طرز تهیه پاستا با سس سفید

پاستا با سس سفید یکی از انواع پاستاهای بسیار خوشمزه، سریع و راحت است که می توانید آن را با انواع گوشت و مرغ و یا تنها با سبزیجات به سلیقه خود تهیه و میل کنید. این غذای بسیار خوشمزه و سریع یک نوع غذای ایتالیایی است که بسیار طرفدار دارد و در همه جای دنیا شناخته شده است و به دلیل وجود سس سفید مقداری شبیه به لازانیا است. امروز در آلامتو طرز تهیه پاستا با سس سفید و مرغ و قارچ بدون فر را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.

پاستا با سس سفید

مواد لازم برای پاستا با سس سفید

 • سینه مرغ 2 عدد
 • پاستا فرمی 150 گرم
 • کره 2 ق سر پر
 • آرد 2 ق سر پر
 • شیر ولرم 2 پیمانه
 • نمک و فلفل سیاه و زردچوبه به مقدار لازم
 • ادویه آویشن، پودر اورگانو به مقدار لازم
 • کنسرو سبزیجات 1 قوطی
 • روغن به مقدار لازم
 • پیاز 1 عدد
 • سیر 2 حبه
 • قارچ 5 عدد بزرگ
همچنین بخوانید: طرز تهیه پاستا با گل کلم و خامه ساده و خوشمزه مرحله به مرحله

طرز تهیه پاستا با سس سفید و مرغ و قارچ

مرحله اول: آماده سازی سبزیجات

ابتدا سیر ها و پیاز را به همراه قارچ با آب سرد به خوبی بشویید سپس پوست سیرها را به همراه پیاز بگیرید و سیر ها را به شکل ساطوری شده و ریز خرد کنید پیاز را هم به شکل نگینی و ریز خرد کرده و بعد از آن قارچ ها را به شکل حلقه ای و درشت خرد کنید و کنار بگذارید.

مرحله دوم: آماده سازی پیاز

ماهیتابه ای انتخاب کنید و درون آن مقداری روغن بریزید و آن را روی شعله گاز قرار دهید تا کمی گرم شود سپس پیازی را که خرد کرده بودید درون آن بریزید و مقداری آن را تفت دهید تا کمی سبک تر شود سپس زردچوبه را به همراه سیری که خرد کرده بودید به آن اضافه کنید و مقداری پیاز را با زردچوبه و سیر تفت دهید.

مرحله سوم: آماده سازی مرغ

مرغ ها را با آب سرد بشویید و به شکل خورشتی و به اندازه های دلخواه آن ها را برش دهید سپس آن ها را نیز به پیاز اضافه کنید و کمی تفت دهید تا رنگ مرغ ها تغییر کند سپس برای مزه دار کردن به آن نمک و فلفل و پودر اورگانو را نیز اضافه کنید و مجدد آن ها را هم تفت دهید تا به طور کامل مرغ ها پخته شوند.

مرحله چهارم: اضافه کردن سبزیجات

پس از پخت مرغ ها قارچ هایی که اسلایس کرده بودید را به مرغ ها اضافه کنید و مقداری که گذشت سپس به آن ها کنسرو سبزیجات را هم اضافه کرده و تمامی مواد را خیلی خوب با یکدیگر با شعله ملایم تفت دهید پس از آن که تمام مواد به خوبی پخته شدند زیر آن را خاموش کنید و مواد پاستا را کنار بگذارید.

مرحله پنجم: آماده سازی پاستا

قابلمه بزرگی را برداشته و درون آن مقداری آب پر کنید و سپس به آن مقداری روغن و نمک به همراه زردچوبه نیز اضافه کنید و روی شعله گاز قرار دهید تا آب شروع به جوشیدن کند. وقتی آب جوشید پاستا ها را به آن اضافه کنید و به آن ها زمان دهید تا نرم شوند و بپزند سپس آن ها را آبکش کنید و مقداری با آب سرد آن ها را بشویید.

مرحله ششم: آماده سازی سس سفید

قابلمه ای جداگانه برداشته و کره را درون آن بریزید و آن را روی شعله ملایم گاز قرار دهید تا کره آب شود سپس آرد را نیز به آن اضافه کنید و به خوبی هم بزنید تا کمی خامی آرد گرفته شود سپس آرام آرام شیر را به ترکیب کره و آرد اضافه کنید و هم زمان با اضافه کردن شیر آن را هم بزنید که آرد به خوبی درون شیر باز شود وقتی آرد به خوبی باز شد مقداری زمان دهید تا سس با شعله ملایم کمی غلیظ شود و پس از غلیظ شدن سس مقداری به آن نمک و فلفل نیز برای مزه دار شدن اضافه کنید و مجدد خوب هم بزنید تا سس به طور کامل مزه دار شود.

مرحله هفتم: پخت پاستا

درون ماهیتابه ای که مواد مرغ را درست کرده بودید پاستا های پخته شده را نیز اضافه کنید و روی تمامی مواد سسی که درست کرده اید را بریزید و خوب مواد را با هم دیگر ترکیب کنید و در آخر مقداری آویشن نیز به مواد اضافه کنید و پس از آن هم پاستای شما آماده سرو است. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه پاستا با پنیر فتا و گوجه گیلاسی و ریحان مرحله به مرحله

طرز تهیه پاستا با سس سفید و مرغ


نکات کلیدی در تهیه پاستا با سس سفید و مرغ

 1. می توانید این پاستا را بدون مرغ و تنها با سبزیجات نیز تهیه کنید.
 2. می توانید مقداری پنیر پارمزان نیز برای طعم بهتر به پاستای خود اضافه کنید.
 3. برای جلوگیری از سیاه شدن قارچ ها می توانید پس از اضافه کردن آن ها مقداری آبلیمو نیز به قارچ ها اضافه کنید.
 4. می توانید مقداری سبزیجات معطر نیز روی پاستای خود بریزید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه اسپاگتی با سس کاربونارا خوشمزه با بیکن و پنیر پارمزان

♨ نکات مهم «طرز تهیه پاستا با سس سفید و مرغ و قارچ لذیذ و آسان بدون فر»

می توانید این پاستا را بدون مرغ و تنها با سبزیجات نیز تهیه کنید.


نظر خود را بیان کنید