تعبیر خواب عزاداری

دیدن عزاداری در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن عزاداری در خواب چیست؟

عزاداری mourning

به تعبیر معبرین اسلامی و غربی عزاداری برای شخص فوت شده و مرده در خواب می‌تواند اندوه و یا ضرری برای اقوام فرد مرده باشد.

تعبیر خواب عزاداری

آنلی بیتون می‌گوید:

 • اگر خواب ببینید عزادار کودکی هستید، نشانه آن است که نقشه‌هایی که برای زندگی خود کشیده‌اید با سرعت به شکست می‌انجامد.
 • اگر خواب ببینید برای خویشاوندی عزاداری می‌کنید، دلالت بر آن دارد که در آینده پیشرفتی اندک خواهید داشت و ایده‌های شما که به خوبی اندیشیده شده، به ثمر نخواهد رسید.

تعبیر خواب عزاداری برای مرده

جابر مغربی گوید: اگر بیند مرده‌ای جان داد و خویشان او بر وی نوحه و زاری می‌کردند، دلیل که بر اهل بیت مرده غم و انده رسد. اگر بیند که خویشان وی آهسته می‌گریستند، دلیل که خویشان وی از وی شادی و خرمی رسد.

حضرت دانیال گوید: اگر به خواب بیند که بمرد و همه بر وی بگریستند تا وقتی که وی را بشستند و با کفن در گور کردند این همه، دلیل بر فساد دین بود

مطیعی تهرانی: اگر در خواب ببینیم کسی که مرده است گریه می کند خوب است و جای نگرانی نیست.

معبرین غربی گویند:

 • رفتن به مراسم ختم و عزاداری مرده در خواب نشان دهنده رخ دادن حادثه شومی در آن محل یا بیانگر جدایی بین دوستان و اقوام است.
 • اگر در خواب برای شخص مرده ای عزاداری می‌کنید نشان دهنده رسیدن ضرری از جانب اقوام مرده به شماست.
 • همچنین عزاداری برای مرده می‌تواند نشانه سختی است که به وسیله شخص عزادار به وجود می‌آید.

تعبیر خواب نوحه سرایی

خالد اصفهانی:

 • تعبیر خواب نوحه سرایی این است که مردم آنجا پراکنده و متفرق می‌شوند.
 • اگر ببینی نوحه سرایی می‌کنی و فریاد می‌کشی، تعبیرش ضرر و زیان می‌باشد.
 • اگر ببینی حاکم و فرمانروای شهر از دنیا رفته و برای او گریه و زاری و نوحه سرائی می‌کنند، یـعـنـی آن حاکم دچار ضرر و زیان می‌شود.

☺ تعبیر خواب «عزاداری» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «عزاداری» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


28 دیدگاه

 1. زهرا

  سلام من عصر روز جمعه که شهادت حضرت رقیه هم بود خواب دیدم که یک فیلم از زمان گذشته به دستم رسبده که پدر بزرگم و دیگر اقوامم در حال عزاداری و سینه زنی هستن ،این فیلم زمانی رانشان میداد که من خیلی کوچک بودم و درکی نداشتم از اون زمان ،من 8ساله بودم پدربزرگ فوت شد و الان 38ساله هستم ،تعبیر کنید لطفا

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در تعبیر این خواب بدانید که بیشتر اشاره ای به ناخوداگاه شماست که در ان چیزهایی را که در گذشته به صورت خاطره دارید، دوباره بازاوری کرده اید و از این رو برای شما تعبیری نمی تواند داشته باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 2. هانا.

  سلام خواب دیدم یکی که میشناسم و چند ماه پیش اعدام شده قصاص. الان که محرم هست دسته های عزاداری از جای دیگه ای به اتفاق خانوادش اومدن و عزاداری امام حسین رو انجام میدن سر قبرش.

  • تعبیر خواب

   با سلام
   تعبیر دقیق این خواب مشخص نیست و ممکن است نشان از ان باشد که ایشان را باید به ائمه وصل کرد تا از انچه که برایشان رخ داده است دور باشند و از این رو باید دقت کنید که برای ایشان خیراتی دهند که انشالله در ارامش باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 3. رویاطاهری

  سلام پدرم یکسال وچند ماهه که فوت شده خواب دیدم مرده جنازه رو گذاشتن نماز براش میخوندن که یهو علم و دسته زنجیر زنی از بغل میت دراومد و شروع کردن مسافت زیادی رو پشت سر میت طی کردن جوریکه علم دسته ابتدا بود بعد جنازه پدرم که روش رو پوشونده بودن وبعد دسته زنجیر زنی و من هی سعی داشتم یه جوری خودمو از لابه لای مردا به پدرم برسونم بعد یهو دیدم که درب منزل پدرم همه جمع شدن و تو اشپزخونه خواهرام داشتن میوه های خیلی خوب و درشتی که تو خواب وسوسهدانگیز بود رو میشستن و به جای پک کردن به هر نغر یه مشت میوه الو بخارا زردالو و هلو بود میریختنن تو دست مردم که از خواب بیدار شدم یه ربع بیدار بودم دوباره خوابیدم باز همون خواب رو دیدم تعبیرش چیه

  • تعبیر خواب

   با سلام
   ممکن است این خواب را به علت ایام محرم دیده باشید که در این صورت خیر است اما اگر دارای تعبیر باشد اصلا خیر نیست و نشان از مشکلاتی برای شما در محل زندگیتان دارد.
   سربلند و پیروز باشید

 4. میترامرزبان

  سلام من خواب دیدم رفتم خونه مادربزرگم پلیس میاد داییمو میگیره مادر بزرگم برای داییم پنیر میخاد منو میفرسته خونه مادر رلم ک ازش پنیر بگیرم اون خانوم سرم داد میزنه سوال پیچم می‌کنه در آخر میبینم مادر بزرگم در راه خانه افتاده و مردان دورش سینه و زنجیر میزنن

  • تعبیر خواب

   با سلام
   در این خواب المان های زیادی وجود دارد که باید تعبیر شوند و ازاین رو نمی توان به یک تعبیر خواب مشخص ارجاع داد. از طرفی دستگیری در خواب می تواند به خیر باشد و نشان از گوشزدی خیر باشد و از طرف دیگر هم مرگ کسی که زنده است نشان از طول عمر است.
   سربلند و پیروز باشید

 5. محسن فریسات

  با سلام من ظهر خواب دیدم که در قم هستم عده ای روحانی برای امام حسین عزاداری میکنن و من هم درحال گربه بودم و از ته قلب ناراحت بودم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب عزاداری برای امامان معصوم می تواند به این معنا باشد که خیر است و شما کاری کنید که ایمانتان قوی شود و از این رو از بابت دیدن این خواب نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 6. زهرا

  سلام خواب ديدم در مراسمي كه همه خانمها چادر مشكي بر سر داشتند و اقايان لباس مشكي ، يكي از دوستانم ( مسيح ) كه فوت شده در بين اقايان با خوشحالي داشتند سنج و يا .. مي زدند كه در ان مراسم ، دوستم به من گفت برو بيرون را ببين ، مسيح چه خوشحاله

  • یاسین صداقت

   با سلام
   می توان این خواب را برای ایشان به معنای خدمت به اهل بیت دانست و از این رو برای ایشان خیر است و از جانب آن نگران نباشید و شاید نشان از وضعیت خوب ایشان باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 7. فریبا

  من شب17رمضان پدرم که مرده رادیدم کاسه غذادستشه ومیخنده وغذامیخوره بعددیدم خانوادم سفره جدایی پهن کردن وپدرم سفره جدایی داره.گفتم چراپدرم تنهاست من سرسفره پدرم میرم میخورم.البته چندروزقبل ازخوابم نذرکردم اگرحاجت رواشم برای پدرم خیرات حق الناسش روبدم.تعبیرش چیه..

  • یاسین صداقت

   با سلام
   برای ایشان حتما خیراتی دهید و بدانید که انشالله برای ایشان این خواب خیر است و از جانب آن نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 8. راستگو _فرزانه

  سلام وقتتون بخیر
  خواب دیدم عموی تازه فوت شدن داره برا امام حسین نوحه سرایی میکنه میگم ما اینجااینهمه بیقراریم وگریه زاری میکنیم عمو داره نوحه سرایی میکنه یکی درمیاد میگه کار هرشبشه شما خبر ندارید
  میشه تعبیر رو بفرمایید
  ممنون میشم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بر اساس تعابیر دیدن غم و ناراحتی مرده در خواب خیر است و از جانب آن نگران نباشید و از این رو این خواب برای ایشان خیر است.
   سربلند و پیروز باشید.

 9. رامین

  سلام ، خواب دیدم مادرم در واقعیت فوت شده الانم مرده ما چون دوسش داریم خاکش نکرده بودیم و حالا ک تصمیم داشتیم خاکش کنیم ناخونای دستش بلند شده بود و حالش تو کفن انگار خوب نبود
  ممنون

  • یاسین صداقت

   با سلام
   برای ایشان خیراتی دهید که انشالله خیر است و اگر کسی بر گردن ایشان حقی دارد ان را به جا اورید.
   سربلند و پیروز باشید.

 10. ف. ح

  خواب دیدم خانواده ای برای جوان خود که سالها پیش فوت شده است عزاداری میکنند و مجلس ختم گرفته اند تعبیر ان چیست؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب برای این خواب امده است که ممکن است نشان از ان باشد که برای ایشان مشکلی پیش اید که سبب غم و اندوهشان شود.
   سربلند و پیروز باشید.

 11. ستاره

  سلام ازفامیل کسی خواب دیده کسی خبر مرگ پدرمرحومم رابرایش می برد درخواب می داند قبلا مرده ازبقیه می پرسد دیگ های غذا را می بیند برای ختم مسجد میرود ومادرم را مبیند که جایی خوابید..تعبیرش چیست؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب بر اساس تعابیر برای شما خیر نیست و باید بسیار اگاه باشید و ممکن است نشان از ان باشد که خبر بدی به شما می رسد و از این رو حتما صدقه بدهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 12. م

  سلام
  خواب دیدم در روز عاشورا برای مادربزرگم که فوت کرده عزاداری میکنیم و برای اینکه از سایر عزاداران متمایز شویم لباس سبز به تن داریم همچنین در بین اقوام آش نذری پخش کردیم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   بر اساس تعابیر خواب ممکن است خواب شما به این معنا باشد که از طرف بستگانتان به شما ضرری برسد.
   سربلند و پیروز باشید.

 13. ا.ش

  سلام درخاب دیدم با برادرزن راه میرم البته متارکه کردیم،حجله عزا دیدیم و رفتیم طرفش نان بود و آلو برداشتم خوردم

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیر خواب برای این خواب شما امده است که ممکن است به این معنا باشد که در آن مکان که در خواب دیده اید برای شما اتفاق ناگواری بیفتد و باید بسیار آگاه باشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 14. پیمان

  سلام وقتتون‌بخیر
  خوای دیدم یه جایی هستم که آشنا نبود رویه یه‌تخت زن جوانی بود که فوت کرده‌بود روی اونو یه چیزی کشیده‌بودن اما چند بار صورتش مشخص شد اما اصلا نمیشناختمشون
  و بعد هم بردنشون از اونجا. . .

 15. Parisa

  خواب دیدم پدرم فوت شده وهیچکس گریه نمیکنه وخودمون یعنی مامانم داداشم ومن دراون مراسم نبودیم من برای برداشتن وسیله ای به خونه اومدم موقع شام بود وداشتن ‌غذا پخش میکردن وهمه تیکه انداختن بهم که درمراسم بابام نبودم ولی هیچ ناراحتی وگریه ای توی خواب نبودوهمه مون کلافه بودیم ودرخانه ای دیگه که خبری ازعزاداری نبود دنبال تقسیم چند شمش طلابین خودمون بودیم ، اگه میشه تعبیراین خواب رابگین ممنون

نظر خود را بیان کنید