تعبیر خواب افسردگی

دیدن افسردگی در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن افسردگی در خواب چیست؟

افسردگی depression

دیدن یکی از موارد زیر در خواب میتواند به عنوان افسرده بودن و ناراحتی دانست و تعبیر کرد:

غم و اندوه

ابن سیرین می‌گوید: تعبیر خواب غم و اندوه، شادی و نشاط می‌باشد،‌‌‌‌‌ولی اگر در خواب ببینی که از غم نجات پیدا کرده‌ای، یعنی دچار غم و اندوه می‌شوی .

تعبیر خواب گریه

ابن سیرین می‌گوید: تعبیر خواب گریه کردن این است که خداوند تو را شاد و خوشحال می‌کند. اگر ببینی فریاد گریه کردن می‌آید، یـعـنـی شاد و خوشحال می‌شوی.

اگر در خواب ببینی به خاطر گناهی که مرتکب شده‌ای گریه می‌کنی یا اینکه در مجلس علم و یا مجلس قرائت قرآن و…مشغول گریه کردن هستی، تعبیرش این است که خداوند از روی فضل و رحمت خودش گناهان تو را می‌بخشد.

اگر ببینی گریه می‌کنی، ولی اشکی از چشم تو جاری نمی‌شود، یـعـنـی دچار ضرر و زیان می‌شوی.

اگر ببینی گریه می‌کنی، ولی به جای اشک، خون از چشم تو جاری می‌شود، یـعـنـی به خاطر کاری که انجام داده‌ای دچار حسرت و حیرت و پشیمانی خواهی شد .

امام صادق (ع) می‌فرمایند: اگر ببینی بعد از گریه شروع کردی به خندیدن، یـعـنـی به زودی از دنیا می‌روی، همانطور که در قرآن کریم آمده: وَاَنَّهُ هُوَ اَضْحَكَ وَاَبْكَى-وَاَنَّهُ هُوَ اَمَاتَ وَاَحْیَا _ و اینکه او است که اسباب خندیدن و گریستن را فراهم کرده – و این که او است که می‌میراند و زنده می‌کند

تعبیر خواب نوحه (سوگواری،عزاداری و …)

تعبیرگری می‌گوید: تعبیر خواب نوحه سرائی این است که مردم آنجا پراکنده و متفرق می‌شوند.

اگر ببینی نوحه سرائی می‌کنی و فریاد می‌کشی، تعبیرش ضرر و زیان می‌باشد (دفع بلا و گرفتاری).

اگر ببینی حاکم و فرمانروای شهر از دنیا رفته و برای او گریه و زاری و نوحه سرائی می‌کنند، یـعـنـی آن حاکم دچار ضرر و زیان می‌شود.

برگرفته از کتاب کامل التعبیر

☺ تعبیر خواب «افسردگی» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «افسردگی» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین
℁ تعبیر خواب بر اساس الفبا

10 دیدگاه

 1. Amin

  با عرض سلام یکی از فامیلامون خواب دیده که من افسرده و غمگینم بی زحمت جواب منم بدید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   با توجه به تعبیر خواب ناراحت بودن این خواب ممکن است به این معنا باشد که شما د راینده خوشحال خواهید شد و از این رو برای شما بسیار خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 2. Mobina

  سلام خسته نباشید
  من همین چند دقیقه پیش خواب دیدم که توی خواب یه اتفاقی برام افتاد و من گریه کردم و احساس ناراحتی بسیار داشتم ولی بقیه بابت اینکه از این موضوع ناراحتم بهم خندیدن و از دستشون میخواستم فرار کنم و فکرخودکشی به سرم زد اما کنار راه یه دکه ای رو دیدم یکی توش نشسته بود و نتونستم قیافشو ببینم

  ولی انگار میدونستم چیکاره هست بهش گفتم اگر خواب دارم میبینم منو نجات بده اگر خواب نیست برم واقعا خودکشی کنم و اون گفت یه آیه ای رو میخونم اگر اینجا زنده موندی و به خواب رفتی یعنی الان توی دنیای واقعی هستی و خواب نمیبینی،البته خیلی پیچیده گفت بعد سریع خوند و یهو من توی خواب مُردم و یهو بیدار شدم خداروشکر کردم که خواب میدیدم.ولی برام عجیب بود اون مرد کی بود؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   با توجه به خوابی که دیده اید و تعبیر خواب افسردگی این خواب برای شما می تواند به این معنا باشد که در اینده نه چندان دور شاد خواهید شد و از تعبیر خواب مردن نشان از زیادی عمر است و این هم برای شما خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 3. Feryal

  سلام
  من خواب دیدم ک بیش از حد افسرده و غمگین
  طوریک از شدت گریه صدام گرفته بود
  سعی میکردم ب بقیه نشون بدم خوبم ولی چون صدام گرفته بود نمیتونستم
  ممکنه تعبیرش کنید ، ممنونم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب برای این خواب شما امده است که می تواند نشانه ای از ان باشد که شما در اینده فرح و شادی خواهید دید که بسیار برای شما خیر و نیکو است.
   سربلند و پیروز باشید.

 4. نیما

  درود
  وقت بخیر
  در خواب، احساس کردم که فردی بسیار غمگین، ملال زده و افسرده هستم.
  که طاقتم تاب شده است.
  تعبیر آن چیست؟
  سپاسگزارم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب برای خواب شما امده است که نشان از خیر است و به این معنا می تواند باشد که شما در اینده خوشحال خواهید شد.
   سربنلد و پیروز باشید.

 5. Maryam

  سلام
  من خواب ديدم كه عشقم كه نميدونه عاشقشم اول رفته بوديم به يه جاي سر سبز و بعد اونجا با چنتا از رفيقام و معشوقم بازي كرديم و بعد از اون من رفتم به سوپري و وقتي برگشتم ديدم معشوقم افسرده شده و چند نَفَر هم كنارش نشصتن و نميتونن كاري كنن و من ميرم پيشش و چند بار صداش ميكنم بدون اينكه بهش دست بزنم بعد از جند بار صدا زدن درستش ميشه
  اگر جوابم رو بديد ممنون ميشم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   همانگونه که در متن بالا هم خوانده اید این تعبیر می تواند به معنای خیر باشد و نشان از خوبی و خیر برای شما باشد و نباید از بابت آن نگران باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

نظر خود را بیان کنید