تعبیر خواب افسردگی

دیدن افسردگی در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن افسردگی در خواب چیست؟

افسردگی depression

دیدن یکی از موارد زیر در خواب میتواند به عنوان افسرده بودن و ناراحتی دانست و تعبیر کرد:

غم و اندوه

ابن سیرین می‌گوید: تعبیر خواب غم و اندوه، شادی و نشاط می‌باشد،‌‌‌‌‌ولی اگر در خواب ببینی که از غم نجات پیدا کرده‌ای، یعنی دچار غم و اندوه می‌شوی .

تعبیر خواب گریه

ابن سیرین می‌گوید: تعبیر خواب گریه کردن این است که خداوند تو را شاد و خوشحال می‌کند. اگر ببینی فریاد گریه کردن می‌آید، یـعـنـی شاد و خوشحال می‌شوی.

اگر در خواب ببینی به خاطر گناهی که مرتکب شده‌ای گریه می‌کنی یا اینکه در مجلس علم و یا مجلس قرائت قرآن و…مشغول گریه کردن هستی، تعبیرش این است که خداوند از روی فضل و رحمت خودش گناهان تو را می‌بخشد.

اگر ببینی گریه می‌کنی، ولی اشکی از چشم تو جاری نمی‌شود، یـعـنـی دچار ضرر و زیان می‌شوی.

اگر ببینی گریه می‌کنی، ولی به جای اشک، خون از چشم تو جاری می‌شود، یـعـنـی به خاطر کاری که انجام داده‌ای دچار حسرت و حیرت و پشیمانی خواهی شد .

امام صادق (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی بعد از گریه شروع کردی به خندیدن، یـعـنـی به زودی از دنیا می‌روی، همانطور که در قرآن کریم آمده: وَاَنَّهُ هُوَ اَضْحَكَ وَاَبْكَى-وَاَنَّهُ هُوَ اَمَاتَ وَاَحْیَا _ و اینکه او است که اسباب خندیدن و گریستن را فراهم کرده – و این که او است که می‌میراند و زنده می‌کند

تعبیر خواب نوحه (سوگواری،عزاداری و …)

تعبیرگری می‌گوید: تعبیر خواب نوحه سرائی این است که مردم آنجا پراکنده و متفرق می‌شوند.

اگر ببینی نوحه سرائی می‌کنی و فریاد می‌کشی، تعبیرش ضرر و زیان می‌باشد (دفع بلا و گرفتاری).

اگر ببینی حاکم و فرمانروای شهر از دنیا رفته و برای او گریه و زاری و نوحه سرائی می‌کنند، یـعـنـی آن حاکم دچار ضرر و زیان می‌شود.

برگرفته از کتاب کامل التعبیر

☺ تعبیر خواب «افسردگی» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «افسردگی» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


26 دیدگاه

 1. خانی

  سلام
  خواب دیدم مادرم درحال نمازخواندن است و من کنار پایش دراز کشیدم و از لحاظ روحی خیلی ناراحت و افسرده بودم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر خواب ناراحت بودن به خیر امده است و نشان از ان می تواند باشد که برای شما خیری در راه است و ان هم خوشحالی و سعادت در اینده است.
   ربلند و پیروز باشید

 2. اکرم

  با سلام .
  خواب دیدم موهای سر هم عروسم سفید شده و ناراحت و افسرده است .
  امکانش هست تعبیر خواب رو بگید

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر خواب ناراحتی به این صورت امده است که اگر دیگری را غمگین ببینی پس شادی در انتظار اان است و از این رو خوابی خیر دیده اید.
   سربلند و پیروز باشید

 3. زهرا

  سلتم من خواب دیدم از چیزی که فهمیدم بسیار ناراحت هستم و لباس سیاه پوشیدم و بد حجاب شدم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب ممکن است نشان از واقعیتی به همین شکل داشته باشد که در اینده برای شما ظاهر شود و یا اینکه در غیر این صورت نشان از مشکلی در درون شما باشد که ترس مواجهه با ان را دارید که در خوابتان به شکل ناراحتی نشان داده شده است.
   سربلند و پیروز باشید

 4. زهرا

  سلام من خواب دبدم از موضوعی که فهمیده بودم بسیار ناراحت هستم و یک لباس سیاه پوشیده بودم و دو تا بچه داشتم.

  • تعبیر خواب

   با سلام
   خوابی خیر نیست و باید حتما صدقه دهید و ازاین رو ممکن است به معنای آن باشد که برای شما در اینده اتفاقی ناگوار ممکن است رخ دهید.
   سربلند و پیروز باشید

 5. (;eli-

  با سلام من خواب دیدم که بخاطر موضوعی ک در واقعیت اتفاق افتاده بود ناراحت بودم و انگار که بغض کرده بودم تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   اگر در واقعیت هم این اتفاق برای شما افتاده باشد که خواب شما دارای تععبیر نیست و در غیر این صورت برای شما خیر است و می تواند به این معنا باشد که در اینده به شادی رسید.
   سربلند و پیروز باشید

 6. دلنیا

  سلام من خواب می دیدم که چند تا بچه منو اذیت می کردند و به زور وارد خونه میشدند در حدی که ازشون کتک می خوردم و من از دستشون زجه میزدم بعدش دچار افسردگی شدم البته در طول خواب مادرم سیع میکرد حالم رو خوب کنه ولی بعد افسرده شدنم پدرم آمد پیشم نشست و من بغلش گریه کردم اونم گفت می‌دونم افسرده ای و سیع میکرد من رو بخندونه و حالم رو خوب کنه و من رو تنها نمی دانم میشه معنیش رو بگید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید کهه ممکن است به این معنا باشد که شما در ناخوداگاه خود کلیشه ای دارید که در آن ترس از مورد ظلم واقع شدن جوابی برابر با گوشه گیری دارد که در این جا هم به همین صورت بوده است و از این رو ممکن است دارای تعبیر نباشد.
   سربلند و پیروز باشید

 7. reza

  سلام وقت بخیر. من خواب دیدم که خواهرم به من میگوید میدانم افسردگی داری و بخاطر همین است که از انجام دادن کارهایت فرار میکنی و به کارهای دیگر میپردازی. میخواستم بدونم تعبیرش چیه.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که ممکن است به این معنا باشد که در تعبیر خواب افسردگی دیگران امده است که اشاره ای به ناخوداگاه فرد است که نشان از ان دهد که از نظر خودتان دیگران شما را فردی منفعل دانند و از این رو باید در جهت رفع این موضوع در ذهن خود بکنید.
   سربلند و پیروز باشید

 8. mahsa_md

  با سلام من خواب دیدم شوهرم ناراحت و افسرده هست تعبیر این خواب چیه

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب افسردگی دیگران آمده است که ممکن است به این معنا باشد که ایشان از مشکلی در اینده رهایی خواهد یافت و از این رو این خواب برای شما بسیار خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 9. Amin

  با عرض سلام یکی از فامیلامون خواب دیده که من افسرده و غمگینم بی زحمت جواب منم بدید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   با توجه به تعبیر خواب ناراحت بودن این خواب ممکن است به این معنا باشد که شما د راینده خوشحال خواهید شد و از این رو برای شما بسیار خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 10. Mobina

  سلام خسته نباشید
  من همین چند دقیقه پیش خواب دیدم که توی خواب یه اتفاقی برام افتاد و من گریه کردم و احساس ناراحتی بسیار داشتم ولی بقیه بابت اینکه از این موضوع ناراحتم بهم خندیدن و از دستشون میخواستم فرار کنم و فکرخودکشی به سرم زد اما کنار راه یه دکه ای رو دیدم یکی توش نشسته بود و نتونستم قیافشو ببینم

  ولی انگار میدونستم چیکاره هست بهش گفتم اگر خواب دارم میبینم منو نجات بده اگر خواب نیست برم واقعا خودکشی کنم و اون گفت یه آیه ای رو میخونم اگر اینجا زنده موندی و به خواب رفتی یعنی الان توی دنیای واقعی هستی و خواب نمیبینی،البته خیلی پیچیده گفت بعد سریع خوند و یهو من توی خواب مُردم و یهو بیدار شدم خداروشکر کردم که خواب میدیدم.ولی برام عجیب بود اون مرد کی بود؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   با توجه به خوابی که دیده اید و تعبیر خواب افسردگی این خواب برای شما می تواند به این معنا باشد که در اینده نه چندان دور شاد خواهید شد و از تعبیر خواب مردن نشان از زیادی عمر است و این هم برای شما خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 11. Feryal

  سلام
  من خواب دیدم ک بیش از حد افسرده و غمگین
  طوریک از شدت گریه صدام گرفته بود
  سعی میکردم ب بقیه نشون بدم خوبم ولی چون صدام گرفته بود نمیتونستم
  ممکنه تعبیرش کنید ، ممنونم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب برای این خواب شما امده است که می تواند نشانه ای از ان باشد که شما در اینده فرح و شادی خواهید دید که بسیار برای شما خیر و نیکو است.
   سربلند و پیروز باشید.

 12. نیما

  درود
  وقت بخیر
  در خواب، احساس کردم که فردی بسیار غمگین، ملال زده و افسرده هستم.
  که طاقتم تاب شده است.
  تعبیر آن چیست؟
  سپاسگزارم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب برای خواب شما امده است که نشان از خیر است و به این معنا می تواند باشد که شما در اینده خوشحال خواهید شد.
   سربنلد و پیروز باشید.

 13. Maryam

  سلام
  من خواب ديدم كه عشقم كه نميدونه عاشقشم اول رفته بوديم به يه جاي سر سبز و بعد اونجا با چنتا از رفيقام و معشوقم بازي كرديم و بعد از اون من رفتم به سوپري و وقتي برگشتم ديدم معشوقم افسرده شده و چند نَفَر هم كنارش نشصتن و نميتونن كاري كنن و من ميرم پيشش و چند بار صداش ميكنم بدون اينكه بهش دست بزنم بعد از جند بار صدا زدن درستش ميشه
  اگر جوابم رو بديد ممنون ميشم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   همانگونه که در متن بالا هم خوانده اید این تعبیر می تواند به معنای خیر باشد و نشان از خوبی و خیر برای شما باشد و نباید از بابت آن نگران باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

نظر خود را بیان کنید