طرز تهیه پاستا با پنیر فتا و گوجه گیلاسی

پاستا با پنیر فتا یکی از پاستاهای پر طرفدار و ساده ای است که امروزه درست کردن آن بسیار رواج پیدا است. این غذا در عین سادگی و سریع تهیه شدن بسیار خوشمزه و دارای طعم خاصی است. طعم ترش گوجه گیلاسی در کنار پنیر فتا طعم منحصر به فرد و لذیذی را به این پاستا می دهد. در کنار طعم این پاستا با توجه به مواد اولیه ای که در این غذا به کار رفته شده مثل پنیر فتا و گوجه گیلاسی، این غذا برای شما خواصی زیادی را هم در بر دارد که برخی از ویتامین های بدن شما را تامین می کند. امروز در آلامتو طرز تهیه پاستا با پنیر فتا و گوجه گیلاسی و ریحان را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای پاستا با پنیر فتا

 • پنیر فتا 300 گرم
 • گوجه گیلاسی 250 گرم
 • پاستا پنه 200 گرم
 • روغن زیتون 1/2 پیمانه
 • سیر 2 حبه
 • ریحان 70 گرم
 • فلفل سیاه، نمک، فلفل قرمز پرک به مقدار لازم

طرز تهیه پاستا با پنیر فتا و گوجه گیلاسی و ریحان

مرحله اول: آماده سازی پاستا

قابلمه ای را انتخاب کنید و درون آن مقداری آب با نمک بریزید و درب آن را بگذارید و روی شعله متوسط گاز قرار دهید تا به جوش بیاید سپس پاستا را درون آن بریزید و 8 دقیقه به آن ها زمان دهید تا به خوبی پاستا درون آن بپزد و نرم شود پس از پختن و نرم شدن پاستا ها آن ها را از روی گاز بردارید و آبکش کنید و مقداری آب سرد روی آن بریزید تا نشاسته آن کمی گرفته شود و به یکدیگر نچسبند.

مرحله دوم: آماده سازی پنیر و مایه پاستا

دیس یا ظرف مناسب و تقریباً بزرگی را برداشته و درون وسط ظرف پنیر فتا را قرار دهید و سپس گوجه های گیلاسی را نیز پس از شستن با آب سرد دور تا دور پنیر بریزید سپس به آن ها نمک و فلفل سیاه را اضافه کنید و بعد روغن زیتون را در سرتاسر گوجه ها و پنیر پخش کنید. سیر ها را پس از شستن پوست بگیرید و بعد یا به شکل ساطوری شده آن ها را ریز ریز خرد کنید و یا با رنده ریز رنده کنید و سپس حریره ی سیر را نیر روی سطح پنیر و گوجه ها پخش کنید.

مرحله سوم: پخت مایه پاستا

سپس دیس یا ظرف مورد نظر را به مدت 20 دقیقه درون فر با دمای 180 درجه سانتی گراد قرار دهید تا گوجه ها و پنیر به اندازه کافی شل شوند. بعد از گذشت 20 دقیقه ظرف را از فر خارج کنید و با پشت چنگال مواد را کاملاً له کنید و بعد از آن که مواد به طور کامل له شدند تمام مواد را خیلی خوب با همدیگر ترکیب کنید و هم بزنید تا بافت آن ها یکدست شود. دقت کنید در صورتی که مواد به خوبی له نشدند می توانید آن ها را با بلندر نیز ترکیب کنید.

مرحله چهارم: آماده سازی ریحان ها

ریحان ها را با آب سرد به خوبی بشویید و سپس آن ها را پاک کنید و به صورت ریز خرد کنید فقط چند عدد از برگ های ریحان را خرد نکنید تا برای تزیین روی پاستا از آن استفاده کنید.

مرحله پنجم: سرو پاستا

در آخر پاستای پخته شده را به مایه پنیر و گوجه گیلاسی اضافه کنید سپس ریحان هایی را که خرد کرده بودید به آن ها اضافه کرده و تمام مواد را با یکدیگر به خوبی هم بزنید تا مایه و ریحان ها در همه قسمت های پاستا به خوبی پخش شوند. بعد از هم زدن پاستا را درون ظرف یا دیسی بریزید و روی آن را با چند عدد از برگ ریحان هایی که خرد نکرده بودید تزیین کنید و بعد از آن هم غذای شما آماده ی سرو است. نوش جان

طرز تهیه پاستا با پنیر فتا و گوجه گیلاسی


نکات کلیدی در تهیه پاستا با پنیر فتا و گوجه

 1. می توانید مقداری قارچ را با کره و آبلیمو کمی تفت دهید و داخل پاستا بریزید که طعم بهتری به آن می دهد.
 2. می توانید مقداری روی پاستا از پنیر پارمزان نیز استفاده کنید که شکل و طعم بهتری به پاستای شما می دهد.
 3. نوع ماکارونی که در این پاستا استفاده می کنید سلیقه ای است و می توانید از پاستای مورد علاقه خود نیز استفاده کنید.
 4. می توانید به جای حریره سیر از پودر سیر نیز استفاده کنید اما بهتر است که از حریره سیر استفاده کنید.

♨ نکات مهم «طرز تهیه پاستا با پنیر فتا و گوجه گیلاسی و ریحان مرحله به مرحله»

می توانید مقداری قارچ را با کره و آبلیمو کمی تفت دهید و داخل پاستا بریزید که طعم بهتری به آن می دهد.


نظر خود را بیان کنید