تعبیر خواب فروش

دیدن فروش در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن فروش در خواب چیست؟

فروش sale

فروش اصولا در خواب های ما خوب نیست چون مفهوم آن این است که چیزی را از دست می دهیم و به جای آن پول می گیریم که می دانیم خود پول چیز خوبی نیست و معبران پول را شیئی کثیف دانسته اند.

با قبول این اصل یک حکم کلی در مورد عمل فروش داده شده و آن حکم این است که هر چه را که دوست داریم و نزد ما ارزنده است بفروشیم بد است و آن چه را که دوست نداریم و فاقد ارزش می باشد بفروشیم نیکو است.

حال باید دید آن چیز که می فروشیم چیست. مردی بازرگان در خواب دید که مادر زنش را به بازارچه برده فروشان برده و فروخته است.

زیاد هستند مردانی که از همسر خود حساب می برند. مرد بازرگان هم از آن دسته مردها بود که از زن خویش به شدت می ترسید و رعایت او را می کرد و از مادر زنش که در همان خانه می زیست و نان او را می خورد دل خوشی نداشت. احتمالا به شدت از مادر همسر خویش متنفر بود.

با این زمینه نفرت و انزجار یک شب در خواب دید مادر زنش را به بازار برده فروشان برده و فروخته است.همسرش که در کنار او آرمیده بود بیدارش کرد و گفت ( در خواب دیدی که این طور تقلا و تلاش و سرو صدا می کردی؟) بازرگان گفت: از فرط غصه و ناراحتی در خواب به صدای بلند گریه می کردم چون دیدم که مادر عزیز تو را به بازار برده فروشان برده و فروخته ام.

زن به سر خود زد که ای وای بر من این خواب تعبیر خوبی ندارد و می ترسم بلائی بر مادرم نازل شود فردا حتما نزد معبر می رویم تا بدانیم خواب تو چه تعبیری دارد. روز بعد بازرگان و همسرش نزد معبر رفتند. مرد خواب را تعریف کرد. معبر پرسید (اول باید به من بگوئی آیا مادرزنت را دوست داری یا نه؟ ) مرد بازرگان که می دید همسرش حضور دارد به دروغ گفت( چنان او را دوست دارم که مردمک دیدگانم را ) معبر گفت ( در این صورت زیان می کنی و در روزهای آینده مالی را از دست می دهی که مثل مردمک چشمت نزد تو عزیز است.) بازرگان به شدت نگران زیان مالی بود اما چند روز گذشت و بازرگان نه تنها زیان نکرد بلکه معامله ای سود آور انجام داد و پول کلانی به اضافه دو قطعه جواهر به چنگ آورد.

یک روز به تنهائی نزد معبر رفت و گفت( عجب معبر نادان و ناآگاهی هستی. تو به من گفتی طی روزهای آینده زیان می کنم در حالی که سود کلانی بردم و دو قطعه جواهر هم مانند دو مردمک چشم گران بها به چنگ آوردم .) معبر گفت ( پس تو مردی دروغ گو هستی و نه تنها مادر زنت را دوست نداری بل که از او متنفری ) و بعد تعبیر فروش را برای او گفت که هر چه دوست داریم بفروشیم زیان می کنیم و آن چه را که دوست نداریم بفروشیم سود می بریم.

بازرگان یکی از جواهرات را به معبر داد و گفت: به خدا سوگند چنان از آن زن متنفرم که حاضرم چند سال از باقیمانده عمرم را بدهم که او همین امروز بمیرد. این ماجرا را نقل کردم که بدانید در خواب چه چیز را می فروشید. آن چه را که می فروشیم هر قدر بیشتر ارزنده و عزیز باشد زیان بیشتر است.

☺ تعبیر خواب «فروش» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «فروش» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

✚ کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.


32 دیدگاه

 1. نازنین

  سلام وقتتون بخیر…من یک بار ساعت شش صبح از خواب بلند شدم و مجدد خوابم برد و این خواب رو دیدم ..خواب دیدم که با مادرم بیرون رفتم و مادرم شروع میکنه به دستفروشی و چند تا وسیله رو میفروشه متوجه نشدم چی داره می‌فروشه و وقتی اومدیم خونه کلی دعواش کردم و گریه کردم که دیگه حق نداری بری این کار رو کنی

 2. د

  خواب دیدم مامانم چشماشو فروخت تا ۱۸ میلیارد بدس بیاره خرجمون کنه و بابامم خوشحال بود همه میگفتن چه خوشگل شده و من از تو خواب گریه میکردم وقتیم خیلی شدید شد بیدار شدم دیدم واقعا داشتم گریه میکردم.
  خیلی سخت بود حالم خیلی بده

 3. شهرام

  سلام من خواب دیدم که برادرم تمام اجناس مغازه را فروخته میگوید دوباره اجناس جدید می آوریم و من خیلی ناراحت شدم شغل ما هم بازار مبل هست

 4. Alisan

  سلام وقتتون بخیر! من خواب دیدم ک جلوی در امام زاده هستیم و مامان بزرگم که سه سالی میشه مرده داره لیف میفروشه منم کنارش وایستادم و دارم کیک میخورم
  میخواستم بهم کمک کنید تا مفهوم این خواب رو درک کنم!ممنون از محبت شما

  • تعبیر خواب

   با سلام
   این خواب هم می تواند یاداور گذشته شما باشد و هم اینکه نشانی از ان باشد که شما برای ایشان چیزی را باید خیرات دهید که به خیری رسند.
   سربلند و پیروز باشید

 5. هارون احمدی

  سلام
  پسر ۱۱ ساله من خواب دیده که من پدرش هستم انرا فروختیم چون بی پول هستم

  • تعبیر خواب

   با سلام
   اگر در واقعیت واقعا این شرایط صادق است پس این خواب بسیار طبیعی است و اما اگر نه برای بچه ها در این سن می تواند ترسی در ذهن ان را بازگو کند.
   سربلند و پیروز باشید

 6. نگین

  با سلام و درود فراوان

  خواب دیدم همسرم مرا می فروشد و من خییییییلی گریه کردم در خواب

  تعبیر ان چیست؟؟؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعابیرخواب برای این موضوع چیزی نیامده است و از این رو ممکن است این خواب نشان از ان باشد که شما در ناخوداگاه خود به رابطه ی خود ایمان ندارید و از این رو این گونه خوابی دیده اید.
   سربلند و پیروز باشید

 7. خدیجه

  سلام .مادربزرگم خواب دیده که من تو مشهد یه مغازه لباس فروشی دارم و فروشندگی میکنم.تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب لباس فروختن می تواند به این معنا باشد که ممکن است شما در اینده برای دیگری ابرو بخرید که بسیار این عمل حسنه و خیر است و سعی بر آن کنید که برای دیگران خیر بخواهید.
   سربلند و پیروز باشید

 8. رضا

  سلام من در خواب دیدم که مادرم لوازم اشپزخانه برای فروش اورده و عمه ام که مرده برای دخترش خرید میکند و پولش را میدهد تعیبرش چیست؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب فروش وسایل منزل آمده است که خیر نیست و می تواند به معنای ان باشد که ایشان از زندگی خویش جدا شوند و باید برای ایشان صدقه دهید.
   سربلند و پیروز باشید.

 9. Zahra

  با سلام،مادرم خواب دیده داداشم بدون خبر باغ مونو فروخته به مبلغی و مادرم به پدرم گفته که پدرم گفتن هنوز ک معامله تمام نشده وقتی پیش خریدار رفتن ک باغ رو پس بگیرن گفته کار تمام شده و پس نمیده…ممنون میشم تعبیرشو بگید

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب فروش باغ آمده است که می تواند نشان از عملی باشد که ارامشی را از زندگی ایشان ببرد و از این رو باید بسیار از این جهت آگاه باشید که ممکن است قابل جبران نباشد.
   سربلند و پیروز باشید.

 10. .

  سلام
  همسر من خواب دیده سفره فروش است و فردی آمده و 40متر سفره خواسته.همسر من هم فکر می‌کرده 40تومن متری بگیرم یا 50تومن!

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب فروش سفره امده است که می تواند به معنای خیر باشد و به این صورت که ممکن است از طرف ایشان خیری به دیگری رسد و از این رو بسیار خوابی خیر است.
   سربلند و پیروز باشید

 11. محمدنیا

  با سلام
  قبل از اذان صبح خواب دیدم چند پاکت سیگار دارم و قصد دارم آن ها را بفروشم. روی پاکت ها تاریخ تولید و انقضا داشت، تاریخ تولید 98 و تاریخ انقضا ۱۴۰۰ نوشته بود.
  ممنون می شود تعبیر نمایید.

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب سیگار امده است که خود نشان از کاری عبث است و از طرفی فروش ان در خواب برای بیننده می تواند بسیار خیر باشد و از این رو از این جهت نگران نباشید.
   سربلند و پیروز باشید

 12. حسین

  سلام من در خواب دیدم که دارم کناروخیابان جعبه های شیرینی میفروشم ولی یادم نمیاد که پول میگرفتم یا نه ولی شیرینی ها رو به مردم میدادم ولی ناگهان ماشین شهرداری اومد و کلی شیرینی ها دونه دونه غیب میشدن بعضی هاش رو ماشین شهرداری برد و بفضی ها هم خودشون غیب میشدن نشانع این خواب چیست؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب فروش شیرینی امده است که نشان از رساندن شادی و خیر به دیگری می تواند باشد و از این رو می تواند در این خواب به این صورت تعبیر کرد که شما کاری خیر را شروع کنید که دیگری سبب اذیت شما شود و از این رو نباید از کار خود دست بکشید.
   سربلند و پیروز باشید.

 13. محمد بیدگلی

  سلام خانم من بارداره و فهمیدیم که اون بچه دختره ولی دیشب خواب دیدم که خانمم بعد از زایمان یک دختر یک ساله اورده خونه که بعد از پرس و جو متوجه شدم که خانمم بچمون را فروخته

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب ممکن است اشاره ای به درون ذهن شما باشد و دارای تعبیر عینی نباشد و از این رو بدایند که ممکن است نشان از ان باشد که شما در ذهن خود فرزند پسر را بیشتر دوست دارید و دیدن این خواب ممکن است به این علت هم باشد.
   سربلند و پیروز باشید.

 14. سيد محمد حسين

  سلام من و پدرم پارچه فروش بوديم و ١٨ سال است كه پدرم فوت شده و من هم به تازگي تصميم گرفتم كه پارچه فروشي را كنار بگذارم ، خواب ديدم كه پدرم در مغازه نشسته پشت ميز و دارد پارچه هارا براي مشتريان فاكتور مينويسد ولي پولي نميگرفت و در خواب فهميدم كه نسيه (چك مدت دار ميفروشد ) من به پدرم با خوشرويي گفتم كه بابا چرا نسيه ميفروشي و پول نميگيري ولي پدرم اعتنا نكرد
  لازم به ذكر است كه آن مغازه اي كه پدرم نشسته بود چند سال است كه تعطيل است ولي در خواب ديدم كه مغازه پر از پارچه است و پدرم نيز سرحال پشت ميز نشسته بود و فاكتورهاي فروش را مينوشت

  تشكر

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند برای ایشان باشد و بدانید که برای ایشان هم خیر است واز جانب آن نگران نباشید و بدانید که ممکن است به این تعبیر باشد که پدرتان اعمال صلحی انجام داده اند که هنوز پاداش ان به دست ایشان نرسیده است.
   برای ایشان خیراتی دهید
   سربلند و پیروز باشید.

 15. Mtw

  تعبیر فروش زیاد چاقوی تیز و زیبا و گران و یخی به صورتی که آب نشود چیست ؟

  • یاسین صداقت

   با سلام
   این خواب می تواند به این معنا باشد که شما نسبت به دیگران بسیار بی پرده سخن خواهید گفت که ممکن است سبب ناراحتی ان ها شود ولی برای شما خیر است.
   سربلند و پیروز باشید.

 16. امیرعباس

  اولا من پسرم در خواب دیدم همراه با شوهر خواهرم ماست می فروشم که هر دویشان کلاه سفیدی بر سر داریم و یکی از مشتری هایمان سرباز بود

  • یاسین صداقت

   با سلام
   در تعبیر خواب فروش امده است که معمولا خیر نیست اما از انجاییکه که در خواب دیدن ماست خیر نیست از این رو می توان این خواب را به خیر دید و از جانب ان نگران نبود.
   سربلند و پیروز باشید.

 17. لطفی

  من دوست دخترم را در خواب دیدم که بعد از برگشت وظیفه خود در فروشگاه کوچک نشسته که میخواهد دوکانداری نماید اما در این فروشگا دیگد کسی نمیباشد. لطفا تعبیر خواب ام را بگوید ممنون سازید.

 18. اميد

  خواب اينكه چند لباس زمستانه را بعد از استفاده از مشتري به صورت سوراخ شده ومندرس گرفته و در راه رفتن به مغازه كمي اتش از ان بلند شده كه ان را كامل در اب گذاشته و خاموش كردم

 19. مجتبی

  با سلام . ما 2 تا مغازه کنار همیم ک صنفمون هم خوار بار فروشیه و رقیب هم هستیم . مغازه کناری به تازگی شروع به کار کرده. خواب دیدم که تو مغازم مشغول کاسبی بودم ک واسم بار جنس اومد ، جنسا رو که جا به جا کردم یک کارتن شیرینی دیدم بازش کردم هم خودم و هم به مشتریام دادم خوردن بعد از اون از مغازه اومدم بیرون ک برم سمت خونه دیدم مغازه رقیب وسایلا و تابلوشو جمع کرده و مغازه رو فروخته و مغازش خالیه
  خواستم تعبیرشو بدونم

نظر خود را بیان کنید