ugliest-woman

شما به چند بازخورد منفی درمورد خودتان چه واکنشی نشان خواهید داد؟ در بهترین حالت ممکن آن نظرات منفی تا چند روز و حتی چند هفته ذهن شما را درگیر میکند و شما را از روال عادی زندگی تا حدی خارج خواهد کرد.

در این مقاله با آلامتو همراه شوید تا داستان دختری را بازگو کنیم که در مقابل هزاران بازخورد به شدت منفی مقاوت کرده و حتی از آنها برای پیشرفت خودش استفاده کرده است.

به گزارش آلامتو و به نقل از سایت آی بانو؛ همه چیز با یک فایل تصویری ۸ ثانیه‌ایی آغاز شد. بدون هیچ صدایی، فقط تصویر یک دختر ۱۱ ساله‌ به نام لیزی ولاسکوئز که زشت ترین زن جهان لقب گرفت!

در سال۲۰۰۶ که ولاسکوئز این فایل تصویری ۸ ثانیه‌ایی را در یوتیوب گذاشت، ۴ میلیون‌ نفر از آن بازدید کردند و هزاران نفر اظهار نظر نمودند. این فایل عنوانِ زشت‌ترین زن جهان را به خود اختصاص داد.

سپس لیزی ۱۷ ساله که فقط ۲۷ کیلوگرم وزن داشت و به دلیل یک بیماری مادرزادی نادر که مانع از افزایش وزن او می‌شد، با هزاران ایده از سوی افرادی کاملا غریبه مواجه شد که او را هیولا خطاب می‌کردند، از او می‌پرسیدند که چرا والدینت اصلا تو را نگه داشته‌اند و او را تشویق می‌کردند که اسلحه‌ایی بردار و به زندگی خود خاتمه بده.

لیزی ولاسکوئز Lizzie-Velasquez

حتی یک اظهار نظر مثبت نیز وجود نداشت. بنابراین ولاسکوئز مصمم شد تا آن‌ نظرات را تغییر دهد.

اکنون، او از دیدگاه اشخاصی که روزی او را آزرده بودند، به یک قهرمان بدل شده است. سخنگویی الهام‌بخش، از فعالان جامعه‌ی مدنی و مولف، او در جای جای کشور کارگاه‌هایی برای ترغیب افراد برگزار می‌کند و به آنها می‌آموزد که چگونه از نظرات منفی دیگران ریسمانی برای موفقیت و زندگی بهتر بسازند.

لیزی در سال ۲۰۱۳ در Ted Talk گفت، تصور می‌کنید اجازه می‌دهم افرادی که من را هیولا خطاب کردند، ماهیت من را شرح دهند. نه، می‌خواهم اهدافم، موفقیت‌هایم و دستاوردهایم تعریفی از من باشد.

و این دقیقا همان کاریست که او انجام داد. علاوه بر تکمیل تحصیلاتش در رشته‌ی ارتباطات و نوشتن ۳ کتاب، تهیه‌کننده‌ی اجرایی مستندیست که داستان زندگی خودش را روایت می‌کند، نام این فیلم که جایزه‌‌ایی نیز به خود اختصاص داده، “قلبی شجاع: سرگذشت لیزی ولاسکوئز

گرچه هدف ولاسکوئز این بود که فقط سخنگویی الهام‌بخش باشد، اما او پا را از هم فراتر گذاشت و به فعالی تحسین‌برانگیز بر علیه خشونت بدل شد و هم اکنون در حمایت از لایحه‌ی ضدخشونت نخستین نظام حکومتی، مصوبه‌ی بهبود امینت مدارس با مجلس سنا همکاری می‌کند.

فایل‌های صوتی و تصویری او تا کنون بیش از ۹.۵ میلیون بازدیدکننده و ۱۱۰۰۰ نظر جمع کرده، که تقریبا تمام آن نظرات ناشی از شناخت ماهیت حقیقی لیزی، یعنی زیبایی است.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید