چگونه عشق بیشتری دریافت کنیم؟

راههایی برای دریافت محبت بیشتر

دریافت عشق بیشتر

به طور علمی ثابت شده که عشق و محبت به دیگران منجر به زندگی خوب و خوش می شود و ارتباط مستقیمی بین روابط اجتماعی مثبت و سلامتی وجود دارد.

به گزارش آلامتو به نقل از سایت آی بانو؛ هورمونی که این حس را در ما ایجاد می کند اکسی توسین (oxytocin) نام دارد و اکسی توسین بیشتر به معنی استرس قلبی کمتر و بهبود در سیستم ایمنی بدن است.

شما مجبور نیستید کار خارق العاده ای انجام دهید تا عشق را حس کنید، راه های آسانی وجود دارد که خودتان مغزتان را پرورش دهید تا اکسی توسین بیشتری آزاد کند. شما می توانید به دیگران عشق بورزید و عشق دریافت کنید ،در ادامه 10 روشی که توسط دکتر پاول زک – نوروساینتیست – برای افزایش اکسی توسین توصیه شده ،را می توانید ببینید:

بغل کردن

بغل کردن یکی از پیشنهادهای اصلی دکتر زک است ، حس صمیمیت را افزایش می دهد چون بغل کردن باعث آزاد شدن اکسی توسین می شود.

دست دادن

دکتر زک پیشنهاد یک دست دادن اصلاح شده را می دهد:یک دست بر روی دیگری. همچنین تماس چشمی باعث می شود که ارتباط قوی تری ایجاد شود.

فیلم های احساسی و گریه آور ببینید.

دکتر زک متوجه شده که نگاه کردن فیلم تاثیر گذار بهترین آزاد کننده اکسی توسین است.توضیحاتی در این مورد:وقتی اکسی توسین 10 تا 20 درصد افزایش پیدا کند،نتیجه اش تغییرات قابل ملاحظه ای در رفتار ما است( مثل آرام تر شدن).

جالب است بدانیم که دیدن یک فیلم درگیر کننده احساسی ترشح اکسی توسین را تا 47 درصد افزایش می دهد!! ولی چرا؟

دکتر زک می گوید که مغز ما داستان ها و نقش ها را به گونه ای تجسم می کند که انگار آن ها همراه ما در اتاق هستند.

گروهی آواز بخوانید.

آهنگ های نمایشی اجرا کنید،در گروه کر بخوانید یا حتی دسته جمعی آواز بخوانید.

دکتر زک می گوید: اگر این کارها را همراه با چند نفر دیگر انجام دهید باعث افزایش اکسی توسین در شما می شود.

برقصید

هیچ چیز مثل رقص های دو نفره اکسی توسین شما را تامین نمی کند. دکتر زک در آزمایشی خون چند نفر را قبل و بعد از یک شب رقص گرفت.او متوجه شد که بدون در نظر گرفتن سن و جنسیت رقاصان،همه آن ها افزایش 11 درصدی اکسی توسین داشتند.

آن ها همچنین گفتند که به همدیگر احساس نزدیک تری پیدا کردند و حس نمودند که جزئی از چیز بزرگ تری هستند.

کلمه دوستت دارم را بگویید

دکتر زک می گوید:دوستت دارم را فقط به عشقتان نگویید. دوست داشتن می تواند خانوادگی،روحی یا دوستانه باشد. کلمه دوست دارم را بگویید- و اگر بگویید به احتمال زیاد در جواب دوست دارم می شنوید-و سپس آن را ثابت کنید.

خودتان را بترسانید.

می خواهید با کسی صمیمی تر شوید؟ آن ها را به بانجی جامپینگ یا رولر کاستر ببرید یا در سینما یک فیلم ترسناک ببینید.

دکتر زک می گوید:”انجام دادن یک کار ترسناک راه خوبی برای نزدیک شدن به همدیگر است.” این یکی از دلایلی است که پلیس ها و سربازان چنین ارتباط فوق العاده قوی با هم دارند.

گروهی پیاده روی کنید

تحقیقات ثابت کرده که ورزش کردن همراه با دوستان نتیجه بهتری دارد و دکتر زک می گوید همچنین باعث شادابی بیشتر می شود.او همین روش را در دفتر خودش پیاده کرده و همکاران آزمایشگاه خود را ماهی یک بار برای کوه نوردی به کوه های کالیفرنیا می برد.او می گوید:”استرس ناشی از کوه نوردی باعث می شود که ارتباط بهتری بینمان ایجاد شود.”

به دوستانتان توجه کنید

دکتر زک می گوید:دوستتان را برای شام بیرون ببرید.این هدیه کوچک باعث شروع حسی خالصانه می شود.

فیسبوکتان را چک کنید

شبکه های اجتماعی معمولا به عنوان پایان تعامل های با معنا شناخته می شوند ولی علم آن ها را به گونه ای دیگر می بیند. دکتر زک در هر سه آزمایش خود بر روی کسانی که از فیسبوک و توییتر استفاده می کردند شاهد افزایش اکسی توسین بود.

او می گوید:اگر چه تعامل های رو در رو بسیار قوی تر هستند ولی برای اینترنت هم جایی وجود دارد.”ما انسان ها به گونه ای نیازمند به ارتباط هستیم:هرچه تعامل بیشتر ی داشته باشیم، بهتر است”.


❖ به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام لینکدین

2 دیدگاه

  1. ana

    خیلی جالب بود،ممنون.

  2. سعید

    مقاله کاملی بود.

نظر خود را بیان کنید