تعبیر خواب اشک

دیدن اشک در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن اشک در خواب چیست؟

اشک Tears

همانطور که گریستن در خواب تعابیر خاص خود را دارد در صورت جاری شدن اشک نیز میتوان تعبیر خواب خود را داشته باشید.

تعبیر قطره اشک در خواب

امام جعفر صادق فرماید:

در خواب دیدن اشک که از چشم برآید بر سه وجه بود،

 1. شادی و خرمی
 2. غم و اندوه
 3. نعمت

لوک اویتنهاو می‌گوید: اشک: شادی، نیکبختی

درکتاب سرزمین رویاها آمده است: خواب اشک: خصومت به شادی ختم می‌شود

ابراهیم کرمانی می‌گوید:

 • اگر در خواب ببینی اشک می‌ریزی، تعبیرش این است که غمگین و دردمند می‌شوی
 • اگر ببینی اشک سرد می‌ریزی، شاد و خوشحال می‌شوی.
 • اگر ببینی اشک تو بروی صورتت می‌ریزد مال و اموال خود را خرج می‌کنی.
 • اگر ببینی بدون گریه کردن روی صورت تو اشک می‌باشد، به تو حرف طعنه‌آمیز می‌زنند.
 • اگر ببینی در چشم تو به جای اشک، گرد و خاک جمع شده است، به اندازه آن گرد و خاک، مال حلالی را بدون زحمت به دست می‌آوری.

تعبیر خواب گریستن

آنلی بیتون می‌گوید:

 • گریستن در خواب، نشانه آن است که به زودی گرفتاری شما را محاصره خواهد کرد.
 • دیدن گریستن دیگران در خواب، علامت آن است که اندوه شما شادمانی دیگران را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

لیلا برایت می‌گوید: گریه کردن در خواب، نشانه‌ی خوشی‌ها است.

درکتاب سرزمین رویاها آمده است: خواب ببینید که گریه می‌کنید: یک هدیه دریافت خواهید کرد.

تعبیر خواب اشک ریختن سایرین

کتاب سرزمین رویاها

 • بچه‌ها اشک می‌ریزند: ازدواج شما باعث خوشبختی شما خواهد شد.
 • نامزد یا دوست شما اشک می‌ریزد: آرامش خاطر
 • بستگان شما اشک می‌ریزند: کارهای شما در آینده دقایق سختی را خواهند گذارند.

☺ تعبیر خواب «اشک» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «اشک» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


33 دیدگاه

 1. دخترناشناس

  من همین امروز صبح علی اطلوع خواب دیدم با دوستم رفتیم یه جای معنوی مثه مسجد اینا این شکلی بود. بعد چن تا از دوستای قدیمیم اومدن دوستمو انتخاب کنن برای معرفی ازدواج . بعد نشستیم دور هم اون یکی دوستم یه چیزایی میگفت ک همین دوستم تو برگه مینوشت مربوط ب همون ازدواج بود .. بعدش من انگار یقین داشتم دوستم با همین مورد ازدواجش میشه . یک لحظه اشک شوق تو چشمام جاری شد و از خوشحالی براش گریه کردم گفتم چقد برات خوشحالم ک داری ازدواج میکنی بعد دوستم گفت ایشالا ا دواج توام میشه منم گفتم تنهایی خیلی سخته خدای منم بزرگه . یه مرده اومد اسب اپام حسین تو برگه ش کشید گفت به نامش مهریه سنگین هم میخوره ..حالا سکه یا هرچی … راستی دست منو دوستم هم زعفرون بود زعفرونا مال مردم بود ک من براشون زعفرون پاک میکردم دستمزد میگرفتم… ممنون میشم تعبیر کنین .سپاسگزارم

 2. مرتضی

  خواب دیدم من و یکی از رفقام یک نیسان پر پرتقال داریم کنار جاده میفروشیم تعبیرش چیه؟

 3. مرتضی

  سلام
  خواب دیدم پدربزرگم و مادربزرگم که هردو فوت شده‌اند به خونمون اومدند پدر بزرگم لباس سفید و کاملاً سرحال بودمن با دیدنش کاملاً شوکه شدم (یهویی وارد اتاق شدند) و داشت با داییم صحبت میکرد بعد من و مادرم از روی خوشحالی خیلی گریه میکردیم،،، این خواب نزدیک اذان ظهر بود که دیدم.

 4. اکرم

  سلام صبحتان بخیر ، من خواب دیدم فرزند دوم خداوند به داده و از دیدنش اشک شوق و خوشحالی در چشمانم جمع شد. و با خودم میگفتم ببین چقدر کوچولویه ، مهرادم(پسر اولم) اونم اول همینقدر بود و حالا بزرگ شده و گویا از سفر همراه پدرم تازه به خانه رسیده بودیم که مهمان هم همراهمان امده بود و در همان حین من فرزند را در بغل گرفتم و گفتم عزیزم اولین سفرت را با اقاجونت رفتی و اشک شوق …

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر خواب اشک شوق نشان از خوشحالی امده است و خیر است و از این رو از بابت آن نگران نباشید و بدانید که می تواند رویایی صادقه باشد و در اینده به همین شکل به آن برسید.
   سربلند و پیروز باشید

 5. حکیمه

  سلام من خواب دیدم که در آزمون وکالت قبول شدم و از خوشحالی گریه میکنم اما انگار میدونستم این فقط یک خوابه و به خودم در خواب میگفتم خواب زن برعکسه و قبول نمیشم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر خواب قبول شدن ممکن است به این معنا باشد که شما در چیزی پیروز شوید و از این رو خیر است اما اینکه در خواب خود اشک ریخته اید هم خیر است و نشان از شادی است.
   سربلند و پیروز باشید

 6. فاطمه

  سلام در خواب دیدم که عشقم به منزل ما اومده و با پدر مادرم میخواد آشنا بشه و عنوان بکنه که منو دوست داره و نیتش جدیه و خیلی سر به زیر پیش خانواده ام و میبینم که دست های منو گرفته بغضش گرفته وبهم میگه دیدی بهم رسیدیم و مال من شدی و اشک شوق میریزه و دستانم رو بوس میکنه و میبنم که انگشتر طلا میندازد در دستم و بهم میگه میخوام با مامانم اینا بیام برای خواستگاری رسمی دوست داری این مدلی نشون بگیرم برات هر چی که تو دوست داشته باشی رو میگرم برات عشقم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما تعبیری ندارد و به ناخوداگاه شما و حسرت رسیدن به ایشان مربوط است و باید بدانید که دیدن خواب عشق خود نشانه ای از تفکرات شما دارد و آن را نباید خیلی جدی بگیرید.
   سربلند و پیروز باشید

 7. elham

  سلام. من خواب دیدم پدرم پنخگهانی اشک می‌ریزه و اشک‌کمی روی صورتش اومده من متوجه میشم و دلداریش میدم..

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب اشک ریختن دیگران آمده است که ممکن است به این معنا باشد که شما در اینده دچار مشکلاتی شوید و از این رو حتما صدقه بدهید که انشالله برای شما اذیتی دچار نشود.
   سربلند و پیروز باشید

 8. گلی

  سلام من خواب دیدم یک پسر بچه فقیر پابرهنه. من براش یه کفش مشکی نو که برق میزد فکر کنم چرم بودخریدم . از شدت شادی گریه میکرد

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب امده است که دیدن گریه کردن نشان از ان است که شما در اینده خیری و نیکی خواهید دید که در این خواب هم چون اشاره ای به کفش برای شما شده است نشان از ان است که شما این خیر و صلاح را از جانب همسر خواهید دید که بسیار خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 9. فیروزه

  سلام من خواب دیدم (درواقع پسرسندروم داوون دارم که فلوت می‌زند) آقایی امدودرموردپسرم پرسید گفتم کلاس فلوت میرودشش سال هست که فلوت کارمیکندباتعجب نگاهم کرد به پسرم گفت فلوت بزن گفتم البته مدتی است کارنکرده ومیدانستم خوب نخواهدزدوقتی بهش گفتم بزن هرچی میتوانی بزن آهنگی آرام وتقریباغم انگیزخیلی خوب وراحت زدبطوری که اصلادر بیداری نمیتواندبنوازدتعجب کردم وازشوق اشک درچشمانم حلقه زد وگریه ام گرفت وخیلی خوشحال شدم لطفاتعبیرش رابگوییدممنونم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب برای شما دارای تعبیر نیست و بیشتر اشاره ای به ارزو های درونی شما به نسبت فرزندتان است که دوست دارید او را در حالتی که در خواب دیده اید ببینید.
   سربلند و پیروز باشید.

 10. محبوبه

  سلام من بدر فوت کرده دیشب خواب دیدم که پدرم تو بیمارستان بود و گریه میکردن البته حالت بستری بودن داشتو من هم دکترشون بودم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   دیدن مرده در خواب به صورتی که ناراحتی ایشان را بیینید بر اساس تعابیر خواب خیر نیست و باید برای ایشان خیراتی دهید که انشالله سبب راحتی ایشان گردد.
   سربلند و پیروز باشید.

 11. اسرا

  سلام
  دوست من باردار هست تو خواب دیدم که با هم رفتیم سونو گرافی وقتی جنسیت بچه رو فهمید از سر شوق گریه کرد و من رو بغل کرد تعبیرش چی میتونه باشه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   خواب شما از افکار روزانتان است و به دلیل احساستان و خوابی نیک است و تعبیر به بدی ندارد و گریه در خواب خبر شادی است.
   سربلندو پیروز باشید.

 12. حسین

  باسلام..
  خواب دیدم فرزند دوم من بدنیا آمده وپسر هست وپدر مرحوم بچه را دربغل گرفته وگریه میکند وباخود میگویید خدارو شکر بچه دوم (نوه) پسرم حسین دیدم..

  • یاسین صداقت

   با سلام
   همانگونه که در بالا هم خوانده اید دیدن چنین خوابی برای شما خیر است و از جانب آن نگران نباشید که انشالله خداوند برای شما در آن رزقی قرار داده است.
   سربلند و پیروز باشید.

 13. Negar

  سلام وقتتون بخیر
  من خواب دیدم کاری اتفاق افتاد و مادرم اشک شوق ریخت تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   به همان صورت که دیده اید ممکن است در واقعیت به معنای رسیدن خبری خوش به شما و ایشان باشد.
   سربلند و پیروز باشید.

 14. کامران

  درود بر شما
  خواب دیدم . دوستان قدیمی ام را دیدم دراغوش گرفتم‌ وار فرط خوشحالی اشک میریختم.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر این خواب بدانید که در اینده ی نه چندان دور شما را خبری خواهد رسید که برای شما بسیار خیر است و ممکن است همین حالت در واقعیت هم برای شما تکرار شود.
   انشالله که خیر است
   سربلند و پیروز باشید

 15. Maryam

  سلام . من دیشب خواب میدیدم که عشق اولم که بهم خیانت کرده بود و از هم جدا شده بودیم برگشته پیشم و بهم ثابت کرد که همه ی اون کارا یه بازی بوده و هنوز هم عاشقمه.من هم بعد از اینکه فهمیدم از خوشحالی گریه کردم و اون هم چشماش پر شده بود.میشه بگین تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب تعبیر صادقه ندارد و فقط به علت اتفاقی که برای شما افتاده است ان را دیده اید و نباید بابت نگران باشید.
   سربلند و پیروز باشید

 16. Mohadeseh .saber

  سلام من دیشب خواب دیدم من و برادرم خانه پدر بزرگمون‌هستیم و‌کسی جز ما دوتا نبود شب بود من توی حیاط بودم و نگاهم‌به آسمان که افتاد دیدم متنی روی آسمان نوشته شده اول خیر ریز نوشته بود هرکاری کردم نمی تونستم بخونمش و متنه خود به خود بزرگ تر میشود نوشته نماز عید قطر را بخوانید و هدیه کنید به مهدی موعود تا سریع ظهور کند و این متن رفت و بزرگ نوشت محمد رفتم توی اتاق به برادرم گفتم‌بیا ببین آمد ولی جون ابری می آمد روی متن نمیدید رفت توی اتاق بعد از چند لحظه مادر بزرگم و عمه هایم پدرم و یک پیر زن که نمی شناختم آمدن و آسمان نشانشان دادم که یک دعا ‌نوشته بود اول‌دعا نوشته بود اللهم و بقیه دعا یادم نمیاد هر متنی که روی آسمان نوشته می شود حرکت می کردن و میرفتن واخر متن نیز نوشت صلوات و نزدیک سحر بود که برادرم و زن برادرم نیز متن ها رو دیدن و من همان طور اشک شوق می ریختم که خداوند داره چطوری با بنده هاش صحبت می کنه

 17. saraghashghayi

  با سلام من خواب دیدم که گلابی سبز و شیرین میخورم و همراه آن میخندم طوری که اشک از چشمانم میاد .
  لطفا برام تعبیر کنید .
  سپاسگذار.

  • یاسین صداقت

   باسلام
   در تعابیر خواب برای خواب دیدن گلابی امده است که می تواند نشان از رسیدن شما به مراد دلتان باشد و از این رو بسیار خوابی خیر است.
   سربلند و پیروز باشید.

 18. Bahram

  سلام بنده چندوقت پیش خوابی دیدم تمام ذهنم را مخدوش کرده خواب دیدم با دختری که بیش از۱۰سال هست عاشقشم ازدواج کرده ام و او را در آغوش گرفته ام البته یک نفر فامیل هم در کنارمان بود و من زمانی که ایشان را در آغوش گرفته بودم هم من هم ایشان گریه میکردن و من به ایشان میگفتم برای به دست اوردن شما سختی زیادی کشیدم و اشکهای ایشان سرازیر میشد
  باتشکر

  • یاسین صداقت

   با سلام
   معمولا دیدن این قسم خواب ها دارای تعبیر نیست و نباید به آن ها فکر کنید و اما در حالتی هم ککه معبرین دانسته اند می تواند به معنای رسیدن و وصال باشد.
   سربلند و پیروز باشید.

 19. افسانه

  من دخترم.ولی خواب دیدم ک حاملم و شکمم بزرگ شده و انگار میدونستم بچم دختر هستش.اسمی هم ک تو عالم واقعی برا بچم انتخاب کردم تو عالم خواب هم با همون اسم صداش میکردم و از اینکه مادر شدم اشک شوق میریختم و از خدا تشکر میکردم ک منو ب ارزوم رسونده و خیلز ارامش داشتم تو خواب.اطرافیانمم همنطور بودن ارام و هوامو داشتن.تعبیرش چی میشه؟خودم ک بهترین برداشتو از خوابم کردم

نظر خود را بیان کنید