راههای رفع تیرگی زیر بغل و کشاله ران

چگونه از شر تیرگی زیر بغل خود خلاص شویم؟

رفع تیرگی زیر بغل

تیرگی زیر بغل یک بیماری نیست. تیرگی زیر بغل به پوست تیره زیر بغل در مقایسه با رنگ پوست بقیه نقاط بدن گفته می شود. بعضی از دلایل اصلی آن عبارتند از: اصلاح مداوم، استفاده از کرمهای موبر، عرق زیاد، هواگیری ضعیف زیر بغل، تجمع سلولهای مرده، استفاده از دئودورانتها و ضد عرقهای دارای الکل، سیگار کشیدن و بیماریهایی ماننند دیابت.

به گزارش آلامتو ؛ اگر زیر بغلتان سیاه است، جایی برای نگرانی وجو ندارد. در اینجا روشهای درمان خانگی را به شما می گوییم که با استفاده از آنها از شر سیاهی زیر بغل خلاص خواهید شد.

10 روشی که با آن از شر سیاهی زیر بغل خود خلاص خواهید شد.


سیب زمینی

اسید موجود در سیب زمینی یکی از بهترین سفید کننده های طبیعی است. مقداری از آب سیب زمینی را به زیر بغل خود بمالید. دو روش برای استفاده از سیب زمینی وجود دارد:

  1. برش نازکی از سیب زمینی را به ناحیه زیر بغل بمالید.
  2. سیب زمینی را رنده کرده و آب آن را به زیر بغل خود بمالید و بعد از 10 دقیقه آن را با آب سرد بشویید. برای گرفتن نتیجه بهتر و سریعتر هر روز این کار را انججام دهید.

خیار

خیار نیز مانند سیب زمینی یکی از سفید کننده های طبیعی است. می توانید از مقداری آب خیار برای سفید کردن زیر بغل خود استفاده کنید.

می توانید آب خیار را با مقداری زردچوبه و چند قطره آبلیمو قاطی کرده و ماسک درست کنید. حالا می توانید ماسک را برای زیر بغل خود استفاده کرده و بعد از نیم ساعت با آب سرد بشویید.

برای گرفتن نتیجه بهتر می توانید هر روز و یا یک روز در میان از این ماسک استفاده کنید.

مقاله مرتبط: چگونه زیر بغلی سفید داشته باشیم؟

جوش شیرین

برای روشن کردن پوست زیر بغل خود باید از یک لایه بردار استفاده کنید. جوش شیرین یک لایه بردار خانگی است.آن را با آب مخلوط کنید و یک ماسک سفت تهیه کنید. از این لایه بردار برای روشن کردن زیر بغل خود استفاده کنید.

تجمع سلولهای مرده یکی از مهمترین عوامل تیرگی زیر بغل است و این لایه بردار به شما کمک می کند تا سلولهای مرده را از میان بردارید.


روغن نارگیل

روغن نارگیل حاوی ویتامین E است که به روشن شدن تیرگی زیر بغل شما کمک می کند. قبل از حمام زیر بغل خود را با روغن نارگیل به مدت 10 تا 15 دقیقه ماساژ دهید اگر روزانه از این روش استفاده کنید با گذشت زمان رنگ زیر بغل شما روشن تر خواهد شد. روغن نارگیل یک دئودورانت طبیعی نیز هست.


چوب صندل

خمیر چوب صندل نیز یک ترکیب موثر است که با آن می توانید از شر تیرگی زیر بغل خود خلاص شوید. مقداری پودر صندل را برداشته و گلاب به آن اضافه کنید تا خمیر سفتی بدست بیاید.

چوب صندل دارای خاصیت سفید کننده گی است و گلاب باعث خنک شدن پوست شده و آن را صاف می کند.

این خمیر را به زیر بغل خود زده و بگذارید 15 دقیقه روی پوست بماند و بعد با آب سرد بشویید.

چوب صندل به خاطر معطر بودنش به شما در رفع بوی بد زیر بغل که ناشی از عرق زیاد است کمک می کند. اگر به طور مرتب از این ترکیب استفاده کنید بعد از چند روز نتیجه آن را خواهید دید.


لیمو برای رفع تیرگی زیر بغل,چگونه سیاهی زیر بغل رو از بین ببریم

لیمو

لیمو یکی از تمیز کننده های طبیعی بوده و همچنین خاصیت ضد باکتریایی و ضد عفونی دارد. و به همین دلیل است که از لیمو برای درمان بسیاری از ناراحتی های پوستی استفاده می شود.

یک تکه از لیمو را برداشته و آن را به ناحیه زیر بغل بمالید و بعد از چند دقیقه آن را با آب سرد بشویید.

یک نکته در مورد استفاده از لیمو این است که باید بعد از آن از کرم مرطوب کننده استفاده شود چرا که لیمو باعث خشکی پوست می شود. همچنین می توانید لیمو را در ترکیب با زردچوبه، عسل و یا ماست استفاده کنید.


پرتقال orange

رفع تیرگی زیر بغل با پوست پرتقال

پوست پرتقال

دفعه بعد که پرتقال می خورید پوست آن را دور نیندازید چرا که پوست آن می تواند تیرگی زیر بغل شما را روشن کند. پوست پرتقال را بمدت چند روز زیر نور آفتاب خشک کنید. سپس پوست خشک شده را به کمک آسیاب خرد کرده و از آن پودر تهیه کنید.

این پودر را با گلاب و شیر مخلوط کرده و از آن ماسک تهیه کنید. با کمک این ماسک زیر بغل خود را بمدت 10 تا 15 دقیقه ماساز دهید و بعد با آب سرد بشویید.


آرد نخود

ماده دیگری که می تواند در سفید کردن زیر بغلتان به شما کمک کند آرد نخود است. می توانید با آن یک ماسک خانگی تهیه کنید.

برای تهیه ماسک مقداری از ارد را برداشته و با آب لیمو، زردچوبه، و ماست مخلوط می کنیم. سپس آن را به ناحیه زیر بغل میزنیم و بعد از نیم ساعت با آب گرم بشویید.

هفته اول هر روز از ماسک استفاده کنید اما هفته های بعد می توانید 3 بار در هفته از این ماسک استفاده کنید.


شیر برای رفع تیرگی کشاله ران,چطوری سیاهی زیر بغل رو از بین ببریم

شیر

شیر ماده خوبی برای زیر بغل است. ویتامینها و اسیدهای چرب موجود در شیر برای پوست بسیار مفید بوده و رنگ آن را روشن می کند.

2 قاشق سوپخوری شیر را با 1 قاشق کشک و 1قاشق آرد مخلوط می کنیم. 15 دقیقه آن را به قسمت زیر بغل خود بزنید سپس آن را با آب سرد بشویید.

این ترکیب باعث از بین رفتن سلولهای مرده و صاف شدن پوست می شود. راه دیگر درست کردن یک معجون با استفاده از شیر و عسل و زعفران است.


سرکه

سرکه ماده دیگری است که برای سفید کردن زیر بغلتان به کمک شما میاید. سرکه را با آرد برنج مخلوط کرده و خمیری از آن تهیه کنید. بعد از گرفتن یک حمام آب داغ مقداری از آن را برای زیر بغل استفاده کرده و بگذارید بمدت 10 الی 15 دقیقه روی پوستتان بماند بعد با آب گرم بشویید.

این ترکیب نه تنها زیر بغل شما را سفید می کند بلکه باعث از بین رفتن تمام جرمها و باکتریهایی می شود که از سلولهای مرده زیر بغل شما تغذیه می کنند.

در آخر، اگر می خواهید از شر تیرگی زیر بغل خود خلاص شوید درمانهای ذکر شده را بطور منظم دنبال کنید.


2 دیدگاه

  1. دکتر مظلومی

    سلام به دوستان خوب مجله آلامتو پیشنهاد خوبی که من دارم اینه که به کلینیک تخصصی پوست ، مو و زیبایی دکتر شادی مظلومی حتما یه سر بزنین.

  2. من

    ممنون از مطلبتون، میشه از اینا واسه ناحیه تناسلی هم استفاده کرد؟

نظر خود را بیان کنید