طرز تهیه پاستای گل کلم

پاستای گل کلم پاستای گیاهی است که دارای روش های پخت متفاوتی است و در صورت استفاده نکردن از شیر و خامه و یا پنیر غیر گیاهی در آن بسیار مناسب گیاه خوران است و طعمی متفاوت و خاص دارد. این پاستا به دلیل استفاده از گل کلم در آن به عنوان ماده اصلی، دارای خواص زیادی است مانند آن که غنی از فیبر و آهن و مقدار زیادی ویتامین c است این پاستا جزو پاستا های بسیار سالم و ساده است که می توان به راحتی آن را تهیه و میل کنید. امروز در آلامتو طرز تهیه پاستای گل کلم با خامه را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه پاستای گل کلم

 • گل کلم کوچک 1 عدد
 • سیر درشت 7 الی 8 حبه
 • شیر 1/2 پیمانه
 • آب گل کلم 1/2 پیمانه
 • خامه 1 ق غذا خوری سر پر
 • نمک و فلفل سیاه به میزان لازم
 • جوز هندی 1/4 ق چایی خوری
 • عصاره گوشت 1 عدد
 • پاستا فتوچینی 1 بسته
 • جعفری تازه 100 گرم
 • سرکه 1 ق غذا خوری
 • روغن زیتون به مقدار لازم
 • زردچوبه به مقدار لازم

طرز تهیه پاستا با گل کلم و خامه

مرحله اول: آماده سازی گل کلم و سیر ها

ابتدا گل کلم را به همراه سیر به خوبی با آب سرد بشویید. سپس گل کلم ها را خرد کنید و از ساقه جدا کنید و پوست سیر ها را نیز به خوبی بگیرید

مرحله دوم: پخت گل کلم

قابلمه ای برداشته و مقداری آب را داخل قابلمه بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید و نمک و فلفل را به همراه عصاره گوشت با دست له کنید و به قابلمه اضافه کنید و سرکه را برای گرفتن بوی گل کلم به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید و بگذارید تا خوب بپزند.

مرحله سوم: آماده سازی سیر

سیرهایی را که پوست گرفته بودید را به شکل ساطوری شده و ریز خرد کنید و سپس ماهیتابه ای را انتخاب کنید و مقداری روغن زیتون را درون آن بریزید و بگذارید تا کمی ماهیتابه گرم شود سپس سیر های خرد شده را مقداری درون آن تفت دهید.

مرحله چهارم: آماده سازی آب گل کلم

اول مقداری از آب گل کلم هایی که در آب پختید را بردارید و سپس گل کلم ها را آبکش کنید.

مرحله پنجم: آماده سازی مایه پاستا

مخلوط کن را برداشته و درون آن گل کلم های پخته شده را بریزید و آب گل کلمی که برداشته بودید را به همراه شیر و خامه به گل کلم های درون مخلوط کن اضافه کنید سپس جوز هندی را هم به آن ها اضافه کنید و خوب با یکدیگر مخلوط کنید تا مایه ای که بدست می آید بافتی یکدست داشته باشد. دقت داشته باشید که آب گل کلمی را که به مایه اضافه می کنید باید به حدی باشد که مایه پاستا خیلی سفت نباشد و غلظت مناسبی داشته باشد. در آخر نیز برای مزه دار کردن آن مقداری نمک و فلفل را به آن ها اضافه کنید و مجدد آن ها را با یکدیگر مخلوط کنید.

مرحله ششم: آماده سازی پاستا

درون قابلمه ای مقداری آب را به همراه مقداری روغن و نمک و زردچوبه بریزید و روی شعله گاز قرار دهید تا آب به جوش بیاید سپس پاستا ها را درون آب قرار دهید و زمان دهید تا بپزند و نرم شوند سپس آن ها را آبکش کنید و مقداری با آب سرد بشویید تا نشاسته اضافی آن ها شسته شود.

مرحله هفتم: سرو پاستای گل کلم

پاستا را پس از آبکش کردن درون ظرف های مور نظر خود برای سرو بریزید و مایه ای را که درست کرده اید روی آن بریزید و آن ها را با یکدیگر خوب مخلوط کنید تا مایه در همه جای پاستا به خوبی پخش شود. سپس جعفری را نیز با آب شسته و آن را پاک کنید و در آخر هم برای تزیین پاستا جعفری را به صورت ریز خرد کنید و آن را به همراه پنیر پارمزان رنده شده مقداری روی پاستا بریزید و پس از آن هم پاستای شما آماده سرو است. نوش جان

طرز تهیه پاستا گل کلم


نکات کلیدی در تهیه پاستای گل کلم

 1. در صورت دلخواه می توانید به جای پنیر پارمزان مقداری پنیر پیتزا روی پاستا بریزید و مدتی آن را درون فر یا سولار قرار دهید تا پنیر روی آن آب شود.
 2. می توانید در صورت دلخواه مقداری گوشت یا مرغ نیز درون پاستا بریزید.
 3. به جای عصاره گوشت از عصاره مرغ هم در صورت دلخواه می توانید استفاده کنید.
 4. در صورت دسترسی نداشتن به مخلوط کن می توانید مواد را مخلوط نکنید.

 

♨ نکات مهم «طرز تهیه پاستا با گل کلم و خامه ساده و خوشمزه مرحله به مرحله»

در صورت دلخواه می توانید به جای پنیر پارمزان مقداری پنیر پیتزا روی پاستا بریزید و مدتی آن را درون فر یا سولار قرار دهید تا پنیر روی آن آب شود.


نظر خود را بیان کنید