تعبیر خواب سرفه کردن

دیدن سرفه کردن در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن سرفه کردن در خواب چیست؟

سرفه کردن cough

سرفه کردن در خواب تعبیر متفاوتی با عطسه زدن دارد پس با ما همراه شوید تا تعبیر خواب سرفه را بدانید:

محمدبن سيرين گويد: سرفه کردن در خواب بر پنج وجه است.

 • اول: سرفه تر.
 • دوم: سرفه خشك.
 • سوم: سرفه كه بلغم بر آرد.
 • چهارم: سرفه كه خون برآرد.
 • پنجم: سرفه كه صفرا برآرد.

اگر بيند به گاه سرفيدن بلغم برآورد، دليل كه نزد كسي شكايت نمايد از بلائي و رنجي كه به وي رسد، يا به سبب مال كه از او ضايع شود. اگر ديد سرفه خشك داشت، دليل كه شكايتي كند كه محال و بيهوده است. اگر ديد به وقت سرفيدن صفرا برآورد، دليل كه مردي بود بدخوي، كه هر كس از وي شكايت نمايد. اگر يدي پيش مهتري مي سرفد، دليل كه شكايت خود نزد مهتري نمايد. اگر بيند …

آهسته سرفه کردن، دليل كه غمخوار دين است.

ابراهيم كرماني گويد: اگر خواب دیدید که در حال سرفه کردن هستید، دليل كه كسي شكايت از وي بكند. اگر ديد كه او را سرفه مي آمد، دليل ناتواني است. جابرمغربي گويد: اگر ديد سرفه در گلوي او بماند، چنانكه نتوانست برآرد، دليل است بر هلاك او. اگر ديداو را سرفه پيدا شد، از جمله سرفه پيران، چنانكه بلغم مي انداخت، دليل كه از غم و اندوه فرج يابد. اگر بيند او را سرفه جوانان پيدا گرديد، همين تاويل دارد.

حضرت امام جعفر صادق فرمايد: اگر كسي به خواب ديد كه مي سرفيد، دليل كه او را از پادشاه رنج و آفت رسد.

☺ تعبیر خواب «سرفه کردن» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «سرفه کردن» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


18 دیدگاه

 1. ناشناس

  سلام
  من خواب دیدم توی ی جمع سرفه میکنم در اولین بار ی تکه خلط بیرون افتاد بازم سرفه میکردم پسرکوچکم همینکه سرفه میکردم منو توی بغلش میکرد
  لطفا بفرمایید تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب سرفه خلط دار امده است که می تواند به معنای ان باشد که نزد جمعی شکایتی از دیگری کنید که به شما اسیبی رسانده است و از این رو به این شکل می تواند دارای تعبیر باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 2. Hamed

  سلام.
  مادر بزرگم فوت کرده و مادرم بخاطر دچار شدن به کرونا نتوانست سر خاکش برود،دوست مادرم خواب دیده که در جایی مادر بزرگم که فوت شده با مادرم سرفه میکنند.
  ممنون میشم برای تعبیر خواب

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب ممکن است دارای تعبیر نباشد و به علت شرایطی که به وجود آمده است این خواب را دیده باشند اما از طرفی هم ممکن است به این معنا باشد که ایشان به علت بیماری مادر شما ناراحت ایشان بوده اند.
   سربلند و پیروز باشید

 3. محمد

  با سلام.
  خواب دیدم که خانمی را که من زمان مجردی اش عاشقش شده بودم و بعد ازوداوج کرد و یک پسر و یک دختر 4 یا 5 ساله دارد، درحال سرفه کردن است او دخترش و من صدای سرفه هایشان را از خانه دیگری که زندیک انها است می شنوم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب سرفه کردن دیگران امده است می تواند به ان معنا باشد که برای ایشان مشکلی پیش امده است که باید صدقه ای دهد و اگر این موضوع برای بیننده ی خواب باشد خیر نیست.
   سربنلد و پیروز باشید

 4. مهرنوش

  سلام
  من خواب دیدم که شب بود و با برادرم در ماشین نشسته بودم که ۲،۳ تا سرفه کردم و یک زائده ی یک وجبی به شکل اعضای داخلی بدن(چند شکل مختلف ریز و درشت به هم چسبیده بودن و خونابه دور آنها بود (مانند نوزادی که به دنیا می آید)و قطرات خون هم اطرافش بود و چند قطره ای هم از دهان من خارج شد و آن زائده را در دستمال در دست گرفته بودم تا بفهمم این چیست.

  از ماشین پیاده شدم و حالت ضعف داشتمو از برادرم خواستم اورژانس خبر کنه و اومدنو منو بردن بیمارستان،اما بعدش یادمه که حالم خوب بود و ازانجا مرخص شدم و تنها بیرون آمدم،برای تکمیل اطلاعاتتون(من در واقعیت ۲ شب پیش با معشوقم بحثی کردم و حرفهای خیلی زشتی بهش زدم و قهر کردیم،البته مبنای حرفهامو قبول دارم ولی نباید اون کلمات زشت رو بکار میبردم.

  و اینکه دیشب کتاب معجزه شکرگزاری را برای اولین بار خواندم و دعاوشکرگذاری بسیار زیادی انجام دادمو خوابیدم و آن خواب را دیدم.پیشاپیش با تشکر

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب سرفه خونی آمده است که کسی که از قدیم با ایشان مشکلی داشته است ممکن است از ایشان شکایت کند و از این رو باید بسیار از دیدن این خواب هشیار باشید و حتما هم صدقه بدهید اما بدانید که هیچ مشکلی برای شما پیش نمی آید.
   سربلندو پیروز باشید

 5. ریحانه

  سلام و خسته نباشید
  بنده خواب دیدم وسط یک مهمانی بزرگ جلوی همه به سرفه افتادم و بعد از چند دقیقه با سرفه‌م خون بالا آوردم
  تعبیر خون رو پیدا نکردم اگر میشه راهنماییم کنید

  • یاسین صداقت

   باسلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که ممکن است نشان از ان باشد که نزد کسانی شکایت کنید که نباید و از این رو این خواب برای شما ان چنان خیر نیست و از این جهت بسیار آگاه باشید که خدای ناکرده سبب ایجاد مشکل نشود.
   سربلند و پیروز باشید

 6. karim

  سلام مدتی هست که منویکنفر باهم دشمنیم.توخواب دیدم که باهام تماس گرفت وگفت کارش افتاده ب دست من..واسش امضاکنم..منم سرفه میکردم بدون خلط اینا.معنیش چیه ممنونم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بر اساس تعبیر خواب سرفه خشک این خواب ممکن است بر این معنا باشد که گفته ای بیهوده گویید که نیازی به گفتن آن نیست.
   سربلند و پیروز باشید.

 7. زینب

  با سلام
  من خواب دیدم مرد بلند قد که کت قرمزی پوشیده بود و نمیشناختمش مدام سرفه خشک میکرد
  تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   اگر کسی نزد شما موضوعی را بیان کرده است که ممکن است شمایلی به مانند آن شخص در خواب داشته باشد ان را جدی نباید گرفت.
   سربلند و پیروز باشید

 8. مينا

  با سلام يكي از دوستان خواب من را ديده كه لباس خواب سفيدش را تن كردم و موزي كه دستش بودرا از دستش گرفتم و نصف ان را خورده ام و ما بفي را به او دادم
  و بعد از ان شروع به سرفه زياد كردم كه باقيمانده غذا بيرون پخش ده

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بر اساس تعبیر خواب لباس سفید که نشان از خیر است و هم چنین موز که نشان از جلال است این خواب برای شما و ایشان خیر است اما ممکن است در پایان به این صورت باشد که نصیحت و شکایتی اشتباه به نزد ایشان برید که نباید.
   سربلند و پیروز باشید.

 9. سلام
  من خواب دیدم که یک مایع شست و شویی داخل دهانم رفت و بعد سرفه کردم و خون بالا آوردم
  و چند نفر از فامیل دورم جمع شدند
  وقتی که از خواب بلند شدم دهنم مزه خون میداد
  و یکی از همان افراد که دورم بود ظهر به من پیام داد
  تعبیر چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بر اساس تعابیر خواب می توان این خواب را به این صورت تعبیر کرد که شما در اینده ممکن است شکایت و گلگی ناروایی از یکی از اشخاص آن خواب داشته باشید که باید از ان دست بکشید.
   سربلندو پیروز باشید.

نظر خود را بیان کنید