مجله آلامتو

چگونه استخدام شویم؟

18 ویژگی شخصی مهم که کارفرمایان به دنبال آن هستند

چگونه استخدام شویم

درست است که داشتن مهارت‌ های حرفه‌ ای برای کارفرما مهم هستند، اما اشتباه نکنید؛ این ویژگی ‌های شخصی شماست که مشخص می کند در کارتان موفق هستید یا نه.

ویژگی‌ های شخصی چیزی هستند که مهارت‌ های نرم (Soft Skills) را هدایت می‌ کنند. منظور ما از مهارت های نرم، همان مهارت‌هایی است که بیشتر به خلق ‌و خو و شخصیت فرد مرتبط است.

یادگیری مهارت های نرم به مراتب از مهارت های سخت، سخت تر است. به عنوان مثال می توان به یک نفر آموزش داد که چگونه کد نویسی کند، اما نمی توان یاد داد که چگونه مهربان تر رفتار کند. در این مطلب قصد داریم به 18 مورد از مهم ترین ویژگی های شخصی که کارفرمایان به دنبال آن هستند، بپردازیم. با ما همراه باشید.


 1. صداقت

طبق بررسی های karlib، صداقت اساس و پایه ای مهم برای داشتن یک تیم دارای عملکرد بالا است. اگر نمی ‌توانید قابل ‌اعتماد باشید و حقیقت را بگویید، پس قطعا نمی‌ توانید به چیزهایی مانند فروش و تجربه مشتری نیز اعتماد کنید. علاوه بر این، صداقت می تواند مسری باشد، اگر اعضای دیگر تیم ببینند که شما با صداقت رفتار نمی کنید، احتمالا آن ها نیز همین رویه را در پیش خواهند گرفت.

نحوه نشان دادن صداقت: در درخواست ها و مصاحبه خود از ابتدا صادق باشید. آیا معدل دانشگاه تان چندان بالا نیست؟ آیا از موقعیت قبلی اخراج شدید؟ صادق باشید، زیرا کارفرمایان به خوبی این را متوجه می ‌شوند.


 1. درستی و یکپارچگی

همانند صداقت، این ویژگی شخصی مربوط به پایبندی به اصول اخلاقی شماست. سعی کنید نمونه خوبی برای دیگران باشید. هرگز از ارقام عملکردی خود غافل نشوید، همیشه حقیقت را به مشتریان بگویید و مباشر خوبی برای سرمایه شرکت باشید.

نحوه نشان دادن درستی: زمانی را توصیف کنید که شما وسوسه می ‌شوید که قوانین را برای دادن یک پاداش نقض کنید. چرا این کار را کردید؟ آیا دلیلی که به خاطر آن قوانین را نقض کردید، یک دلیل اخلاقی صحیح بود؟


 1. صرفه جویی

مهم است که در مورد این خصیصه شخصی تمایز قائل شویم: صرفه جو بودن به معنای خسیس بودن نیست. یک فرد خسیس آب نبات را می خرد زیرا در حال فروش است؛ اما یک شخص مقتصد و صرفه جو به هیچ وجه آن را نمی خرد، زیرا می داند که به آن احتیاج ندارد یا می تواند با آن پول چیز بهتری بخرد. کارفرمایان می خواهند افرادی را استخدام کنند که روش های مقرون به صرفه ای برای انجام کارهای شرکت پیدا کنند.

نحوه نشان دادن صرفه جو بودن: تا آنجا که می توانید چیزهایی در مورد راه های پس انداز سرمایه شرکت بیاموزید. اصطلاحاتی مانند خرید گروهی یا یکجا را درک کنید و ایده هایی در مورد نحوه یافتن فروشندگان مقرون به صرفه داشته باشید. لازم نیست در طول مصاحبه به همه پاسخ ها برسید، اما با درک خود در مورد گزینه های مختلف، آنها را شگفت زده کنید.


 1. مسئولیت پذیری

اگر شما استخدام شده اید تا این کار را انجام بدهید، پس می توان گفت مسئولیت تمام آن بر عهده شماست. این امر به ویژه در هنگام بحران هایی مانند کروناویروس صادق است: شاید در این شرایط مسئولیت پذیری افراد، مهم ترین خصیصه ای باشد که به آن نیاز داریم.

موفقیت در استخدام

نحوه نشان دادن مسئولیت پذیری: ثابت کنید که می توانید کارهای کوچک را کنترل کنید. به عنوان مثال اگر برای شغل نویسندگی درخواست داده اید، آزمون را به موقع و در فرم مناسب ارسال کنید. قبل از اینکه بخاطر یک نقش تمام وقت در نظر گرفته شوید، باید نشان دهید که قابل اطمینان هستید.


 1. خوره ی تکنولوژی

کارفرمایان به دنبال فردی هستند که دنیای جدیدی که کسب و کارها باید در آن فعالیت و رشد کنند، را درک کند یا به اصطلاح شم تکنولوژی داشته باشد. درک راه‌ های جدید برای برقراری ارتباط و سازماندهی کارها می ‌تواند کارفرما را تحت ‌تاثیر قرار دهد.

نحوه نشان دادن شم تکنولوژی: زمانبندی را از طریق ایمیل برای آن‌ ها آسان کنید. از برنامه‌ های بهره‌ وری برای تسریع در بهره وری و بهبود کیفیت کار خود استفاده کنید. برای مثال، می ‌توانید از Mixmax استفاده کنید تا برنامه خود را در ایمیل مورد بحث قرار دهید. چیزهایی شبیه به این می‌ تواند باعث شود که شما در میان متقاضیان دیگر برجسته تر باشید.


 1. همدلی

این ویژگی شخصی مربوط به این است که بتوانید به قول معروف با کفش های دیگران راه بروید تا آن ها را درک کنید. مهم نیست که نقش حرفه ای شما باشد، باید بتوانید با اعضای تیم خود به خوبی ارتباط برقرار کنید.

نحوه نشان دادن همدلی: وارد شیار احساسی مصاحبه‌ کننده شوید. با ابراز همدردی در مورد یک تجربه استرس زا که او با شما به اشتراک می گذارد، نشان دهید که از شکست های تیم ناراحت و از موفقیت های آن نیز خوشحال می شوید.


 1. اجتماعی بودن

برخی از نقش‌ ها به اجتماعی شدن و معاشرتی بودن بیشتر نسبت به دیگران نیاز دارند. به عنوان مثال اگر یک فروشنده بخواهد در ذهن افراد بماند، باید یک فرد اجتماعی باشند. اما تا حدی این ویژگی شخصی برای همه افراد مهم است.

successful brand

نحوه نشان دادن اجتماعی بودن: مودب باشید. حتی اگر فرد مصاحبه کننده فردی درون گراست، به نحوی او را با گفتگو با خودتان درگیر کنید، حتی اگر در ابتدا احساس کردید او احساس راحتی نمی کند، با نهایت احترام، به گونه ای صحبت کنید تا او نیز با شما همراه شود.


 1. انعطاف پذیری

در تجارت همه چیز به سرعت تغییر می کند. در هر کسب و کاری که باشید قطعا روزهای سخت و غیرقابل پیش بینی را نیز تجربه خواهید کرد، در این مواقع انعطاف پذیری یک خصیصه مهم است که به شما کمک می کند، در کنار مدیریت بهتر شرایط، به خوبی از آن عبور کنید.

نحوه نشان دادن انعطاف پذیری: آرامش را در چهره تان حفظ کنید. با تغییرات غیر منتظره، به جای ترس، به عنوان فرصت رفتار کنید. برنامه خود را به صورت دوره‌ ای تغییر دهید و انعطاف پذیری را تمرین کنید.


 1. پشتکار

پشتکار به خصوص در مواقع تغییر، یک ویژگی شخصی مهم است که باعث می شود شما ادامه دهید. این پشتکار از خسته شدن یا ناامید شدن شما جلوگیری خواهد کرد. علاوه بر این پشتکار شما در اوقات سخت کار، به اعضای تیم هم انگیزه می دهد تا ادامه بدهند و خسته نشوند.

طرز فکر افراد موفق

نحوه نشان دادن پشتکار: در مورد زمانی که دلسرد شدید اما همچنان با قدرت به جلو رفته اید، با مصاحبه کننده صحبت کنید. پس از آن، پیگیری های مکرر انجام دهید. نشان دهید که شما به این دلیل که متقاضیان دیگری برای این شغل وجود دارند از این فرصت صرف نظر نخواهید کرد.


 1. وفاداری

وفاداری یک ویژگی شخصی مرتبط با پشتکار است، که هر کارفرما به دنبال آن است. آیا کارفرمایی وجود دارد که کارمندی که در تمام شرایط، در شادی و ناراحتی، در موفقیت و شکست همراه اوست، را نخواهد؟ اغلب، وفاداری با افزایش حقوق و ترفیع مقام پاداش داده می‌شود.

نحوه نشان دادن وفاداری: به تعهدات بلند مدتی که در گذشته داشته اید، تأکید کنید و به نحوه این اطمینان را به او بدهید که در هر شرایطی کنار تیم خواهید بود.


 1. کنجکاوی

در علم اقتصاد، کارکنان باید برای تمام عمر به دنبال یادگیری چیزهای جدید بوده و فراگیر باشند. افراد دارای کنجکاوی به طیف گسترده ای از موضوعات مختلف علاقه مند هستند، آنها همچنین مایل هستند عمیقاً درون این موضوعات غوطه ور شوند.

نحوه نشان دادن کنجکاوی: درباره سرگرمی‌ های خود صحبت کنید، به خصوص اگر این سرگرمی ها، با کاری که انجام می‌ دهید متفاوت است. درباره آن‌ ها به عنوان مسائل بی ‌ربط به مصاحبه فکر نکنید؛ بدانید که آن‌ها ابزاری هستند که شما را به عنوان یک کاندید بسیار جالب و به یاد ماندنی تبدیل می‌کنند.


 1. مثبت بودن

شرایط کار همیشه خوب و گل و بلبل نیست. به هر کاری که مشغول شوید، حتما روزهای سخت را نیز تجربه خواهید کرد، به همین دلیل است که مثبت بودن یک ویژگی بسیار مهم تلقی می شود. اگر تفکری منفی به هر چیز داشته باشید، علاوه بر اینکه خودتان نمی توانید آنطور که باید ایفای نقش کنید، روی دیگر اعضای تیم نیز تاثیر منفی می گذارید.

successful-smiling-man

نحوه نشان دادن مثبت بودن: نیاز نیست به صورت مصنوعی احساس خوشحالی یا خوشبختی کنید، اما سعی کنید همیشه نیمه پر لیوان را ببینید. اگر مصاحبه‌ کننده درباره زمانی که شکست خورده اید از شما سوال می کند، چیزهایی که از این تجربه یاد گرفتید را توضیح دهید و با حفظ لبخند بر چهره صحبت کنید. یک رفتار شاد باعث می ‌شود که افراد دوست داشته باشند در کنار شما کار کنند.


 1. اصلیت یا واقعی بودن

از بین تمام خصوصیات شخصی موجود در این لیست، ممکن است اصلیت دشوارترین تعریف باشد. این ویژگی در مورد واقعی بودن است. یعنی چیزی که شما بیان می ‌کنید باید متناسب با احساسی باشد که در مورد این وضعیت دارید.

نحوه نشان دادن اصلیت: شاید واقعا بهترین راه برای نشان دادن اصلیت این باشد که سعی در نشان دادن آن نداشته باشید. فقط خودتان باشید. اگر روز خوبی داشته اید، به خوبی آن را نشان دهید و اگر فقط یک روز خوبی را سپری نکرده اید، بدانید که اشکالی ندارد که از این موضوع ناراحت باشید.


 1. سخاوت

واقعا زندگی شغلی بدون داشتن سخاوت، زندگی سختی است. سخاوت خصیصه ای است که دنیای اطراف شما را گرم تر می کند، چیزی که همه از آن استقبال می کنند. اگر به قانون کارما اعتقاد داشته باشید، می دانید که سخاوتی که به بقیه دارید، به روش هایی که نمی توانید ببینید به شما باز می گردد.

نحوه نشان دادن سخاوت: بخشش و سخاوت همیشه هدیه دادن نیست، گاهی همان تعریفی است که با آن به بقیه انرژی می دهیم. در مورد بازخوردهایی که از بقیه می گیرید، سخاوتمند باشید. حتی همین فردی که با شما مصاحبه می کند نیز شایسته سخاوت است و می توانید احساس خوبی که از این گفتگو داشته اید را با او درمیان بگذارید.


 1. شفافیت

شفافیت شبیه صداقت است، اما در این بین نکته ریزی وجود دارد که این ویژگی شخصی را متمایز می کند. کار با شفافیت به این معنی است که به اعضای تیم خود اجازه می دهید خوب، بد و زشت را ببینند.

نحوه نشان دادن شفافیت: دادن اطلاعات داوطلبانه. به مصاحبه کننده بگویید که چگونه می تواند با کارفرمایان قبلی شما تماس بگیرد و در مورد تجربه کاری آن ها با شما سوال کند.


 1. بلوغ

اغلب تصوراتی غلط این ویژگی شخصی را احاطه می کنند. بلوغ به معنای حساسیت به واقعیت یک وضعیت است. یک فرد بالغ به تصمیم مصاحبه کننده مبنی بر لغو جلسه در آخرین لحظه، به این خاطر که باید فرزندش را به دکتر ببرد، احترام می گذارد.

نحوه نشان دادن بلوغ: به دیگران فکر کنید. اگر مصاحبه شونده شما به استراحت نیاز دارد، او را درک کنید. حتی اگر به توافق نرسیدید هم باید با احترام رفتار کنید و از این که این جلسه را ترتیب داده، از او تشکر کنید.


 1. مهربانی

مهربانی بودن، همان احساس دلسوزی و شفقت نسبت به دیگران است. همه ما اشتباه می کنیم و همه ما لیاقت این را داریم که فرصتی داشته باشیم تا بهتر عمل کنیم. به یاد داشته باشید که چیزهای بد برای آدم های خوب اتفاق می افتد.

نحوه نشان دادن مهربانی: از قضاوت کردن دیگران خودداری کنید. اگر مصاحبه کننده کمی دیر کرده، از این امر ناراحت نشوید. احتمالاً او فقط در ترافیک گیر کرده، چیزی که بدون شک در برخی مواقع برای شما نیز اتفاق افتاده است.


 1. کوشش پیوسته

افرادی که دارای این ویژگی شخصی هستند، نه تنها به جزئیات توجه دارند، بلکه کار را برای رسیدن به جزئیات انجام می ‌دهند. این ویژگی شخصی می تواند در همه چیز از نحوه لباس پوشیدن گرفته تا نحوه برنامه ریزی روزهای هفته، خودش را نشان دهد.

نحوه نشان دادن این ویژگی: به دستورالعمل های جزئی پایبند باشید. اگر مصاحبه ‌کننده از شما بخواهد نمونه ‌ای از یک تبلیغ ویدیویی کوچکی که ایجاد کرده اید را نشان دهید، تبلیغی که برای یک شرکت بزرگ انجام داده اید، را نشان ندهید. یک تبلیغ رادیویی یا دیجیتالی را نشان ندهید، همان چیزی که گفته یعنی دقیقا تبلیغی با فرمت ویدیو را نشان دهید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید