طریقه مصرف قرص سی لاکس برای یبوست

قرص سی لاکس یکی از ملین های گیاهی رایج است که به درمان یبوست کمک می کند. اگر قصد دارید از قرص سی لاکس برای یبوست و لاغری استفاده کنید، این مطلب را تا انتها بخوانید.

طریقه مصرف قرص سی لاکس برای یبوست و لاغری

قرص سی لاکس برای درمان یبوست استفاده می شود. همچنین ممکن است برای تمیز کردن روده ها قبل از معاینه یا جراحی روده استفاده شود. سی لاکس با داشتن ترکیباتی مثل رازیانه و اسانس برگ سنا به عنوان یک ملین محرک شناخته می شود. سنا احتمالاً در طب جایگزین به عنوان کمکی در درمان یبوست گاه به گاه در بزرگسالان و کودکان حداقل 2 ساله مؤثر است. مصرف این قرص با افزایش حرکت روده ها، کمک به دفع بهتر مدفوع کمک می کند. در ادامه این مطلب به طریقه مصرف قرص سی لاکس برای یبوست و لاغری و بهترین زمان مصرف آن می پردازیم.

قرص سی لاکس برای چی خوبه

قرص سی لاکس یک قرص گیاهی بدون نسخه است که انتخاب خوبی برای رفع یبوست و پاکسازی روده ها به شمار می رود. در واقع این قرص با تشویق ماهیچه های روده شما به حرکت مدفوع در بدن شما کار می کند. با این حال زنان باردار مبتلا به یبوست باید پیش از مصرف خودسرانه با پزشک مشورت کنند.

قرص سی لاکس برای یبوست

یبوست یکی از مشکلات نسبتا رایج بین افراد در گروه های سنی مختلف است که می تواند به صورت دوره های کوتاه یا طولانی مدت رخ داده و موجب ناراحتی های جدی برای فرد شود. راه حل های مختلفی برای رفع یبوست وجود دارد از جمله مصرف آب کافی، سبزیجات و غذاهای ملین یا داروها. مصرف قرص سی لاکس برای یبوست یکی دیگر از این راه حل ها است که عوارض جانبی جدی نداشته و طی چند ساعت می تواند باعث بهبود حرکات روده و نرم شدن مدفوع و دفع آسانتر شود. علاوه بر رازیانه، گشنیز و اسانس سنا، این قرص شامل ترکیبات دیگری از جمله هیدروکسی گلیکوزید و روغن قرار لینالول و کوریاندرول می باشد.

همچنین بخوانید: طریقه مصرف قرص مترونیدازول 500 برای عفونت واژن

قرص سی لاکس برای یبوست

طریقه مصرف قرص سی لاکس برای یبوست

در طریقه مصرف قرص سی لاکس برای یبوست باید آن را به طور کامل ببلعید. از جویدن یا شکستن قرص خودداری کنید. به طور کلی برای بزرگسالان بالاتر از 12 سال دو قرص در هر شب و برای افراد زیر 12 سال یک قرص پیش از خواب توصیه می شود.

پس از مصرف قرص سی لاکس برای یبوست باید در عرض 1 ساعت آینده از مصرف آنتی اسیدها، شیر یا فرآورده‌های لبنی خودداری کنید. در صورت عدم رعایت ممکن است پوشش روی قرص از بین رفته و احتمال بروز ناراحتی معده و حالت تهوع بیشتر شود.

دوز تجویز قرص سی لاکس برای یبوست براساس سن، شرایط پزشکی و پاسخ به درمان تعیین می شود. بدون نظر پزشک دوز دارو را افزایش ندهید. این قرص را بیشتر از 7 روز متوالی مصرف نکنید مگر اینکه به دستور پزشک باشد.

قرص سی لاکس برای لاغری

قرص سی لاکس برای لاغری نتیجه ماندگاری نخواهد داشت. در واقع کاهش وزن موقتی که فرد با مصرف این قرص ملین تجربه کنند به علت از دست دادن آب بدن است. از دست دادن آب با از دست دادن چربی بدن یکسان نیست.

نحوه عمل ملین ها به این ترتیب است که با کمک به روده برای جذب آب بیشتر از بدن یا حفظ آب در روده اطراف مدفوع عمل می کنند. این آب مدفوع را نرم می کند و دفع آن را راحت تر می کند. از آنجایی که این آب اضافی همراه با مدفوع خارج می شود، فرد ممکن است پس از مصرف قرص سی لاکس وزن کمتری داشته باشد. با این حال، این اثر تنها موقتی است. ملین ها از جمله سی لاکس چربی بدن را کاهش نمی دهند و باعث کاهش وزن طولانی مدت نمی شوند.

نحوه مصرف قرص سی لاکس برای لاغری

همانطور که گفتیم مصرف قرص سی لاکس برای لاغری انتخاب خوبی نیست و چنانچه دچار یبوست نمی باشید، با دفع آب بدن شما می تواند سلامت جسمی را به خطر بیندازد و تنها کاهش وزن بدون تغییر در میزان چربی را به دنبال داشته باشد.

همچنین بخوانید: طریقه مصرف زنیان برای لاغری شکمی و پهلو

نحوه مصرف قرص سی لاکس برای لاغری

قرص سی لاکس برای بواسیر

قرص سی لاکس برای بواسیر بسیار موثر است، زیرا با خاصیت ملین و نرم کردن مدفوع به دفع آسان تر آن کمک کرده و از وارد آمدن فشار زیاد به ناحیه رکتوم و ایجاد هموروئید پیشگیری می کند.

قرص سی لاکس قبل یا بعد از غذا

قرص سی لاکس باید بعد از غذا و قبل از رفتن به رختخواب با یک لیوان آب مصرف شود.

زمان مصرف قرص سی لاکس

بهترین زمان برای مصرف قرص سی لاکس پیش از خواب است. این برای هر دو بزرگسالان و کودکان صدق می کند.

قرص سی لاکس چند ساعت بعد اثر می کند

ممکن است 6 تا 12 ساعت طول بکشد تا این دارو باعث اجابت مزاج شود. چنانچه وضعیت شما ادامه یافت یا بدتر شد، یا در صورت مشاهده خونریزی از رکتوم، به پزشک خود اطلاع دهید. در صورتیکه فکر می کنید دچار مشکل پزشکی جدی داشته باشید، فوراً به پزشک مراجعه کنید.

همچنین بخوانید: طریقه مصرف مفنامیک اسید برای قطع خونریزی

سخن آخر

در این مطلب از آلامتو به نحوه مصرف قرص سی لاکس برای یبوست اشاره کردیم. با وجود اینکه برخی افراد این قرص را برای لاغری و کاهش وزن انتخاب می کنند، این روش توسط متخصصین رد شده است زیرا تنها موجب از دست دادن آب شده و کاهش وزن موقت و کاذب به دنبال دارد. امیدواریم از این مطلب استفاده کافی برده باشید.


نظر خود را بیان کنید