راهکارهای از بین بردن بوی سیر از دهان و دست به صورت فوری

از بین بردن بوی سیر با چای خشک، قهوه و هل

از بین بردن بوی سیر از دهان

از بین بردن بوی سیر

ممکن است شما طعم سیر را دوست داشته باشید اما از بوی آن متنفر باشید.بوی سیر ممکن است به طعم غذای شما بیافزاید، اما از بین بردن آن دشوار است. بوی سیر ممکن است به هر چیزی که لمس می کند، از جمله تخته خرد کردن، دست ها، چاقو و سایر وسایلی که ممکن است استفاده کرده اید، بچسبد.ممکن است برای مدتی باقی بماند و در نهایت محو شود و باعث شود دست ها و ظروف شما حتی پس از شستن آن با صابون بوی سیر پیدا کنند.در این مقاله به بررسی روش های ازبین بردن بوی سیر اشاره خواهیم کرد.

از بین بردن بوی سیر دهان

سیر و پیاز به وعده‌های غذایی طعم می‌بخشند و می‌توانند فواید سلامتی داشته باشند. متأسفانه، هر دو همچنین می توانند باعث ایجاد بوی بد دهان شوند، به ویژه زمانی که خام خورده شوند.بوی متمایز ناشی از مواد شیمیایی حاوی گوگرد در سیر و پیاز است. این بو می‌تواند ساعت‌ها و حتی یک شبه در نفس فرد باقی بماند که برخی افراد را از خوردن این سبزیجات منصرف می‌کند.خوشبختانه، بسیاری از درمان‌های خانگی می‌توانند از بوی بد دهان جلوگیری کرده یا آن را از بین ببرند. اگر یک وعده غذایی مخصوص سیر می خورید، برای دسر سیب بخورید یا برگ های تازه نعناع را بجوید. یک مطالعه نشان داد که ترکیب شیمیایی سیب، کاهو و نعناع خام یا گرم شده به خوشبو کردن بوی سیر کمک می کند. چای سبز داغ و آب لیمو نیز ممکن است کمک کننده باشد.بسیاری از باکتری هایی که باعث بوی بد دهان می شوند، در زیر خط لثه و در تجمع پلاک روی دندان ها زندگی می کنند. مسواک زدن و نخ دندان کشیدن بعد از خوردن پیاز یا سیر می تواند به از بین بردن باکتری های ایجاد کننده بو و همچنین باقی مانده غذا کمک کند.  شواهد علمی وجود دارد که نشان می دهد دهانشویه های حاوی دی اکسید کلر برای بوی بد دهان موثر هستند. دی اکسید کلر می تواند به حذف پلاک، باکتری های پوشش دهنده زبان و ذرات غذا کمک کند. این همان ماده ای است که برای تصفیه و بهبود طعم آب در فضای باز هنگام کمپینگ استفاده می شود. دهانشویه معمولاً بعد از مسواک زدن و نخ دندان کشیدن بهتر عمل می کند. همچنین توجه به دستورالعمل های روی بطری برای جلوگیری از استفاده بیش از حد یا تحریک دهان مهم است.

همچنین بخوانید: فواید و خواص سیر خام برای عفونت و تنگی داخل واژن همراه با روش استفاده

از بین بردن بوی سیر دهان

از بین بردن بوی سیر در غذا

یخچال ها از جوش شیرین برای از بین بردن بوی شدیدی مانند بوی سیر استفاده می کنند. به همین دلیل است که هرگز نمی توانید متوجه شوید که بوی یک ماده غذایی بر طعم و بوی دیگر مواد غذایی در آنجا تأثیر بگذارد. شما می توانید همین اصل را به کار ببرید تا بوی سیر را از خانه خود پاک کنید. جوش شیرین را در ظرف یا کاسه ای بریزید و آن را در فضای باز بگذارید تا بوی آن جذب شود. جایگزین های جوش شیرین شامل سرکه سفید یا تفاله قهوه است.ظروف خود را برای مدت طولانی پس از استفاده کثیف نگذارید. آنها را در ماشین ظرفشویی قرار دهید یا با دست بشویید، خشک کنید و فوراً نگهداری کنید. تمام ضایعات مواد غذایی باید در سطل زباله قرار داده شوند یا در سطل زباله محکم نگهداری شوند.

از بین بردن بوی سیر از دست

شستن دست ها کاری نیست که شما تنها برای جلوگیری از بیماری ها و ویروس ها انجام دهید. همچنین به جلوگیری از بوی سیر و سایر مواد مشابه از دستان شما کمک می کند. علاوه بر استفاده از صابون ساده، در زیر چند راه ساده دیگر نیز وجود دارد که می توانید در نظر بگیرید:

  •  از صابون همراه با عطر استفاده کنید. مقداری صابون در دستان خود قرار دهید و از یک غنچه شستشوی خوشبوکننده یا مایع دست شویی معطر استفاده کنید.
  • اگر بوی آن را به بوی سیر ترجیح می دهید، می توانید سرکه سفید را انتخاب کنید
  • از آب لیمو واقعی استفاده کنید یا پوست آن را در آب داغ خیس کنید تا محلولی شبیه آب لیمو تولید کنید. پس از سرد شدن، محلول را به تمام دست ها و بین انگشتان خود بمالید تا بوی سیر از بین برود.
همچنین بخوانید: کاهش فشار خون با سیر و ماست در خانه و نحوه مصرف آن

از بین بردن بوی سیر از دست

از بین بردن بوی سیر با چای خشک

چای سبز سرشار از آنتی اکسیدان هایی به نام پلی فنول است. مانند آنزیم های موجود در سیب، پلی فنول ها مواد شیمیایی ایجاد کننده بو را در سیر می پوشانند.چای سبز یک درمان خانگی موثر برای بوی بد دهان است.چای سبز دارای خواص ضد عفونی کننده و خوشبو کننده است که می تواند به طور موقت نفس را خوشبو کند. نعناع اثرات مشابهی دارد، بنابراین یک فنجان چای نعناع سبز ممکن است یک خوشبو کننده ایده آل برای تنفس باشد. قبل از خواب دو فنجان چای دم کرده و یک شب در یخچال قرار دهید. چای خنک خود را در یک بطری آب بریزید و در طول روز به آرامی از آن بنوشید.همچنین می توانید از این چایی به صورت خشک هم استفاده کنید. یک یا چند برگ از چای خشک را را درون دهان خود قرار دهید و آن را بجویید تا بوی بد سیر را از دهان شما ازبین ببرد.

از بین بردن بوی سیر با قهوه

می توان از دانه‌های قهوه و تفاله‌های قهوه برای تازه کردن بوی یخچال استفاده کرد و به نظر می‌رسد این کار روی پوست نیز مؤثر است. برای خلاص شدن از شر بوی های سرسخت مانند سیر، پیاز یا ماهی، کافی است چند دانه قهوه را در دستان خود بمالید. هنگامی که بوی نامطلوب از بین رفت، با آب و صابون بشویید.

همچنین بخوانید: درمان گرفتگی بینی با ماساژ، سیر و پیاز، روغن بنفشه و ویکس

از بین بردن بوی سیر با قهوه

از بین بردن بوی سیر با هل

عطر قوی هل می تواند به پوشاندن بوی نفس سیر کمک کند. حتی بوی خوبی به نفس شما اضافه می کند. هل برای پوشاندن بوی سیر مناسب است.  . بعد از خوردن هر غذایی که حاوی مقدار زیادی سیر است، مقداری دانه هل سبز بجوید. . همچنین می توانید یک لیوان شیر را با مقداری پودر هل میل کنید. همراه با هل، رازیانه، میخک و دانه های انیسون می توانند به خنثی کردن یا پوشاندن بوی سیر کمک کنند.

از بین بردن بوی سیر با دارچین

اگرچه ممکن است باورنکردنی به نظر برسد، دارچین حاوی تقریبا 50 اصل معطر است. حاوی خواص باکتریواستاتیک است که از رشد باکتری ها بعد از خوردن غذا جلوگیری می کند. شاخه های دارچین را بجوشانید و به صورت دم کرده میل کنید. همچنین می توانید از جوشانده آن به عنوان یک دهان شویه نیز استفاده کنید تا بتواند بوی بد سیر را ازبین ببرد.


نظر خود را بیان کنید