نشانه های انرا حتی درانانی که ابریزش و تب دارند هم تخفیف دهد.


 1. میخک

در گذشته میخک در پزشکی و بیشتر در دندان پزشکی استفاده میشد. حتی در میان طرفداران شیوه های متفاوت پزشکی هم میخک اغلب استفاده نمی شود اما تحقیقات حاکی از آنند که این گیاه می تواند اثرات مثبتی بر بدن داشته باشد.

مطالعات نشان داده اند که میخک می تواند با انواع زیادی از باکتری ها شامل ای کلای غیرمتعارف هم مبارزه کند. البته مطالعات بیشتری برای نتیجه گیری های واضح در مورد فواید میخک نیاز است.


 1. گریپ فروت

گریپ فروت بویژه عصاره ی آن به نام شیره ی دانه ی گریپ فروت ،یک آنتی بیوتیک طبیعی بسیار قدرتمند و مفید است و در واقع از بسیاری از ضدباکتری های رایج بهتر عمل می کند.

شیره ی کامل دانه گریپ فروت می تواند به خوبی با زگیل ها مقابله کند و همچنین درحالت رقیق شده می تواند با عوامل اسیب زای درون بدن و اطراف محیط زندگی به خوبی مبارزه کند. اما، شما باید از محصولات تبلیغاتی که این شیره را در خودشان دارند بدلیل مواد شیمیایی مضرشان پرهیز کنید.


 1. اکیناسه

پزشکان طب سنتی برای صد ها سال از گیاه اکیناسه برای درمانهایشان استفاده می کردند. با اشکار شدن فواید آن،حتی پزشکان طب نوین هم موافقند که این گیاه می تواند نتایج بزرگی را برای استفاده کننده هایش به ارمغان بیاورد.

یکی از انواع این گیاه به نام اکیناسه پورپورا ،عصاره ی طبیعی قدرتمندی دارد که به آن اجازه ی کشتن تعداد زیادی از باکتری ها را می دهد.که این ها شامل انواع خطرناکی مانند استرپتوکوکوس پیوژنزاست که عامل گلودرد استرپتوکوکی ،التهاب فاسیای نکروزشونده و حتی سندرم شوک سمی است.

این داروی گیاهی همچنین میتواند قدرت لنفوسیت های t را افزایش دهد و اساسا سیستم ایمنی را تحریک و تقویت میکند که انتی بادی های بیشتری برای مقابله با ویروس ها ،عفونت ها و دیگر مشکلات تولید کند.این ها شمارا دربرابرهمه ی انواع بیماری ها منعطف ومقاوم می کند.


 1. دارچین

دارچین غنی از سینامالدهید و اوژنول است که ترکیباتی هستند که با انواع عفونت ها مقابله می کنند.که این عفونت ها شامل باکتری ای کلای و باکتری های مقاوم به انتی بیوتیک نیز هستند. این ادویه همچنین توانایی کار های زیررا نیز دارد:


 1. سیر

سیر، آنتی بیوتیک طبیعی

سیر میتواند کارهای شگفت انگیز بیشماری در بدن انجام دهد. با توانی که حتی در درمان ای کلای و سالمونلا دارد، تعجبی ندارد که سیر یکی از قدرتمندترین انتی بیوتیک های طبیعی شناخته شده برای انسان باشد. در اینجا برخی از فوق العاده عالی بودن سیر را با هم مرور میکنیم:

 • دارای خواص ضد ویروسی،ضد قارچی،ضدباکتریایی، و انتی اکسیدانی
 • حفاظت بدن در برابر اسیب به DNA
 • تقویت سلامت دستگاه گوارش با فراهم کردن پره بیوتیک برای آن
 • توانایی درمان توبرکلوزیس و حتی امواع مقاوم به آنتی بیوتیک آن
 • توانایی مبارزه با انگل ها و کرم ها
 • تقویت گوارش
 • دارای مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنیپ.محتفظت بدن در برابر اشعه خورشید

 1. برگ زیتون

همه ی ما از فواید زیتون آگاهیم. اما ایا میدانستید که برگ زیتون هم بسیار مفید است؟برای شروع،برگ های زیتون خواص انتی بیوتیکی مثبتی دارد که توانایی شگفت انگیزی در درمان بسیاری از شرایط دارد.

به گفته ی دکتر رونالد هافمن (پزشک و موسس مرکز هافمن) عصاره ی برگ زیتون بدلیل توانایی تب زدایی که دارد،می تواند در درمان مالاریا کمک کند.حتی دربیشتر بیماری های شدید این عصاره میتواند بطور مطمئنی تب را پایین بیاورد

چگونه این کار را می کند؟برگ زیتون محتوی اولئورپین است که از رشد باکتری های مضر،ویروس ها و قارچ ها دربدن جلوگیری میکند.همچینین برای درمانی بسیاری از عفونت ها نیز بسیار عالیست در حالیکه می تواند کلسترول و قند خون را نیز کم کند.برگ

زیتون حتی دارای خواض انتی اکسیدانی نیز است.پس واقعا یک گیاه فوق العاده به شمار می آید!


 1. نقره کلوئیدی

وقتی کلمه ی نقره را می شنوید،به طور معمول به انتی بیوتیک ها فکر نمی کنید.اما مردم بیش از هزار سال از ان برای جلوگیری از فاسد شدن غذا ها و مقابله با باکتری ها استفاده می کردند.اما خواص شفا دهنده ی ان فقط چیزی مربوط به گدشته نیست.

از دکتر الفرد اسکارلو موسس کمپانی دارویی اولیه متشکریم برای برا کشفش.این نقره ی کلوئیدی وقتی درست استفاده شود حتی میتواند خطرناک ترین و کشنده ترین پاتوژن ها را نیز بکشد. این ماده میکروب های مضررا سریع می کشد و اثر منفی ای بر روی افرادی که انرا مصرف میکنند ندارد.

این باوروجود دارد که نقره ی کلوئیدی برای ترمیم بسیارعالیست بطوریکه می تواند میکروب های مقاوم به انتی بیوتیک ها را از جمله عوامل همه گیر مانند SARS و MRSA ها و حتی انفولانزای پرندگان را نیزاز بین ببرد.


 1. بربرین

این گزینه نیز یکی دیگر از آنتی بیوتیک های طبیعی است که به بیماران مبتلا به مشکلات معدی روده ای که رشد بیش از حد باکتری، کاندیدا یا انگل در آن ها وجود دارد توصیه می شود.

این ماده به خاطر خاصیت آنتی اکسیدانی قوی، خاصیت ضد التهابی و خاصیت انتی باکتریایی اش توسط متخصصان طب سنتی توصیه می شود. این ماده برای اسهالی که در مسافرت ایجاد می شود و مسمومیت شدید غذایی نیز گزینه عالی خواهد بود.

مادران باردار و شیرده نباید از این ماده استفاده کنند زیرا برای کودک ضرر دارد.


 1. انگور خرس

انگور خرس که با نام های انگور گرگ یا اقطی سیاه نیز شناخته می شود به طور سنتی برای درمان عفونت های مجاری ادرار مورد استفاده قرار می گیرد.

در حقیقت، این ماده بسیار شبیه آنتی بیوتیک هایی است که برای درمان عفونت های مجاری ادرار استفاده می شود به خصوص آنتی بیوتیک هایی که در خانواده سیپروفلوکساسین هستند.

این گیاه مواد فعالی دارد که در ادرار حذف می شود و از چسبیدن باکتری به دیواره سلول های مثانه جلوگیری می کند. همین امر موجب می شود انگور خرس یک آنتی بیوتیک طبیعی و موثر برای درمان عفونت های مجاری ادرار باشد.

البته اگر به quinolone ها حساسیت دارید نمی توانید از این گیاه استفاده کنید.


 1. روغن ارگانو

روغن ارگانو یکی از آنتی بیوتیک های طبیعی محبوب است به خصوص زمانی که با رشد بیش از حد باکتری، قارچ و انگل در روده دست و پنجه نرم می کنید.

تحقیقات انجام شده نشان می دهد این روغن باکتری های گرم منفی و گرم مثبت را هدف قرار می دهد و همین امر باعث شده است آنتی بیوتیک موثری برای طیف وسیعی از عفونت ها باشد.

معمولا روغن ارگانو برای بیمارانی که عفونت دستگاه تنفس فوقانی و سرماخوردگی دارند نیز توصیه می شود و می تواند با ویروس ها، التهاب و آلرژی نیز مبارزه کند.


عقاید نهایی در مورد انتی بیوتیک های طبیعی قدرتمند اشنا برای انسان

انتی بیوتیک های طبیعی بطور شگفت انگیزی میتوانند در برابر انواع شرایط و بیماری ها موثر باشند که مردم اغلب این ها را نمی پذیرند.اما زمان آن رسیده که به آن ها با نگاه مثبت تری نگاه کنیم و این را درک کینم که بسیاری از درمان ها مستقیما ازخود زمین می ایند.

توجه کنید که همواره قبل از اینکه یک مکمل جدید را امتحان کنید و یا بخواهید که یک مشکل را با درمان طبیعی حل کنید، باید با یک پزشک صحبت کنید چونکه برخی درمان ها مناسب بدن منحصر به فرد شما نیستند.


نظر خود را بیان کنید