تعبیر خواب ارواح

دیدن ارواح در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن ارواح در خواب چیست؟

روح ghosts

تعبیر خواب روح با جن متفاوت است و باید بدانید که کدامیک را در خواب دیده اید.

کتاب فرهنگ تفسیر رویا شبح و روح را نمادی از خاطرات، احساسات و یا احساس گناهی که ما را تسخیر کرده‌اند می‌داند. بخش‌هایی از هشیاری وسیع‌تر ناخودآگاه که در تلاش تعامل با ماست، سایه‌ ضربه‌های روحی گذشته و رویدادهایی که اکنون توان آسیب و تاثیر واقعی بر ما ندارند اما هنوز در الگوهای رفتاری ما نفوذ دارند همگی می‌توانند به صورت اشباح یا ارواح در خواب‌های ما مشاهده گردند.

تعبیر خواب روح

آنلی بیتون می‌گوید: دیدن روح در خواب، نشانه آن است که با مشکلی غیره منتظره مواجه خواهید شد.

تعبیر خواب روح با لباس:

بیتون گوید:

 • اگر خواب ببینید روحی با لباس سفید در مقابل شما هویدا می‌شود، نشانه‌آن است که سلامت یکی از بهترین دوستانتان در معرض خطر است.
 • اگر خواب ببینید روحی با لباس سیاه در برابرتان ظاهر می‌شود، نشانه‌آن است که با نیرنگ و بی وفایی دیگران روبرو خواهید شد.

تعبیر خواب حرف زدن با روح

بیتون گوید:

 • اگر با روحی در خواب صحبت کنید، نشانه‌ آن است که اگر از منطق و عقل سلیم خود پیروی کنید و از مصیبت و شری که در زندگی شماست، جان سالم به در خواهید برد.
 • اگر خواب ببینید روحی با شما صحبت می‌کند، علامت آن است که به دست دشمنان می افتید. اگر زنی چنین خوابی ببیند، نشانه آن است که در اثر فریب بیوه خواهد شد.
 • اگر خواب ببینید ارواحی به در و خانه شما ضربه می‌زنند، نشانه آن است که دردسری ناگهانی گریبانتان را خواهد گرفت.
 • اگر خواب ببینید روحی در پشت پارچه ای حرکت می‌کند، نشانه آن است که اگر می‌خواهید مرتکب اشتباه نشوید باید احساسات خود را کنترل کنید.

بیتون:

 • اگر در خواب احساس کنید روح یکی از دوستانتان در اتاق شما سرگردان است، نشانه آن است که احساس ناامنی و نومیدی خواهید کرد.
 • اگر در خواب روح دوست یا نزدیکانی که هنوز در قید حیات‌اند مشاهده کنید، نشانه آن است که از جانب دوست بد ذاتی زندگی شما در خطر است. باید در انجام کارهای خود بیشتر دقت کنید. اگر چنین روحی در خواب با حالت زار و نحیفی ظاهر شود، علامت آن است که دوست شما به زودی خواهد مرد.

تعبیر جدا شدن روح از بدن در هنگام خواب

آنلی بیتون می‌گوید:

 • اگر خواب ببینید روح از جسم شما می‌شود، علامت آن است که برای افکاری بیهوده، احتمال دارد زندگی خود را به خطر بیاندازید.
 • اگر در خواب احساس کنید روح دیگری در تن شما حلول کرده است، علامت آن است که وجود بیگانه ای که وارد زندگی شما خواهد شد، آرامش و منفعت به دست خواهید آورد.

دیدن روح پدر و مادر در خواب

بیتون: اگر در خواب روح پدر و مادر خود را ببینید، نشانه آن است که در معرض خطر قرار گرفته‌اید. باید به هنگام شراکت با افراد بیگانه دقت کنید.

دیدن روح خود در خواب

آنلی بیتون گوید: اگر در خواب روح خود را ببینید، نشانه آن است که با کسی همسفر می‌شوید و با او به سفری طولانی می‌روید و در طول همه راه از نومیدی رنج می‌کشید.

معنی روح سرگردان در خواب

بیتون می‌گوید:

 • اگر در خواب روحی را میان آسمان ببینید، نشانه آن است که در اثر از دست دادن یکی از نزدیکان احساس بدبختی خواهید کرد.
 • اگر خواب ببینید روح فرد مطهری با طنابی در آسمان به آرامی تکان می‌خورد، علامت آن است که در مطالعه آثار علمی پیشرفت می‌کنید و به شکل سحرآمیزی ثروتمند می‌شوید. اما اندوه قابل توجهی همیشه در زندگی با شما همراه خواهد بود.

☺ تعبیر خواب «ارواح» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «ارواح» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


29 دیدگاه

 1. آهو

  سلام . من در خوابم ، روی دیوارهای یک ساختمان ، نقّاشی های پراکنده و مختلفی دیدم که در خوابم می دانستم ارواح ، این نقّاشی ها را کرده بودند . انگار اصلاََ وجود آن نقّاشی ها ، وجود ارواح در آن جا را اثبات می کرد .

 2. Morteza

  سلام من خواب دیدم روح خودم سر قبر خودم نشسته بود و یکی دونفر از اقوام اومدن سر قبرم ولی من میتونستم باهاشون حرف بزنم بعد سر قبرم خوابم برد وقتی بیدار شدم دیدم شب شده و سه چهار نفر از قبراشون اومدن بیرون و رو به قبله ایستادن خیلی ترسیدم فرار کردم و از قبرستون اومدم بیرون

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر این خواب باید بدانید که می تواند برای شما به این معنا باشد که در اینده نزدیک باید پاسخگوی کاری که انجام داده اید باشید و از این رو ممکن است برای شما خیلی خیر نباشد.
   سربلند و پیروز باشید

 3. میلاد فرج زاده

  سلام تعبیر خواب دیدن رفت و امد نفرات سیاه پوش در میان دود و آتش خانه نشانه چیست؟ ممنون میشم اگه جواب بدین مرسی

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر خوبی ندارد و صدقه بدهید و خواب شما اینگونه تعبیر می‌شود غم و غصه به خانه شما وارد خواهد شد که نیک نیست.
   سربلند و پیروز باشید

 4. سجاد

  سلام
  من دیشب خواب دیدم یه روح یا جن نمیدونم فقط با صورت یه زن بود پشت در خونه داشت نگامون میکرد منتظر بود در باز بشه تا بیاد داخل بعد چند دقیقه در باز شد اومد داخل اما من نزاشتم با دوتا دستام گردنشو گرفتم بلند کردم همونطور بردمش تا در خونه که یه دفعه دود شد منم از خواب بیدار شدم ممنون میشم اگه تعبیر بنده رو پاسخ بدید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر دشمنان خانوادگی هستند که شما بر آنها پیروز خواهید شد و آنها به شما آسیب نخواهند رساند سربلند و پیروز باشید.

 5. Nina

  سلام وقت بخیر، من خواب دیدم که روحی با لباسی سیاه و بزرگ در راه پله خانه ما وجود دارد که فقط من و خواهر زاده ۴ سالم او را می دید تا اینکه وقتی به اتاق خواب برادرم رسیدم اتاق او به هم ریخته و تخت او شکسته بود و روح همراه براردرم در بالکن بود که پرده را کنار زدم اما تصویری خوبی یادم و نمیتوانستم حرف بزنم مانند لال ها از خواهرم کمک میخواستم
  اگه میشه خیلی زور تعبیرشو بگید

  • یاسین صداقت

   با سلاام
   در تعبیر این خواب باید خدمت شما عرض کنم که به این معنا میتواند باشد که شما در اینده ی نه چندان دور برای برادرتان مشکلی خواهید دید که این موضوع ممکن است پیش از برملا شدن ان برای شما اشکار باشد و از این رو بدانید که این مشکل بر اساس تعبیر خواب تخت به معنای مشکلی در زندگی ایشان با کسی است که دوستش دارند که ممکن است همسر و یا دوست ایشان باشد و از این رو این خواب برای شخص شما مشکلی ندارد اما برای ایشان نشان خیر نیست و سعی کنید برای ایشان صدقه دهید.
   سربلندو پیروز باشید

 6. امیر

  سلام
  من خواب دیدم توی خونه خودمون با خانواده درحال شام خوردن بودیم که بعد از تموم شدنش من نشستم تا نشستم از توی اینه یک روح نمایان شد به هم نگاه میکردیم ولی هیچی نمیگفتم
  اصلا ترس نداشتم،نه من نه خانوادم.پاشدم برم روی زمین بشینم که تا پاشدم روح عوض شد.نشستم ی روح دیگه اومد،نشستم،پاشدم هر دفعه یک روح جدید جای روح قبلیو میگرفت
  بعد از چند دقیقه همه ترسیدیم و فرار کردیم توی اتاق من و خواب تموم شد ولی من بیدار نشدم

  تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   رویا شبح و روح را نمادی از خاطرات، احساسات و یا احساس گناهی که ما را تسخیر کرده‌اند می‌داند. بخش‌هایی از هشیاری وسیع‌تر ناخودآگاه که در تلاش تعامل با ماست، سایه‌ ضربه‌های روحی گذشته و رویدادهایی که اکنون توان آسیب و تاثیر واقعی بر ما ندارند اما هنوز در الگوهای رفتاری ما نفوذ دارند همگی می‌توانند به صورت اشباح یا ارواح در خواب‌های ما مشاهده گردند.
   آنلی بیتون می‌گوید: دیدن روح در خواب، نشانه آن است که با مشکلی غیره منتظره مواجه خواهید شد.
   سربلند و پیروز باشید.

 7. aniya

  سلام من صبح زود خواب دیدم
  که نمیدونم جن بود یا روح ولی یادمه به شکل انسان بود و مَرد بود و سر تا پا فکر کنم سیاه بود فکر کنم لباسش سیاه بود نمیدونم درست خوابمو یادم نیست ولی اخراشو یادمه که اون جنه یا روحه خیلی خیلی خطر ناک بود
  با مامانم از پشت بوم خونمون اومدیم پایین روپله ها بودیم میخواستیم بریم تو خونه منم هی به اون جن یا روحه فحش میدادم بعد رفتم کنار اتاقم از دور نگاه کردم که کل درهای کمد اتاقم و اینه های اتاقم همشون تکون و باز و بسته میشدن منم از ترس با دو دست به صورتم کوبیدم و مامانم و صدا کردم که بیاد نگاه کنه و وقتی اومد نگاه کنه همه چی از حرکت افتاد و دیگه درکمدا بازو بستع نمیشد خودم مطمئن بودم که همه ی این کارا رو جن یا روحه انجام میداد لی اون جنه خودشو غیب میکرد
  میشه لطفا تعبیر کنین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب امده است که اگر روحی را با لباس سیاه ببینید به این معنا خواهد بود که نیرنگی و بی وفایی در حق شما خواهد شد و بدانید که در خواب شما به این شکل امده است که ممکن است به این شکل تعبیر گردد که شما قادر به توضیح این امر برای دیگران نیستید واز این رو باید بسیار اگاه باشید تا خدای ناکرده تا در حق شما بی محبتی صورت نگیرد.
   سربلند و پیروز باشید

 8. نسرین

  سلام
  خواب سگ سیاهی رو دیدم که ازش رد شدم بعد فهمیدم که روح بوده چون ازش رد شدم…
  ممنون میشم تعبیرشو بفرمایید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب بدانید که دیدن روح در خواب بر اساس گفته ی معبران به معنای ان است که برای شما مشکلی غیر منتظره پیش خواهد امد و این در این خواب به نوعی به این شکل تعبیر می یابد که برای یکی از دوستان نزدیکانتان نیز این اتفاق خواهد افتاد و یا ایشان این اتفاق را رقم خواهد زد.
   سربنلد وپیروز باشید

 9. میلاد

  سلام من دشیب خوب دیدم مرده ام و فقط روح هستم که مادرم و یکی از رفیقام به نام فرزاد منو می توانند ببیند و من به رفیقم میگفتم که جعفر توبه کن(جعفر نام دوم رفیق من است) و اون تو شُک بود و مادرمم هم یک جا ازم پرسید به بابات بگم که مردی و در اون لحظه که من روح بودم پدرم جلوم نشسته بود و قتی مادرم به مرگ مرا به پدر گفت،بابام کلی گریه کرد و جالب اینکه می خواستم بوسش کنم و میترسیدم اونم مریض بشه و فکنم از مریضی مرده بودم ولی خوب من جنازه خودم دو ندیدم و اینکه دیدم با مرگ من برادر کوچک من دست به دزدی با رفیقم همان جعفر زدن که جعفر فرار کرده و داداشم درحال درگیری با چوب با مامور است که منم هی میگم مهدی فرار کن نرو دزدی ولی اون نمی فهمید و انگار به خوابش رفتم و انو تو همون محل که داشت دزدی میکرد میزدم و میگفتم که چرا دزدی کردی و اهان هی تو خواب داداشم که بودم به عنوان روح میپرسیدم چرا مهدی من بالا و اسمان نمیرم کیی میرم اخه و هیچ ترسی نداشتم

  اگه میشه برام تعبیرشو بگین واقعا حالم گرفتس، ممنون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   تعبیر خواب شما احتمالا این معنی را می‌دهد که مردن در خواب طول عمر است برای شما و گریه در خواب نشان از شادی برای پدرتان دارد و اینکه روح خود را دیده اید علامت آن است که برای افکاری بیهوده، احتمال دارد زندگی خود را به خطر بیاندازید. و باید خود را از آن افکار رها کنید. و اینکه منع دیگران از کار خلاف نشان خوبی و نیکی است و آلمان آخر خواب شما که تعبیر دارد این است که درگیری با مامور نشان به این است که احتمالا شما و یا برادر شما دارای پرونده ای اداری است که در آن موفقیت است
   سربلند و پیروز باشید.

 10. مهدی

  با سلام من دیشب خواب دیدم که خودم تو خونه ای که قبلا زندگی میکردیمم و از پنجره یه روح بیرون از خونه دیدم که داشت سرگردون میچرخید و انگار وقتی فهمید دارم نگاهش میکنم به سمتم اومد و بیرون پنجره رو به روم وایستاد . ممنون میشم اگه تعبیرش رو بگید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در بسیاری از کتب روانشناسی امده است که تعبیر روح در خواب به میتواند نمادی از خاطرات، احساسات و یا احساس گناهی که ما را تسخیر کرده‌اند می‌داند. بخش‌هایی از هشیاری وسیع‌تر ناخودآگاه که در تلاش تعامل با ماست، سایه‌ ضربه‌های روحی گذشته و رویدادهایی که اکنون توان آسیب و تاثیر واقعی بر ما ندارند اما هنوز در الگوهای رفتاری ما نفوذ دارند همگی می‌توانند به صورت اشباح یا ارواح در خواب‌های ما مشاهده گردند.
   و این در خواب شما هم صادق است و ممکن است بدین شکل باشد.
   معبران غربی روح را خیر ندیده اند ولی به نظر بنده در اینجا همان اشاره ای است که به ناخوداگاه شماست.
   سربلند و پیروز باشید

 11. حسین

  باسلام بنده خواب دیدم که من در یک قبرستان که روستای مادرم انجاست من و خانواده ام رفتیم بعد میبینم در یک زیر زمین مانند یک خانه یا قصر مدفون شده ولی از داخل دست نخورده تمیز هست من اول وارد شدم بعد مییینم یک روح یا یک جن اونجاست من هرچه سوره بقره میخواندم از من نمیترسید نزدیکم میشد ولی سوره قریش میخوانم اوهراسان تر بعد میبینم از بین رفت امدیم بیرون میبینم باز تعدادشان زیاد تر شد دوباره رفتم داخل باز شروع کردم به قران خواندن بعد روح چندین دختر یا زن باضاهری زیبا هم صحبت شدم بهشون گفتم می‌خواهم برم قم اونا دوست داشتند با من همرا بشن وداشتم میرفتم ک از خواب پریدم لطفا تعبیر رو بگین

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن جن در خواب به معنایی تقریبا همیشه به معنای دشمن بوده است اما در این خواب شما تفاسیر کمی شاخ و برگ بیشتری دارند به این شکل که شما در این خواب میتوانید بدانید که احتمالا به شما در اینده ای نزدیک چیزی از طرف مادربزرگتان خواهد رسید اما کسب آن به منزله ی راحتی و اراماش شما نیست ،چه بسا که کسانی در طمع آن هستند که ان را از شما بگیرند و این اشخاص دشمنانی بسیار کینه توز و خدانترسند و فقط احتمالا تنها راه مقابله با ان ها روش خودشان باشد که در خواب شما به این شکل نیز مشخص شده است.بدانید که تعبیر خواب پدیده ای قطعی نیست اما باید اگاه باشید که ممکن است حتی برای کشاندن شما به سمتی ناصواب از برانکیختن میل غریضی شما هم استفاده کنند پس بسیار اگاه باشید و همیشه خداوند را ملاک کارهایتان قرار دهید.
   سربلند و پیروز باشید

 12. حسن

  در خواب دیدم در خانه ارواح گم شدم بعد از نیم ساعت ی فردی کاملا او را میشناسم مرا از خانه ارواح بیرون برد و گفت ب هیچ عنوان وارد این خانه نشو ب محض از اینکه از خانه بیرون امدم همسایه ها این خانه تایید کردند ک این خانه ارواحست

  • یاسین صداقت

   با سلام
   شما در ناخودآگاهتان همه چیز را به صورت شفاف دارید ،اما خواب راهی است برای دستیابی به آن شفافیت.
   خانه ی ارواح نشان از وضعیت و حالت و مکان و موضوعی است که یا در آن هستید یا میخواهید به آن دست بیازید.که قطعا کار خیری برای شما نیست.
   و آن فرد آشنا که شما را نجات میدهد قطعا فردی است که یا قبلا این موضوع را به شما گوشزد کرده است و یا در آینده ای نزدیک این کار را خواهد کرد.
   پس بسیار آگاه باشید و به نصیحت نزدیکانتان و یا افراد مورد اطمینانتان گوش دهید.
   سربلند و پیروز باشید

 13. حسام

  سلام من خواب دیدم با دوستام نشستیم اتاق روبرو کیف آویزون به دستگیره اتاق حرکت میکنه و حتی وقتی من به بچه ها گفتم بازم حرکت میکرد و نمیدونم چی شد رفتیم اتاق و من زانو زدم چشمامو بستم و تکرار میکردم با من حرف بزن . ممنون میشم تو تعبیر خوابم کمکم کنید

 14. مریم

  خواب دیدم روح مادرم که در هنوز در قید حیات است در قبرستان به دنبالش می گشتم به من ظاهر شد خیلی عصبانی و بدجنس و
  ترسناک ولی حرف نمی زد،لطفاً برایم تعبیر کنید

 15. Yas

  سلام ببخشید من دوشبه خواب میبینم خودم روحم فقط . در خالی که اصلا قبل از خواب بهش فکر نکردم! خودم روحم و مردم….میشه تعبیرشو بگین؟

 16. عباس

  خواب دیدم روحی یا شبحی سیاه بیرون خانه ام است ومن وخانومم و بچه ام درون اتاق بودیم واو ما را از پشت پنجره نگاهمان می کرد وزن وبچه ام خیلی مترسیدند وزنم از ترس داد میزد

 17. Zahraaa

  سلام من خواب دیدم عروسی دعوت بودم و تموم شده بود همه رفتن من فقط خونه موندم و در هارو بستم اومدم تو خونه بعد داشتم با دوستم تماس میگرفتم که دیدم در حیاط باز شده و یه روح که پارچه زرد انداخته روش منو به طرف خونه میکشه ولی سریع قدرت پیدا کردم و از خواب بیدار شدم،لطفا تعبیرش رو سریع تر به من بگید

 18. nyo

  سلام من دیشب یک خواب بسیار عجیبی دیدم خلاصشو میگم اینکه مرده بودم و فقط روح بودم جسمم تیکه تیکه شده بود بعد فقط یکی از دوستام میتونست منو بیبنه بعدش رفتم پیش یک دعا نویس منو خوب کرد میخواستم اگر بشه تعبیرشو بگین ممنون❤

نظر خود را بیان کنید